strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Strona główna działu
Bractwo Ankh

EMAP:
Mean Machines Sega

TOP COW:
Bohaterowie
Andy Park - wywiad
Galeria rysowników

Regularna seria
Journeys
Wydania specjalne
Crossovery
TR Magazine

GLÉANT:
Dark AEons

DARK HORSE:
I regularna seria
II regularna seria
Survivor's Crusade
Inferno
Frozen Omen
Wydania specjalne


  » DARK HORSE: Survivor's Crusade

• Tomb Raider: Survivor's Crusade #1 (1/4)

Scenariusz: Jackson Lanzing, Collin Kelly
Szkic: Ashley A. Woods
Kolor: Mike Atiyeh
Ilość stron: 32
Data wydania: listopad 2017
Cena: $3.99Wydarzenia rozgrywają się po drugiej regularnej serii: po przygodzie z grzybami nieśmiertelności i po ponownym uratowaniu Sam. Lara wspina się po skalistym wybrzeżu włoskiej riwiery Cinque Terre, po czym dociera do katedry św. Krzysztofa w miasteczku Corniglia. Wewnątrz widzi wysadzony przez dynamit otwór w ścianie, kierujący do podziemnej groty. Croft wie, że Trójca jest już na miejscu, więc ostrożnie schodzi coraz głębiej. Dociera do pięknej komnaty, gdzie widzi mapę Antarktydy datowaną niezwykle wcześnie, bo na rok 200 n.e. Po chwili wchodzi po cichu do podziemnej świątyni, gdzie najemnicy Trójcy próbują otworzyć ołtarz. Lara rzuca w ich kierunku dynamit. Bohaterka zabiera jednemu z najemników łuk, z którego zabija jednocześnie trzech przeciwników za pomocą trzech strzał. Gdy w podziemnej świątyni pozostaje ostatni żywy członek Trójcy, Croft wyjaśnia mu, że zabiła wszystkich najemników w Tajlandii w buddyjskiej świątyni Wad Phraphuthth Rub Rab i tam wpadła na trop włoskiej katedry. Lara pyta mężczyznę czy to prawda, że zabił jej ojca. Ten odpowiada, że nie, po czym wspomina o kardynale, który ma zbawić świat. Najemnik następnie pada martwy - połknął cyjanek. Ranna Lara wyjmuje z rany na ramieniu kulę, po czym nagrywa kilka wersji telefonicznej wiadomości dla swojego przyjaciela Jonaha. Początkowo tłumaczy mu, że we Włoszech jedynie zwiedza, ale kasuje tę wiadomość. Ostatecznie wysyła mu nagranie o tym, że musi załatwić pewne sprawy sama i żeby się o nią nie martwił. Musi powstrzymać Trójcę, bo ta organizacja jest obecnie silniejsza niż podczas wyprawy na Syberię, w której uczestniczyliśmy w grze "Rise of the Tomb Raider".• Tomb Raider: Survivor's Crusade #2 (2/4)

Scenariusz: Jackson Lanzing, Collin Kelly
Szkic: Ashley A. Woods
Kolor: Mike Atiyeh
Ilość stron: 32
Data wydania: grudzień 2017
Cena: $3.99Lara wraca do Londynu i odwiedza bar szybkiej obsługi, w którym pracuje Jonah. Mówi mu, że we Włoszech odnalazła najemników Trójcy i artefakt zwany Krzyżem Gwiazd. Miał on być stworzony przez św. Krzysztofa i jego mocą jest wskazanie miejsca przebywania samego Boga. Jonah jest wściekły na Larę za to, że znów goni za Trójcą. Pyta ją, z jakiego powodu miesiąc temu we dwójkę szukali w Tajlandii buddyjskiej świątyni Wad Phraphuthth Rub Rab. Retrospekcja: Lara i Jonah odnajdują w dżungli świątynię, której wejście zostało zawalone. W związku z tym rozpoczynają wspinaczkę po budowli. Gdy już wchodzą do środka, trafiają na śmiertelnie groźne pułapki. Na szczęście bohaterom udaje się je bezpiecznie ominąć. Gdy podróżnicy dochodzą do ślepej uliczki, Lara celuje w pobliskie zapasy prochu. Następuje eksplozja i Croft wpada do podziemnej jaskini. Tam zastaje najemników Trójcy, którzy zostali przygnieceni przez spadające po wybuchu skały. Croft znajduje mapę z zaznaczonym włoskim wybrzeżem Cinque Terre. Wracamy do teraźniejszości: Jonah nie chce słyszeć o tym, że Lara zamierza odnaleźć tajemniczego kardynała, który podobno stoi za zabójstwem jej ojca. Prosi ją, by porzuciła swoje niezdrowe poszukiwania. Jonah ma jej za złe, że w Tajlandii po eksplozji szukał ją cały dzień, a ona później poinformowała go smsem, że jedzie na kolejną misję. Croft ma nadzieję, że jej przyjaciel zrozumie jej motywację, ale nic z tego. Bohaterowie żegnają się - Lara musi kontynuować swój pościg sama.• Tomb Raider: Survivor's Crusade #3 (3/4)

Scenariusz: Jackson Lanzing, Collin Kelly
Szkic: Ashley A. Woods
Kolor: Mike Atiyeh
Ilość stron: 32
Data wydania: luty 2018
Cena: $3.99Lara bierze sobie do serca radę Jonaha i postanawia porzucić poszukiwania zabójców Richarda Crofta. W Croft Manor spogląda na wspólne zdjęcie z ojcem, po czym pakuje do plecaka broń, linę i pieniądze. W ciągu najbliższego roku zamierza losowo podróżować po świecie. Wiosną dołącza do ekipy nurków, którzy poszukują zatopionych wraków. Dzięki Larze udaje im się odkryć statek Tygress i zatopione w nim skarby. Latem bohaterka przebywa w buddyjskiej świątyni, gdzie podszkala się z zakresu walki wręcz. Jesienią kieruje się na japońską wyspę Hokkaido, gdzie trafia na gromadę kotów. Przy ognisku wspomina ojca, po czym rusza dalej. Zimą Lara leci do Iraku do nekropolii An-Nadżaf, gdzie jako dziecko przebywała z ojcem. Kolejnej wiosny panna Croft udaje się do Egiptu i odnajduje świątynię zbudowaną przez faraona Akhenatena, zwanego także Echnatonem. Bohaterka przypomina sobie, że gdy była dzieckiem, jej ojciec pokazał jej to miejsce i zapewnił, że ta świątynia będzie ich sekretem - świat nie dowie się o jej istnieniu. Richard wyjaśnia w retrospekcji, że świątynia została zbudowana na cześć egipskiego boga słońca Atena zwanego inaczej Atonem. Następnie ojciec pokazuje córce jak należy obejść zabójcze pułapki. Wracamy do teraźniejszości: Lara wchodzi do świątyni i zaczyna płakać na myśl o zmarłym ojcu, który niegdyś był z nią dokładnie w tym miejscu. Panna Croft nie wie, że właśnie w tej chwili jest na celowniku najemników…• Tomb Raider: Survivor's Crusade #4 (4/4)

Scenariusz: Jackson Lanzing, Collin Kelly
Szkic: Ashley A. Woods
Kolor: Mike Atiyeh
Ilość stron: 32
Data wydania: kwiecień 2018
Cena: $3.99Najemnicy Trójcy strzelają w kierunku Lary. Ta ucieka w głąb świątyni, więc mężczyźni podążają za nią. Croft jest sprytna i wykorzystuje nieuwagę Trójcy, aby np. nadziać jednego z nich na kolce czy zmiażdżyć w zamykających się wrotach. Trójca wysadza w powietrze wspomnianą bramę, po czym strzela do Lary chowającej się za statuą faraona. Kolejny raz Croft wykorzystuje nieuwagę Trójcy - statua, do której strzelali najemnicy, spada niżej i miażdży jednego z mężczyzn. Następnie Croft dociera do ogromnej i jednocześnie okrągłej komnaty pokrytej hieroglifami. Dowódca Trójcy początkowo cieszy się, że Croft weszła do pomieszczenia, z którego nie ma wyjścia. Po chwili dociera do niego jednak fakt, że komnata zawiera odpowiedzi, których Lara tak bardzo poszukuje. Croft dostrzega hieroglify oraz mapę Antarktydy. Bohaterka wyciąga miecz, który cały czas miała przy sobie i pokonuje najemników, pozostawiając ich jednak przy życiu. Lara pyta o dokładne współrzędne na Antarktydzie. Croft domyśliła się, że egipska świątynia, w której właśnie się znajdują, od dawna była monitorowana przez Trójcę, zawiera bowiem informacje o mitycznym ogrodzie Edenie i leczniczym drzewie. Trójca nie chciała, aby Lara poznała tę wiedzę, ale jest już za późno. Bohaterka wychodzi ze świątyni, wsiada do helikoptera Trójcy i kieruje się na Antarktydę. Dowódca najemników kontaktuje się ze zwierzchnikiem, tajemniczym kardynałem i informuje go, że Lara już wie o Antarktydzie. Ciąg dalszy nastąpi w miniserii pt. "Inferno".