strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Strona główna działu
Bractwo Ankh

EMAP:
Mean Machines Sega

TOP COW:
Bohaterowie
Andy Park - wywiad
Galeria rysowników

Regularna seria
Journeys
Wydania specjalne
Crossovery
TR Magazine

GLÉANT:
Dark AEons

DARK HORSE:
I regularna seria
II regularna seria
Survivor's Crusade
Inferno
Frozen Omen
Wydania specjalne


  » DARK HORSE: Inferno

• Tomb Raider: Inferno #1 (1/4)

Scenariusz: Jackson Lanzing, Collin Kelly
Szkic: Phillip Sevy
Kolor: Mike Atiyeh
Ilość stron: 32
Data wydania: czerwiec 2018
Cena: $3.99Wydarzenia rozgrywają się tuż po czteroczęściowej miniserii "Survivor's Crusade". Lara za pomocą helikoptera dociera na Antarktydę, gdzie wśród białego pustkowia odnajduje wykopaliska archeologiczne prowadzone od jakiegoś czasu przez Trójcę. W lodowcu wydrążona jest wielka, głęboka dziura, lej, w którym znajduje się Grobowiec Edenu. To lokacja, która ma być ostatnim miejscem spoczynku Boga, miejsce będące źródłem wiedzy i potęgi. Croft wchodzi do jednego z namiotów i znajduje tam hologram ukazujący przekrój zawartości wielkiego leju. Naukowcy Trójcy odkryli, że na dnie dziury są dowody na to, że z mocy tego miejsca w pierwszej kolejności korzystali Egipcjanie. Setki lat później byli to starożytni Tajowie, a niedawno Europejczycy, w tym Watykan (w miniserii "Survivor's Crusade" Croft odnalazła wskazówki na ten temat w Cinque Terre we Włoszech oraz w Tajlandii i Egipcie). Gdy Lara zastanawia się, co takiego jest w leju, co dawało moc poszczególnym cywilizacjom, dochodzi do eksplozji namiotu. Trójca przygotowała się na przybycie Lary i zabezpieczyła teren pułapkami. Bohaterka uchodzi cało z pożaru i zaczyna wspinać się po rusztowaniach i dźwigu. W tym samym momencie najemnicy strzelają do niej i trafiają. Croft spada miękko na śnieg i wstaje, ale nie na długo. Na skutek odniesionych ran traci przytomność. Podchodzą do niej żołnierze Trójcy, w tym szefowa wykopalisk - czarnoskóra najemniczka, która otrzymała od organizacji zadanie zneutralizowania panny Croft.• Tomb Raider: Inferno #2 (2/4)

Scenariusz: Jackson Lanzing, Collin Kelly
Szkic: Phillip Sevy
Kolor: Mike Atiyeh
Ilość stron: 32
Data wydania: lipiec 2018
Cena: $3.99Najemniczka nazywa się Nadija Katlego i pochodzi z bośniackiego miasta Srebrenica, gdzie w 1995 roku w wieku 8 lat przeżyła masakrę muzułmanów zleconą przez zbrodniarza Slobodana Miloševića. W wyniku tego wydarzenia Nadija straciła rodziców i dwóch braci. Następnie gdy miała 18 lat, napisała pracę naukową na temat sekretów tajnej organizacji Trójca. W 2007 roku włamała się do siedziby tej organizacji i w ten sposób poznała Anę, której zaproponowała odnalezienie największej archeologicznej tajemnicy wszech czasów. W 2017 roku dotarła na Antarktydę, gdzie odkryła ruiny świątyni św. Krzysztofa, która okazała się kamuflażem. Pod świątynią znajdował się bowiem wielki, pionowy lej pełen artefaktów egipskich, tajskich i watykańskich. To właśnie dzięki wiedzy zdobytej w tym miejscu Watykan uzyskał swoją moc dwa tysiące lat temu. Po odnalezieniu sekretnej świątyni Nadija wraz z zespołem archeologów rozpoczęła wykopaliska na zlecenie Trójcy. Wracamy do teraźniejszości: najemniczka opuszcza się wraz z Larą za pomocą liny głęboko, pionowo w dół. Po drodze Lara widzi m.in. wielkie posągi nawiązujące do Egiptu. Po dotarciu obu kobiet na samo dno, Nadija przecina więzy krępujące nogi i ręce Lary. Najemniczka wyjaśnia, że obie powinny połączyć swoje siły i odkryć sekrety Grobowca Edenu. W pewnym momencie bohaterki docierają do komnaty z ogromnym, niezwykle starym drzewem, wokół którego znajdują się zamarznięte kości dinozaurów. Nadija wyjaśnia, że gdy zjadła korę tego drzewa, wszystko zrozumiała. Zmusza siłą pannę Croft, aby ta również spożyła fragment tego pradawnego drzewa. Po zjedzeniu kory, oczy Lary nagle czernieją…• Tomb Raider: Inferno #3 (3/4)

Scenariusz: Jackson Lanzing, Collin Kelly
Szkic: Phillip Sevy
Kolor: Mike Atiyeh
Ilość stron: 32
Data wydania: sierpień 2018
Cena: $3.99Panna Croft straciła przytomność. Jej puls i oddech spowalniają, a umysł powoli gaśnie, ukazując psychodeliczne obrazy, np. ulice Londynu we krwi. Lara widzi moment tuż po śmierci swojego ojca, kiedy to Ana nalegała, by dziewczynka z nim się pożegnała. W tym momencie w wizji Richard Croft chwyta Larę za rękę i krzycząc pyta dlaczego pozwoliła na jego zabicie, dlaczego nie zginęła razem z nim. W kolejnej wizji bohaterka wspomina wszystkie osoby, które zabiła, zaczynając od Vladimira i Mathiasa na wyspie Yamatai po Zarodnikowych Rycerzy, którzy poszukiwali grzybów nieśmiertelności. Widzimy też w wizji Sam, Alexa, Rotha i Grima, czyli załogę statku Endurance, na co Croft reaguje słowami, że krzywdzi swoich wszystkich bliskich, także Jonaha. W kolejnych przebłyskach pojawia się słoneczna królowa Yamatai, czyli Himiko, a także prorok Jacob. Widzimy, jak Croft rozprawia się z Nieśmiertelnymi w samym centrum zaginionego miasta Kitież i strzela do Boskiego Źródła, które miało uleczyć Anę. Wreszcie widzimy scenkę, w której Lara ponownie rozmawia ze swoim ojcem. Dochodzi do pośmiertnego pojednania, podczas którego Richard mówi Larze, że jest z niej dumny. Mężczyzna żałuje, że nie miał okazji, by jej to powiedzieć za życia. W trakcie halucynacji Lara robi wszystko, aby nie umrzeć, aby kora pradawnego drzewa jej nie zabiła. W pewnym momencie bohaterka słyszy słowa "witaj ptaszyno". Lara wybudza się z transu i widzi przed sobą Jonaha, który przybył jej z pomocą aż na Antarktydę.• Tomb Raider: Inferno #4 (4/4)

Scenariusz: Jackson Lanzing, Collin Kelly
Szkic: Phillip Sevy
Kolor: Mike Atiyeh
Ilość stron: 32
Data wydania: wrzesień 2018
Cena: $3.99Lara jest zdziwiona, że Jonah Maiava ją uratował, ponieważ ostatnio widziała przyjaciela ponad rok temu - ich spotkanie zakończyło się kłótnią (patrz miniseria "Survivor's Crusade"). Jonah wyjaśnia, że przez jeden dzień był obrażony na Larę, a następnie postanowił jej towarzyszyć. Niestety Lara już na starcie zdążyła go wyprzedzić - przez rok podróżowała m.in. po Japonii czy Egipcie, a jej przyjaciel nie był w stanie jej dogonić, ciągle był o krok za nią. Ostatecznie jej śladem trafił na Antarktydę - i to w dobrym momencie, aby jej pomóc. Przyjaciel Lary ma przy sobie linę, dzięki której bohaterowie mogą wydostać się z dna leju. Przedtem jednak panna Croft uruchamia mechanizm zamykania się wrót od podziemnej świątyni. Gdy już Lara i Jonah są na powierzchni, następuje konfrontacja z Nadiją i najemnikami Trójcy. Maiava walczy z mężczyznami, a Lara z Nadiją. Gdy przeciwniczka widzi zamykające się zewnętrzne wrota od wykopu, postanawia za pomocą liny zejść na dno. Nie rozumie dlaczego Croft nie chce ujawnić światu istnienia tajemniczego drzewa, które potrafi przekazać nie tylko wiedzę, ale i nieśmiertelność. Croft chce zatrzymać opuszczającą się w dół Nadiję - ta jednak chwyta za nóż, przecina linę i spada na samo dno. Członkini Trójcy ginie na miejscu. Nagle ktoś komunikuje się z Larą poprzez jej radio - to kardynał, przywódca Trójcy, który jest zawiedziony kolejną interwencją panny Croft. Kardynał ma dość jej działań szkodzących organizacji i postanawia całe wykopaliska zasypać lawiną. Kardynał zdalnie odpala detonatory i całą przestrzeń pokrywa śnieg. W ostatniej chwili Larze i Jonahowi udaje się dotrzeć do skutera śnieżnego i uciec. Już na statku odpływającym z Antarktydy bohaterowie godzą się - Maiava mówi Larze, że będzie jej pomagał aż do samego końca. Jakiś czas później rozgrywa się akcja gry "Shadow of the Tomb Raider".