strona główna // forum // chat // kontakt // facebook // youtube

Powrót do Archiwum

KWIECIEŃ 202128 kwietnia 2021, by Redakcja
Przetłumaczyliśmy grę Tomb Raider III (1998)!
Pora na trzeci odcinek naszej niespodzianki dla polskich fanów Lary z okazji 25-lecia serii Tomb Raider. Przed Wami polskie tłumaczenie dialogów z gry Tomb Raider III - zarówno ze wszystkich filmików FMV, cutscenek jak i z samouczka w Croft Manor. Polskie napisy opublikowaliśmy w formie filmu w serwisie YouTube >> KLIK!


Przypomnijmy, że gry z Larą są oficjalnie tłumaczone na język polski dopiero od 2003 roku, od TR Angel of Darkness. Z tego powodu w 2007 roku na naszej stronie w dziale o każdym klasyku - od TR1 do TR5 - opublikowaliśmy tłumaczenia wszystkich dialogów z tych gier, po to aby polscy fani mogli zrozumieć także najstarsze tytuły z Larą. Z okazji 25-lecia postanowiliśmy dokonać korekty tych tłumaczeń i opublikować je ponownie, jednak tym razem w formie filmów. Tłumaczenie TR1 znajdziecie tutaj, a TR2 tutaj.

Za tłumaczenie odpowiada redaktor naczelny Cez, a za korektę Kris Nephilim oraz Kyo. Przy okazji zapraszamy do zasubskrybowania naszego kanału na YouTube, gdzie będziemy publikować więcej podobnych filmów, a także live streamy.

   


23 kwietnia 2021, by Cez
Wejdź razem z Larą do Piekła - po polsku!
Po Krucjacie Ocalonej pora na Inferno, czyli Piekło. Dziś w Polsce ukazał się czwarty zbiorczy komiksowy tom z młodą Larą, a w maju zadebiutują aż trzy grube tomiska Tomb Raider Archiwa z Larą klasyczną.


Zgodnie z zapowiedzią wydawnictwo Scream Comics opublikowało czwarty tom pt. Inferno (Piekło). Wydanie składa się z 104 stron i miękkiej okładki w formacie 17x26 cm. Cena detaliczna wynosi 59,99 zł. W USA wspomniany tom ukazał się w styczniu 2019 roku. Opowiada on o przygodzie Lary na Biegunie Południowym. Oto opis od wydawnictwa: "W pościgu za Trójcą Lara przybywa na Antarktydę, do odległej placówki ukrytej pośród zimna i ciemności odludnej krainy. Chcąc odkryć tajemnicę lodowego grobowca, zanim Trójca wykorzysta go do własnych celów, Lara stawia czoła nowemu przeciwnikowi, bardziej przebiegłemu i lepiej przygotowanemu niż jej rywale w przeszłości. Aby powstrzymać terror Trójcy, Lara musi pokonać swoje rozterki i raz na zawsze zdecydować, jak daleko jest gotowa się posunąć".


Streszczenie przygody pt. Piekło możecie znaleźć w naszym dziale Komiks. Wszystkie cztery tomy z młodą Larą po polsku (Zarodnik, Wybór i poświęcenie, Krucjata Ocalonej, Piekło) możecie kupić np. tutaj (skorzystaj z 5% rabatu wpisując w dniach 23-25 kwietnia hasło FESTIWAL), tutaj lub tutaj.

W podlinkowanych powyżej księgarniach możecie również przedpremierowo zamówić zapowiedziane na maj Tomb Raider Archiwa, które będą zawierać przygody klasycznej Lary oraz będą wydane w bardzo dużym formacie 20x31 cm i w twardej oprawie. Każdy z tomów będzie liczył ponad 400 stron. Pierwsze Archiwum kosztuje 199 zł, drugie 249 zł, a trzecie 229 zł, choć w przedsprzedaży są one znacznie tańsze. Archiwa nr 1 i 2 ukażą się 7 maja, a nr 3 zadebiutuje 28 maja - uwaga, daty te mogą nieznacznie się jeszcze zmienić. Nie wiadomo, czy Scream Comics wyda po polsku czwarty tom Archiwów. Wydawnictwo uzależnia to od wyników sprzedaży pozostałych przygód Lary.

   


20 kwietnia 2021, by Cez
Rocznicowa Lara i welociraptory za 5600 złotych
Po wielu miesiącach od pierwszej zapowiedzi wreszcie poznaliśmy ostateczny wygląd, wielkość i cenę unikalnej figurki autorstwa Weta Workshop, która zostanie wydana z okazji tegorocznego 25-lecia serii Tomb Raider. Filmik z krótką prezentacją możecie zobaczyć »TUTAJ«. Figurka składa się nie tylko z Lary Croft z gry Tomb Raider Anniversary, ale także z dwóch welociraptorów (kliknij, by powiększyć).

Figurka o nazwie Lara Croft The Lost Valley została zapowiedziana w sierpniu ubiegłego roku, ale dopiero teraz zobaczyliśmy, jak ona wygląda. Produkt powstał w skali 1:4. Jej wysokość wynosi 80 cm, długość i szerokość 40 i 44 cm, a waga ponad 12 kg. Figurka zostanie wysłana do nabywców w październiku tego roku. Proces produkcji dzieła możecie zobaczyć w publikowanym przez nas wcześniej filmiku >> klik!


To, co fanów najbardziej interesuje, to oczywiście cena. Tu pojawia się spory problem, ponieważ figurki od Weta Workshop to małe dzieła sztuki, a co za tym idzie, są one niezwykle drogie. W 2019 roku firma wydała figurkę związaną z Shadow of the Tomb Raider (link do newsa), która kosztowała 700 euro. Już wówczas ta cena robiła wrażenie. Lara Croft The Lost Valley będzie od poprzedniej figurki znacznie większa i droższa. Jej cena to aż 1500 dolarów lub 1244 euro, czyli ok. 5600 zł. Zamówienia można składać wyłącznie do 3 maja na stronie Weta. Firma wykona dokładnie tę liczbę zamówień, które zostaną zadeklarowane do podanej daty.

Weta Workshop to nowozelandzka firma specjalizująca się w wykonywaniu rekwizytów do wysokobudżetowych filmowych produkcji. Ma na swoim koncie nie tylko przedmioty wykonane na potrzeby kultowych seriali lat 90-tych takich jak Herkules czy Xena, ale przede wszystkim na potrzeby dwóch trylogii ze świata Tolkiena - Władcy Pierścieni i Hobbita. Od jakiegoś czasu Weta sprzedaje też swoje wyroby poprzez swój własny sklep.

   


18 kwietnia 2021, by Cez
Square Enix dementuje plotki o sprzedaży
Japoński wydawca Square Enix odniósł się do spekulacji na temat jego ewentualnej sprzedaży innej firmie. W wystosowanym oświadczeniu czytamy, że informacje na ten temat są całkowicie nieprawdziwe.

Już od wielu tygodni w sieci plotkowano o tym, jakoby Square Enix miało wkrótce zostać wykupione przez inną firmę. W minionych dniach oliwy do ognia dodała amerykańska firma Bloomberg - największa na świecie agencja prasowa, specjalizująca się w dostarczaniu informacji na temat rynków finansowych. Źródło to ma bardzo dobrą renomę, więc informacja Bloomberga o rzekomych rozmowach na temat sprzedaży Square Enix szybko zaowocowała wzrostem wartości akcji japońskiego wydawcy o niemal 14 procent. Agencja Bloomberg twierdzi, że dwa niezależne źródła bankowe potwierdziły jej trwające rozmowy na temat rzekomego wykupu wydawcy. W sieci spekulowano, że może chodzić o Sony lub Microsoft.


Square Enix w minionych tygodniach milczało i nie komentowało plotek, ale publikacja zazwyczaj pewnego źródła, jakim jest Bloomberg, sprawiła, że japońska firma przerwała milczenie. "Nie rozważamy sprzedaży firmy w całości lub w części, nie otrzymaliśmy również żadnych ofert ze strony firm trzecich, które byłyby zainteresowane przejęciem" - wyjaśnia Square Enix w oświadczeniu prasowym.

   


16 kwietnia 2021, by Cez
Krucjata Ocalonej już dostępna po polsku!
Dziś w Polsce ukazał się trzeci zbiorczy komiksowy tom z młodą Larą, czyli Krucjata Ocalonej, a w ciągu najbliższych tygodni zadebiutują kolejne cztery tomy - jeden z młodą Larą pt. Piekło oraz aż trzy grube tomiska Tomb Raider Archiwa z Larą klasyczną.


Zgodnie z zapowiedzią wydawnictwo Scream Comics opublikowało trzeci tom pt. Survivor's Crusade (Krucjata Ocalonej). Wydanie składa się z 104 stron i miękkiej okładki w formacie 17x26 cm. Cena detaliczna wynosi 59,99 zł. W USA wspomniany tom ukazał się w sierpniu 2018 roku. Opowiada on o przygodach Lary we Włoszech, Tajlandii i Egipcie. Oto opis od wydawnictwa: "Lara Croft ma niedokończone sprawy. Po stawieniu czoła Trójcy na Syberii, jest bardziej zdeterminowana niż kiedykolwiek, by odkryć, kto zabił jej ojca. Trenuje i podąża tropem Trójcy, przygotowując się do bezpośredniej walki z zakonem. Jest gotowa postawić wszystko na jedną kartę, ale jej krucjata w poszukiwaniu odpowiedzi oddala ją od tego, kto może jej najbardziej pomóc". Streszczenie przygody pt. Krucjata Ocalonej możecie znaleźć w naszym dziale Komiks.


Już za tydzień, 23 kwietnia, w księgarniach internetowych zadebiutuje czwarty tom z młodą Larą pt. Inferno (Piekło). Przypomnijmy, że w minionych latach Scream Comics wydało tom pierwszy pt. Spore (Zarodnik) oraz tom drugi Choice and Sacrifice (Wybór i poświęcenie). Wszystkie cztery tomy możecie kupić np. tutaj lub tu. W podlinkowanych księgarniach możecie również przedpremierowo zamówić zapowiedziane na maj Tomb Raider Archiwa, które będą zawierać przygody klasycznej Lary oraz będą wydane w bardzo dużym formacie 20x31 cm i w twardej oprawie. Każdy z tomów będzie liczył ponad 400 stron. Pierwsze Archiwum kosztuje 199 zł, a drugie 249 zł (ceny trzeciego jeszcze nie znamy), choć w przedsprzedaży są one znacznie tańsze. Nie wiadomo, czy Scream Comics wyda po polsku czwarty tom Archiwów. Wydawnictwo uzależnia to od wyników sprzedaży pozostałych przygód Lary.

Poniżej przypominamy pełną chronologię epoki reboota, która zawiera spis gier, komiksów oraz powieści:

- komiks Tomb Raider: The Beginning
- gra Tomb Raider (2013)
- powieść Tomb Raider: The Ten Thousand Immortals
- I regularna seria komiksów
- gra Rise of the Tomb Raider
- II regularna seria (Zarodnik, Wybór i poświęcenie)
- miniseria komiksów Krucjata Ocalonej
- miniseria komiksów Piekło
- gra Shadow of the Tomb Raider (wstęp gry w Meksyku)
- powieść Shadow of the Tomb Raider: Path of the Apocalypse
- gra Shadow of the Tomb Raider (Amazonia w Peru)
- zapowiedziany serial animowany Netflixa

   


14 kwietnia 2021, by Cez
Winyl z okazji 20-lecia filmu Tomb Raider
Nie samym 25-leciem serii Tomb Raider fani Lary Croft obecnie żyją - rok 2021 to także inna okrągła rocznica. Mowa oczywiście o 20-leciu pierwszego Tomb Raider Movie z Angeliną Jolie. Z tej okazji 12 czerwca na Zachodzie zostanie wydana specjalna edycja soundtracku na winylu. Produkt będzie się nazywał 20th Anniversary Golden Triangle Vinyl Edition i zostanie wydany w liczbie zaledwie 2500 egzemplarzy w skali świata.


Edycja specjalna soundtracku będzie zawierała dwie płyty winylowe, na których zostaną nagrane kawałki wydane 20 lat wcześniej na płytach CD i kasetach magnetofonowych. Wśród utworów nie zabraknie "Elevation" grupy U2, "Get UR Freak On" Missy Elliott czy "Deep" zespołu Nine Inch Nails. Pełną tracklistę możecie znaleźć w naszym dziale Tomb Raider Movie. Za limitowaną edycję będzie odpowiadała wytwórnia płytowa Real Gone Music.

Dodajmy, że w 2001 roku prócz soundtracku wydano także osobny album z muzyką instrumentalną skomponowaną przez Graeme'a Revella.

   


11 kwietnia 2021, by Cez
Porzucił reżyserię przez problemy z Tomb Raiderem
Jan de Bont, reżyser Cradle of Life z 2003 roku, czyli drugiego filmu z Angeliną Jolie w roli Lary Croft, udzielił wywiadu serwisowi Uproxx, w którym wyjaśnia, dlaczego po zakończeniu pracy nad filmem Tomb Raider porzucił zawód reżysera. Twórca ujawnia, że był wykończony ciągłymi uwagami wytwórni Paramount Pictures, producentów jak i Eidosa, czyli wydawcy gier.

Holenderski reżyser, operator i producent filmowy Jan de Bont (na zdj. po lewej) w 1994 roku wyreżyserował hitowy Speed z Keanu Reeves i Sandrą Bullock, a dwa lata później film katastroficzny Twister. Po premierze pierwszego Tomb Raider Movie z 2001 roku reżyser Simon West został odsunięty od kontynuacji i fotel reżysera sequela przyznano Janowi de Bontowi. Jak się okazało, był to dla niego ostatni raz - nie dlatego, że jego praca nie została doceniona, ale dlatego, że zmęczyły go naciski zwierzchników.


Reżyser w wywiadzie tłumaczy, że był zaskoczony ciągłymi uwagami wytwórni, producentów oraz wydawcy gier, którzy przez cały okres produkcji Kolebki życia wydzwaniali do niego z uwagami, często jego zdaniem błahymi. "Nie podobały im się guziki na jednej z koszul! Nadal pamiętam, jak dostałem telefon w tej sprawie. Nawet nie kojarzę, o kogo chodziło. Jak miał na imię ten facet? To był główny męski bohater. Zapomniałem jego imienia. Odpowiedziałem wówczas: 'Poczekaj, dzwonisz do mnie, bo nie podobają ci się guziki na koszuli?' To było takie absurdalne, naprawdę. A także konieczność ciągłego zajmowania się kwestiami budżetowymi" - wspomina reżyser, który najprawdopodobniej miał na myśli guziki na koszuli Gerarda Butlera, wcielającego się w Terry'ego Sheridana (na zdj. w środku).

De Bont wyjaśnia, że już na samym początku musiał zastosować cięcia przez decyzje wytwórni. "Już pierwszego dnia otrzymałem telefon: 'Och, chcę ci pogratulować pierwszego dnia. A tak przy okazji, musisz wyciąć ze swojego budżetu 12 milionów dolarów'. Już pierwszego dnia! A w tamtych czasach 12 milionów dolarów to były cztery sceny" - wspomina reżyser. W wyniku tego typu zachcianek wytwórni Jan de Bont nie czuł swobody podczas realizacji filmu i uznał, że jeśli w Hollywood ma być tak za każdym razem, to woli zrezygnować z zawodu reżysera.

W tym roku obchodzimy 20-lecie pierwszego Tomb Raider Movie, który zadebiutował dokładnie 15 czerwca 2001 roku. Do polskich kin trafił nieco później, bo 10 sierpnia. Obecnie czekamy na szczegóły dotyczące nowego scenariusza czwartego filmu, a drugiego z Alicią Vikander, który będzie kontynuacją filmu Tomb Raider (2018).

   


10 kwietnia 2021, by Cez
Muzyczny powrót do amazońskiej dżungli
Muzyczna ciekawostka dla fanów gry Shadow of the Tomb Raider. Kompozytor tej części, czyli Brian D'Oliveira, w ramach Londyńskiego Festiwalu Gier zaprezentował pokaz swoich umiejętności. Krótki studyjny koncert wraz z opowieścią o karierze Briana możecie zobaczyć »TUTAJ«.


Na kanale London Games Festival opublikowano ponad półgodzinny film, w którym Brian D'Oliveira (na zdj. całkiem po prawej) wraz z orkiestrą odtwarza muzykę z gry Sackboy: A Big Adventure oraz Shadow of the Tomb Raider. Możecie na własne oczy zobaczyć, z ilu niezwykłych instrumentów kompozytor korzystał podczas nagrywania muzyki do amazońskiej przygody Lary.

Od trzynastej minuty możecie posłuchać poruszającego utworu "Goodbye Paititi", a od osiemnastej minuty "Death of the Sun". Ponadto muzyk zabierze Was w wycieczkę po swoim studiu nagraniowym.

   


9 kwietnia 2021, by Cez
Zielone światło dla nowego scenariusza filmu?
Serwis Geek Vibes Nation poinformował, że Misha Green (na zdj. po lewej) - nowa reżyserka i scenarzystka kolejnego filmu Tomb Raider - zakończyła prace nad roboczą wersją scenariusza i przekazała go wytwórni. Według redakcji wspomnianego serwisu tekst miał zostać oceniony pozytywnie.

W styczniu informowaliśmy o tym, że Misha Green zastąpiła na stanowisku reżysera Bena Wheatley'a, a także zastąpiła scenarzystkę Amy Jump, której scenariusz był już od wielu miesięcy gotowy i przeznaczony do realizacji (link do newsa). Według wizji Wheatley'a i Jump drugi film z Alicią Vikander miał opowiadać o walce Lary z Trójcą i łączyć historię zarówno z gry Rise of the Tomb Raider jak i Shadow of the Tomb Raider. W chwili obecnej nie wiadomo, w jakim kierunku podąży fabuła po tym, jak film został przejęty przez Mishę Green. Ponadto nadal nie jest znany powód odsunięcia od tego projektu Bena Wheatley'a i Amy Jump.


Przypomnijmy, że gdyby nie pandemia koronawirusa, to od 19 marca tego roku czwarty film z Larą Croft byłby wyświetlany w kinach. Zdjęcia miały ruszyć wiosną ubiegłego roku, jednak przez sytuację epidemiczną nie udało się ich rozpocząć mimo kilkukrotnego przekładania. Niewykluczone, że przez zbyt długi proces powstawania nowego filmu wytwórnia zdecydowała o skasowaniu poprzedniego scenariusza ze względu na zapowiedzianą przez Square Enix próbę połączenia linii czasowej Lary klasycznej i zrestartowanej. Czy kolejny film podobnie jak kolejna gra ukaże pannę Croft łączącą cechy reboota i klasyki - okaże się w przyszłości. Jedno jest pewne - Larę nadal będzie odgrywać Alicia Vikander.

   


8 kwietnia 2021, by Cez
Nadciąga fala komiksów z Larą po polsku
Poznaliśmy daty kwietniowych premier i ceny nadchodzących dwóch tomów komiksów Tomb Raider z młodą Larą Croft. Ponadto jeszcze tej wiosny wydawnictwo Scream Comics wypuści na rynek polskie wersje trzech tomów Tomb Raider Archives z przygodami klasycznej pani archeolog.

Jeszcze kilka tygodni temu informowaliśmy, że Scream Comics opublikuje cztery nowe pozycje, a okazuje się, że będzie ich w krótkim czasie aż pięć. Już 16 kwietnia zadebiutuje trzeci tom przygód zrestartowanej Lary od wydawnictwa Dark Horse pt. Survivor's Crusade (Krucjata Ocalonej), z kolei tydzień później, 23 kwietnia, do sklepów trafi tom czwarty, czyli Inferno (Piekło). Każdy z dwóch nowych tomów będzie zawierał 104 strony oraz miękką okładkę. Wydawnictwo przekazało nam, że daty premier mogą nieznacznie się zmienić, jeśli drukarnia nie zdąży na czas z wydrukiem tych pozycji.


Okładkowa cena Krucjaty Ocalonej oraz Piekła to 59,99 zł za jeden tom, choć w przedsprzedaży można je nabyć o wiele taniej - np. tutaj. Warto również uzupełnić kolekcję o tom pierwszy (Zarodnik) oraz drugi (Wybór i Poświęcenie), jeśli jeszcze tego nie zrobiliście. Dzięki temu już wkrótce będziecie mogli uzyskać komplet przetłumaczonych na język polski komiksów, których akcja rozgrywa się między grą Rise of the Tomb Raider a Shadow of the Tomb Raider.


To nie koniec dobrych informacji na temat komiksów z Larą po polsku. Pod koniec kwietnia lub w maju w księgarniach pojawią się aż trzy tomy, a właściwie tomiska Tomb Raider Archives (Archiwa) - każdy z nich będzie liczył ponad 400 stron. W USA ta kolekcja składa się z czterech tomów zawierających komiksy z klasyczną Larą, które były wydawane w latach 1999-2005. Scream Comics póki co zapowiedziało trzy tomy, ale ich dokładne daty premier i ceny nie zostały jeszcze podane do publicznej wiadomości. Potwierdzenia ostatniego, czwartego tomu póki co nie mamy. Przypomnijmy, że w pierwszym tomie Tomb Raider Archiwa znajdziemy zeszyty #1-15 z regularnej serii wydawnictwa Top Cow, w drugim tomie numery #16-24 i #26-34, a w trzecim #35-50. Czwarty tom wydany w USA zawiera numery specjalne oraz miniserię Tomb Raider Journeys.

Streszczenia i opisy wszystkich komiksów z Larą od wydawnictwa Dark Horse oraz Top Cow, w tym wydań zbiorczych, znajdziecie w naszym obszernym dziale Komiks.

   


7 kwietnia 2021, by Cez
Prezentacja figurki bez... pokazania figurki
Firma Weta Workshop zaprezentowała czterominutowy filmik, w którym widzimy "making of" powstającej nowej figurki Lary nawiązującej do gry Tomb Raider Anniversary. Problem w tym, że w materiale nie ujawniono ostatecznego wyglądu figurki, jej ceny ani daty premiery. Filmik możecie zobaczyć tutaj.


Po raz pierwszy o nowej figurce firmy Weta Workshop informowaliśmy w newsie z sierpnia zeszłego roku (link). Będzie ona bardzo duża, wykonana w skali 1:4, a co zatem idzie jej cena prawdopodobnie będzie astronomiczna. Figurka powstaje z okazji 25-lecia serii i będzie nawiązywać do kultowej lokacji, czyli Zaginionej Doliny, w której Lara Croft walczyła z welociraptorami oraz t-rexem.

   


6 kwietnia 2021, by Cez
Nowa okładka TR3 w ultranowoczesnej formie
Z okazji 25-lecia serii Tomb Raider miesiąc kwiecień poświęcamy grze Tomb Raider III z 1998 roku. Zgodnie z zapowiedzią na prośbę studia Crystal Dynamics utalentowani artyści przygotowują nowe wersje okładek wszystkich głównych części gier z Larą Croft. W przypadku TR3 remake'u okładki dokonał Paul 'Zeronis' Kwon, amerykański artysta odpowiedzialny m.in. za concept arty do gry League of Legends.


Zeronis uwielbia rysować silne kobiety. "Lara Croft z serii Tomb Raider stała się jedną z najbardziej kultowych postaci w branży gier wideo" - mówi artysta. "Aby na nowo zinterpretować Larę, ponownie przyjrzałem się jej strojowi z Tomb Raider III i dałem mu unowocześniony wygląd, jednocześnie nawiązując do oryginału". Zeronis użył stroju Lary znanego z Nevady oraz dodał do tła cztery artefakty wykonane z meteorytu, które były motywem przewodnim trzeciej przygody panny Croft. Więcej prac tego artysty możecie zobaczyć tutaj.


Przypominamy, że przez cały bieżący rok świętujemy 25-lecie serii Tomb Raider. W kwietniu na naszych profilach społecznościowych będziemy publikować ciekawostki i materiały związane z TR3. Zapraszamy na nasz fanpage na Facebooku, do nowej Grupy WoTR na Facebooku, na Instagrama oraz na nasz kanał YouTube, gdzie w tym miesiącu pojawią się polskie napisy do wszystkich dialogów z TR3. Zasubskrybuj kanał, by nie przegapić!

   


1 kwietnia 2021, by Cez
Polska firma stworzy remaki gier Tomb Raider 1-5!
Mamy dla Was fantastyczne wieści, na które wszyscy fani Lary Croft czekali od wielu, wielu lat! Firma Square Enix z okazji 25-lecia serii zapowiedziała remaki pięciu klasycznych Tomb Raiderów na Steama, PlayStation 5 i na nowego Xboxa. Jednocześnie potwierdziły się plotki sprzed miesiąca o tym, że za remaki odpowiada polska firma z Gdyni!

Przypomnijmy, że na początku marca studio Forever Entertainment poinformowało o zawarciu umowy ze Square Enix, której celem jest stworzenie i wydanie kilku remake'ów gier należących do jednej serii będącej w posiadaniu Square Enix (link do archiwalnego newsa). Już wówczas spekulowało się, że może chodzić o serię Tomb Raider. Miesiąc temu firma ani temu nie zaprzeczyła, ani tego nie potwierdziła. Dziś możemy Wam przekazać, że to prawda!


W nowym, oficjalnym komunikacie Square Enix czytamy, że polskie studio stworzy remaki gier od Tomb Raider I do Tomb Raider V. Wszystkie nowe wersje klasyków zadebiutują jednocześnie pod koniec 2022 roku w formie zbiorczego pakietu wydanego zarówno cyfrowo jak i w pudełku. Dodajmy, że remaki przygotowane przez polskie studio nie będą przypominały Tomb Raider Anniversary. Styl graficzny nie będzie realistyczny, a bajkowy, tak jak w grze Fortnite. Okazuje się, że crossover serii Tomb Raider i Fortnite miał być swego rodzaju testem i wprowadzeniem do nowej stylistyki klasyków. Obok widzicie projekt fanowskiej okładki zapowiedzianego pakietu, którą stworzył Zac Teixeira (kliknij, by powiększyć).

Już wkrótce wybierzemy się do siedziby studia w Gdyni, aby porozmawiać z twórcami! Dołączcie do naszej Grupy na Facebooku i napiszcie, jakie mamy zadać im pytania!


UPDATE (01.04)
Powyższy news był (niestety) naszym żartem z okazji Prima Aprilis ;) Miejmy nadzieję, że pewnego dnia doczekamy się remake'ów lub remasterów starszych części serii Tomb Raider. W tym miejscu dodajmy, że gdyńska firma Forever Entertainment faktycznie zajmuje się tworzeniem remake'ów gier na zlecenie Square Enix, ale według naszych nieoficjalnych informacji NIE są to gry z serii Tomb Raider.