strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Strona główna działu
Bractwo Ankh

EMAP:
Mean Machines Sega

TOP COW:
Bohaterowie
Andy Park - wywiad
Galeria rysowników

Regularna seria
Journeys
Wydania specjalne
Crossovery
TR Magazine

GLÉANT:
Dark AEons

DARK HORSE:
I regularna seria
II regularna seria
Survivor's Crusade
Inferno
Frozen Omen
Wydania specjalne


  » DARK HORSE: I regularna seria

• Tomb Raider #1 - Season of the Witch (1/6)

Scenariusz: Gail Simone
Szkic: Nicolás Daniel Selma
Tusz: Juan Gedeon
Kolor: Michael Atiyeh
Ilość stron: 32
Data wydania: luty 2014
Cena: $3.50


Minęło sześć tygodni od wydarzeń, które miały miejsce na wyspie Yamatai w grze "Tomb Raider". Ocalały tylko cztery osoby: Lara, Sam, Jonah i Reyes. Lara wynajmuje mieszkanie z Sam w Londynie. Pewnej nocy Croft budzi się z powodu koszmaru - śnili jej się Roth, Grim i Alex, którzy zginęli na wyspie. Nagle Lara słyszy krzyk Sam. Biegnie do pokoju swojej przyjaciółki i widzi, że dziewczyna spadła z łóżka i ma dziwne, sine plamy na ramieniu, jakby odcisk czyjejś dłoni. Lara pyta czy Sam także śnią się koszmary. Dziewczyna zaprzecza i ma za złe Larze to, że ta ciągle ją o to wypytuje. W pewnej chwili dzwoni telefon. To Jonah. Prosi Larę, by ta przybyła do Stanów Zjednoczonych, a konkretnie do miejsca zwanego Spoczynkiem Diabła niedaleko Wielkiego Kanionu. Towarzyszy jej przewodnik Ray, dzięki któremu Lara odnajduje na pustynnym pustkowiu przyczepę. Tymczasowo mieszka w niej Jonah, który niespodziewanie grozi Larze bronią. Nie wierzy, że to ona. Gdy już się uspokaja, mówi bohaterce, że czwórka ocalałych rozbitków zabrała z wyspy złote artefakty, które obudziły tajemnicze bóstwo. Teraz sprowadzi ono czterech strażników, którzy zniszczą świat za pomocą czterech kataklizmów. Jonah uważa, że jest biblijnym Jonaszem, którego połknął wieloryb. W tym samym momencie przyczepa zostaje zalana wodą, która wdarła się niespodziewanie do Wielkiego Kanionu. Fala porwała czekającego na zewnątrz Raya. Jonah zakłada Larze kamizelkę i każe jej opuścić przyczepę. Croft używając swojego czekana zaczepia się o wystającą skałę i obserwuje jak przyczepa eksploduje.• Tomb Raider #2 - The Four Guardians (2/6)

Scenariusz: Gail Simone
Szkic: Nicolás Daniel Selma
Tusz: Juan Gedeon
Kolor: Michael Atiyeh
Ilość stron: 32
Data wydania: marzec 2014
Cena: $3.50


Lara nurkuje i znajduje zatopioną przyczepę, a w niej Jonaha, który kurczowo trzyma pewne pudełko. Po dotarciu do brzegu spotykają Raya, który zdołał się uratować. Mężczyzna grozi im bronią. Podsłuchał wcześniejszą rozmowę Lary i Jonaha o złotych artefaktach i teraz chce pudełko oraz ich śmierci. W odpowiedzi Lara zabija go czekanem. Bohaterowie znajdują logo firmy, która zbudowała przyczepę. Przedstawia… wieloryba. Jonah trafia do amerykańskiego szpitala. Okazuje się, że przyczyną powodzi było pęknięcie tamy. Trzy dni później Lara rozmawia na uczelni Trinity College w Dublinie z przyjacielem jej ojca, profesorem Cahalanem. Pokazuje mu zawartość pudełka. Znajduje się w nim złoty artefakt, a także statuetka Makara, czyli po części kobieta, słoń i krokodyl, które symbolizują strażnika i mściciela. Nagle dzwoni telefon Lary. To Reyes. Prosi o spotkanie w Dublinie. Tymczasem w nieznanym miejscu pewna tajemnicza grupa szkoli młodą Azjatkę. Kobieta zakłada kostium, w którym ma wykonać zadanie - odzyskać to co należy do "niej", ku chwale Yamatai. Lara spotyka się z Reyes w pubie. Reyes pokazuje Larze statuetkę złotego smoka i mówi, że to jeden z czterech artefaktów, jakie rozbitkowie zabrali z Yamatai. Kobieta twierdzi, że Lara również ukradła złoty artefakt, jednak Croft tego nie pamięta. Nagle do pubu wchodzi mężczyzna o imieniu Matsu-Sama, przedstawiciel Solarii. Mówi, że kobiety mają oddać cztery ukradzione artefakty. Pozwolą one zbudować dom dla demona, który zawładnie światem w imieniu Słonecznej Królowej. Matsu wziął na zakładniczkę córkę Reyes, Alishę. Tymczasem profesor Cahalane dokładnie bada Makarę. W pewnym momencie do jego gabinetu wchodzi Azjatka w kostiumie łudząco przypominającym Makarę i odbiera mu życie.• Tomb Raider #3 - A Payment of Flesh (3/6)

Scenariusz: Gail Simone
Szkic: Nicolás Daniel Selma
Tusz: Juan Gedeon
Kolor: Michael Atiyeh
Ilość stron: 32
Data wydania: kwiecień 2014
Cena: $3.50


Lara nie ma pojęcia czym jest rzekomo zabrany przez nią artefakt, ani gdzie się znajduje. Postanawia okłamać Matsu-Sama i mówi mu, że schowała go w domu jej ojca w Londynie. Matsu wyczuwa podstęp i grozi, że zabije wszystkich w pubie. Nagle pewien mężczyzna o jasnych włosach, który dotąd siedział przy stoliku, strzela z pistoletu do ludzi Matsu. Tajemniczy blondyn nakazał Larze i jej towarzyszkom uciec z pubu. Croft wydawało się, że skądś zna wybawcę. Bohaterki uciekają przez dubliński most wraz z tłumem ludzi. Lara postanawia ostrzec Sam przed niebezpieczeństwem, ale ta nie odbiera telefonu. W tym samym czasie w Londynie Sam wraca z zakupów do mieszkania, które wynajmuje z Larą, ale zastaje je zdemolowane. W środku czekają na nią dwie przerażające Makary. W Dublinie Reyes postanawia oddalić się wraz z córką Alishą od Lary, bo twierdzi, że Croft przynosi nieszczęście. Lara ucieka ulicami i trafia na grającą na gitarze dziewczynę. Zabiera jej instrument i uderza nim napastnika, któremu odbiera pistolet. Niestety po chwili atakują ją kolejni ludzie Matsu, którzy informują ją, że porwali Sam. Z jednym Croft rozprawia się za pomocą kopniaka w krocze, a na drugiego nasyła irlandzkich kibiców, informując ich, że napastnik to kibic angielski. Niestety po chwili Lara natrafia na kolejnego złoczyńcę. Tym razem z opresji ratuje ją Reyes, która po namowie córki zmieniła zdanie i postanowiła pomóc Croft. Lara mówi towarzyszkom, że porwano Sam i aby ją uratować, muszą wrócić na wyspę Yamatai.• Tomb Raider #4 - Under Penalty of Death (4/6)

Scenariusz: Gail Simone
Szkic: Nicolás Daniel Selma
Tusz: Juan Gedeon
Kolor: Michael Atiyeh
Ilość stron: 32
Data wydania: maj 2014
Cena: $3.50


Lara dzwoni do amerykańskiego szpitala, w którym wciąż przebywa Jonah, niepamiętający nic z wydarzeń w Wielkim Kanionie. Zgadza się wrócić z nią na Yamatai. Lara wraz z Reyes i jej córką jedzie do profesora Cahalane'a. Na miejscu zastaje policję i dowiaduje się, że mężczyzna nie żyje. W tym samym czasie przywiązana do krzesła Sam rozmawia z Matsu, który informuje ją, że jego grupa nie jest częścią Solarii, a ich czcicielami. Matsu nie chce wskrzesić Himiko, a zupełnie kogoś innego. Sam odpowiada, że dzięki Larze spotka ich taki sam los jak Solarii na wyspie. Lara wraca do swojego mieszkania w Londynie, gdzie odnajduje ukryty w opakowaniu ciastek jeden z czterech złotych artefaktów, które bohaterowie rzekomo zabrali z Yamatai. Alisha przekonuje matkę, by ta towarzyszyła Larze i Jonahowi w wyprawie na wyspę. Trójka bohaterów leci do portu w Incheon w Korei Południowej, gdzie wchodzą na pokład statku Jerung, zmierzającego w kierunku Japonii. Lara mówi towarzyszom, że jest zmęczona i idzie spać do swojej kajuty. W czasie snu doznaje wizji, w której widzi Sam przemieniającą się w Himiko. Po przebudzeniu zauważa, że na statku wybuchł pożar. Chwyta za walizkę i wybiega z nią z kajuty, gdy nagle atakują ją napastnicy. Lara szuka Reyes i Jonaha, ale nie udaje się ich odnaleźć. Postanawia dotrzeć do pontonu ratunkowego, ale niespodziewanie statek wybucha. Kilka godzin później Lara budzi się - płynie na pontonie, choć nie pamięta jak się w nim znalazła. Gdy dopływa do pełnego wraków brzegu Yamatai, widzi, że zaburzenia pogodowe bezpowrotnie minęły. Croft wyjmuje z walizki pełne wyposażenie, czyli m.in. łuk, czekan i pistolet.• Tomb Raider #5 - Eyes in the Heavens (5/6)

Scenariusz: Gail Simone
Szkic: Nicolás Daniel Selma
Tusz: Juan Gedeon
Kolor: Michael Atiyeh
Ilość stron: 32
Data wydania: czerwiec 2014
Cena: $3.50


Retrospekcja (4 lata temu): Lara poznaje Sam na terenie kampusu uniwersyteckiego w Londynie, gdy Azjatka chce jej zrobić zdjęcie. Dziewczyny zaprzyjaźniają się i w kolejnych latach wspólnie odwiedzają Bułgarię, Chiny, Kilimandżaro, a także dyskoteki. Obecnie: Lara kieruje się w głąb wyspy, trafiając po drodze na ludzi Matsu-Sama. Ci przed śmiercią wykrzykują "w imię czterech kataklizmów!". Larze przypomniały się podobne słowa Jonaha. Zrozumiała, że to ona przyciąga kataklizmy. Pierwszy z nich polegał na zatopieniu pustyni w USA, a drugi na wybuchu statku na środku morza. Gdy Lara dociera do wraku Endurance, nagle kamienie zaczynają się osuwać ze skarpy - to trzeci kataklizm. Croft wskakuje do wody, gdzie doznaje wizji, w której widzi Alexa. Chłopak prosi Larę, by ta dała jego siostrze pewien kieszonkowy zegarek. Nagle ktoś wyciąga Larę z wody. Okazuje się, że jest to Danny, tajemniczy jasnowłosy mężczyzna, który uratował Larę, Reyes i jej córkę w pubie w Dublinie. Mówi, że pracował niegdyś dla jej ojca, który wiedział o obłąkaniu ludzi Matsu. W tym samym czasie Matsu przebywa w świątyni, w której Lara zabiła Mathiasa. Mężczyzna tłumaczy Sam, że nie chce, by Azjatka stała się nowym wcieleniem Himiko. Ma być jedynie przynętą do zwabienia Lary, którą, jak głosi tajemnicza przepowiednia, potrzebuje do wskrzeszenia Mathiasa. Służą ku temu cztery artefakty, cztery kataklizmy i czterech strażników. Pierwszym strażnikiem jest Matsu, a drugim i trzecim jego córki przemienione w Makary. Stwory właśnie atakują Larę i Danny'ego i mają ich sprowadzić do świątyni, by dokonać rytuału wskrzeszenia Mathiasa.• Tomb Raider #6 - The Way of the Wind (6/6)

Scenariusz: Gail Simone
Szkic: Nicolás Daniel Selma
Tusz: Juan Gedeon
Kolor: Michael Atiyeh
Ilość stron: 32
Data wydania: lipiec 2014
Cena: $3.50


Jonah i Reyes dopływają w pontonie ratunkowym do Yamatai. W tym czasie Lara i Danny są uwięzieni w świątyni przez Matsu i jego ludzi. Danny tłumaczy, że dwie Makary to córki Matsu, które wcale nie mają zdolności magicznych - są jedynie zahipnotyzowane przez swojego ojca. Hipnoza to jedna z broni Matsu, który chce w Makarę przemienić także Sam. Mężczyzna prowadzi Larę i Danny'ego do ołtarza, gdzie odbędzie się rytuał. Przepowiednia mówi, że można wskrzesić Mathiasa, gdy cztery artefakty połączą się z krwią jednego martwego strażnika. Okazuje się, że czwartym strażnikiem jest Lara, którą Matsu chce zabić. Niespodziewanie do świątyni dociera Jonah i Reyes i następuje strzelanina. Nieświadoma Sam wbija nóż w Matsu. Mężczyzna ginie, przez co w jego ciele budzi się Mathias. Odrodzony przywódca Solarii zabija dwie Makary oraz strzela piorunami do bohaterów. Lara rzuca w jego kierunku granat, który niszczy artefakty i zabija Mathiasa w ciele Matsu. Świątynia zaczyna się walić. Reyes, Sam i Jonah uciekają w stronę plaży w jednym kierunku, a Lara i Danny w innym. Nagle Danny celuje do Lary z broni. Mówi, że kiedyś on i jej ojciec natrafili na organizację Matsu, która czciła Mathiasa. Richard Croft nie przystąpił do nich, a Danny tak, choć po jakimś czasie odszedł z grupy przysięgając sobie, że ją zniszczy. Nie chciał, by ta wskrzesiła Mathiasa, by ten z kolei ożywił Himiko. Danny mówi, że musi zabić Larę, bo ta będąc strażnikiem będzie mogła ożywić Mathiasa za pomocą swojej krwi. Mężczyzna przyznaje, że zna od Matsu tajniki hipnozy. To Danny sprawił, że czwórka ocalałych wierzyła, że zabrała z wyspy cztery artefakty. Tak naprawdę podłożył im je Danny, po to by wywabić organizację Matsu z podziemi i by dokonać konfrontacji. Zaskoczona Lara wyciąga granat i rzuca w kierunku Danny'ego. Mężczyzna ginie w wyniku czwartego kataklizmu z przepowiedni. Croft dociera na plażę, gdzie przebywa Jonah, Reyes i Sam. Cała czwórka jest znów bezpieczna.• Tomb Raider #7 - In Memoriam (1/6)

Scenariusz: Rhianna Pratchett, Gail Simone
Szkic: Derlis Santacruz
Tusz: Andy Owens
Kolor: Michael Atiyeh
Ilość stron: 32
Data wydania: sierpień 2014
Cena: $3.50


Lara i Reyes wspinają się w Walii na szczyt Snowdon. Wyprawa ma uczcić pamięć tragicznie zmarłego Rotha, z którym Lara dotarła na tę górę 10 lat temu. Lara wspomina, że razem z Rothem szli śladami angielskiego poety Williama Wordswortha, który napisał m.in. wiersz o żonkilach. Reyes mówi Larze, że powiedziała swojej córce Alishii, że Roth był jej ojcem. Podróżniczki docierają na szczyt. Lara postanawia symbolicznie zasadzić w ziemi cebulki żonkili. Nagle spod ziemi wyłania się… martwa głowa Alexa. Chłopak krzyczy do Lary, by ta znalazła jego siostrę o imieniu Kaz, której grozi niebezpieczeństwo i by wręczyła jej zegarek. Croft postanawia odnaleźć ją samodzielnie, bez pomocy Reyes czy Sam. W międzyczasie do baru w Reykjavíku na Islandii wchodzi Femon, mężczyzna z hakiem zamiast prawej dłoni. Wypytuje barmana o to, gdzie aktualnie przebywa Kaz. Następnie do baru wchodzi inny mężczyzna, przedstawiciel organizacji Trójca (ang. Trinity), który zabija Femona, a później także pyta barmana o Kaz. Lara dowiaduje się, że Kaz przebywa na Ukrainie, a dokładnie w opuszczonym mieście Prypeć w sąsiedztwie elektrowni Czarnobyl. Przedziera się przez las, zabija atakujące ją wilki, ucieka śledzącym ją strażnikom i wreszcie dociera w pobliże diabelskiego młyna w mieście Prypeć. Obecna jest tam także grupa turystów, którzy zwiedzają wymarłe miasto, a wśród nich mężczyzna w czerwonej czapce. Udaje on turystę - tak naprawdę chce pozbyć się Lary. Tymczasem okolicę obserwują trzy osoby w kombinezonach, które chronią przed promieniowaniem. Chcą pomścić kobietę o imieniu Lucya.• Tomb Raider #8 - The Lost and the Damned (2/6)

Scenariusz: Rhianna Pratchett, Gail Simone
Szkic: Derlis Santacruz
Tusz: Andy Owens
Kolor: Michael Atiyeh
Ilość stron: 32
Data wydania: wrzesień 2014
Cena: $3.50


Lara wspomina jak Alex wypadł za burtę Endurance i jak wskoczyła za nim do wody i go uratowała. Jej obecnym celem jest odnalezienie jego siostry, lesbijki Kaz Weiss, która dwa lata temu poślubiła Rosjankę Lucyę - Alex był ich świadkiem. Croft przemierza ulice Prypeci, upewniając się dzięki licznikowi, że nie wkracza w teren napromieniowany. Obserwują ją trzy osoby w kombinezonach, które zamierzają ją zabić. Nagle Larę atakują trzy dzikie psy. Po chwili ukazuje się ich właścicielka, Kaz. Dziewczyna nie rozumie dlaczego Croft ją szuka - Lara pokazuje jej wówczas zegarek od Alexa. Nagle do dwóch bohaterek podchodzi trzech Rosjan w kombinezonach, którzy chcą zastrzelić Larę. Kaz krzyczy do ich lidera, Viktora, by tego nie robił. Okazuje się, że Rosjanie to trzej bracia Lucyi (Viktor, Pavel i Kirill), zmarłej żony Kaz. Obiecali swojej siostrze, że będą ją chronić. Viktor wziął początkowo Larę za agentkę Trójcy, która poluje na Kaz. Siostra Alexa tłumaczy, że to właśnie przed Trójcą musiała tu się ukryć. Ponadto jest zaniepokojona zniknięciem Femona. Mężczyzna zabrał ją niegdyś z ulicy w Stuttgarcie, gdzie Kaz włóczyła się jako narkomanka. Przygarnął ją i nauczył umiejętności hakerskich. Kaz i Viktora martwi to, że ostatnio widziano go w barze na Islandii, po czym słuch po nim zaginął. Nieoczekiwanie ktoś rzuca paczkę w kierunku bohaterów. Znajduje się w niej urwany hak z ręki Femona. Do grupy podchodzi mężczyzna z czerwoną czapką i nagle zabija jednego z braci, Pavla.• Tomb Raider #9 - A Coming of Demons (3/6)

Scenariusz: Rhianna Pratchett, Gail Simone
Szkic: Derlis Santacruz
Tusz: Andy Owens
Kolor: Michael Atiyeh
Ilość stron: 32
Data wydania: październik 2014
Cena: $3.50


Mężczyzna z czerwoną czapką przedstawia się jako Cruz, członek Trójcy, który niegdyś zabił Lucyę. Zamierza teraz zabić Kaz za próbę wyjawienia tajnych informacji o organizacji. Niespodziewanie okazuje się, że Pavel nie zginął, a jest ciężko ranny. Chwyta Cruza za nogę, a Kaz woła swoje trzy psy, które atakują napastnika. Ranny Cruz ucieka, a Lara zaczyna go ścigać. Z kolei Kaz udaje się z Pavlem do najbliższej placówki medycznej. Croft przemierza las, gdy nagle Cruz ją atakuje. Rannej bohaterce wypada z rąk karabin, jednak po chwili udaje jej się go odzyskać, po czym strzela do mężczyzny. Croft w wyniku odniesionych ran traci przytomność. Budzi ją Viktor i Kirill, którzy mówią jej, że Cruz przeżył i uciekł, a następnie pomagają jej dojść do ich domu. Larze w trakcie odpoczynku śni się jej dzieciństwo spędzone w Croft Manor, gdy jako kilkuletnia dziewczynka czytała dużo książek i marzyła o odkryciach i wyprawach. Ojciec czasem zabierał ją na wykopaliska, ale nie miał nigdy dla niej czasu. Gdy w wieku pięciu lat znalazła na wykopaliskach mały, jadeitowy artefakt, pobiegała pochwalić się tym młodemu Rothowi. Od tego momentu Lara nosi to znalezisko na szyi w formie wisiorka. Croft budzi się w mieszkaniu trzech braci i ich matki, Varvary. Kobieta tłumaczy, że w 1986 roku w dniu katastrofy reaktora odmówiła opuszczenia Prypeci. Od tego momentu rodzina pomaga rządowi Ukrainy w doraźnych naprawach elektrowni. Niespodziewanie Viktor słyszy nadlatujący helikopter pełen najemników z Cruzem na czele. Helikopter wystrzeliwuje pocisk, który zmierza w kierunku domu rosyjskiej rodziny.• Tomb Raider #10 - A Killing of Angels (4/6)

Scenariusz: Rhianna Pratchett, Gail Simone
Szkic: Nicolás Daniel Selma
Tusz: Juan Gedeon
Kolor: Michael Atiyeh
Ilość stron: 32
Data wydania: listopad 2014
Cena: $3.50


Cały dom został zniszczony. Pocisk spowodował, że Viktor i Kirill zginęli, przeżyła tylko Lara i Varvara. Croft wydostaje się spod gruzów, chwyta za karabin i strzela w kierunku najemników. Nagle przebywający w helikopterze Cruz nakazuje swoim ludziom wyjść z ruin budynku, po czym odpala kolejny pocisk. Lara i Varvara w ostatniej chwili zauważają pokrywę w podłodze i chowają się w piwnicy. Dwójka najemników wraca do przeczesywania ruin. W piwnicy nie ma światła, ale na szczęście Varvara ma przy sobie zapałki, dzięki którym zapala lampion. Pod ziemią znajduje się magazyn alkoholu, w tym wódki. Kobiety popijają z butelki, by dodać sobie sił, po czym tworzą koktajl Mołotowa. Lara uchyla pokrywę od piwnicy i rzuca płonącą butelkę pod nogi napastników. Jeden z nich ginie od płomieni. Ostatnim przeciwnikiem okazuje się kobieta, która trzyma Croft na muszce. Nieoczekiwanie Larę ratuje Kaz, która zabija napastniczkę. Kaz właśnie wróciła ze szpitala, w którym pozostał wracający do zdrowia Pavel. Lara decyduje się na podstęp. Ubiera mundur napastniczki i udając członka Trójcy idzie w kierunku helikoptera. Cruz jest gotowy do odpalenia kolejnego pocisku, gdy nagle zauważa, że z ruin wyszła Lara, a nie jego najemniczka. Jest już za późno - Lara strzela w kierunku helikoptera, który spada i roztrzaskuje się. Kaz musi dalej uciekać, bo lada moment Trójca przyśle kolejnych ludzi. Żałuje, że pracowała dla tej organizacji, bo gdyby nie to, jej bliscy by nie zginęli. Lara proponuje jej zamieszkanie razem z nią i Sam w Londynie. Tymczasem Cruz przeżył zniszczenie helikoptera, ale jest poparzony.• Tomb Raider #11 - A Ghost at Rest (5/6)

Scenariusz: Rhianna Pratchett, Gail Simone
Szkic: Nicolás Daniel Selma
Tusz: Juan Gedeon
Kolor: Michael Atiyeh
Ilość stron: 32
Data wydania: grudzień 2014
Cena: $3.50


Ranny i zabandażowany Cruz leży w szpitalu w Sankt Petersburgu w Rosji. Odwiedza go agent Trójcy Auger Ramile, który ma dokończyć jego zadanie - zabić zarówno Kaz jak i Larę. Tymczasem w londyńskim teatrze The Golden Lion trwa próba przedstawienia "Duma i uprzedzenie" reżyserowanego przez Jonaha, który okazał się miłośnikiem teatru. Na casting nie zgłosiło się zbyt wielu chętnych, dlatego Jonah poprosił Larę, by ta odegrała drugoplanową rolę Kitty Bennet. Nie wychodzi jej to jednak najlepiej, bo często zapomina tekstu. Z tego powodu Andrea, odtwórczyni głównej roli Elizabeth Bennet, rezygnuje. Lara w ramach przeprosin zaprasza Andreę do pubu, gdzie czeka na nich Sam oraz Kaz, która skróciła i przefarbowała włosy. Po wyjściu z pubu Larę i Andreę zaczepia dwóch zbirów, których Croft pokonuje parasolką. Andrea jest pod wrażeniem umiejętności Lary, ale nie zamierza dalej grać w sztuce. Bijatykę z oddali obserwuje Ramile, który nagle dowiaduje się od swego lekarza, że ma nieuleczalnego raka. Dzwoni do Cruza i informuje go, że nastąpiła zmiana planów - nie skrzywdzi Lary. Gdy Croft wraca do teatru i informuje Jonaha o definitywnej rezygnacji Andrei, Jonah przydziela Larze główną rolę Elizabeth. Tymczasem dwóch pokonanych zbirów zamierza zemścić się na Larze. Ramile zatrzymuje ich i zabija. Mężczyzna chce chronić Larę, bo widzi w niej swoją następczynię. Wściekły Cruz mimo ciężkiego stanu zdrowia postanawia wydostać się ze szpitala i sam raz na zawsze rozprawić się z Kaz i Larą.• Tomb Raider #12 - Fall of the Curtain (6/6)

Scenariusz: Rhianna Pratchett, Gail Simone
Szkic: Nicolás Daniel Selma
Tusz: Juan Gedeon
Kolor: Michael Atiyeh
Ilość stron: 32
Data wydania: styczeń 2015
Cena: $3.50


Zabandażowany Cruz przybywa do Londynu z dwoma najemnikami. Tłumaczy im, że Kaz zhakowała Trójcę i musi za to zginąć. Chce dorwać także Croft, która go okaleczyła. Tymczasem w teatrze Lara przygotowuje się do próby generalnej. Sam pociesza ją w łazience, gdy Lara z nerwów wymiotuje. Nadszedł czas założenia kostiumu stylizowanego na XIX wiek. Do teatru ktoś przysyła Larze kwiaty z wiadomością. Jej autorem jest Cruz, który informuje ją, że porwał Kaz. Croft wybiega z teatru w kostiumie ze sztuki i kieruje się w stronę stacji metra Piccadilly Circus, gdzie Cruz czeka na Larę. Jej tropem podąża Auger Ramile, według Cruza najbardziej zabójczy agent Trójcy. Croft dociera do części metra przeznaczonej dla obsługi technicznej i wyciąga ze skrzynki z narzędziami łom i latarkę. Następnie idzie w głąb ciemnego tunelu, uważając, by nie wejść na szyny pod wysokim napięciem. Bohaterka dociera do czekającego na nią Cruza, jego dwóch najemników i porwanej Kaz. Cruz każe ją zabić, ale Lara jest szybsza, atakuje ich łomem. W krytycznym momencie nagle ktoś strzela do członków Trójcy - to Ramile. Kaz kopie Cruza, który upada na szyny i ginie porażony prądem. Pozostałych napastników zabija Ramile. Mężczyzna wie o przygodzie Lary na Yamatai i proponuje jej, by została jego protegowaną, ponieważ wg niego jest zabójczynią, która przydałaby się Trójcy. Lara odmawia, a śmiertelnie chory na raka mężczyzna czuje, że nie ma już w życiu żadnego celu i rzuca się pod pociąg. Kilka godzin później Lara powraca do teatru, gdzie wychodzi na scenę. To jej aktorski debiut - gra główną rolę w "Dumie i uprzedzeniu".• Tomb Raider #13 - The Watchers (1/6)

Scenariusz: Rhianna Pratchett
Szkic: Derlis Santacruz
Tusz: Andy Owens
Kolor: Michael Atiyeh
Ilość stron: 32
Data wydania: luty 2015
Cena: $3.99


Lara pracuje w londyńskim British Museum, gdzie pewnego wieczoru obserwuje ją zakapturzony intruz. Jonah pracuje w knajpie jako kucharz u surowego szefa. Gdy wychodzi z restauracji, zbliża się do niego zakapturzony mężczyzna z paczką, po czym szybko ucieka. Sam jest śledzona przez kolejnego zakapturzonego mężczyznę, którego atakuje ciastkami kupionymi dla Lary. Przestraszona biegnie do British Museum. Lara i Sam zauważają, że zakapturzona postać zostawiła w biurze Croftówny taśmę video. Na nagraniu bohaterki widzą zakneblowanego… Angusa "Grima" Grimaldiego, który miał zginąć na Yamatai oraz tajemniczą kobietę, która żąda od Lary okupu w wysokości 5 mln dolarów przekazanych w ciągu 2 tygodni, inaczej Grim zginie. Hakerka Kaz, która od niedawna mieszka z Jonahem, tłumaczy, że kobieta z nagrania to Królowa Węży, przywódczyni bandy szantażystów zwanych Las Serpientes Que Caminan (Węże, które chodzą), którzy działają w meksykańskim regionie Lakandonów i porywają turystów. Lara postanawia zdobyć 5 mln dolarów okupu. Miała nadzieję, że nie będzie nigdy musiała ruszać majątku ojca, ale teraz nie ma wyjścia. Udaje się do wuja, brata jej matki o nazwisku DeMornay, który miał opiekować się majątkiem Croftów do momentu, gdy Lara ukończy 21 lat. Warunek ten został spełniony, ale jest jeszcze jeden - wuj musi mieć pewność, że Lara jest zdrowa na umyśle, a nie jest co do tego przekonany po tym jak Lara udała się na Yamatai i do Czarnobyla. Odda jej kontrolę, gdy Croft zwróci się o pomoc do specjalisty. Sam proponuje inne rozwiązanie - pojechać do Meksyku i dla niepoznaki wcielić się w dokumentalistów, którzy robią reportaż o słynnych potworach chupacabra.• Tomb Raider #14 - Dark Waters (2/6)

Scenariusz: Rhianna Pratchett
Szkic: Derlis Santacruz
Tusz: Andy Owens
Kolor: Michael Atiyeh
Ilość stron: 32
Data wydania: marzec 2015
Cena: $3.99


Larze znów śni się koszmar o Yamatai - widzi ratującego ją Rotha, który przemienia się w Himiko. Po przebudzeniu Lara ustala z Sam szczegóły planu - przyjaciółki zatrudniły dwie dziewczyny z grupy aktorskiej Sam do roli ich sobowtórów. Lily i Julia wcielą się w Sam i Larę podczas ich wyprawy do Meksyku - wszystko po to, by najemnicy Królowej Węży obserwujący ich mieszkanie niczego nie podejrzewali. Lara początkowo chce lecieć do Meksyku sama, ale godzi się na towarzystwo Sam, Jonaha i Kaz. Bohaterowie dolatują do portowego miasta Cancún, gdzie Sam wynajmuje łódź "Alice", której kapitanem jest Arturo. Podróżnicy płyną w kierunku dżungli, do miejsca strzeżonego przez "Węże, które chodzą" i jednocześnie obfitego w przypadki chupacabry. Kilka godzin później Jonah na pokładzie łowi ryby, gdy nagle nadchodzi burza. Larze przypomina się podobny kataklizm na Yamatai, idzie więc ostrzec Sam, która śpi w swojej kajucie. Ta na widok Lary krzyczy na nią, by zostawiła ją w spokoju. Następnie Sam niczym zahipnotyzowana wychodzi na pokład i… skacze jakby nigdy nic do wody. Przerażona Lara wskakuje za nią i w tym momencie Sam odzyskuje przytomność, a burza w jednej sekundzie znika. Sam nie wie jak się znalazła w wodzie. Nagle do dziewczyn podpływa rekin. Na ratunek rzuca się kapitan Arturo, którego drapieżnik niestety rani. Trójce bohaterów na szczęście udaje się wejść na pokład. Dopływają do pobliskiego miasteczka, gdzie przekazują Artura lekarzom. Kapitan godzi się, by podróżnicy sami dalej płynęli jego "Alicją" w kierunku dżungli.• Tomb Raider #15 - Of Myths and Monsters (3/6)

Scenariusz: Rhianna Pratchett
Szkic: Derlis Santacruz
Tusz: Andy Owens
Kolor: Michael Atiyeh
Ilość stron: 32
Data wydania: kwiecień 2015
Cena: $3.99


Podróżnicy docierają do wioski, gdzie udając dokumentalistów, nagrywają przed kamerami relacje dwóch świadków o chupacabrach. Obserwuje to pewna zaniepokojona kobieta, którą zauważa Lara. Okazuje się, że kilka dni temu w dżungli zgubiła się Mari, jej córka. Stało się to koło wodospadu oraz miejsca, gdzie rosną orchidee. W pewnym momencie Sam zauważa inną kobietę, która odprawia rytuał - pyta ona Nishimurę kim ona właściwie jest, bo raczej nie Sam… Przyjaciółka Lary w tym momencie mdleje i odzyskuje przytomność na łodzi. Lara informuje ją, że idzie bez niej na poszukiwania Mari. Sam wścieka się i mówi Croft, że ta zawsze musi zgrywać bohaterkę i że ma już dość bycia ciągle przez nią ratowaną. Po kłótni Lara wyrusza na samodzielną wyprawę, uzbrojona w maczetę i latarkę. Jest noc, gdy Croft dociera do wodospadu, przy którym znajduje orchidee. Obok odkrywa piękne budowle starożytnych Majów. Nagle Lara słyszy głos dziecka, wołającego mamę. To Mari, która wpadła do dołu. Lara przywiązuje do drzewa linę i schodzi po dziewczynkę, lina jednak pęka i Croft wraz z Mari utknęły w dziurze. Dziewczynka wskazuje Larze na wejście do groty z wodą pitną - to właśnie dzięki niej i mchu udało się jej przeżyć kilka dni. Niestety grota była nie do pokonania przez Mari z powodu krokodyli. Lara zabija jednego z nich i obie wydostają się na otwartą przestrzeń. Bohaterki trafiają do miejsca z przywiązanymi do drzew maskotkami - to strefa pamięci ku czci zmarłym dzieciom. Lara i Mari zasypiają, a tymczasem w oczach jednej z lalek na drzewie umieszczone są kamery, dzięki którym Królowa Węży widzi Larę.• Tomb Raider #16 - Nest of Vipers (4/6)

Scenariusz: Rhianna Pratchett
Szkic: Derlis Santacruz
Tusz: Andy Owens
Kolor: Michael Atiyeh
Ilość stron: 32
Data wydania: maj 2015
Cena: $3.99


Lara ma kolejny koszmar - we śnie ma ok. 5 lat i wraz z Grimem płynie na łodzi na szkockim jeziorze Loch Ness. W pewnym momencie atakuje ich legendarny potwór. Croft budzi się w środku meksykańskiej dżungli u boku Mari. Ta pyta Larę kim jest Grim, bowiem Croft wymawiała jego imię przez sen. Gdy Lara pokazuje Mari jego zdjęcie, dziewczynka odpowiada, że widziała takiego uwięzionego mężczyznę w siedzibie "Węży, które chodzą". Tłumaczy, że gdy się zgubiła w dżungli i trafiła na bandytów, bała się do nich podejść i poprosić o pomoc, bo są niebezpieczni. Mari rysuje Larze mapę do siedziby bandy, a w zamian Croftówna zaprowadza dziewczynkę do jej matki. Następnie Lara przemierza kolejne połacie dżungli i wreszcie trafia do wioski, która jest siedzibą "Węży, które chodzą". W momencie, gdy atakuje ją jeden z pełzających gadów, pojawiają się bandyci, którzy prowadzą Larę przed oblicze Królowej Węży. Okazuje się, że kobieta tak naprawdę nazywa się Leticia Cortez i to jej ludzie w kapturach śledzili Larę i jej przyjaciół w Londynie i zostawili kasetę video. Cortez wyjawia, że znała ojca Lary, Richarda Crofta, którego poznała kilkanaście lat temu, gdy ten szukał przewodniczki po pobliskich ruinach. Archeolog opowiadał jej wówczas m.in. o swojej kilkuletniej córce. Para szybko ze sobą się zżyła, efektem czego był krótki romans. Cortez mówi Larze, że nie spodziewała się, że majątek Croftów jest obecnie nie do ruszenia, więc postanawia uzyskać okup za Larę od bogatej rodziny Sam. Wrzuca Larę do dołu, w którym znajduje się już Grim. Mężczyzna twierdzi jednak, że nie jest wcale Grimem.• Tomb Raider #17 - Grim Times (5/6)

Scenariusz: Rhianna Pratchett
Szkic: Derlis Santacruz
Tusz: Andy Owens
Kolor: Michael Atiyeh
Ilość stron: 32
Data wydania: czerwiec 2015
Cena: $3.99


Więzień, który wygląda dokładnie tak jak Angus "Grim" Grimaldi, wyjaśnia Larze, że jest jego bratem bliźniakiem. Nazywa się Cuddy Grimaldi i jest księgowym i do tego całkowitym przeciwieństwem swego zmarłego brata. Tłumaczy Larze, że Grim nie odzywał się do niego ani do siostry Morag od śmierci ich matki. Gdy Cuddy dowiedział się o śmierci brata, zaopiekował się jego jachtem "The Bonny Betty" i dwoma kotami Tattie i Neeps. Pewnego dnia postanowił zaszaleć - wypłynął w samotny rejs, ale u wybrzeży Meksyku porwali go bandyci, którzy wzięli go za jego brata poprzez pozostawione na jachcie dokumenty Grima. Porywacze nie mają pojęcia, że uwięzili nie tego Grimaldiego. Tymczasem Lara nie traci czasu i znajduje wyjście z pułapki, dzięki czemu na wolność wychodzi także Cuddy. Oboje docierają do przycumowanego na rzece jachtu Grima, którego strzegą bandyci, ale Larze z pomocą dwóch kotów i ich pazurów udaje się ich pokonać. Niestety okazuje się, że "Węże, które chodzą" dorwały już Sam, Jonaha i Kaz oraz ich pożyczoną łódź "Alicję". Lara i Cuddy wpadają na pomysł - Croft podkrada się do przyjaciół i zdejmuje im więzy, a w tym czasie Cuddy oblewa benzyną i podpala jacht brata oraz kieruje go na łódź bandytów, która zderza się i wybucha. Nieoczekiwanie uwolniona z więzów Sam chwyta za maczetę i z zimną krwią zabija jednego z napastników. Jej przyjaciele są w szoku. Następnie wszyscy wbiegają na pokład "Alice", w tym także dwa koty, a Sam zamyka się w swojej kajucie. W lustrze zamiast swojego odbicia widzi twarz Himiko.• Tomb Raider #18 - Cold Light of Day (6/6)

Scenariusz: Rhianna Pratchett
Szkic: Derlis Santacruz
Tusz: Andy Owens
Kolor: Michael Atiyeh
Ilość stron: 32
Data wydania: lipiec 2015
Cena: $3.99


Kilka tygodni później Lara załatwia Cuddy'emu pracę w British Museum, a sama ją traci - z powodu jej długiej nieobecności. Gdy wraca do domu ma przywidzenia - wszędzie widzi zagrożenia podobne do tych, które przeżyła na Yamatai. Ponadto przypomina sobie przykre słowa Sam o ciągłym jej ratowaniu oraz agenta Trójcy Ramile'a, który widział w niej zabójczynię. W drodze do mieszkania Lara napotyka na Sam, która nie chce z nią rozmawiać o tym co zaszło w Meksyku. Wściekła Sam oddala się, a Lara wraca do mieszkania, gdzie wyszukuje stare taśmy swojego ojca. Gdy odwiedza ją Jonah i Kaz, Croft tłumaczy im, że Leticia Cortez znała jej ojca, a ona będąc jego córką zbyt dużo o nim nie wie. Chce się dowiedzieć więcej i coś zrobić ze swoim życiem, znów gdzieś wyjechać. Kaz sugeruje, by Lara posłuchała rady byłej partnerki Richarda Crofta, Any, która namawia ją na wizytę u zaufanego psychoterapeuty. Nagle dzwoni telefon - policja informuje Larę, że Sam została aresztowana za napaść. Zaskoczeni bohaterowie udają się do londyńskiego więzienia HM Prison Holloway, gdzie trafiła Japonka. Policja twierdzi, że przechodzień spytał ją o drogę, a ta go zaatakowała. Niestety Sam niczego nie pamięta, co Jonahowi przypomina podobne sytuacje z ostatnich tygodni. Lara wchodzi do więzienia, by porozmawiać z Sam. Obiecuje jej, że zbierze pieniądze na kaucję, ale Sam znów się wścieka na Larę i każe jej odejść. Japonka sprawia wrażenie, jakby przemawiała przez nią Himiko, a nie Sam. Lara postanawia uszanować prośbę przyjaciółki i samotnie wraca do mieszkania. Decyduje się na to, czego do tej pory nie zrobił nikt z rozbitków z Yamatai - zamierza napisać relację z wydarzeń z wyspy i opublikować ją w prasie. Lara jest przekonana, że świat powinien poznać szczegóły. Jakiś czas później rozgrywa się akcja gry "Rise of the Tomb Raider".