strona główna // forum // chat // kontakt // facebook // youtube

Powrót do Archiwum

PAŹDZIERNIK 201631 października 2016, by Cez
Poznaliśmy tytuł kolejnego Tomb Raidera?
Do tej informacji radzimy podejść bardzo ostrożnie i traktować jako plotkę. Jeden z użytkowników forum Reddit twierdzi, że przypadkiem poznał prawdopodobny tytuł kolejnej przygody z Larą. Nowa gra miałaby się nazywać Shadow of the Tomb Raider (cień rabusia grobowców).


Użytkownik o nicku Tripleh280 twierdzi, że jadąc metrem w Montrealu w Kanadzie niedaleko siedziby firmy Eidos Montreal, zobaczył osobę przygotowującą na laptopie prezentację w Power Poincie. Na grafice widniało logo Shadow of the Tomb Raider. Powyżej możecie zobaczyć zdjęcie, jakie udało się wykonać użytkownikowi Reddit (kliknij, by powiększyć). Autor fotki przypuszcza, że miał do czynienia z pracownikiem firmy Eidos, który popełnił błąd i publicznie dokańczał prezentację, niechcący ujawniając nieznany dotąd tytuł gry.

Niestety załączone zdjęcie jest bardzo słabej jakości i nie można z niego odczytać wspomnianego tytułu. Czy okaże się on prawdziwy? W chwili obecnej trudno sobie wyobrazić, by Lara miała być czyimś cieniem...

   


30 października 2016, by Cez
Lara trafiła do Galerii Sław
Do końca października trwa głosowanie internautów w trzydziestym czwartym plebiscycie Golden Joystick Awards >> klik. Rise of the Tomb Raider został nominowany w pięciu kategoriach - czy wygra w którejś z nich, przekonamy się już 18 listopada. Tymczasem Larze Croft przyznano inną, zaszczytną nagrodę wręczaną tylko przełomowym tytułom bądź postaciom z branży gier. Mowa o miejscu w Galerii Sław plebiscytu Golden Joystick, czyli w Hall Of Fame.


Przypomnijmy, że najnowsze przygody pani archeolog w RotTR zostały nominowane w plebiscycie Golden Joystick Awards w następujących kategoriach: gra roku, gra roku na Xboxa, najlepsza fabuła, najlepsza grafika oraz najlepsze odegranie roli - w tym ostatnim przypadku chodzi o Camillę Luddington.

   


30 października 2016, by Cez
[KONKURS] Wygraj RotTR lub autograf Gorczycy!
Tylko do jutra włącznie czekamy na prace pt. "Mój pierwszy kontakt z serią Tomb Raider". Forma dowolna - może to być rysunek, grafika, animacja, filmik, piosenka, wiersz, opowiadanie i wiele innych. W przypadku tekstów przyjmujemy prace od minimum 1000 do maksymalnie 2000 znaków łącznie ze spacjami.


Cztery nagrody przewidziane w konkursie to: cyfrowe wydanie Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration na konsolę PlayStation 4 (kompatybilne z europejskim kontem PSN), plakat promujący Tomb Raidera z autografem Karoliny Gorczycy, cyfrowa kopia gry Lara Croft and the Temple of Osiris na Steama oraz cyfrowa kopia gry Lara Croft and the Guardian of Light na Steama.

Szczegółowy regulamin konkursu znajdziecie w newsie z 25 października.

   


29 października 2016, by Cez
Jest kolejny rekord Guinnessa!
Udało się! Podczas targów Paris Games Week fani Tomb Raidera pobili rekord Guinnessa w kategorii "spotkanie z największą ilością osób przebranych za Larę Croft". Aby tego dokonać, do Paryża musiało przyjechać co najmniej 250 Lar. Ostatecznie przybyło ich aż 270 - za pannę Croft przebrały się nie tylko fanki, ale i bardzo wielu fanów. Zobaczcie krótki filmik z tego wydarzenia >> klik!


Uczestnicy targów, którzy założyli ciuchy Lary Croft, otrzymali cenne nagrody: darmową kopię najnowszej gry Rise of the Tomb Raider oraz inne upominki, takie jak limitowana edycja talii kart z motywem Tomb Raidera, smycz oraz naszywkę.


Lara Croft pojawiała się w "Księdze rekordów Guinnessa" niejednokrotnie. Już w 2010 roku informowaliśmy o tym, że pani archeolog miała na swoim koncie aż sześć rekordów, w tym m.in. w kategorii "najpopularniejsza bohaterka gier na świecie" czy "największa liczba wpisów związanych z jedną postacią z gier". Z kolei w tym roku udało się zebrać ponad 1100 okładek, na których widnieje Lara Croft. Było to możliwe dzięki aktywności fanów z całego świata, w tym z Polski, którzy dostarczyli Crystalsom okładki w przeróżnych wersjach językowych. Rekord ten jest w trakcie weryfikacji.

   


29 października 2016, by Cez
10 tys. dolarów od gadającej głowy T-Rexa
Pamiętacie newsa z 13 października o programie Tomb Raider 20 Year Celebration Challenge, w którym trzy dwuosobowe drużyny mierzą się z różnymi zadaniami, nawiązującymi do serii Tomb Raider? Możecie już zobaczyć drugi odcinek tego programu >> klik!


W nowym odcinku ponownie wzięły udział osoby znane z internetu, a wśród nich youtuberka Melonie Mac, którą mieliśmy okazję spotkać w Los Angeles na targach E3 2015. Czy Melonie wraz z kompanem udało się wygrać złoty czekan wspinaczkowy? Dodajmy, że zwycięzcy otrzymują również 10 tysięcy dolarów, z czego połowa wędruje na cel charytatywny.

Pierwszy odcinek programu możecie sobie przypomnieć tutaj.

   


27 października 2016, by Cez
Serwis WoTR uwieczniony w książce o historii serii!
Do naszej redakcji dotarła książka autorstwa Meagan Marie pt. "20 Years of Tomb Raider". Możemy już oficjalnie zdradzić, że nasz serwis World of Tomb Raider został uwieczniony w tej publikacji. Po szybkim przekartkowaniu możemy śmiało powiedzieć, że każdy fan Lary Croft powinien ją mieć w swojej kolekcji!

Książka Meagan Marie liczy 360 stron i jest po brzegi wypełniona informacjami o grach, filmach, powieściach, komiksach, figurkach oraz fanach serii Tomb Raider. W tej ostatniej sekcji autorka wymienia 16 najstarszych i największych stron o Larze. W tym gronie nie mogło oczywiście zabraknąć WoTR, czyli jednego z czołowych serwisów o TR na świecie. Poniżej możecie zobaczyć fragment strony nr 268, na której znajduje się informacja o nas (kliknij, by powiększyć). Serdecznie dziękujemy autorce książki za to ogromne wyróżnienie i uwiecznienie naszego serwisu na łamach publikacji traktującej o 20-letniej historii marki TR. Thank you very much, Meagan!


Trzy inne polskie akcenty, które pojawiają się w książce, to: na str. 197 okładka magazynu CD-Action z 2000 roku z oficjalną modelką Lucy Clarkson (pełną kolekcję polskich okładek znajdziecie tutaj), na str. 297 zdjęcie Klaudii Croft - jednej z oficjalnych, polskich cosplayerek oraz na str. 322 informacja o lalkach Lary Croft, które tworzy Maja (pisaliśmy o tym w newsie z 15 września).

Przypomnijmy, że to nie pierwsza informacja o serwisie WoTR w innych mediach. Pojawialiśmy się już na łamach polskiej prasy o grach wideo, w dwóch podręcznikach szkolnych do języka polskiego, a ostatnio nasza wideorelacja z targów Warsaw Games Week 2016 została wyemitowana w telewizji w programie Graminator >> klik! Dodajmy, że WoTR został także wymieniony w napisach końcowych gier Tomb Raider i Rise of the Tomb Raider, a nazwiska zwycięzców naszego konkursu z 2007 roku zostały wydrukowane w instrukcji gry Tomb Raider Anniversary. Aż strach pomyśleć, co będzie dalej, bo nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa... :)

   


26 października 2016, by Cez
Znów idziemy na grzyby
W zachodnich kioskach pojawił się zbiorczy zeszyt pt. Tomb Raider II Volume 1: Spore, który ukazuje przygodę Lary rozgrywającą się po wydarzeniach z gry Rise of the Tomb Raider. W publikacji młoda panna Croft ze zrestartowanej linii czasowej wplątuje się w gonitwę za bardzo rzadkim gatunkiem grzyba, który rzekomo gwarantuje nieśmiertelność. Na jej przeszkodzie stanie nowy, śmiertelnie niebezpieczny przeciwnik, którego nie można zabić. Komiks liczy 144 stron i składa się z zeszytów Tomb Raider II #1-6. Za scenariusz odpowiada Mariko Tamaki, a szkice przygotował Phillip Sevy. Cena wynosi $19,99. Zbiorczy numer dostępny jest jedynie w języku angielskim.


Następny zeszyt Tomb Raider II #10 pojawi się w zachodnich kioskach 23 listopada i będzie kontynuował wątek Sam. Jeśli chcecie nadrobić zaległości, to streszczenia numerów #1-9 znajdziecie w naszym dziale Komiks. Z kolei tutaj publikujemy listę innych zbiorczych wydań przygód Lary od wydawnictwa Dark Horse.

   


25 października 2016, by Cez
[KONKURS] Jaki był Twój pierwszy raz z Larą?
Ruszamy z nowym konkursem związanym z dwudziestą rocznicą marki Tomb Raider! Także i tym razem możecie wygrać pełną wersję Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration, ale nie tylko! Do nagród dorzucamy dwie inne gry z Larą oraz przedmiot kolekcjonerski, którego praktycznie nigdzie nie można już zdobyć! Mowa o plakacie z autografem Karoliny Gorczycy, która jest polskim głosem Lary Croft (fragment plakatu publikujemy obok - kliknij, by powiększyć). Aktorka złożyła swój autograf na plakacie podczas spotkania w Empiku >> klik. Nie przegap okazji, by zdobyć ten podpis!

Konkurs jest związany z Waszymi wspomnieniami o pierwszym kontakcie z serią Tomb Raider (przy okazji przeczytajcie wspomnienia naszej ekipy WoTR >> klik). Nie jest ważne czy zaczynaliście przygodę z Larą w 1996 roku czy 2016, czy była to gra, film, a może komiks. Podzielcie się z nami tym pierwszym razem i wyraźcie to w dowolnej formie. Możecie nam to np. narysować, pokazać na filmiku, napisać, zaśpiewać, ulepić z plasteliny czy ułożyć z zapałek ;) Forma zależy od Was. Najciekawsze prace nagrodzimy oraz zaprezentujemy na łamach naszego serwisu i Forum.


Regulamin konkursu:

1. W konkursie może wziąć udział każdy z wyjątkiem redakcji i współpracowników serwisu World of Tomb Raider.

2. Konkurs polega na przesłaniu na naszego maila redakcjawotr@gmail.com pracy pt. "Mój pierwszy kontakt z serią Tomb Raider". Forma dowolna - może to być rysunek, grafika, animacja, filmik, piosenka, wiersz, opowiadanie i wiele innych. W przypadku tekstów przyjmujemy prace w języku polskim od minimum 1000 do maksymalnie 2000 znaków łącznie ze spacjami. W temacie maila należy wpisać Konkurs na 20-lecie, a w treści swoje imię i nazwisko. Jeden uczestnik może nadesłać maksymalnie jedną pracę. Zgłoszenia przyjmujemy do 31 października 2016 r. włącznie. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo przedłużenia tego terminu.

3. Nadesłane prace będą oceniane przez nasze redakcyjne jury w składzie: Autumn, Cez, K@t, Kyo, Menkaure i Taimon. Nagrodzone zostaną prace pomysłowe, niebanalne, takie, które zaskoczą, zaciekawią jurorów.

4. Cztery nagrody przewidziane w konkursie to: cyfrowe wydanie Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration na konsolę PlayStation 4 (kompatybilne z europejskim kontem PSN), plakat promujący Tomb Raidera z autografem Karoliny Gorczycy, cyfrowa kopia gry Lara Croft and the Temple of Osiris na Steama oraz cyfrowa kopia gry Lara Croft and the Guardian of Light na Steama.

5. Osoba, która decyzją jury zdobędzie pierwsze miejsce, będzie mogła wybrać jedną spośród nagród wymienionych w punkcie 4. regulaminu konkursu. Kolejne nagrodzone osoby wybiorą po jednej nagrodzie spośród pozostałych pozycji. Nagrody cyfrowe, czyli kody na gry, prześlemy za pomocą e-maila, a plakat tradycyjną pocztą.

6. Uczestnik konkursu wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych (zgodnie z Ust. z dn. 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych Dz. U. Nr 101/2002, poz. 926 z późn. zm.) przez World of Tomb Raider wyłącznie na potrzeby przeprowadzenia konkursu.

   


25 października 2016, by Cez
360 stron na dwudziestolecie
Zgodnie z planem dziś odbyła się premiera książki Meagan Marie pt. "20 Years of Tomb Raider".

Publikacja wydana przez Prima Games liczy 360 stron i opowiada o całej historii marki. W środku znajdziemy wywiady z członkami ekipy zarówno Core Design jak i Crystal Dynamics, z kompozytorami, oficjalnymi modelkami czy aktorkami głosowymi. Nie zabrakło także informacji o filmach i komiksach z Larą Croft.

Autorką książki jest Meagan Marie, która w studiu Crystal Dynamics pełni funkcję starszego menadżera ds. społeczności. Prywatnie Meagan stała się fanką serii Tomb Raider w wieku 12 lat. Po ukończeniu studiów otrzymała pracę w amerykańskim magazynie Game Informer, dla którego pisała przez kilka lat. Po jakimś czasie została zauważona przez ekipę Crystal Dynamics, która zaoferowała jej obecną posadę. Meagan jest też znana w społeczności fanów Lary jako cosplayerka.

Serwis World of Tomb Raider także dołożył swoje trzy grosze do tej publikacji - nie mogło w niej przecież zabraknąć informacji o jednym z największych serwisów o serii Tomb Raider na świecie, prawda? Na łamach książki pojawiła się także Klaudia Croft - jedna z oficjalnych, polskich cosplayerek, a także Maja, która szyje lalki Lary Croft (pisaliśmy o niej w newsie z 15 września).

Przykładowe strony książki "20 Years of Tomb Raider" możecie podejrzeć w newsach z 18 czerwca i 22 lipca. Cena publikacji wynosi 17 funtów, czyli ok. 100 zł. Można ją zakupić np. na brytyjskim Amazonie.

UPDATE (26.10)
Zobaczcie dwuminutowy zwiastun książki "20 Years of Tomb Raider" >> klik!

   


25 października 2016, by Cez
Dokładnie 20 lat temu zadebiutował Tomb Raider!
Tak, to właśnie dziś! Co prawda 20-lecie serii Tomb Raider świętujemy przez cały 2016 rok, ale to właśnie 25 października 1996 roku po raz pierwszy światło dzienne ujrzała gra Tomb Raider I.


Dokładnie 20 lat temu świat pokochał Larę Croft. 25 października 1996 roku TR1 zadebiutował na konsoli Sega Saturn. Obok widzicie screeny pudełka i jego zawartości oraz fotkę specjalnego zestawu gry z konsolą. Tomb Raider I pojawił się na PSX i PC dopiero kilkanaście dni później, dokładnie 14 listopada 1996 roku. Ciekawostką jest fakt, że zanim nastąpiła światowa premiera TR1 na konsoli Sega Saturn, w brytyjskim magazynie "Mean Machines Sega" ukazywały się cztery odcinki 8-stronicowego komiksu z Larą Croft. Skany oraz streszczenie tej przygody znajdziecie w naszym dziale Komiks.


20-te urodziny serii Tomb Raider oczywiście oznaczają kolejne atrakcje na naszej stronie. W dziale Teksty opublikowaliśmy wspomnienia ekipy World of Tomb Raider związane z pierwszym kontaktem z serią. Dziś ruszy także nowy KONKURS, w którym będzie można wygrać nie tylko kolejną kopię gry Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration, ale także kolekcjonerski, bardzo cenny przedmiot, którego nie sposób inaczej zdobyć!

   


24 października 2016, by Cez
Za co polscy fani kochają Larę? [WIDEO]
Dokładnie jutro będziemy obchodzili 20-lecie marki Tomb Raider. Koniecznie zobaczcie 13-minutowy filmik, w którym wystąpili polscy fani Lary Croft oraz Earl Baylon, czyli oryginalny, angielski głos Jonaha >> klik! Polacy z okazji 20-tej rocznicy wyjaśniają za co pokochali serię Tomb Raider.


W sierpniu Klaudia Croft, oficjalna polska cosplayerka, poprosiła nas o publikację jej prośby - szukała polskich fanów serii Tomb Raider, którzy zgodziliby się nagrać filmik z okazji 20-lecia serii. Dzięki Waszej pomocy udało się, a efekt końcowy możecie zobaczyć pod powyższym linkiem. Dodajmy, że w materiale wystąpiła m.in. trójka redaktorów serwisu WoTR: Autumn, Cez i Kyo. Gwiazdą filmiku jest niewątpliwie aktor głosowy Earl Baylon (na zdj. poniżej), którego mieliśmy okazję poznać osobiście rok temu na targach E3. Aktor bez problemu zgodził się na uczestnictwo w projekcie Klaudii Croft. Początkowo zgodziła się na to także Karolina Gorczyca, czyli polski głos Lary, ale niestety ostatecznie nie udało jej się przesłać pozdrowień.


Prapremiera wstępnej wersji filmu z polskimi fanami odbyła się podczas tegorocznych targów Warsaw Games Week - wideo o tym wydarzeniu możecie zobaczyć na naszym kanale YouTube >> klik! Ponadto warto zapoznać się także z innym filmikiem Klaudii - to ekranizacja zwiastuna Więzów Krwi i Koszmaru Lary, która była jednocześnie debiutem aktorskim polskiej cosplayerki >> klik!

   


24 października 2016, by Cez
PGA: Lary nie ominęły Poznania
W tym roku podczas targów Poznań Game Arena 2016 (21-23 października) zabrakło promocji Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration, ponieważ polski dystrybutor postanowił skupić się tylko na Warsaw Games Week. Nie przeszkodziło to jednak fanom Lary Croft w świętowaniu 20-lecia serii TR.


Na targach w Poznaniu pojawiły się co najmniej dwie cosplayerki w strojach Lary Croft. Na powyższej fotce (kliknij, by powiększyć) widzicie AgęS w stroju z RotTR, która podesłała nam zdjęcie oraz drugą cosplayerkę w stroju klasycznym. Już wkrótce AgaS pojawi się na naszych łamach w dziale Cosplay.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku na targach PGA 2015 firma Microsoft promowała RotTR na konsolach Xbox. Zdjęcia z tego wydarzenia możecie zobaczyć tutaj, a tu naszą wideorelację. Z kolei w tym roku na targach WGW odbyła się promocja edycji na PS4 >> klik!

   


23 października 2016, by Cez
[KONKURS] Mamy kolejnego zwycięzcę!
Pora na wyniki naszego trzeciego konkursu związanego z premierą Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration, w którym można było wygrać cyfrowe wydanie tej gry na PS4 (sprawdźcie prawidłową odpowiedź w aktualizacji newsa z 21 października). Uwaga, uwaga, nagroda wędruje do Marcina Koniecznego - gratulujemy!


Zaglądajcie często na WoTR, bo wkrótce ruszy nowy konkurs, w którym będzie można wygrać nie tylko kolejną kopię gry Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration, ale także kolekcjonerski, bardzo cenny przedmiot, którego nie sposób inaczej zdobyć!

   


22 października 2016, by Cez
Powrót Strażnika Światła
Pamiętacie jeszcze o grze Lara Croft and the Guardian of Light z 2010 roku? Po sześciu latach od premiery tytuł ten stał się dostępny dla wszystkich użytkowników mobilnego systemu Android.


W 2010 roku The Guardian of Light zadebiutował na platformach PC, PS3, Xbox 360 oraz iOS, a w lipcu 2012 roku dodatkowo pojawił się na Androidzie, ale jedynie na telefonach marki Sony Ericsson. Obecnie wyłączność ta wygasła i tytuł stał się dostępny na pozostałych telefonach.

Cena wynosi 16 zł. Zakupu można dokonać w sklepie Google Play >> klik!

   


21 października 2016, by Cez
Nie instaluj aktualizacji RotTR na PS4!
Przynajmniej nie w najbliższym czasie... Dziś w sieci PlayStation Network pojawił się patch do Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration o numerze 1.04. Jego głównym zadaniem jest dodanie wsparcia rozdzielczości 4K oraz wysokiej jakości tekstur dla konsoli PlayStation 4 Pro. Niestety jest też efekt uboczny... Gracze z całego świata skarżą się, że po aktualizacji gra wyłącza się już po kilku sekundach. Nie da się w nią po prostu grać. Poniżej widzicie pojawiający się komunikat o błędzie.


W chwili obecnej najlepszym ratunkiem jest nieinstalowanie patcha 1.04 oraz wylogowanie się z sieci PSN, która dziś padła ofiarą hakerów. Pozostaje nam czekać na szybką reakcję twórców gry oraz na patcha, który spatchuje wadliwego patcha.

A już myśleliśmy, że większej afery od tej z kolekcjonerką opóźnioną aż o tydzień nie będzie...

UPDATE (22.10)
Przedstawicielka Crystal Dynamics, Meagan Marie, twierdzi, że na konsoli Sony można już bez obaw grać: "Wiemy o problemie, który u niektórych użytkowników PS4 powodował wyłączenie gry na starcie. Wierzymy w to, że sytuacja została opanowana".

   


21 października 2016, by Cez
[KONKURS] Polub i wygraj Rise of the Tomb Raider!
Pora na trzeci konkurs związany z Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration, w którym będzie można wygrać cyfrowe wydanie tej gry na PS4. Tym razem chcemy dać szansę na wygraną Czytelnikom śledzącym nasz profil na Facebooku.


Regulamin konkursu:

1. W konkursie może wziąć udział każdy z wyjątkiem redakcji i współpracowników serwisu World of Tomb Raider.

2. Nagrodą w konkursie, którą sponsoruje studio Crystal Dynamics, jest cyfrowe wydanie Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration na konsolę PlayStation 4, kompatybilne z europejskim kontem PSN. Nagroda w postaci kodu zostanie przesłana do zwycięzcy e-mailem.

3. Aby wziąć udział w konkursie, należy wykonać trzy czynności: polubić nasz fanpage na Facebooku (link), polubić konkursowy post (link) oraz przesłać na naszego maila redakcjawotr@gmail.com prawidłową odpowiedź na pytanie: jak mają na imię matka i ojciec Lary Croft w grze Rise of the Tomb Raider? W temacie maila należy koniecznie wpisać swoje imię i nazwisko bądź nick, jakim uczestnik posługuje się w serwisie Facebook.

4. Konkurs trwa do niedzieli, 23 października 2016 roku do godziny 18:00. Po upływie tego terminu spośród prawidłowych zgłoszeń wybierzemy zwycięzcę, który poprawnie wykonał wszystkie czynności wymienione w punkcie 3. regulaminu konkursu.

5. Serwis Facebook nie sponsoruje i nie uczestniczy w organizacji konkursu.

6. Uczestnik konkursu wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych (zgodnie z Ust. z dn. 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych Dz. U. Nr 101/2002, poz. 926 z późn. zm.) przez World of Tomb Raider wyłącznie na potrzeby przeprowadzenia konkursu.

UPDATE (23.10)
Imiona rodziców Lary to oczywiście Richard i Amelia.

   


20 października 2016, by K@t
Lara na poleconym
Jak już wspominaliśmy, premiera Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration to nie koniec atrakcji związanych z 20-leciem serii.

W Wielkiej Brytanii można nabyć limitowaną kolekcję znaczków pocztowych upamiętniających serię Tomb Raider. Kolekcjonerski blok kosztuje 19.96 funtów i obejmuje 10 znaczków, gdzie każdy poświęcony jest jednej z głównych odsłon cyklu, pomijając jedynie Tomb Raider Anniversary. Można go nabyć w internetowym sklepie Square Enix.


To nie pierwszy raz, gdy Larę Croft można umieścić na kopercie czy pocztówce. W 2005 roku francuska La Poste wypuściła serię znaczków z postaciami z najbardziej znanych gier, m.in. Prince of Persia, Legend of Zelda oraz właśnie Tomb Raider. Nie zanosi się niestety, by Lara w takiej formie w najbliższym czasie zawitała do Polski. Pocieszające jest jednak, że podobny trend zawitał już do naszego kraju - w tym roku Poczta Polska puściła do obiegu znaczek z Geraltem z Rivii, oparty o jego wizerunek z gry Wiedźmin 3.

   


20 października 2016, by Cez
[KONKURS] Mamy kolejnego zwycięzcę!
Pora na wyniki naszego drugiego konkursu związanego z premierą Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration, w którym można było wygrać cyfrowe wydanie tej gry na PS4 (sprawdźcie ostatnią prawidłową odpowiedź w aktualizacji wczorajszego newsa). Zwycięzcę wylosowaliśmy spośród osób, które zdobyły 3 punkty. Uwaga, uwaga, nagroda wędruje do Joanny Migowskiej - gratulujemy!


To był drugi konkurs, ale nie ostatni! Zaglądajcie często na WoTR, bo wkrótce będzie kolejna okazja do wygrania Rise of the Tomb Raider!

   


20 października 2016, by Cez
Nowy film nakręcą w Afryce
W sierpniu informowaliśmy o tym, że zdjęcia do trzeciego filmu z Larą Croft miały pierwotnie być realizowane w Australii, jednak zdecydowano się na wybór innej lokacji. Wstępnie mówiło się wówczas o Republice Południowej Afryki. Teraz mamy potwierdzenie, że film z Alicią Vikander w roli Lary faktycznie będzie kręcony w RPA. Dodatkową lokacją będzie także Wielka Brytania.

Producenci nowego filmu Tomb Raider z MGM, Warner Bros i Graham King wynajęli dwie firmy z Republiki Południowej Afryki - Moonlighting Film i Tank Crew, które pomagają w przygotowaniu sprzętu i lokacji do kręcenia zdjęć. Ponadto jeden z forumowiczów serwisu IMDb, który mieszka w Kapsztadzie, twierdzi, że trafił na ekipę filmową na pobliskiej Górze Stołowej. Filmowcy mieli go poprosić o pomoc w zrobieniu zdjęcia. Gdy mężczyzna myślał, że ma do czynienia z turystami, ci odpowiedzieli, że przygotowują dokumentację fotograficzną potrzebną do budowy konstrukcji, która pojawi się w nowym filmie z Larą Croft. Wyjawili, że obraz będzie ekranizacją gry Tomb Raider z 2013 roku i że szukają w okolicy Kapsztadu miejsc, które będą przypominały wyspę. Na Górze Stołowej ma być kręcona jedna ze scen akcji.

Ponadto serwis The Knowledge informuje, że niektóre zdjęcia do filmu Tomb Raider będą realizowane także w Wielkiej Brytanii. Pierwszy klaps ma paść na początku przyszłego roku. Alicia Vikander w ostatnim wywiadzie wyznaje, że już ćwiczy plecenie warkocza >> klik!

Obraz pojawi się w kinach 16 marca 2018 roku. Za reżyserię odpowiada Roar Uthaug. W chwili obecnej nie wiadomo kto jeszcze wystąpi w filmie prócz Alicii Vikander.

   


19 października 2016, by Cez
Mam tę moc, mam tę moc
W zachodnich kioskach pojawił się dziewiąty numer drugiej regularnej serii komiksów od Dark Horse, który ukazuje przygodę Lary rozgrywającą się po wydarzeniach z gry Rise of the Tomb Raider. W najnowszym zeszycie zatytułowanym Tomb Raider II #9 Lara kontynuuje poszukiwania Sam, która została przeniesiona z więzienia do szpitala psychiatrycznego. Pacjentka jednak z niego uciekła i Croft musi ją odnaleźć oraz pomóc przed całkowitym przejęciem kontroli nad przyjaciółką przez Himiko. Na rysunku poniżej widzimy, że moce japońskiej królowej zaczęły się uwidaczniać. Jeśli chcecie nadrobić zaległości, to streszczenia numerów #1-8 znajdziecie w dziale Komiks.


Za scenariusz Tomb Raider II #9 odpowiada Mariko Tamaki, a szkice przygotował Phillip Sevy. Zeszyt tradycyjnie liczy 32 strony i kosztuje $3,99. Nowy numer dostępny jest jedynie w języku angielskim. Następny zeszyt pojawi się w zachodnich kioskach 23 listopada i będzie kontynuował wątek Sam.

   


19 października 2016, by Cez
Zobacz naszą relację z WGW! [WIDEO]
Tegoroczne targi Warsaw Games Week już za nami. Na łamach WoTR mogliście zobaczyć galerię zdjęć z tego wydarzenia, przeczytać newsy oraz obejrzeć występ na scenie dwóch oficjalnych cosplayerek (klik). Teraz pora na naszą trzyminutową wideorelację. Kliknijcie na poniższe zdjęcie, by zobaczyć materiał przygotowany przez naszego redaktora Kyo. Zapraszamy do oglądania!


Jeśli macie ochotę porównać sobie tegoroczne targi WGW z zeszłorocznymi, to relację z 2015 roku przypominamy tutaj.

   


19 października 2016, by Cez
[KONKURS] Odgadnij co łączy dwóch panów
Pora na trzecie i ostatnie zadanie! Przypomnijmy: trwa zabawa, na końcu której ktoś z Was otrzyma cyfrowe wydanie Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration na PS4! Wyłączamy już możliwość przesyłania odpowiedzi związanej z zagadką (sprawdźcie prawidłowe rozwiązanie w aktualizacji wczorajszego newsa), ponieważ rozpoczynamy trzeci etap konkursu.


Zadanie nr 3: Na naszego maila redakcjawotr@gmail.com należy nadesłać odpowiedź na pytanie, z którym będą sobie w stanie poradzić jedynie Polacy - co mają ze sobą wspólnego Whitman i Jacob? Dodajmy, że nie chodzi o to, że obaj są mężczyznami i że nie trzeba znać fabuły Rise of the Tomb Raider, by znać odpowiedź. Na maile czekamy do jutra do godziny 16.00.

Pełny regulamin konkursu znajdziecie w newsie z 17 października. Pamiętajcie, że w temacie maila należy koniecznie wpisać swoje imię i nazwisko.

UPDATE (20.10)
Co ma ze sobą wspólnego James Whitman i Jacob? Kluczowa była podpowiedź o tym, że na rozwiązanie mogą wpaść jedynie Polacy. Chodziło oczywiście o to, że obie postacie mają ten sam głos w polskim dubbingu, należący do Jacka Kopczyńskiego. Jednakże jedna z uczestniczek zaskoczyła nas odpowiedzią, której się nie spodziewaliśmy, a która również okazała się poprawna. Brzmi: "Imiona obu wymienionych postaci (Jacob i James) odpowiadają polskiemu imieniu Jakub". Za tę niespodziewaną odpowiedź również przyznaliśmy 1 punkt.

   


18 października 2016, by Autumn
Przetrwaj razem z ekipą Crystal Dynamics
Z okazji 20-lecia serii Tomb Raider twórcy gry we współpracy z Adventure Out przygotowali dla fanów kolejne niespodzianki. Ci z Was, którzy w połowie listopada wybierają się do Kalifornii, będą mogli wziąć udział w prawdziwym treningu przetrwania i poczuć się jak panna Croft.

Przygoda rozpocznie się 12 listopada w górach Santa Cruz w północnej Kalifornii. Dzień rozpocznie się od zapoznawczego grilla, a przez pięć kolejnych godzin uczestnicy będą się uczyć podstaw przetrwania w dziczy, takich jak szukanie i budowanie schronienia, zastawianie pułapek i sideł oraz uzdatnianie wody do picia. Jednym z zadań będzie też stworzenie własnego łuku, który później zostanie wykorzystany do polowania.


Ekipa Crystal Dynamics w składzie Jonathan Hurtado, Kam Zambel, Ryn Zingler, Gary Snethen, Megan Marie, Robin Huey, oficjalna cosplayerka Jenn Croft oraz pracownicy IGN Naomi Kyle, Brian Altano i Max Scoville będą współpracować z uczestnikami, a ich wspólne wysiłki zostaną ocenione. Drużyna z największą ilością punktów zabierze do domu rzadką nagrodę. Prócz tego wszyscy uczestnicy otrzymają markowe prezenty i wezmą udział w loterii, której główną nagrodą będzie konsola PlayStation 4 Pro i kopia gry Rise of the Tomb Raider.

Aby uczestniczyć w wydarzeniu, trzeba zarejestrować się tutaj. W treningu przetrwania weźmie udział 35 osób, a koszt uczestnictwa to $129.95, czyli około 508 zł.

   


18 października 2016, by Cez
Nareszcie jest...
Lepiej późno niż wcale. Dziś, po tygodniu opóźnienia, odbyła się premiera edycji kolekcjonerskiej Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration na PlayStation 4. Poniżej widzicie zawartość tego wydania.


Tydzień temu, po tym jak dowiedzieliśmy się o aż siedmiodniowym opóźnieniu, spytaliśmy firmy Crystal Dynamics oraz Square Enix czy możliwe byłoby przekazanie nabywcom kolekcjonerek kodów na wersje cyfrowe gry - po to, by podczas tygodnia oczekiwania na paczkę, mogli przynajmniej ściągnąć grę z PlayStation Store i już grać. Niestety nie uzyskaliśmy na to pytanie odpowiedzi.

Przykre, że fani serii, którzy wydali znacznie więcej pieniędzy na bogatszą edycję i nie ze swojej winy musieli czekać aż 7 dni dłużej od pozostałych, zostali przez światowego wydawcę zignorowani.

   


18 października 2016, by Cez
[KONKURS] Nazwij wroga Lary i wygraj RotTR!
Pora na drugie zadanie konkursowe! Przypomnijmy: wczoraj ruszyła zabawa, na końcu której ktoś z Was otrzyma cyfrowe wydanie Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration na PS4! Wyłączamy już możliwość przesyłania odpowiedzi związanej z rebusem (sprawdźcie prawidłowe rozwiązanie w aktualizacji wczorajszego newsa), ponieważ rozpoczynamy drugi etap konkursu.


Zadanie nr 2: Poniżej widzicie rysunek związany z przygodą Lary Croft, rozgrywającą się przed grą Tomb Raider I. Na naszego maila redakcjawotr@gmail.com należy nadesłać odpowiedź na pytanie, które brzmi: jak ma na imię mężczyzna, do którego celuje Lara?


Pełny regulamin konkursu znajdziecie w newsie z 17 października. Pamiętajcie, że w temacie maila należy koniecznie wpisać swoje imię i nazwisko.

UPDATE (19.10)
Prawidłowe rozwiązanie to Max. Odpowiedź można znaleźć w dziale Komiks w sekcji o magazynie Mean Machines Sega, który jesienią 1996 roku opublikował 8 stron prequelowego komiksu >> klik!

   


17 października 2016, by Cez
WGW: Przetestowaliśmy PlayStation VR!
Targi Warsaw Games Week już za nami, więc pora na podsumowanie. W tym roku na fanów serii Tomb Raider czekały atrakcje związane głównie z PlayStation 4, w tym VR. Nie zabrakło też polskich oficjalnych ambasadorek cosplayu, czyli Klaudii Croft i Ethlaine. Prócz nich stroje z serii Tomb Raider założyli także Natalia Croft, Kinga, Katja oraz Leszek, czyli łącznie aż sześć osób! Ponadto Klaudia Croft na scenie zaprezentowała swoje filmiki - przypominamy, że możecie to zobaczyć tutaj.


W strefie Cenegi uczestnicy targów mogli zagrać w DLC do Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration pt. Koszmar Lary. Z kolei w strefie PlayStation można było przetestować Więzy Krwi za pomocą gogli PSVR. Jak wypada rozgrywka w Croft Manor w wirtualnej rzeczywistości? Niestety kiepsko, a to za sprawą bardzo złego, skokowego sterowania, które psuje przyjemność z rozgrywki. Sposób poruszania się został zrealizowany przez studio Crystal Dynamics tak źle, że uczestnicy WGW omijali szerokim łukiem stanowiska z Więzami Krwi (zdecydowanie lepiej w to DLC zagrać w tradycyjny sposób, bez VR). Nie zachwyca również rozdzielczość gogli - 1080p to w przypadku tego urządzenia zdecydowanie za mało i niestety bardzo to czuć.


Redaktorzy WoTR mieli także okazję przetestować demo innej gry kompatybilnej z PSVR pt. Robinson: The Journey. Twórcy tego tytułu zdecydowanie lepiej wypadli na tle Więzów Krwi. Sterowanie było bardzo przyjemne i w pełni dało się odczuć zalety gogli. Dodajmy, że na warszawskich targach PlayStation VR było podłączone do zwykłej wersji PS4. Niewykluczone, że w przypadku PS4 Pro jakość rozgrywki byłaby lepsza.

   


17 października 2016, by Cez
[KONKURS] Wygraj Rise of the Tomb Raider!
Rozpoczynamy drugi (i nie ostatni) konkurs związany z premierą Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration! Tym razem do rozdania mamy cyfrowe wydanie tej gry na PS4. Zapraszamy do naszej zabawy, która będzie się składać z kilku etapów. Pierwszy z nich rozpoczyna się już teraz i potrwa do jutra, do momentu publikacji drugiego zadania.


Zadanie nr 1: Dzisiejsze zadanie polega na rozszyfrowaniu poniższego rebusu (kliknij, by powiększyć) - uwaga, rozwiązaniem są słowa w języku angielskim! Co zrobić z uzyskanym hasłem? Szczegółową instrukcję w formie regulaminu znajdziecie poniżej. Dokładnie wczytajcie się w te zasady, ponieważ aby uczestniczyć w walce o nagrodę, należy poprawnie wykonać wszystkie czynności opisane w regulaminie.


Regulamin konkursu:

1. W konkursie może wziąć udział każdy mieszkaniec Polski, z wyjątkiem redakcji i współpracowników serwisu World of Tomb Raider.

2. Nagrodą w konkursie, którą sponsoruje studio Crystal Dynamics, jest cyfrowe wydanie Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration na konsolę PlayStation 4. Nagroda w postaci kodu zostanie przesłana do zwycięzcy e-mailem.

3. Konkurs składa się z kilku etapów, a każdy etap potrwa około jednej doby, w czasie której pojawi się jedno zadanie. Aby wziąć udział w konkursie, należy przesłać na naszego maila redakcjawotr@gmail.com prawidłowe odpowiedzi na zadania. W temacie każdego maila należy koniecznie wpisać swoje imię i nazwisko.

4. Gdy danego dnia pojawi się zadanie, odpowiedzi będziemy przyjmować do momentu pojawienia się kolejnego zadania dzień później. Za każde prawidłowo wykonane zadanie uczestnik otrzymuje 1 punkt. Od każdego uczestnika przyjmujemy tylko jedną odpowiedź na dane zadanie. Kolejnego dnia uczestnik może przesłać odpowiedź na kolejne zadanie - koniecznie z tego samego adresu mailowego, wpisując w temat swoje imię i nazwisko.

5. Spośród prawidłowych zgłoszeń wybierzemy zwycięzcę, który zdobył największą ilość punktów. W przypadku remisu o zwycięstwie zadecyduje losowanie.

6. Uczestnik konkursu wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych (zgodnie z Ust. z dn. 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych Dz. U. Nr 101/2002, poz. 926 z późn. zm.) przez World of Tomb Raider wyłącznie na potrzeby przeprowadzenia konkursu.

UPDATE (18.10)
Prawidłowe rozwiązanie rebusu to oczywiście "I make my own luck", czyli słynny cytat z gry Tomb Raider IV.

   


16 października 2016, by Cez
WGW: Scena znów należała do Lar [WIDEO]
Zgodnie z zapowiedzią w sobotę na targach Warsaw Games Week odbyły się wydarzenia związane z serią Tomb Raider. Punktualnie o godzinie 16.00 wykonaliśmy zdjęcia z przybyłymi fanami oraz oficjalnymi ambasadorkami cosplayu w Polsce, czyli z Klaudią Croft oraz Ethlaine. Ponadto pojawiły się dwie dodatkowe osoby w stroju z reboota - Natalia Croft oraz Leszek. Wszystkim obecnym dziękujemy za przybycie! Galerię zdjęć możecie zobaczyć tutaj.


O 17.30 na scenie Cenegi miał miejsce specjalny, przedpremierowy pokaz dwóch filmów stworzonych przez Klaudię Croft. Pamiętacie, jak prosiliśmy Was o pomoc w przesyłaniu Klaudii filmików, w których powiedzielibyście za co cenicie Larę Croft? Uczestnicy WGW mieli okazję zobaczyć wstępną wersję tego wideo, w której nie zabrakło trzech redaktorów WoTR. Dodatkowo cosplayerka zaprezentowała również swój debiut aktorski - mowa o ekranizacji zwiastuna Więzów Krwi i Koszmaru Lary, w którym zarówno zagrała jak i użyczyła pannie Croft swojego głosu. O tym jak wypadła, możecie przekonać się tutaj. Wkrótce Klaudia opublikuje ostateczne wersje obu filmików.

   


14 października 2016, by Cez
Zobacz spotkanie po latach ekipy Core Design!
My tu gadu gadu o targach WGW, a tymczasem kilka dni temu w północnej Anglii podczas Play Expo Manchester odbyło się spotkanie z twórcami gier z Larą z dawnej firmy Core Design, którzy stworzyli tytuły od Tomb Raidera I po Angel of Darkness. Pomysłodawcą tego wydarzenia był Ash Kapriélov, webmaster strony Tomb of Ash.


Dla wielu członków dawnej ekipy Core Design było to spotkanie po latach. Podczas panelu w Manchesterze pojawili się: Stuart Atkinson, Andy Sandham, Gavin Rummery, Heather Gibson, Neal Boyde, James Kenny, kompozytor Nathan McCree i scenarzysta Angel of Darkness Murti Schofield. Dodatkowo na targach pojawili się także: kompozytor Peter Connelly oraz modelka Natalie Cook, która w 1996 roku na targach ECTS wcieliła się w Larę Croft - miało to miejsce rok przed tym, zanim Rhona Mitra została wybrana pierwszą oficjalną modelką (poniżej widzicie Natalie wraz z Nathanem McCree).


W trakcie panelu twórcy potwierdzili, że chcieli zabić Larę za czasów TR4, ponieważ mieli jej dość. Z kolei Murti Schofield opowiedział o stworzonej przez siebie postaci, czyli o Kurtisie Trencie, a Stuart Atkinson wyjawił, że około 1998 roku rozważano stworzenie spin-offów z Larą, np. wyścigów. Dużą część spotkania poświęcono wielkiemu nieobecnemu, czyli Toby'emu Gardowi, twórcy postaci Lary Croft, który w tym roku najwyraźniej zapadł się pod ziemię. Zabrakło też jakiegokolwiek przedstawiciela firmy Crystal Dynamics.

Pełny zapis wideo spotkania fanów i oryginalnych twórców możecie zobaczyć tutaj.

   


14 października 2016, by Cez
WGW: Przyjdź na spotkanie z fanami Lary
Trwa druga edycja targów Warsaw Games Week, podczas których dwie cosplayerki, Klaudia Croft i Ethlaine (na zdj. poniżej), promują strefę Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration. Obie panie otrzymały od studia Crystal Dynamics status oficjalnych ambasadorek! Przy okazji przypominamy, że jutro, tj. w sobotę 15 października, podczas targów odbędzie się spotkanie z Wami, fanami Lary.


Już jutro o godzinie 16.00 podejdźcie do strefy Cenegi z Rise of the Tomb Raider. Spotkacie tam dwie oficjalne cosplayerki oraz członków redakcji WoTR i zrobimy wspólne, pamiątkowe zdjęcie z okazji 20-lecia serii. Z kolei o godzinie 17.30 Klaudia Croft i Ethlaine pojawią się na scenie Cenegi i będą wręczać drobne upominki fanom Lary. Następnie Klaudia Croft po raz pierwszy zaprezentuje swój filmik z okazji 20-lecia serii, w którym wystąpili fani, artyści, cosplayerzy, a nawet Earl Baylon, czyli angielski głos Jonaha. Nie możecie tego przegapić! Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie na Facebooku.

   


14 października 2016, by Cez
[KONKURS] Mamy zwycięzcę!
Zgodnie z obietnicą dziś kończymy nasz pierwszy konkurs związany z premierą Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration, w którym można było wygrać pudełkowe wydanie na PS4 (sprawdźcie ostatnią prawidłową odpowiedź w aktualizacji wczorajszego newsa). Zwycięzcą okazał się Krzysztof Matuliński, który zdobył 3 punkty oraz wykazał się naprawdę szybkim refleksem jeśli chodzi o nadsyłanie poprawnych odpowiedzi. Krzysiek, gratulujemy!


Pierwszy konkurs już za nami, więc pora szykować się do kolejnego. Zaglądajcie często na WoTR, bo wkrótce będzie kolejna okazja do wygrania Rise of the Tomb Raider!

   


14 października 2016, by K@t
Taka sama a jednak inna
Ekipa Digital Foundry kolejny raz zabrała się za analizę Rise of the Tomb Raider, tym razem jednak dokonując dokładnego porównania wersji na Xbox One oraz PlayStation 4. Jak wypada port na konsolę Sony w porównaniu z mającym już rok na karku premierowym wydaniem?

Ogólny poziom graficzny został zachowany, jednak gra doczekała się poprawy kilku elementów. Przede wszystkim popracowano nad optymalizacją i tytuł hula teraz w stałych 30 fps, praktycznie nie spadając poniżej tego poziomu. W wersji XBO przypadłość ta była niestety znacznie częściej zauważalna. Przez cały czas aktywny jest także efekt motion blur oraz synchronizacja pionowa. Efekty te były automatycznie deaktywowane podczas bardziej wymagających sekwencji, jak Geotermiczna Dolina. Wersja na PS4 otrzymała także bardziej zaawansowane mapy cienia (shadow maps), dzięki czemu w pewnych momentach cienie są dokładniejsze i lepiej widoczne. Przykład możecie zobaczycie na screenshocie poniżej.


RotTR w nowym wydaniu doczekał się także kilku rozwiązań charakterystycznych dla PC. Jest to m.in. stosowana w pecetowym porcie technika ambient occlusion, oferująca dokładniejsze cieniowanie powierzchni oraz specular reflection, częściowo odpowiadająca za odbicia widoczne na różnych powierzchniach. W tym drugim przypadku zastosowanie rozwiązania z PC pozwoliło na zniwelowanie znanego z XBO efektu ząbkowania krawędzi na niektórych obiektach. Dodatkowym plusem wersji na PS4 są cutscenki renderowane w pełnym Full HD, gdzie na XBO jest to 1440x1080, co ma na celu zachowanie płynności.

Digital Foundry wytyka natomiast, że w dalszym ciągu obecny jest znany z portu na Xboxa Input Lag, skutkujący opóźnieniem w sterowaniu, a także nie do końca skuteczna metoda wygładzania krawędzi. Ostatecznie dowiadujemy się jednak, że niezależnie od wersji, Rise of the Tomb Raider pozostaje jedną z napiękniejszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie produkcji dostępnych obecnie na konsolach. Całą analizę odnajdziecie pod odnośnikiem.

   


13 października 2016, by Cez
[KONKURS] Wciel się w poszukiwacza i wygraj RotTR!
Pora na trzecie i ostatnie zadanie! Przypomnijmy: trwa zabawa, na końcu której ktoś z Was otrzyma pudełkowe wydanie Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration na PS4! Wyłączamy już możliwość przesyłania odpowiedzi związanej z wczorajszą krzyżówką (sprawdźcie prawidłowe rozwiązanie w aktualizacji wczorajszego newsa), ponieważ rozpoczynamy trzeci etap konkursu. Wykazaliście się już wiedzą i umiejętnością rozwiązywania łamigłówek. Pora przetestować Wasze tombraiderowe zdolności poszukiwacza skarbów.


Zadanie nr 3: Na którejś z podstron naszego serwisu umieściliśmy powyższą grafikę. W pierwszej kolejności musicie ją odnaleźć. Tak, wiemy, WoTR składa się z setek podstron, więc przydałaby się podpowiedź. Wskazówkę odnajdziecie gdzieś na stronie głównej, szukajcie uważnie. Dzięki podpowiedzi zlokalizujecie dział, w którym umieściliśmy powyższą grafikę. Gdy już ją odnajdziecie, to zauważycie, że umieściliśmy na niej krótkie pytanie. Na naszego maila redakcjawotr@gmail.com należy nadesłać odpowiedź na pytanie, które jest umieszczone na grafice ukrytej w naszym serwisie. Na maile czekamy do jutra do godziny 15.00.

Pełny regulamin konkursu znajdziecie w newsie z 11 października. Pamiętajcie, że w temacie maila należy koniecznie wpisać swoje imię i nazwisko. Czas, start - szybkość nadsyłanych odpowiedzi też jest istotna.

UPDATE (14.10)
Prawidłowa odpowiedź na pytanie "Jak ma na imię Natla?", to "Jacqueline". Pytanie to ukryliśmy na końcu solucji w dziale Tomb Raider Anniversary. Podpowiedź znajdowała się na stronie głównej w tzw. scrollu, czyli na przesuwającym się pasku u góry strony. Podpowiedź brzmiała: "Natla wskaże ci drogę".

   


13 października 2016, by Cez
WGW: Pierwszy dzień z Larami
Zgodnie z planem dziś rozpoczęła się druga edycja targów Warsaw Games Week! Podczas imprezy nie zabraknie atrakcji związanych z Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration. Jeśli zamierzacie uczestniczyć w warszawskich targach gier, to koniecznie dołączcie do naszego wydarzenia na Facebooku!


Powyżej widzicie dwie polskie cosplayerki, Ethlaine w stroju z RotTR i Klaudię Croft w stroju klasycznym, które od dziś promują strefę z najnowszymi przygodami Lary. Obie panie, którym dziękujemy za podesłane zdjęcia, zostały zaproszone na wydarzenie przez firmy Square Enix i Crystal Dynamics.


W strefie Cenegi każdy uczestnik targów WGW może skorzystać ze stanowisk, na których można odpalić nowe DLC do Rise of the Tomb Raider pt. Koszmar Lary (zdj. powyżej). Z kolei w strefie PlayStation można znaleźć stanowiska z kolejnym dodatkiem pt. Więzy Krwi, w który można zagrać z założonymi na głowie goglami PSVR.

Targi WGW potrwają aż do niedzieli 16 października. Redakcja World of Tomb Raider już w sobotę na własne oczy przekona się jak wygląda ta impreza. Jeśli macie ochotę się z nami spotkać i porozmawiać, to podejdźcie w sobotę 15 października o godzinie 16.00 do strefy Cenegi z Rise of the Tomb Raider. Do zobaczenia!

   


13 października 2016, by Cez
Szybko, szybciej, aaaaaa!
Tymi słowami można podsumować pierwszy odcinek programu Tomb Raider 20 Year Celebration Challenge, który zadebiutował w serwisie theChive. Zwiastun możecie zobaczyć tutaj, a pierwszy, 11-minutowy odcinek - tutaj.


O co w ogóle chodzi? Tomb Raider 20 Year Celebration Challenge to zawody, w których łącznie wzięło udział dwunastu śmiałków. Muszą oni się zmierzyć z różnymi sprawnościowymi i logicznymi zadaniami, nawiązującymi do tych znanych z serii Tomb Raider. W każdym odcinku zawodnicy są podzieleni na trzy dwuosobowe drużyny, które walczą o zdobycie złotego czekana wspinaczkowego.

Myśleliśmy, że po emisji Lara Croft Challenge w 2006 roku (łapcie link) nic nas już nie zaskoczy, a tu niespodzianka - głowa gadającego T-Rexa wygrywa wszystko!

   


12 października 2016, by Taimon
Co z ocenami? Jest dobrze!
Minął dzień od światowej premiery Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration na PS4, a w sieci pojawiają się pierwsze recenzje wersji przeznaczonej na konsolę od Sony.

Recenzenci głównie skupili się na fabule i mechanice gry, która niczym nie odbiega od wersji na konsole Microsoftu, jednak serwis WeGotThisCovered zauważa, że gra działa nieco płynniej na PS4 niż na Xboxie One. Rozgrywka jest bardziej stabilna i klatki nie spadają tak często poniżej 30 FPS-ów, tak jak to miało miejsce w niektórych momentach na konsoli Microsoftu. Tak prezentują się oceny gry na PS4:

- IGN 9,3/10
- GameSpot 9/10
- WeGotThisCovered 4,5/5
- VideoGamer 9/10
- PSNation 9,5/10
- Telegraph 5/5
- PlayStation LifeStyle 9/10
- Metro GameCentral 8/10
- High-Def Digest 4,5/5
- God is a Geek 9,5/10
- COGconnected 85/100
- CGMagazine 8/10
- AttackoftheFanboy 4,5/5
- Hardcore Gamer 4,5/5

   


12 października 2016, by Cez
[KONKURS] Rozwiąż krzyżówkę i wygraj RotTR!
Pora na drugie zadanie konkursowe! Przypomnijmy: wczoraj ruszyła zabawa, na końcu której ktoś z Was otrzyma pudełkowe wydanie Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration na PS4! Wyłączamy już możliwość przesyłania odpowiedzi związanej z wczorajszym rebusem (sprawdźcie prawidłowe rozwiązanie w aktualizacji wczorajszego newsa), ponieważ rozpoczynamy drugi etap konkursu.


Zadanie nr 2: W pierwszej kolejności rozwiążcie poniższą krzyżówkę, ale nie przesyłajcie nam od razu rozwiązania, doczytajcie instrukcję do końca! Żeby nie było za prosto, to dodajmy do zadania małe utrudnienie. Na naszego maila redakcjawotr@gmail.com należy nadesłać oficjalne, polskie tłumaczenie słowa, które jest rozwiązaniem poniższej krzyżówki! Pamiętajcie, nie chodzi o 5-literowe hasło z czerwonych budek - chodzi o polskie tłumaczenie tego wyrazu, które pojawiło się w jednej z gier serii Tomb Raider.

Pełny regulamin konkursu znajdziecie w newsie z 11 października. Pamiętajcie, że w temacie maila należy koniecznie wpisać swoje imię i nazwisko. Czas, start - szybkość nadsyłanych odpowiedzi też jest istotna.


Pytania do krzyżówki:

1) Nazwa bossa, z którym Lara walczyła na Atlantydzie.
2) Nazwa wyspy, na której Lara pokonała sektę Bokor.
3) Panieńskie nazwisko aktorki, która wcieliła się w Larę.
4) Imię twórcy postaci Lary Croft.
5) Imię członka Trójcy, który podobnie jak Lara szukał Złotego Runa.

UPDATE (13.10)
Prawidłowe rozwiązanie krzyżówki to "Scion", a polskie, oficjalne tłumaczenie tego słowa, które pojawiło się w grze Tomb Raider Anniversary, brzmi "Dziecię". Zaliczaliśmy również formę "Dziecięcie", choć poprawna forma w mianowniku, to "Dziecię".

   


12 października 2016, by K@t
Lara i Drake w jednej paczce
Tym razem to nie żart na 1 kwietnia. Brytyjski oddział PlayStation pochwalił się premierą wyjątkowego zestawu, w skład którego (poza samą konsolą PS4) weszły gry Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration oraz Uncharted 4: Thief's End. Tym samym Lara oraz Nathan po raz pierwszy oficjalnie wystąpią jako duet poszukiwaczy przygód.


Bundle został wyceniony na 329,99 funtów, póki co jest dostępny jedynie w Wielkiej Brytanii. Dla nowych graczy stanowi doskonałą okazję, by przygodę z konsolą rozpocząć od dwóch najwyżej ocenianych gier action-adventure ostatnich lat.

Informację o zestawie na oficjalnym Twitterze PlayStation UK podsumowuje krótko, lecz treściwie: "Witaj z powrotem, Laro. Tęskniliśmy!".

   


11 października 2016, by Cez
[KONKURS] Wygraj pudełkowe RotTR na PS4!
Rozpoczynamy pierwszy konkurs związany z premierą Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration! Chcecie zdobyć pudełkowe wydanie z artbookiem na PS4? No to zapraszamy do naszej zabawy, która będzie się składać z kilku etapów. Pierwszy z nich rozpoczyna się już teraz i potrwa do jutra, do momentu publikacji drugiego zadania.


Zadanie nr 1: Dziś rozgrzewka, więc łamigłówka jest prosta i polega na rozwiązaniu poniższego rebusu z kategorii "cytat" (kliknij, by powiększyć). Co zrobić z uzyskanym hasłem? Szczegółową instrukcję w formie regulaminu znajdziecie poniżej. Dokładnie wczytajcie się w te zasady, ponieważ aby uczestniczyć w walce o nagrodę, należy poprawnie wykonać wszystkie czynności opisane w regulaminie.


Regulamin konkursu:

1. W konkursie może wziąć udział każdy mieszkaniec Polski, z wyjątkiem redakcji i współpracowników serwisu World of Tomb Raider.

2. Nagrodą w konkursie, którą sponsoruje sklep muve.pl, jest pudełkowe wydanie Rise of the Tomb Raider z artbookiem na konsolę PlayStation 4. Nagroda zostanie przesłana do zwycięzcy pocztą.

3. Konkurs składa się z kilku etapów, a każdy etap potrwa około jednej doby, w czasie której pojawi się jedno zadanie. Aby wziąć udział w konkursie, należy przesłać na naszego maila redakcjawotr@gmail.com prawidłowe odpowiedzi na zadania. W temacie każdego maila należy koniecznie wpisać swoje imię i nazwisko.

4. Gdy danego dnia pojawi się zadanie, odpowiedzi będziemy przyjmować do momentu pojawienia się kolejnego zadania dzień później. Za każde prawidłowo wykonane zadanie uczestnik otrzymuje 1 punkt. Od każdego uczestnika przyjmujemy tylko jedną odpowiedź na dane zadanie. Kolejnego dnia uczestnik może przesłać odpowiedź na kolejne zadanie - koniecznie z tego samego adresu mailowego, wpisując w temat swoje imię i nazwisko.

5. Spośród prawidłowych zgłoszeń wybierzemy zwycięzcę, który zdobył największą ilość punktów. W przypadku remisu o zwycięstwie zadecyduje szybkość nadsyłanych odpowiedzi.

6. Uczestnik konkursu wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych (zgodnie z Ust. z dn. 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych Dz. U. Nr 101/2002, poz. 926 z późn. zm.) przez World of Tomb Raider wyłącznie na potrzeby przeprowadzenia konkursu.

UPDATE (12.10)
Prawidłowe rozwiązanie rebusu to oczywiście "Przykro mi, gram tylko dla sportu" (znaki interpunkcyjne w haśle nie były wymagane), czyli słynny cytat z gry Tomb Raider I.

   


11 października 2016, by Cez
Nareszcie! Premiera RotTR na PlayStation 4
Czekaliśmy i się doczekaliśmy! Dziś odbyła się premiera gry Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration na PlayStation 4 i PC, co jednocześnie oznacza, że właściciele konsoli Sony po raz pierwszy mają okazję zagrać w syberyjską przygodę Lary Croft. W skład edycji rocznicowej wchodzą zupełnie nowe DLC pt. Więzy Krwi i Koszmar Lary, które również można kupić lub ściągnąć za darmo (gdy posiada się Season Pass) na PC oraz konsoli Xbox One. Niestety żadna nowość nie pojawi się na Xboxie 360.


Z premierą Rise of the Tomb Raider na PS4 kończy się pewna epoka, a rozpoczyna nowa – epoka oczekiwania na trzeci film z Larą Croft oraz kolejną grę, czyli Tomb Raidera 11. Era RotTR była bardzo nietypowa, bo niezwykle rozciągnięta w czasie. Przypomnijmy, że 10 listopada ubiegłego roku odbyła się światowa premiera gry na konsolach Xbox One i Xbox 360, następnie 13 listopada tytuł zadebiutował na tych platformach w Polsce. Z kolei 28 stycznia tego roku mieliśmy światową premierę wersji pecetowej, a dopiero dziś, po 11 miesiącach od premiery na Xboxach, gra pojawiła się na PS4. Miejmy nadzieję, że to pierwszy i ostatni raz, gdy duża gra z serii Tomb Raider została objęta aż tak długą, czasową wyłącznością.

My tu gadu gadu, a tymczasem dziś nie tylko mamy premierę, ale także i KONKURS! Wypatrujcie newsa z zadaniem, które pojawi się już dziś.

   


10 października 2016, by Cez
Coraz bliżej... KONKURS!
Halo, halo, gotowi na konkurs premierowy związany z Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration? Już jutro gra oficjalnie pojawi się na PlayStation 4, a na WoTR wkrótce wystartuje konkurs, w którym będzie można wygrać pudełkowy egzemplarz z artbookiem na PS4!


Kiedy wystartuje konkurs, tego jeszcze nie zdradzamy, ale powyższa grafika odpowie Wam na pytanie, jakich zadań będzie można się spodziewać. Bądźcie czujni, bo nagroda będzie bardzo cenna! Dodajmy, że do tej pory w konkursach rozdaliśmy aż 9 egzemplarzy Rise of the Tomb Raider na PC i Xboxy, więc możecie się domyślić, że na jednej kopii gry na PS4 nie poprzestaniemy... :)

   


10 października 2016, by Cez
Czekałeś cały rok? To poczekasz jeszcze tydzień...
Zaledwie tydzień temu (klik) informowaliśmy o anulowaniu przez polskie sklepy niektórych przedpremierowych zamówień Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration, a dziś, jeden dzień przed premierą edycji rocznicowej, mamy bardzo zły komunikat dla nabywców edycji kolekcjonerskiej z figurką na PS4. Lepiej usiądźcie, bo wiadomość jest taka, że listonosz zapuka do Waszych drzwi dopiero za tydzień...

Dziś przez cały dzień otrzymywaliśmy sygnały od Czytelników, którzy alarmowali o komunikatach wysyłanych przez polskie sklepy z grami. Brzmiały one w ten sposób: "wydawca poinformował nas, że edycja kolekcjonerska pojawi się dopiero 18 października". Myśleliśmy, że to pomyłka, ale niestety potwierdziło nam to studio Crystal Dynamics - opóźnienie dotyczy nie tylko Polski, ale i całego świata.


"Przykro nam poinformować, że edycja kolekcjonerska Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration na PS4 została opóźniona o jeden tydzień z przyczyn wcześniej trudnych do przewidzenia" - czytamy w komunikacie studia. Na pocieszenie Crystalsi dodają, że darmowe 100 tysięcy kredytów, które gracze mieli otrzymać w dniach 11-18 października, będą wręczane aż do 25 dnia bieżącego miesiąca.

Powód opóźnienia nie został podany, ale jaki by on nie był, informowanie nabywców o tym fakcie zaledwie jeden dzień przed premierą jest skrajnie niepoważne. Pamiętajcie - zatroskani o Was twórcy mówią, że to nic, że poczekacie aż siedem dni dłużej, bo najważniejsze jest to, że nie ominą Was kredyty...

   


9 października 2016, by Cez
Rozdadzą 250 darmowych egzemplarzy RotTR
Wybieracie się pod koniec października do Paryża? Jeśli tak, to możecie rozważyć uczestnictwo w targach Paris Games Week, podczas których studio Crystal Dynamics chce pobić kolejny rekord Guinnessa - "spotkanie z największą ilością osób przebranych za Larę Croft". Twórcy mają nadzieję, że przybędzie aż 250 żywych Lar - dla tej ilości zarezerwowano darmowe kopie Rise of the Tomb Raider na PS4.


Aby uczestniczyć w targach Paris Games Week, należy zarejestrować się na specjalnej stronie. 250 pierwszych osób, które 29 października przybędą w stroju Lary, otrzyma darmową kopię najnowszej gry, a także bezpłatny wstęp na targi oraz inne upominki, takie jak limitowana edycja talii kart z motywem Tomb Raidera, smycz oraz naszywkę.

Paryż Paryżem, a przypominamy, że już za kilka dni rusza druga edycja Warsaw Games Week. Na targach w Warszawie, które odbędą się w dniach 13-16 października, będzie można zagrać w demo Rise of the Tomb Raider za pomocą gogli PlayStation VR, a także spotkać cosplayerki w strojach Lary.

   


9 października 2016, by Cez
Lara Croft jako Spice Girl
Najwyraźniej mamy muzyczny weekend - wczoraj informowaliśmy o pianistce, która nagrała hołd dla serii Tomb Raider, a dziś prezentujemy Wam niezwykły utwór sprzed 20 lat, który dopiero teraz ujrzał światło dzienne. Mowa o piosence "Raider", którą wykonała Natalie Cook >> klik! Utwór miał promować grę Tomb Raider I w 1996 roku, ale z niewiadomych powodów został pogrzebany na 20 lat.


Natalie Cook to modelka, która w 1996 roku na targach ECTS wcieliła się w Larę Croft (zdj. powyżej). Miało to miejsce rok przed tym, zanim Rhona Mitra została wybrana pierwszą oficjalną modelką. Niedawno Ash Kapriélov, webmaster strony Tomb of Ash, skontaktował się z Natalie i otrzymał nigdy wcześniej niepublikowany utwór. Trzeba przyznać, że piosenka "Raider" świetnie nawiązuje do stylu muzycznego lat 90-tych, który był reprezentowany m.in. przez zespół Spice Girls. Nam bardzo ten kawałek przypomina "Do it" tej słynnej, brytyjskiej grupy, która podobnie jak pierwsze Tomb Raidery, wpisywała się w hasło Girl Power.

   


8 października 2016, by Cez
Pianistka oddała hołd serii Tomb Raider
Podczas trwającego New York Comic Con twórcy najnowszych przygód Lary Croft zaprezentowali muzyczny projekt, do którego zaangażowali pianistkę, Sonyę Belousovą. Efekt końcowy możecie przesłuchać (i dodatkowo zobaczyć), klikając na poniższe zdjęcie.


Sonya Belousova to pianistka i kompozytorka, która wraz z Tomem Grey'em nagrywa własne interpretacje motywów muzycznych znanych marek popkultury. Na jej kanale można znaleźć np. utwory z serialu The Walking Dead, Gry o Tron czy Star Wars. Teraz przyszła kolej na serię Tomb Raider. Sonya w swoim nagraniu wykorzystała motywy skomponowane przez kilku kompozytorów serii: Nathana McCree, Petera Connelly'ego, Troelsa Folmanna i Jasona Grave'a.

Pełny zapis tombraiderowego panelu, podczas którego zaprezentowano dzieło Sonyi, możecie zobaczyć tutaj.

   


8 października 2016, by Cez
RotTR na PS4 już dostępny w Polsce!
A teraz spokojnie, dwa oddechy, ewentualnie przysiady... Rise of the Tomb Raider na PS4 jest już dostępny w niektórych sklepach w Polsce! Jako dowód poniżej przedstawiamy zdjęcie wykonane w jednym ze sklepów na Pomorzu. Oficjalna premiera nastąpi dopiero we wtorek 11 października, ale tradycją jest, że niektóre punkty wystawiają towar o wiele wcześniej.


Jeśli również trafiliście na pudełka w sklepach, to cyknijcie fotkę i podeślijcie na adres redakcjawotr@gmail.com. Dopiszcie o jakie miasto i sklep chodzi.

   


7 października 2016, by Cez
WGW: przetestuj PlayStation VR i spotkaj cosplayerki!
Za niecały tydzień rozpoczyna się druga edycja targów Warsaw Games Week! Podczas imprezy, która potrwa od 13 do 16 października, nie zabraknie atrakcji związanych z Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration. Jeśli zamierzacie uczestniczyć w warszawskich targach gier, to koniecznie dołączcie do naszego wydarzenia na Facebooku!


PlayStation Polska na swoim facebookowym profilu potwierdziło, że podczas WGW będzie dostępnych aż 50 stanowisk z goglami PlayStation VR, na których uczestnicy zagrają m.in. w DLC do Rise of the Tomb Raider pt. Więzy Krwi. Zainteresowanie VR jest spore, dlatego też w poniedziałek 10 października na fanpage'u PlayStation Polska ruszą zapisy do kolejek na poszczególne stanowiska. Przy okazji zobaczcie filmik autorstwa serwisu IGN, na którym widzimy jak wygląda rozgrywka w Croft Manor z założonymi na głowie goglami. Jeśli chcecie osobiście przetestować tę zabawkę, to koniecznie przyjedźcie za tydzień do Warszawy!


Podobnie jak w ubiegłym roku (zobacz wideorelacje z WGW 2015 >> klik i klik) także i tym razem nie zabraknie cosplayerek wcielających się w Larę Croft. Mowa o Klaudii Croft (na zdj. po prawej), która założy klasyczny stój pani archeolog oraz Ethlaine (na zdj. po lewej) w stroju z RotTR. O obu paniach możecie więcej przeczytać w naszym dziale Cosplay. Dodajmy, że Klaudia Croft i Ethlaine będą promować strefę z najnowszymi przygodami Lary na prośbę firm Square Enix i Crystal Dynamics, które wybrały je do tego zadania. Panie chętnie będą pozować do zdjęć z uczestnikami targów. Z kolei jeśli chcecie dodatkowo spotkać członków redakcji naszego serwisu, to informujemy, że będziemy obecni w sobotę, 15 października.

Na końcu przypominajka: zamierzasz wziąć udział w targach WGW? Dołącz do naszego wydarzenia na Facebooku. Po więcej informacji o imprezie odsyłamy na oficjalną stronę WGW >> klik!

   


6 października 2016, by Cez
Przypominamy o rabacie 40 zł na zakup RotTR!
Dzięki stałej współpracy naszej strony ze sklepem internetowym muve.pl mamy okazję zaoferować Wam grę Rise of the Tomb Raider na PlayStation 4 ze specjalną zniżką, wynoszącą ponad 40 zł!

Zamawiając grę Rise of the Tomb Raider na PS4 w muve.pl otrzymasz: rabat o wysokości 40,99 zł i darmową przesyłkę "Paczka w Ruchu" oraz "Paczkomat InPost" do każdego przedpłaconego zamówienia w ramach programu Darmodostawa. Warto dodać, że 5% wydanej kasy wróci do Ciebie w postaci punktów złota, które wydasz na zniżki w sklepie i nagrody w programie lojalnościowym.


Żeby skorzystać z oferty, wystarczy wejść na kartę produktu klikając w poniższy link, dodać grę do koszyka i podać nasz kod rabatowy przy składaniu zamówienia. Kod będzie działał do końca roku:

Rise of the Tomb Raider (PS4) + darmodostawa + 5% zwrotu
Cena z rabatem: 199,00 PLN (40,99 zł taniej!)
KOD: TR-PS4-LARACROFT.PL

P.S. Osoby, które już wcześniej zamówiły RotTR na PS4 w sklepie muve.pl, a chcą skorzystać z kodu rabatowego, powinny zgłosić się do obsługi sklepu i poprosić o anulowanie poprzedniego zamówienia. Wówczas będzie można złożyć kolejne, już z wykorzystaniem naszego kodu.

   


5 października 2016, by Cez
Premierowy zwiastun RotTR: 20 Year Celebration!
Za 6 dni odbędzie się premiera Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration na PS4 i PC, ale już dziś możecie zobaczyć widowiskowy zwiastun premierowy, który podsumowuje całą najnowszą grę - "podstawkę", dotychczas wydane DLC, a także najnowsze dodatki pt. Więzy Krwi i Koszmar Lary. Trailer możecie zobaczyć na naszym kanale w serwisie YouTube >> klik!


Oficjalna premiera nastąpi dopiero 11 października, ale już dziś w serwisie YouTube pojawiają się pierwsze unboxingi oraz gameplaye. Tutaj możecie zobaczyć filmik, na którym widzimy otwieranie zawartości pudełka. Okazuje się, że nie będziemy mieli do czynienia ze standardowym, plastikowym pudełkiem z płytką, a tekturką nałożoną na artbook, w którym będzie się znajdowała płyta z grą.

Z kolei tu zobaczcie 3 minuty rozgrywki w Syrii w stroju z... Angel of Darkness, tutaj zaś możecie obejrzeć przykładową wideosolucję - youtuberzy najwyraźniej nie próżnują!

   


4 października 2016, by Cez
W Nowym Jorku zawisł tombraiderowy jeep
Pamiętacie ciekawe akcje promocyjne z listopada ubiegłego roku, które reklamowały Rise of the Tomb Raider na konsole Xbox One i 360? Mamy na myśli np. "żywy banner" w Londynie złożony z ludzi oraz wyprawę na Syberię, o czym pisaliśmy niemal rok temu >> klik i klik. W przypadku PlayStation 4 i edycji 20 Year Celebration również mamy do czynienia z kampanią reklamową z rozmachem.


W ramach promocji w pobliżu nowojorskiego Times Square zawieszono banner wraz z... Jeepem Wranglerem. Samochód, który zawisł nad głowami nowojorczyków, to główna nagroda w konkursie, który oczywiście (znów udajmy zaskoczenie) jest skierowany tylko do Amerykanów. Zmagania będą się odbywać na specjalnej stronie i będą polegały na udostępnianiu określonych treści w portalach społecznościowych.

   


3 października 2016, by Cez
Polskie sklepy anulują zamówienia RotTR na PC?
Czyżby pudełkowa wersja Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration na PC miała zostać anulowana? Podczas ostatniego weekendu otrzymaliśmy od Was maile z takim pytaniem. Dziś skontaktowaliśmy się z firmą Cenega i możemy Was uspokoić - wydanie na PC w Polsce nie jest zagrożone. O co więc chodzi w tym zamieszaniu?

Sprawa wygląda następująco: w polskich sklepach można było zamówić takie oto wydania RotTR: 20 Year Celebration - edycję z artbookiem na PS4, kolekcjonerkę na PS4, edycję z artbookiem na PC oraz najtańszą edycję bez artbooka na PC. W trakcie weekendu otrzymaliśmy od Was niepokojące maile z zacytowanymi komunikatami od niektórych polskich sklepów wysyłkowych - mowa w nich była o wersji PC: "wyłączyliśmy kartę produktu, ponieważ dostaliśmy informację od wydawcy, iż nie będzie wspomniany produkt wydawany w Polsce" czy też "zamówiłam grę na PC i wczoraj dostałam wiadomość, że Cenega poinformowała sklep, że ta wersja nie będzie dostępna w Polsce i na świecie."

Przedstawiciel Cenegi odpowiedział nam dziś, że "nic się nie zmieniło i RotTR na PC będzie dostępny w Polsce w wybranych sklepach". Okazuje się, że komunikaty o anulowaniu zamówień, na które poskarżyli się nasi Czytelnicy, dotyczą tylko edycji na PC bez artbooka. W wyniku pomyłki polskie sklepy wysyłkowe oferowały dwa podobne produkty - edycję PC z artbookiem i bez niego - ta druga opcja jednak nigdy nie miała pojawić się w ofercie, ponieważ w założeniu światowego dystrybutora każde wydanie RotTR: 20 Year Celebration musi zawierać artbook.

Efekt jest taki, że klienci polskich sklepów, którym anulowano zamówienie, muszą złożyć kolejne - wybierając wersję PC z artbookiem. Oferta ta nie będzie niestety tak tania jak ta anulowana bez artbooka.

   


2 października 2016, by Cez
Odbierz sto tysięcy darmowych kredytów
Z okazji zbliżającej się premiery Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration studio Crystal Dynamics ma dla wszystkich graczy niespodziankę - sto tysięcy darmowych kredytów, które będzie można zdobyć w dniach 11-18 października.


Sprawa jest prosta - jeśli dysponujesz egzemplarzem gry na dowolną platformę (do wyboru mamy konsolę Xbox One, Xbox 360, PS4 oraz PC) i urządzenie jest podłączone do internetu, to w dniach 11-18 października otrzymasz za darmo aż sto tysięcy kredytów, które możesz wydać na karty w Trybie Wypraw.

O tym czym są wspomniane karty i na jakich zasadach działa Tryb Wypraw, przeczytacie w naszym dziale o Rise of the Tomb Raider.