strona główna // forum // chat // kontakt // facebook // youtube

Powrót do Archiwum

LISTOPAD 201630 listopada 2016, by Cez
Tomb Raider zabrzmi w radiu RMF!
Nathan McCree, autor muzyki do trzech pierwszych odsłon serii Tomb Raider, zaprasza Was do słuchania w najbliższy piątek odświeżonej listy utworów w radiu RMF GameMusic - taki komunikat pojawił się na facebookowym profilu tej stacji wraz z pozdrowieniami od samego kompozytora. Możecie tego posłuchać tutaj. Z kolei tu znajdziecie stronkę, na której można włączyć stację RMF GameMusic.

Dodajmy, że dziś McCree opublikował na swoim profilu filmik zachęcający do uczestnictwa w londyńskiej imprezie Tomb Raider - Live in Concert, która odbędzie się już 18 grudnia. Redakcja World of Tomb Raider oczywiście weźmie udział w tym wydarzeniu. Nathan we wspomnianym filmiku twierdzi, że jeśli koncert w Londynie dobrze się wyprzeda, to niewykluczone, że kompozytor zawita też do innych miast. W chwili obecnej bardzo to jednak wątpliwe, ponieważ pozostało zaledwie kilkanaście dni do tej imprezy, a pustych miejsc w hali koncertowej jest jeszcze bardzo, bardzo dużo.

   


30 listopada 2016, by Cez
Komiksowe archiwum już dostępne
W zachodnich księgarniach odbyła się premiera Tomb Raider Archives Vol. 1, czyli zbioru komiksów w twardej oprawie z zeszytami #1-15 regularnej serii Top Cow. Cena detaliczna wynosi 39.99 dolarów. Co ciekawe, za nową publikację odpowiada inne wydawnictwo, Dark Horse, które aktualnie wypuszcza komiksowe przygody młodej Lary.


Przypomnijmy, że w 2017 roku zadebiutują trzy kolejne pozycje: Tomb Raider Archives Vol. 2 będzie zbiorem zeszytów #16-24 i #26-34, w skład Tomb Raider Archives Vol. 3 wejdą zeszyty #35-50 oraz #0 i #1/2, z kolei w ostatniej publikacji Tomb Raider Archives Vol. 4 znajdziemy 12 zeszytów miniserii Tomb Raider Journeys oraz one-shoty. Już w 2006 roku Top Cow wydało Tomb Raider: Compendium zawierające zeszyty #1-50, ale do tej pory nie pojawiło się zbiorcze wydanie z miniserią TR Journeys, one-shotami oraz numerami specjalnymi #0 i #1/2.

Zapraszamy do naszego działu Komiks, gdzie znajdziecie informacje na temat wszystkich, starych i nowych, komiksów z serii Tomb Raider i Lara Croft.

   


25 listopada 2016, by Cez
Czarnopiątkowe obniżki cen
Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy o chwilowej obniżce cen gier z Larą na Steamie, a z okazji Czarnego Piątku promocja ta powraca. Dzięki temu ponownie macie szansę, by nabyć Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration o 50 procent taniej, czyli zamiast 50 euro zapłacicie 25. Pozostałe gry z Larą Croft również zostały na Steamie przecenione - w tym przypadku rabat jest jeszcze większy, bo wynosi 75 procent. Promocja potrwa do 29 listopada do godziny 19.00.


Jeśli zamiast Steama wolicie platformę GOG, to tam również czekają na Was promocyjne ceny klasycznych Tomb Raiderów. Z kolei w sklepie Xboxa możecie taniej nabyć najnowsze gry z Larą. Promocja trwa do 30 listopada. Przykładowo Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration kosztuje obecnie 254 zł zamiast 339 zł.

Warto również skorzystać z oferty jaką przygotowały sklepy Google Play, Microsoft Store i App Store. W tych trzech przypadkach możecie taniej kupić grę mobilną Lara Croft GO. W pierwszym sklepie zniżka wynosi aż 80 procent, przez co gra kosztuje jedynie 4,09 zł, w drugim przypadku 11 zł - tu zniżka wynosi 49 procent, a w trzecim punkcie gra kosztuje niecałe 2 dolary.

   


23 listopada 2016, by Cez
Dziesiąty komiks już w sprzedaży
W zachodnich kioskach pojawił się dziesiąty numer drugiej regularnej serii komiksów od Dark Horse, który ukazuje przygodę Lary rozgrywającą się po wydarzeniach z gry Rise of the Tomb Raider. W najnowszym zeszycie zatytułowanym Tomb Raider II #10 Lara kontynuuje poszukiwania Sam, która została przeniesiona z więzienia do szpitala psychiatrycznego. Pacjentka jednak z niego uciekła i Croft musi ją odnaleźć oraz pomóc przed całkowitym przejęciem kontroli nad przyjaciółką przez Himiko. Jeśli chcecie nadrobić zaległości, to streszczenia numerów #1-9 znajdziecie w dziale Komiks.


Za scenariusz Tomb Raider II #10 odpowiada Mariko Tamaki, a szkice przygotował Phillip Sevy. Zeszyt tradycyjnie liczy 32 strony i kosztuje $3,99. Nowy numer dostępny jest jedynie w języku angielskim. Następny zeszyt pojawi się w zachodnich kioskach 21 grudnia i będzie kontynuował wątek Sam.

   


22 listopada 2016, by Cez
W nowym filmie Lara będzie szukać ojca
Graham King, producent trzeciego filmu z serii Tomb Raider, zdradził nowe informacje o nadchodzącym obrazie, który pojawi się w kinach 16 marca 2018 roku. Nie mamy jednak dobrych wiadomości - producent radośnie obwieścił, że w nowym filmie Lara będzie szukać zaginionego ojca. Chyba skądś to już znamy...

Producent Graham King twierdzi, że w trzecim filmie powrócimy do korzeni. Z jednej strony historia ma bazować na fabule gry Tomb Raider z 2013 roku, ale z drugiej nie będzie ona przeniesiona w skali 1:1. W filmie młoda Lara (w tej roli Alicia Vikander) będzie chciała się dowiedzieć czy jej ojciec nadal żyje. "To bardzo emocjonalne i sądzę, że właśnie z tego powodu Alicia zainteresowała się tą rolą" - powiedział producent w wywiadzie dla serwisu HeyUGuys (łapcie za link).

Wychodzi na to, że znów powróci wątek rodziców Lary wyeksploatowany na milion różnych sposobów w ostatnich grach, filmach czy komiksach i to w momencie, gdy wielu fanów pani archeolog kręci nosem po tym co zobaczyliśmy w Rise of the Tomb Raider (motyw związany z ojcem znacząco wpłynął na działania Lary).

Nieoficjalnie mówi się o tym, że zdjęcia do nowego filmu miałyby być realizowane w RPA od 10 stycznia do 11 marca 2017 roku. Spekuluje się również, że sceny w Croft Manor mogłyby być realizowane w dworze Ashridge House. Informacje te póki co należy traktować jako plotki.

   


20 listopada 2016, by Cez
Pospiesz się, RotTR tańszy o połowę!
Steam ponownie uderzył z atrakcyjną promocją. Pecetowa wersja Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration została przeceniona aż o połowę - grę, w skład której wchodzi Season Pass, możecie nabyć za 25 euro zamiast 50, a osobno przepustkę sezonową za 14 euro zamiast 28. Przecenione zostały także wszystkie pozostałe gry z Larą Croft - w tym przypadku zniżka wynosi 75 procent. Kliknij na poniższą grafikę, by zobaczyć szczegóły.


Spieszcie się, bo promocja jest ograniczona czasowo. Obniżone ceny obowiązują do poniedziałku 21 listopada do godziny 19.00.

   


18 listopada 2016, by Cez
Złoty Joystick dla RotTR
Rise of the Tomb Raider otrzymał nagrodę w trzydziestym czwartym plebiscycie Golden Joystick Awards w kategorii "gra roku na Xboxa". Najnowsze przygody Lary pokonały następujące tytuły - Ark: Survival Evolved, Elite: Dangerous, Forza Horizon 3, Forza Motorsport 6, Halo 5: Guardians, Inside, Killer Instinct Season 3, Quantum Break oraz ReCore.


Łącznie RotTR był nominowany w pięciu kategoriach. Pozostałe to: gra roku, najlepsza fabuła, najlepsza grafika oraz najlepsze odegranie roli. Przypomnijmy, że prócz tytułu gry roku na Xboxa, Crystalsi zgarnęli także nagrodę specjalną - mowa o umieszczeniu Lary Croft w Galerii Sław, czyli w Hall Of Fame. Informowaliśmy o tym 30 października.

Najwięcej nagród, bo aż pięć zdobył Overwatch. Tytuł "gry roku" przypadł Dark Souls III.

   


17 listopada 2016, by Cez
Powrót pierwszego głosu Lary!
Już 18 grudnia w Londynie odbędzie się 90-minutowy koncert Nathana McCree, kompozytora TR1, TR2 i TR3. Twórca właśnie opublikował trzeci utwór, który pojawi się podczas widowiska. Przy okazji muzyk zdradził, że gościem specjalnym będzie głos Lary z Tomb Raidera 1.


Utwór Vertigo, który jest nową wersją znanego motywu przewodniego serii Tomb Raider, można przesłuchać tutaj, z kolei dwa poprzednie odświeżone kawałki znajdziecie tu i tu. McCree wyjawił, że Vertigo obecnie brzmi tak, jak kompozytor chciał, by brzmiał od samego początku, jednak wcześniej nie miał wystarczającej ilości czasu, by te dźwięki doszlifować. Dodajmy, że Nathan odświeżył muzykę z trzech pierwszych części nie tylko na potrzeby koncertu (bilety wciąż są do nabycia >> klik!), ale także z okazji wydania krążka pt. The Tomb Raider Suite, który pojawi się w przyszłym roku.

Dodatkowo kompozytor poinformował, że koncert poprowadzi Shelley Blond, czyli oryginalny głos Lary Croft z TR1. Wśród widowni nie zabraknie także innych byłych pracowników Core Design, takich jak Peter Connelly, czyli kompozytor TR4, TR5 i Angel of Darkness.

   


16 listopada 2016, by Cez
Zapłacili 500 zł, by przetrwać w dziczy
W ostatni weekend w górach Santa Cruz w północnej Kalifornii kilkudziesięciu śmiałków przekonało się na własnej skórze czym jest przetrwanie w dziczy.


35 fanów Lary Croft wraz z pracownikami Crystal Dynamics oraz IGN uczyło się m.in. szukania i budowania schronienia, zastawiania pułapek i sideł oraz uzdatniania wody do picia. Jednym z zadań było też stworzenie własnego łuku.


Wydarzenie zostało zorganizowane z okazji 20-lecia serii Tomb Raider. Uczestnicy otrzymali markowe prezenty i wzięli udział w loterii, której główną nagrodą była konsola PlayStation 4 Pro i kopia gry Rise of the Tomb Raider. Koszt uczestnictwa wyniósł $129.95, czyli około 508 zł.

   


10 listopada 2016, by Cez
RotTR na PS4 Pro już dostępny
Dziś odbyła się premiera konsoli PlayStation 4 Pro, na której możemy zagrać m.in. w Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration. Związana jest z tym niecodzienna sytuacja - na tej konsoli możemy wybrać jedno z trzech dostępnych ustawień grafiki.


Pierwszym trybem w RotTR na PS4 Pro jest rozdzielczość 4K, która działa z odpowiednimi telewizorami 4K, a liczba FPS-ów w tym przypadku wynosi maksymalnie 30 klatek na sekundę. Drugi tryb oferuje rozdzielczość 1080p z maksymalnie 60 klatkami na sekundę. Z kolei ostatnia możliwość to największe, graficzne detale - mowa o rozdzielczości 1080p z 30 klatkami na sekundę. Dodajmy, że nie trzeba kupować osobnej wersji RotTR na nową konsolę. Ta sama edycja zadziała zarówno na PS4 jak i na PS4 Pro.

Przykładowe porównanie grafiki konsoli PS4 i PS4 Pro możecie zobaczyć tutaj, a z kolei tu porównanie PS4 Pro i PC.

   


8 listopada 2016, by Cez
Zobacz intro remake'u Tomb Raidera 2!
W marcu informowaliśmy Was o tym, że jeden z miłośników Lary o pseudonimie Nicobass postanowił przygotować remake gry Tomb Raider 2 o tytule The Dagger Of Xian. Autor właśnie opublikował intro, które możecie zobaczyć tutaj. Nie wiemy jak Wy, ale my mamy ciary!


The Dagger Of Xian powstaje na darmowym silniku Unreal Engine 4. Przykładowe screeny możecie zobaczyć w naszym newsie z 23 marca, a krótki gameplay tutaj. Na chwilę obecną nie wiadomo nic o dacie premiery pełnej wersji gry, ale twórca ma nadzieję, że demo uda mu się opublikować w okresie tegorocznych świąt. Trzymamy za niego kciuki!

   


6 listopada 2016, by Cez
Rhianna chce postarzeć Larę
Kobieta zmienną jest - wybitnym tego przykładem jest Rhianna Pratchett, scenarzystka dwóch ostatnich Tomb Raiderów. W artykule opublikowanym w magazynie Rolling Stone Pratchett zaskakuje wyznaniem, że marzy jej się... dojrzała, twarda Lara.

Gdy w 2013 roku światło dzienne ujrzała gra Tomb Raider, scenarzystka Rhianna Pratchett podkreślała świeżość zaprezentowanej fabuły i postaci Lary. Wcześniej Rhianna krytykowała pannę Croft za jej teflonowość i przerysowanie, jednak teraz najwyraźniej zmieniła zdanie. Na łamach Rolling Stone wyznała, że w kolejnych grach chciałaby zobaczyć Larę dojrzałą niczym emerytowany policjant z gry Max Payne 3 czy też niezwyciężona Carol z serialu The Walking Dead. Obie te postacie łączy to, że są w średnim wieku.


"Bardzo chciałabym zobaczyć Larę w takim wieku" - wyznaje Pratchett i dodaje, że w jej nowej wizji panna Croft jest moralnie rozdartą antybohaterką, działającą na granicy prawa. Zaraz, zaraz, czy Rhianna właśnie nie opisała cech Lary z epoki Core Design, którą wcześniej tak bardzo krytykowała? Niewykluczone, że negatywny odbiór zrebootowanej postaci Lary sprawił, że scenarzystka nagle zmieniła zdanie...

Rhianna Pratchett nie potwierdza ani nie zaprzecza czy będzie odpowiadać za scenariusz kolejnego Tomb Raidera 11. Przekazała jednak inną wiadomość - scenarzyści trzeciego filmu Tomb Raider nie zaprosili jej do konsultacji w sprawie kinowych przygód Lary. Uff, chociaż tyle dobrego.

   


5 listopada 2016, by Cez
Podwójna dawka Kolebki Życia
Ostatnio wszyscy jesteśmy skupieni na 20-leciu gier z serii Tomb Raider, ale telewizja TVN przypomina, że istnieją również filmowe przygody Lary Croft. W nocy z 5 na 6 listopada o godzinie 0:10 stacja ta wyemituje drugą część pt. Lara Croft Tomb Raider: The Cradle of Life. Powtórka pojawi się na antenie TVN 6 listopada o godzinie 22:30.


Film Cradle of Life zadebiutował w 2003 roku, dwa lata po premierze pierwszego obrazu Tomb Raider Movie. Kolebka Życia opowiada o poszukiwaniach mitycznej Puszki Pandory. Larze Croft depcze po piętach bezwzględny szaleniec, który marzy o stworzeniu zabójczej broni biologicznej. W rolę panny Croft wcieliła się Angelina Jolie. Szczegółowe informacje o filmie - recenzję, zdjęcia, opisy gadżetów czy soundtracków - znajdziecie w dziale Cradle of Life.

Przypomnijmy, że powstaje trzeci obraz z Larą, który będzie rebootem filmowej serii. Pierwszy klaps na planie ma paść na początku przyszłego roku. Zdjęcia będą realizowane w Republice Południowej Afryki i w Wielkiej Brytanii. Za kamerą stanie Roar Uthaug, a w rolę Lary wcieli się Alicia Vikander. Film wejdzie do kin 16 marca 2018 roku.

   


4 listopada 2016, by Cez
Oto wyniki konkursu z okazji 20-lecia!
W ostatnich dniach nasze redakcyjne jury w składzie: Autumn, Cez, K@t, Kyo, Menkaure i Taimon oceniało nadesłane prace konkursowe pt. "Mój pierwszy kontakt z serią Tomb Raider". Zgodnie z obietnicą postanowiliśmy nagrodzić prace pomysłowe, niebanalne, takie, które nas zaskoczyły i zaciekawiły.


Uwaga, uwaga! Pierwsze miejsce zdobyła Daria Kubala za pomysłowy filmik (powyżej), w którym wspomina swój pierwszy kontakt z Larą. Akwarium z figurką oraz kapcie rządzą! :) Z wyborem pierwszego miejsca nie było absolutnie problemu, ponieważ każdy z sześciu jurorów wskazał właśnie filmik Darii jako numer jeden. Zwyciężczyni zgodnie z obietnicą mogła wybrać nagrodę - wskazała na cyfrowe wydanie Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration na konsolę PS4.


Drugie miejsce zajął komiks Katarzyny Krajewskiej (powyżej), w którym widzimy jej pierwszą styczność z Larą. Załączony w pracy tekst wyjaśnia kontekst komiksu. Laureatka wygrała plakat promujący Tomb Raidera z autografem Karoliny Gorczycy.


Trzecie miejsce należy do Pawła Adamusa, od którego otrzymaliśmy pracę bardzo oszczędną technicznie, ale niezwykle pomysłową - widzicie ją powyżej. Jednym słowem praca genialna w swojej prostocie. Laureat wygrał cyfrową kopię gry Lara Croft and the Temple of Osiris na Steama.


Czwarte i ostatnie nagrodzone miejsce należy do Wiktorii Odroniec. Jej rysunek widzicie powyżej. Gdy Wiktoria po raz pierwszy zobaczyła Larę z długim warkoczem, który sama nosiła już od dzieciństwa, od razu się z nią utożsamiła. Laureatka wygrała cyfrową kopię gry Lara Croft and the Guardian of Light na Steama.

Więcej bardzo ciekawych prac, które zostały przez nas wyróżnione, znajdziecie na specjalnej podstronie konkursowej. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy wzięli udział w zabawie!

   


3 listopada 2016, by Cez
Zobacz trzy tryby graficzne na PlayStation 4 Pro
Studio Crystal Dynamics opublikowało nowy filmik o Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration, który ukazuje trzy tryby graficzne, jakie będzie można włączyć na konsoli PlayStation 4 Pro >> klik!


Pierwszym trybem w RotTR na PS4 Pro będzie rozdzielczość 4K, która zadziała z odpowiednimi telewizorami 4K, a liczba FPS-ów w tym przypadku będzie wynosić maksymalnie 30 klatek na sekundę. Drugi tryb oferujący wysoką wydajność spodoba się tym graczom, którzy zwracają uwagę na liczbę FPS-ów - chodzi o tryb z rozdzielczością 1080p z maksymalnie 60 klatkami na sekundę. Z kolei ostatnia możliwość zapewni największe, graficzne detale - mowa o rozdzielczości 1080p z 30 klatkami na sekundę.

Konsola PlayStation 4 Pro zadebiutuje na rynku już za tydzień, 10 listopada. Tego dnia około 40 gier otrzyma na niej wsparcie, będzie to m.in. RotTR, Uncharted 4, The Last of Us Remastered czy inFamous Second Son.

   


2 listopada 2016, by Cez
Nie jeden, a dwa rekordy Guinnessa!
Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że podczas targów Paris Games Week fani Tomb Raidera pobili rekord Guinnessa w kategorii "spotkanie z największą ilością osób przebranych za Larę Croft". Poniżej możecie zobaczyć zdjęcie z bicia rekordu (po więcej odsyłamy tutaj), a także filmik >> klik!


Okazuje się, że w przyszłorocznej edycji książki pt. Guinness World Records Gamer's Edition 2017 pojawi się także drugi nowy rekord związany z serią Tomb Raider. Mowa o "największej liczbie okładek z postacią z gry wideo". Larze Croft udało się solowo wystąpić aż na 1230 okładkach. Gdyby doliczyć do tego okładki, których powierzchnię panna Croft dzieli z innymi postaciami, to liczba ta urosłaby do 1400.


Rekord ten udało się osiągnąć m.in. dzięki polskim fanom Tomb Raidera, którzy odpowiedzieli na nasz kwietniowy apel. W efekcie w skład zaliczonej liczby 1230 okładek z całego świata weszły 73 okładki z Polski, które zgromadziliśmy tutaj. Dziękujemy Wam serdecznie za pomoc!

   


1 listopada 2016, by Cez
Bardziej kobiecy Tomb Raider
Szwedzka aktorka Alicia Vikander, która zagra Larę Croft w nowym filmie z serii Tomb Raider, zdradziła, że nowy obraz bez problemu zda test Bechdel, który jest wskaźnikiem aktywnej obecności kobiet w treściach kultury.

Aby film zdał test Bechdel, musi spełnić trzy warunki: 1) muszą pojawić się co najmniej dwie postaci kobiece, 2) które prowadzą ze sobą rozmowę, 3) dotyczącą czegoś innego niż mężczyzn. "Pracowałam na planie osiemnastu filmów, ale jeszcze nigdy nie grałam z inną kobietą" - wyznała Vikander w wywiadzie dla brytyjskiego magazynu The Times. "W filmie Tomb Raider pojawią się relacje międzyludzkie i opowieści. Obraz zda ten test".


W tekście The Times pojawia się także informacja o tym, że Alicia w nowym filmie będzie miała strój podobny do tego, który pojawił się w grze Tomb Raider z 2013 roku oraz, że Lara Croft będzie mieszkała we wschodnim Londynie. Wyjaśniałoby to wcześniejszą informację o tym, że zdjęcia do filmu będą realizowane nie tylko w RPA, ale także i w Wielkiej Brytanii. Pierwszy klaps na planie ma paść na początku przyszłego roku. Film wejdzie do kin 16 marca 2018 roku.

Fani serii już spekulują, że zdanie testu Bechdel, który oznacza pojawienie się prócz Lary drugiej, ważnej dla fabuły kobiecej postaci, może wskazywać na obecność naszej "ulubienicy", Sam Nishimury. Nie byłoby w tym nic dziwnego, skoro coraz więcej faktów potwierdza to, że nowy film będzie oparty na grze TR9.

   


1 listopada 2016, by Cez
Crystalsi oddali Larę innej firmie?
Wczoraj informowaliśmy o prawdopodobnym przypadkowym ujawnieniu tytułu kolejnej gry z Larą Croft - Shadow of the Tomb Raider. Informacja ta wydawała się plotką, ale serwis Kotaku powołuje się na swoje dodatkowe źródło, które potwierdza, że to faktycznie nowy tytuł gry z Larą. Kolejną zaskakującą wieścią jest to, że według Kotaku inna firma niż Crystal Dynamics miałaby przejąć stery nad Shadow of the Tomb Raider.

Pochodzący z Kalifornii Crystalsi zajmują się grami z Larą od ponad dziesięciu lat, począwszy od Tomb Raider Legend. Już w październiku ubiegłego roku (klik!) pisaliśmy o tym, że studio może mieć dość serii TR, a w kwietniu tego roku (klik!) o tym, że Crystalsi przeprowadzają masową rekrutację z myślą o nowej marce. To wszystko może oznaczać, że pod koniec prac nad Rise of the Tomb Raider, czyli przed premierą na Xboxy, mogła zapaść decyzja o przekazaniu prac nad kolejną grą z Larą studiu Eidos Montreal. Ta znajdująca się w Kanadzie firma jest odpowiedzialna m.in. za chłodno przyjęty reboot serii Thief, za tegoroczny tytuł Deus Ex: Mankind Divided oraz za kiepsko przyjęty tryb multiplayer z gry Tomb Raider z 2013 roku.


Z drugiej jednak strony w sierpniu (klik!) informowaliśmy o tym, że w studiu Crystal Dynamics zatrudniono nowego reżysera kolejnej gry z Larą, co sugeruje, że firma nadal pracuje nad przygodami tej bohaterki. Być może okaże się, że nad Shadow of the Tomb Raider po prostu pracują dwa studia - zarówno to z Kalifornii jak i Kanady. Jeśli chodzi o domniemany tytuł, to jeszcze wczoraj domena shadowofthetombraider.com była wolna, ale już została wykupiona i to nie przez Square Enix. Czy japoński gigant zignorowałby rezerwację domeny, gdyby faktycznie planował taki tytuł?

Serwisy IGN oraz Gamespot poprosiły przedstawicieli Square Enix o komentarz i otrzymali odpowiedź, że firma nie odnosi się do plotek. Z kolei my wysłaliśmy pytanie do studia Crystal Dynamics - o to czy tytuł Shadow of the Tomb Raider jest prawdziwy oraz czy studio przekazało tworzenie kolejnej gry firmie Eidos Montreal. Wciąż czekamy na odpowiedź.

UPDATE (01.11)
Odpowiedź od Crystal Dynamics: "Zgodnie z naszą polityką, nie komentujemy plotek i spekulacji".