strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Strona główna działu
Bractwo Ankh

EMAP:
Mean Machines Sega

TOP COW:
Bohaterowie
Andy Park - wywiad
Galeria rysowników

Regularna seria
Journeys
Wydania specjalne
Crossovery
TR Magazine

GLÉANT:
Dark AEons

DARK HORSE:
I regularna seria
II regularna seria
Survivor's Crusade
Inferno
Frozen Omen
Wydania specjalne


  » DARK HORSE: II regularna seria

• Tomb Raider II #1 - Spore (1/6)

Scenariusz: Mariko Tamaki
Szkic: Phillip Sevy
Kolor: Michael Atiyeh
Ilość stron: 32
Data wydania: luty 2016
Cena: $3.99
Wydanie PL: Scream Comics, marzec 2019
Cena PL: 49,99 zł (tom zbiorczy)

Kontynuacja gry "Rise of the Tomb Raider". Lara przemierza jaskinię i wsłuchuje się we wszystkie otaczające ją dźwięki. Przenosimy się tydzień wcześniej na teren kampusu Uniwersytetu Minnesoty w Minneapolis w USA. Lara bierze udział w 22. Corocznej Konferencji Archeologicznej. Podczas długiego wykładu towarzyszy jej Jonah. W momencie gdy prof. Robert Demur rozpoczyna przemówienie o paleobotanicznych sekretach muchomora, Lara ma dość i dwójka przyjaciół wychodzi z sali. Croft dzwoni do Joslin Reyes, z którą umawia się na trening z niedowidzącą Daną. Kobiety chcą, by Lara ulepszyła swoje umiejętności w walce. W czasie treningu Dana wyjaśnia, że mimo zanikającego wzroku, potrafi walczyć dzięki słuchowi. Zakłada Larze i Joslin opaski na oczy. Larze w tym momencie przypomina się to, że ma problemy z Sam, która siedzi w więzieniu. Po powrocie do hotelu zaczepia ją Todd Bellamy, asystent prof. Demura, który mówi, że naukowiec czytał prace Lary na temat nieśmiertelności i chce z nią porozmawiać. Croft odmawia i nie zauważa, że ich rozmowie przysłuchiwał się mężczyzna z dziwnymi ranami na ciele. W nocy w hotelu Larę budzi alarm przeciwpożarowy. Gdy wybiega z pokoju, na korytarzu zauważa martwego Todda. W efekcie postanawia spotkać się z prof. Demurem. Okazuje się, że w chińskiej Księdze Hanów z 82 roku n.e. jest informacja o grzybach dających nieśmiertelność. Fangshi, czyli magicy na cesarskim dworze, twierdzili, że znali lokalizację tych grzybów - nikt jednak ich nie odnalazł. Prof. Demur mówi, że tydzień temu trafił na recepturę Fangshi z informacją o grzybach wydzielających czarną maź. W ten sposób przypomniał sobie o takim gatunku, na który niegdyś trafił wraz z żoną w Chinach. Lara zgadza się pojechać do laboratorium profesora, by przyjrzeć się jego odkryciom. Gdy docierają na miejsce, czekają już na nich napastnicy. Każdy z nich ma dziwne zmiany skórne.• Tomb Raider II #2 - Spore (2/6)

Scenariusz: Mariko Tamaki
Szkic: Phillip Sevy
Kolor: Michael Atiyeh
Ilość stron: 32
Data wydania: marzec 2016
Cena: $3.99
Wydanie PL: Scream Comics, marzec 2019
Cena PL: 49,99 zł (tom zbiorczy)

Napastnicy zwani Zarodnikowymi Rycerzami mówią prof. Demurowi, że ma im pomóc odnaleźć wyjątkowego grzyba. Lara rozgląda się i w mgnieniu oka przygotowuje plan ucieczki. Atakuje napastników i wraz z Demurem zbiega do parkingu podziemnego, gdzie wsiada z nim na motocykl. Rozpoczyna się pościg. Lara i jej towarzysz mkną po ulicach i autostradach Minneapolis, a tuż za nimi ścigające ich auto. Gdy bohaterowie gubią napastników, Lara zauważa powstającą galerię handlową, w której postanawia się ukryć. Dzwoni do Jonaha z prośbą o pomoc, gdy nagle do budynku podjeżdżają Zarodnikowi Rycerze. Profesor wbiega do środka i ukrywa się w sklepie z łóżkami, a Lara rozpędza się i wjeżdża na motorze do galerii. Po chwili przecina przewody paliwowe i wbiega na piętro. Napastnicy ścigają ją, a Lara rzuca w kierunku wyciekającej benzyny flarę, co doprowadza do eksplozji i unieszkodliwienia wrogów. Odnajduje profesora ukrytego pod poduszkami i razem wybiegają z galerii handlowej. Na zewnątrz czeka już na nich taksówka. Lara i Demur ponownie jadą do laboratorium profesora. Pod budynkiem spotykają się z Jonahem i widzą, że cały gmach płonie. Wszystkie badania Demura zostały zniszczone, ale na szczęście w domu ma ich kopie z informacją, gdzie należy szukać grzybów w Chinach - konkretnie w prowincji Junnan. Na ten sam trop wpada przywódca Zarodnikowych Rycerzy, którego widzimy podłączonego do kroplówki, z której pobiera dziwną, zieloną ciecz. Trzyma w ręku zdjęcie Demura i jego żony zrobione podczas wykopalisk w Chinach. Tymczasem profesor, Lara i Jonah dolatują do Chin, gdzie wynajmują pilota i awionetkę, dzięki której dotrą do jaskiń z grzybem. Niestety zbliża się potężny monsun.• Tomb Raider II #3 - Spore (3/6)

Scenariusz: Mariko Tamaki
Szkic: Phillip Sevy
Kolor: Michael Atiyeh
Ilość stron: 32
Data wydania: kwiecień 2016
Cena: $3.99
Wydanie PL: Scream Comics, marzec 2019
Cena PL: 49,99 zł (tom zbiorczy)

Monsun powoduje coraz więcej turbulencji i prof. Demur nie może tego wytrzymać. Postanawia zajrzeć do kabiny pilota. Gdy otwiera drzwi, zastaje w środku… Zarodnikowych Rycerzy. Lara nie traci czasu i chwyta za gaśnicę, po czym unieszkodliwia nią napastników. Samolot bez pilota zaczyna spadać. Z pomocą rusza Jonah, który jak się okazuje ma doświadczenie w pilotowaniu, choć długo tego nie robił. Nie udaje mu się znaleźć żadnego pasa startowego, więc decyduje się na lądowanie na jednej z dróg w południowej części prowincji Junnan. Następnie bohaterowie wynajmują ciężarówkę, za pomocą której docierają do chińskiej wioski znajdującej się w pobliżu jaskiń z tajemniczym grzybem. Za zgodą mieszkańców rozbijają namioty i szykują się do snu. Profesor wyjaśnia dlaczego tak bardzo mu zależy na znalezieniu grzyba dającego nieśmiertelność. Jego żona Frances była poszukiwaczką skarbów, ale niestety po latach zapadła na śmiertelną chorobę - być może grzyb mógłby ją uratować. Lara i Jonah na osobności wyrażają obawy, że być może prof. Demur nie do końca mówi im prawdę. Jonah zapewnia, że będzie go obserwował. W nocy, gdy każdy z trzech podróżników śpi w swoim namiocie, nagle atakują ich Zarodnikowi Rycerze. Mimo że Lara kilku z nich unieszkodliwia za pomocą czekana i łuku, wrogowie porywają Demura. Następnego dnia Lara i Jonah wynajmują chińskiego przewodnika, Toma, z którym wchodzą w głąb dżungli. Gdy trafiają na rwącą rzekę, Tom konstruuje bezpieczną przeprawę za pomocą liny. Niestety Lara nie zauważa na dnie rzeki konara, potyka się o niego, puszcza linę i wpada pod wodę.• Tomb Raider II #4 - Spore (4/6)

Scenariusz: Mariko Tamaki
Szkic: Phillip Sevy
Kolor: Michael Atiyeh
Ilość stron: 32
Data wydania: maj 2016
Cena: $3.99
Wydanie PL: Scream Comics, marzec 2019
Cena PL: 49,99 zł (tom zbiorczy)

Croft nie panikuje i stara się skutecznie wstrzymać oddech. Przypomina sobie treningi na basenie, kiedy to potrafiła wstrzymać oddech na niemal 3 minuty. Niestety coś ciągnie ją w kierunku dna - to wizja Sam przemieniającej się w Himiko. Na szczęście Jonah w porę wyciąga Larę z wody. Gdy docierają do brzegu, atakuje ich groźny wąż, którego zabija ich przewodnik, Tom. Podróżnicy w nocy rozpalają ognisko i jedzą kolację: makaron wraz z mięsem zabitego węża. Lara pyta Toma czy słyszał kiedyś o grzybach nieśmiertelności. Chłopak potwierdza, ale mówi, że nigdy nie zapuszczał się do jaskiń, gdzie rzekomo one mają rosnąć. W tym samym czasie w innym obozie Zarodnikowi Rycerze przetrzymują porwanego profesora Demura i grożą mu śmiercią, jeśli ten nie odnajdzie dla nich grzybów. Kolejnego dnia Lara, Jonah i Tom docierają do wejścia do jaskini. Niestety na miejscu już są Zarodnikowi Rycerze z Demurem. Tom wskazuje Larze inne wejście do jaskini, po czym informuje, że musi już wracać do wioski. Lara schodzi do podziemi, a Jonah stoi na czatach. Bohaterka zapala flarę i budzi w ten sposób chmarę nietoperzy. Profesor Demur wchodzi z Rycerzami do jaskini głównym wejściem. Croft skrada się po cichu, ale nie widzi, że została zauważona przez najemników. W tym momencie widzimy tę samą scenę co na początku zeszytu #1, czyli Larę przemierzającą jaskinię i nasłuchującą wszystkich otaczających ją dźwięków. Croft słyszy jak ktoś sięga za broń, więc w porę zaczyna biec. Ucieka przed Rycerzami i nie mając innego wyjścia, decyduje się na desperacki krok - skacze w przepaść.• Tomb Raider II #5 - Spore (5/6)

Scenariusz: Mariko Tamaki
Szkic: Phillip Sevy
Kolor: Michael Atiyeh
Ilość stron: 32
Data wydania: czerwiec 2016
Cena: $3.99
Wydanie PL: Scream Comics, marzec 2019
Cena PL: 49,99 zł (tom zbiorczy)

Croft ląduje bezpiecznie na dnie jaskini. Zachodzi od tyłu dwóch Rycerzy i zabija ich czekanem i strzałą. Wspina się wyżej i widzi światło. Jej oczom ukazuje się malowidło naskalne, przedstawiające drzewo z rosnącymi wokół grzybami. Lara znajduje przejście prowadzące do komory wypełnionej prawdziwymi grzybami. Omija pułapkę i zrywa jednego grzyba, po czym próbkę wkłada do plastikowego pojemnika. Croft odnajduje w komorze także zmumifikowane ciało rycerza pokrytego grzybami. W tym samym czasie przywódca Zarodnikowych Rycerzy, zwanych inaczej Zakonem Czarnego Zarodnika, nakazuje profesorowi Demurowi, by ten przyspieszył poszukiwania. Ponadto wysyła kolejnych swoich podwładnych, by znaleźli Larę i ją zabili. Bohaterka trafia na sześciu z nich - pięciu udaje jej się zabić poprzez celne strzały w głowę, ale jeden niestety ją przechytrza i zachodzi od tyłu. Rycerz próbuje utopić Larę w podziemnej rzece, ale Croft wygrywa starcie. Profesor Demur wykorzystuje chwilę nieuwagi przywódcy i mu ucieka. Wraca pamięcią do 1996 roku, kiedy jako student uczestniczył w wykopaliskach dokładnie w tej samej jaskini. Towarzyszyła mu m.in. jego przyszła żona Frances, która odkryła grzyby wytwarzające czarną maź. Niestety przywódca odnajduje profesora i bierze go za zakładnika. Lara jest na szczęście w pobliżu i zabija napastnika strzałą. Oswobodzony Demur ucieka z nią z jaskini - niestety na zewnątrz nie ma żadnego śladu po Jonahu. Tymczasem martwy przywódca ożywa i wyjmuje sobie z szyi strzałę.• Tomb Raider II #6 - Spore (6/6)

Scenariusz: Mariko Tamaki
Szkic: Phillip Sevy
Kolor: Michael Atiyeh
Ilość stron: 32
Data wydania: lipiec 2016
Cena: $3.99
Wydanie PL: Scream Comics, marzec 2019
Cena PL: 49,99 zł (tom zbiorczy)

Jonah został porwany przez Zarodnikowych Rycerzy, którzy dzwonią do Lary i proponują wymianę na terenie parku narodowego w prowincji Junnan - Jonah za pojemnik z próbką grzybów. Croft nie zamierza oddać im grzybów, więc przygotowuje plan - na parkingu, na którym zatrzymały się autobusy z turystami, przebija opony. W tym czasie na umówione miejsce wysyła Demura wraz z pojemnikiem. Mężczyzna jednak się waha i ostatecznie ucieka z parku. Gdy Rycerze orientują się, że nie będzie wymiany, ciągną Jonaha do autobusu - nie mogą jednak odjechać, bo wszystkie pojazdy mają przebite opony. Podczas chwili nieuwagi Lara podbiega, chwyta Jonaha i oboje uciekają Zarodnikowym Rycerzom - chowają się w schowku bagażowym jedynego autobusu, któremu Lara nie przebiła opon. Dzięki pojazdowi wydostają się z parku i docierają do hotelu Demura. W pokoju niestety znajdują martwego profesora… Demur wydestylował substancję z grzybów i użył jej na sobie - trucizna niestety go zabiła. Lara i Jonah mają jeszcze sporo czasu do lotu powrotnego, więc wybierają się na wspinaczkę. Nieoczekiwanie dziewczynę atakuje przywódca Rycerzy, który nadal żyje. Na szczęście z pomocą przychodzi Jonah i go zabija. Na lotnisku bohaterowie dowiadują się prawdy o profesorze - Frances nigdy nie była żoną Demura, a on sam chorował na raka wątroby - z tego powodu chciał grzybów nieśmiertelności dla siebie. Niestety nie wiedział, że grzyby zerwane w czasie pory deszczowej mają zupełnie inne właściwości - zamiast go wyleczyć, zabiły. Lara cieszy się, że zostawiła w jaskini nadajnik, dzięki któremu zna lokalizację grzybów nieśmiertelności. Zamierza przekazać współrzędne godnemu zaufania naukowcowi. Nagle dzwoni telefon Jonaha, który przekazuje Larze, że coś się stało z Sam.• Tomb Raider II #7 - Choice and Sacrifice (1/6)

Scenariusz: Mariko Tamaki
Szkic: Phillip Sevy
Kolor: Michael Atiyeh
Ilość stron: 32
Data wydania: sierpień 2016
Cena: $3.99
Wydanie PL: Scream Comics, grudzień 2019
Cena PL: 54,99 zł (tom zbiorczy)

Po tym jak Sam została aresztowana za pobicie przechodnia, jej rodzice w trosce o nią skierowali ją do szwedzkiego szpitala psychiatrycznego Halberg Institute. Pewnej nocy Sam wydostała się ze swojej celi i zabiła jedną z pielęgniarek. Łącznie z zakładu uciekło 5 pacjentek. W tym czasie w hali sportowej w Londynie Lara trenuje wspinaczkę skałkową i rozmawia przez telefon z Jonahem. Ten jest zaniepokojony tym, że Lara od tygodnia nie śpi, tylko przegląda dokumenty ojca i stara się przewidzieć kolejny ruch Trójcy. Nagle do Lary dzwoni nieznajomy i przekazuje jej, że Sam uciekła z Halberg. Croft postanawia ją odnaleźć. Leci do Szwecji, gdzie po kryjomu wchodzi na teren zakładu psychiatrycznego. Ku jej zaskoczeniu trafia tam na skrzynie z logo Trójcy. Bohaterka myszkuje w kolejnych pomieszczeniach, gdy zostaje nakryta przez personel placówki. Zaczyna uciekać i na korytarzu wpada wprost na rodziców Sam, którzy przybyli zaniepokojeni ucieczką ich córki. Nagle Antonia Nishimura, matka Sam, wpada w szał i rzuca się na Larę - uważa, że to ona spowodowała załamanie psychiczne córki. Atak przerywa dr Taffe i strażnicy, którzy wyrzucają za drzwi nieproszoną Larę. Na zewnątrz Croft trafia na pielęgniarkę, która zdradza jej, że niedawno szpital został wykupiony przez pewną korporację i od tego momentu za dobrze się w nim nie dzieje. Kobieta w nocy wpuszcza po kryjomu Larę do środka i obie idą do celi Sam, gdzie na ścianie zauważają rysunek królowej Himiko. Niestety Lara ponownie zostaje nakryta przez strażników placówki, którzy ją ogłuszają. Na miejsce przybywa dr Taffe, który zakłada jej kaftan bezpieczeństwa. Mówi, że Lara musi być chora psychicznie, więc trzeba ją zatrzymać.• Tomb Raider II #8 - Choice and Sacrifice (2/6)

Scenariusz: Mariko Tamaki
Szkic: Phillip Sevy
Kolor: Michael Atiyeh
Ilość stron: 32
Data wydania: wrzesień 2016
Cena: $3.99
Wydanie PL: Scream Comics, grudzień 2019
Cena PL: 54,99 zł (tom zbiorczy)

Lara została przetransportowana do Niemiec, na teren opuszczonego, przemysłowego kompleksu. W jednej z hal jest brutalnie przesłuchiwana przez doktora Taffe, który chce się od niej dowiedzieć, gdzie mogła uciec Sam. Okazuje się, że lekarz jest członkiem Trójcy i w szpitalu psychiatrycznym w Szwecji przesłuchiwał Sam, co do której miał nadzieję, że połączy się z Boskim Źródłem. Gdy doktor na chwilę wychodzi, Larze udaje się oswobodzić z więzów i wybiec przez okno. Dociera do pomostu łączącego kilka pobliskich budynków, a na zewnątrz widzi grupę ok. dwudziestu najemników Trójcy. Niestety mężczyźni zauważają Croft i zaczynają do niej strzelać. Ta zwinnie unika kul i przebiega po pomoście. Następnie skacze z niego w kierunku zaparkowanych aut. Wpada na sprytny pomysł - odpala samochód i tym samym sprawia wrażenie, że chce nim uciec. Trójca skupia się na pościgu samochodu, podczas gdy Lara pieszo ucieka przez las. W pewnym momencie dobiega do drogi, gdzie trafia na jadące auto - wskakuje do zewnętrznego bagażnika i dociera do miasta. Tam wynajmuje pokój w hotelu i dzwoni do Jonaha. Prosi go, by pomógł jej w poszukiwaniu Sam i informuje go, że Trójca chce połączyć moc Japonki z Boskim Źródłem. W tym czasie dr Taffe wraz z innymi członkami Trójcy dzwoni do przywódcy organizacji. Szef mówi, że priorytetem jest dla nich Boskie Źródło. W hotelu Lara ogląda telewizję i widzi rodziców Samanthy, którzy nadal szukają zaginionej córki. W innym miejscu pewna blondynka wychodzi z domu i mówi tajemniczej postaci, że jest gotowa. Okazuje się, że zwraca się do Sam, która odpowiada, że wyruszą jutro.• Tomb Raider II #9 - Choice and Sacrifice (3/6)

Scenariusz: Mariko Tamaki
Szkic: Phillip Sevy
Kolor: Michael Atiyeh
Ilość stron: 32
Data wydania: październik 2016
Cena: $3.99
Wydanie PL: Scream Comics, grudzień 2019
Cena PL: 54,99 zł (tom zbiorczy)

Panna Croft przebywa w hotelu w Bambergu w Niemczech, gdzie wspomina swoją przyjaźń z Sam i wspólną wyprawę na Yamatai. Zastanawia się czy rzeczywiście na wyspie nie udało jej się przerwać procesu przejścia duszy Himiko w Sam. Croft przegląda prace naukowe profesor Morrow, która zajmuje się tematyką rytuałów, opętań i Lustrem Wei, które rzekomo ma związek z Yamatai. Lara odwiedza panią profesor na Uniwersytecie w Bambergu i obie idą na kawę. Morrow wyjaśnia Larze, że w magazynie Uniwersytetu w Berlinie znajduje się oryginał Lustra Wei, na którym widnieje postać Himiko. Prawdopodobnie istnieje związek między tym przedmiotem, a transferem duszy. W tym samym czasie w magazynie w Berlinie pracownik ogląda Lustro Wei, które zaczyna świecić. Tymczasem w okolicy Hamburga autostradą jedzie sześć kobiet, w tym Sam. Okazuje się, że wszystkie są uciekinierkami ze szwedzkiego zakładu psychiatrycznego i podążają za Japonką. W pewnym momencie zjeżdżają na stację benzynową, gdzie Sam wpada w szał i manifestują się w niej moce Himiko. Cała stacja zostaje zdemolowana, a kobiety na rozkaz Sam podpalają budynek. Jonah dzwoni do Lary i mówi, że pod Hamburgiem miało miejsce dziwne zdarzenie z udziałem grupki kobiet. Lara domyśla się, że to sprawka Sam, która być może kieruje się do Berlina po Lustro Wei. Profesor Morrow postanawia zaprowadzić Larę w jeszcze jedno miejsce. Udają się do pobliskiej katedry, ale ku ich zaskoczeniu czekają tam na nich najemnicy Trójcy. Ich rozkaz brzmi: zabić panią profesor i schwytać Larę Croft.• Tomb Raider II #10 - Choice and Sacrifice (4/6)

Scenariusz: Mariko Tamaki
Szkic: Phillip Sevy
Kolor: Michael Atiyeh
Ilość stron: 32
Data wydania: listopad 2016
Cena: $3.99
Wydanie PL: Scream Comics, grudzień 2019
Cena PL: 54,99 zł (tom zbiorczy)

Lara i profesor Morrow uciekają przed kulami przelatującymi nad ich głowami. Croft decyduje, by pobiec w kierunku schodów do krypty. Aby powstrzymać podążających za nimi najemników Trójcy, bohaterka strzela w butlę gazową, która wybucha i skutecznie zagradza podziemne przejście. Kobiety wychodzą na powierzchnię. Morrow proponuje Larze ukrycie się w siedzibie zaprzyjaźnionych z nią lokalnych okultystek. Na miejscu Croft widzi jak w niejaką Gretę wstąpił duch, który mówi, że wyczuwa niebezpieczeństwo grożące przyjaciółce Lary. Croft domyśla się, że chodzi o Himiko, która przejęła kontrolę nad Japonką. Duchy powiedziały też Grecie, że pomóc może Lustro Wei, które jest więzieniem dla zbłąkanych dusz. Croft jedzie do Berlina, gdzie korzysta z biblioteki. W jednej z książek trafia na rysunek lustra zwanego Pochłaniaczem Dusz. Na rycinie widać jak w trakcie rytuału królowa Himiko korzysta z owego zwierciadła, które jest zasilane przez słońce. Celem rytuału jest przejęcie ciała kapłanki przez duszę Himiko, a pierwotna dusza zostaje uwięziona w lustrze. Do Lary dzwoni Jonah, który mówi, że właśnie wsiada do samolotu do Berlina. Przesyła Croft fotkę Sam, którą media opublikowały w związku z wysadzeniem stacji benzynowej. Lara widzi na zdjęciu, że jej przyjaciółka jest faktycznie opętana. Bohaterka nie wie, że jest śledzona przez Julię, jedną z wyznawczyń Himiko, która dzwoni do Sam. Japonka każe jej zabić Larę. Następnego dnia panna Croft włamuje się do magazynu Uniwersytetu w Berlinie, gdzie znajduje się Lustro Wei. Nieoczekiwanie w środku trafia na Julię, która trzyma w ręku miecz i chce zabić Larę.• Tomb Raider II #11 - Choice and Sacrifice (5/6)

Scenariusz: Mariko Tamaki
Szkic: Phillip Sevy
Kolor: Michael Atiyeh
Ilość stron: 32
Data wydania: grudzień 2016
Cena: $3.99
Wydanie PL: Scream Comics, grudzień 2019
Cena PL: 54,99 zł (tom zbiorczy)

Julia atakuje Larę. Croft rozgląda się po wnętrzu magazynu i znajduje przedmioty, które służą jej jako broń - nożyczki, kij, młotek czy śrubokręt. Kobiety ścigają się po magazynie, gdy nagle Lara postanawia przechytrzyć przeciwniczkę - zbija żarówkę w lampie, co powoduje, że w pomieszczeniu nastaje totalna ciemność. Lara wykorzystuje swoją przewagę i zabija Julię jej własną bronią, czyli mieczem. Następnie panna Croft odnajduje w jednej ze skrzyń Lustro Wei i dzwoni po Jonaha. We dwójkę jadą poza miasto jeepem, gdy nagle na środku drogi trafiają na rannego. Bohaterowie wychodzą z auta, jednak szybko okazuje się, że to zasadzka najemników Trójcy. Jeden z nich kradnie jeepa i nim ucieka, więc Lara i Jonah wsiadają do pozostawionego auta Trójcy i ścigają złodzieja. Gdy go doganiają, Lara spycha go z drogi i w efekcie jeep z najemnikiem Trójcy wpada do rzeki. Lara nurkuje i odzyskuje z zatopionego wraku Lustro Wei. W tym samym czasie wyznawca Himiko odkrywa w magazynie martwe ciało Julii, dzwoni do Sam i informuje ją o tym, że Lara wciąż żyje. Himiko w ciele Sam jest wściekła, że artefakt wpadł w niepowołane ręce. Croft i Jonah wynajmują domek pod Berlinem i obmyślają dalszy plan. W tym samym czasie najemnicy Trójcy zbierają swoje siły - chcą zabić Sam i schwytać Larę. Z kolei w innym miejscu zbierają się wyznawcy Himiko, którzy chcą odebrać Larze Lustro Wei. Nagle do wynajętego domku wpada granat, który wybucha. Na szczęście Lara i Jonah opuścili to miejsce i przyglądają się z daleka grupie wyznawców Himiko. Ci cieszą się, że Lara zginęła, bo myślą, że granat zadziałał. Wyznawcy chcą wraz z Sam wrócić na Yamatai.• Tomb Raider II #12 - Choice and Sacrifice (6/6)

Scenariusz: Mariko Tamaki
Szkic: Phillip Sevy
Kolor: Michael Atiyeh
Ilość stron: 32
Data wydania: styczeń 2017
Cena: $3.99
Wydanie PL: Scream Comics, grudzień 2019
Cena PL: 54,99 zł (tom zbiorczy)

Trójca szuka Lary w wysadzonym domku, ale jej tam nie znajduje. Croft dociera do budynku pod Berlinem, w którym gromadzą się zwolennicy Himiko. W tym czasie Jonah jest pod telefonem i na prośbę Lary w pewnym sklepie kupuje sporą ilość luster. Panna Croft wchodzi na dach budynku, gdy nagle słyszy nadlatujące helikoptery. To żołnierze Trójcy atakują zwolenników Himiko. Rozpoczyna się walka i szamotanina. Lara korzysta z zamieszania i dogania opętaną Sam. Kobiety walczą ze sobą, niestety Japonka ucieka i wsiada do auta. Croft dobiega do motocykla i rozpoczyna się pościg. Na drodze dochodzi do kolizji, w wyniku której samochód Sam wywraca się do góry nogami. Lara chwyta za nieprzytomną koleżankę i jedzie z nią do kompleksu budynków. Walka Trójcy i wyznawców Himiko już się zakończyła, więc Croft i Jonah korzystają z okazji, by wypędzić królową Yamatai z ciała Sam. W tym celu przywiązują ją do kolumny, a wokół niej Jonah rozkłada w formie okręgu kilkanaście luster. Obok bohaterowie umieszczają Lustro Wei zwane Pochłaniaczem Dusz. Gdy do pomieszczenia wpada światło słoneczne, wyciąga ono duszę Himiko z Sam. Niechciana dusza w formie dymu zostaje pochłonięta przez Lustro Wei. Ranna Japonka odzyskuje swoją świadomość i ląduje w szpitalu. Odwiedzają ją jej rodzice - Antonia i Hisao - oraz prawnik, bo Sam nadal jest oskarżona o dokonanie wielu przestępstw. Croft prosi matkę Sam, aby ta wywiozła ją w bezpieczne miejsce i strzegła. Lara nie będzie się do niej zbliżać dla jej dobra. Croft wsiada na swój motor i rusza. Ma do załatwienia kolejną sprawę i chce to zrobić sama. Ciąg dalszy nastąpi w miniserii pt. "Survivor's Crusade".