strona główna // forum // chat // kontakt // facebook // youtube

Powrót do Archiwum

WRZESIEŃ 201830 września 2018, by Cez
Oto crossover Tomb Raidera i Final Fantasy
W kwietniu informowaliśmy o tym, że Square Enix planuje crossover gier Final Fantasy XV i Shadow of the Tomb Raider. Tutaj możecie zobaczyć zwiastun tego połączenia.


25 września w trybie multiplayer w grze Final Fantasy XV odblokowano strój Lary Croft znany z Shadow of the Tomb Raider. Możecie go zobaczyć poniżej. Dodatkowo w Final Fantasy XV pojawiła się także postać Sary, bohaterki gry Terra Wars.


To nie pierwsze połączenie Tomb Raidera i Final Fantasy. W marcu pisaliśmy o chwilowej obecności Lary Croft w mobilnej grze Final Fantasy Brave Exvius (link do archiwalnego newsa).

   


26 września 2018, by Cez
Pierwsze szczegóły o DLC. Wraca co-op [WIDEO]
Rich Briggs ze studia Crystal Dynamics ujawnił, czego możemy spodziewać się po pierwszym pakiecie DLC do Shadow of the Tomb Raider, który zadebiutuje już w październiku. Zestaw będzie nazywał się "Forge", czyli "kuźnia". Zobaczcie filmik z fragmentem rozgrywki >> klik!

Przypomnijmy, że od października twórcy będą cyklicznie co miesiąc publikować nowy pakiet DLC. Łącznie będzie ich aż siedem i ostatni dodatek pojawi się w kwietniu przyszłego roku. Każdy z nich będzie składać się z: nowej opowieści, misji pobocznej, wyzwania w nowym grobowcu, broni, stroju i umiejętności. Pierwszy dodatkowy grobowiec pt. "Forge" wprowadzi opcję co-opa, którą ostatnio widzieliśmy w dodatku do Rise of the Tomb Raider. Prócz Lary na ekranie zobaczymy także jej nową znajomą, Abby, która odziedziczyła po swojej babci pewną mapę. Prowadzi ona do wspomnianej kuźni, którą obie bohaterki będą musiały splądrować.


Dokładna data premiery pierwszego DLC nie została jeszcze ujawniona. Wszystkie planowane dodatki do Shadow of the Tomb Raider będą cyklicznie odblokowywane u posiadaczy Season Pass. Przepustka sezonowa lub inaczej karnet na dodatki wchodzi w skład Croft Edition oraz The Ultimate Edition, ale można ją także dokupić osobno za 125 zł. Poszczególne DLC będzie można również nabyć osobno.

   


24 września 2018, by Cez
Ready Player One wkrótce na Blu-Ray i DVD
W tym roku w kinach zadebiutował nie jeden, a dwa filmy z Larą Croft. Oprócz Tomb Raider (2018) był to również Ready Player One (polski tytuł to po prostu Player One). Ten drugi obraz pojawi się w Polsce dokładnie 17 października na następujących nośnikach fizycznych: Blu-Ray 2D, 3D i Ultra HD, a także DVD. Na świecie film został wydany 24 lipca.


W filmie Ready Player One będzie można wybrać oryginalne, angielskie głosy wraz z polskimi napisami, a także polski dubbing. Dystrybutorem fizycznych wydań jest Galapagos. Na płytach znajdą się dodatki - oto ich opis: "Dołącz do Stevena Spielberga oraz członków obsady i wybierz się w ponad półtoragodzinną podróż po materiałach dodatkowych pełnych easter eggów, nostalgii za latami 80. i opowieści o tym, jak twórcom udało się osiągnąć to, co niemożliwe".


Ready Player One to ekranizacja książki o tym samym tytule napisanej w 2011 roku przez Ernesta Cline'a, w której autor prezentuje niezbyt optymistyczną wizję przyszłości. Akcja opowieści rozgrywa się w 2045 roku. Główny bohater Wade Watts loguje się do systemu Oasis - wirtualnej rzeczywistości, w której można wieść alternatywne życie, przenosząc się do lat osiemdziesiątych XX wieku. W filmie jest wiele nawiązań do popkultury - w kilku scenach pojawia się m.in. klasyczna Lara Croft.

   


22 września 2018, by Cez
Stwórz mema i zgarnij grę SotTR oraz gadżety!
Pora na nasz największy konkurs związany z premierą gry Shadow of the Tomb Raider. Tym razem mamy dla Was do rozdania nie tylko pełną wersję najnowszych przygód Lary, ale i aż sześć bogatych zestawów gadżetów, takich jak steelbooki, t-shirty czy limitowane litografie - wszystkie te przedmioty promują SotTR. Na czym polega zadanie? W nowej grze Shadow of the Tomb Raider furorę robi tryb fotograficzny, dzięki któremu można cyknąć wiele zabawnych fotek. Zadanie polega na stworzeniu mema, który rozbawi nie tylko naszą redakcję, ale i Czytelników. Jeśli nie masz jeszcze gry SotTR, czyli nie możesz użyć trybu foto, to stwórz mema opartego na grafikach, screenach lub szkicach koncepcyjnych autorstwa twórców nowej gry, które są dostępne w internecie.


Regulamin konkursu:

1. W konkursie może wziąć udział każdy z wyjątkiem redakcji serwisu World of Tomb Raider.

2. W konkursie przewidziano sześć zestawów nagród. Miejsce pierwsze: kod na cyfrową wersję gry Shadow of the Tomb Raider - Croft Edition przeznaczoną na platformę PlayStation 4, steelbook, czarny worek, butelka filtrująca, przypinka, mała litografia. Miejsce drugie: steelbook, t-shirt, duża litografia, breloczek karabińczyk, przypinka. Miejsce trzecie: steelbook, czarny worek, butelka filtrująca, przypinka, mała litografia. Miejsce czwarte: duża litografia, t-shirt, breloczek karabińczyk, mała litografia. Miejsce piąte: duża litografia, t-shirt, breloczek karabińczyk, mała litografia. Miejsce szóste: duża litografia, t-shirt, breloczek karabińczyk, przypinka.

3. Aby wziąć udział w konkursie, należy stworzyć własnego mema na podstawie grafik, screenów lub szkiców z gry Shadow of the Tomb Raider. Memy przyjmujemy do 29 września 2018 r. do godziny 23:59. Mema wraz z imieniem i nazwiskiem należy przesłać mailem na adres redakcjawotr@gmail.com w temacie wpisując "Mem Shadow of the Tomb Raider". Jeden uczestnik może przesłać maksymalnie jednego mema w formie pojedynczego pliku o formacie jpg. Jeden plik jpg może składać się z kilku połączonych obrazków. Warunkiem jest to, aby minimum jeden z obrazków nawiązywał do gry Shadow of the Tomb Raider - pozostałe mogą nie dotyczyć najnowszej gry, a np. poprzednich. Na memie może znajdować się tekst w języku polskim lub angielskim. Warunkiem przyjęcia mema jest to, aby nie był on wcześniej nigdzie publikowany.


4. Po 29 września 2018 r. czteroosobowa redakcja serwisu World of Tomb Raider wybierze najciekawsze nadesłane memy i umieści je w galerii w serwisie Facebook. Spośród nich każdy z czterech jurorów wybierze najlepszą dziesiątkę prac i przyzna im punkty od 1 do 10. Piątym jurorem będą użytkownicy serwisu Facebook, którzy do 5 października 2018 r. do godziny 23:59 będą głosować za pomocą lajków. Dziesięć prac z największą ilością lajków na Facebooku otrzyma punkty od 1 do 10. Po zsumowaniu punktów przyznanych przez czterech redaktorów WoTR i użytkowników Facebooka, zostanie wyłoniona najlepsza szóstka. Wyniki konkursu zostaną opublikowane maksymalnie do 7 października 2018 r. w serwisie WoTR. Nagrodę w postaci kodu na grę prześlemy drogą mailową, a fizyczne gadżety pocztą.

5. Serwis Facebook nie sponsoruje i nie uczestniczy w organizacji konkursu.

6. Uczestnik konkursu wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych (zgodnie z Ust. z dn. 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych - Dz. U. Nr 101/2002, poz. 926 z późn. zm. i zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. - Dz. U. UE L 119 z 2016 r., str.1-88) przez World of Tomb Raider wyłącznie na potrzeby przeprowadzenia konkursu. Uczestnik wyraża również zgodę na publikację swojego imienia i nazwiska, jeśli okaże się zwycięzcą.

UPDATE (05.10)
W związku z usunięciem przez serwis Facebook konkursowej galerii, regulamin konkursu zyskał nowy punkt:

7. W przypadku braku możliwości zliczenia lajków w serwisie Facebook, szóstka zwycięzców zostanie wyłoniona przez czterech redaktorów serwisu WoTR.

   


20 września 2018, by Cez
Wyciekło prawdziwe zakończenie Shadow of the TR
Tego nikt się nie spodziewał - większość graczy, która ukończyła wątek fabularny w grze Shadow of the Tomb Raider zobaczyła zupełnie inne, alternatywne zakończenie. Okazuje się, że to prawdziwe zobaczyła tylko garstka graczy, ponieważ firma Square Enix ocenzurowała pierwotne zakończenie. News NIE zawiera spoilerów.

Sprawa wyszła na jaw dzięki użytkownikowi serwisu Reddit. Po jakimś czasie potwierdzili ją kolejni gracze. Sytuacja wygląda następująco: na płytach Blu-Ray w pudełkowych wydaniach Shadow of the Tomb Raider na konsolach PS4 i Xbox One znajduje się prawdziwe, pierwotne zakończenie nowej gry. To, które zobaczyła większość graczy, to zakończenie alternatywne, dodane w formie aktualizacji, które nadpisało to pierwotne. Oznacza to, że osoby, które kupiły wydania cyfrowe, nie mogą w żaden sposób uruchomić prawdziwego zakończenia. Jest ono dostępne tylko w przypadku tych graczy, którzy dysponują płytkami. Aby zobaczyć prawdziwe zakończenie, należy odinstalować wszystkie patche Shadow of the Tomb Raider i w ten sposób dotrwać do finału.

Jeśli chcecie zobaczyć prawdziwe zakończenie już teraz, to łapcie za link >> klik! O różnicach pomiędzy prawdziwym zakończeniem a tym alternatywnym oczywiście nie będziemy pisać w newsie. Jeśli przeszliście całą grę lub nie boicie się spoilerów, to o szczegółach piszemy na naszym Forum WoTR.


A jak tę aferę wyjaśniają twórcy? Kuriozalnie. "Podczas procesu powstawania gry Shadow of the Tomb Raider rozważano wiele różnych scenek po napisach końcowych. Niestety jedna z tych, która była brana pod uwagę, ale której nie wybrano, przez pomyłkę została uwzględniona w grze. Patch, który pojawił się w dniu premiery, naprawił ten błąd wraz z kilkoma innymi. Tradycyjnie bardzo zalecamy naszym graczom, aby zainstalowali patcha i cieszyli się kompletną, najbardziej aktualną wersją gry" - tak brzmi oficjalny komunikat studia Crystal Dynamics, który okazał się prawdziwym ciosem poniżej pasa dla fanów serii.

Na zagranicznych forach internetowych wrze. Niektórzy sugerują, że prawdziwe zakończenie zostało stworzone przez studio Eidos Montreal, ale nie spodobało się ono Crystal Dynamics i Square Enix, które decydują o przyszłości marki Tomb Raider. Sytuacja ta dziwi, ponieważ w ocenie większości komentujących w internecie fanów, prawdziwe, ale wycięte zakończenie jest o wiele lepsze - jest właśnie skierowane do długoletnich fanów. Z jakiegoś nieznanego nam powodu twórcy zmienili zdanie i postanowili nadpisać zakończenie innym, z mniejszą ilością "smaczków" skierowanych do fanów serii. Wspomniany cios poniżej pasa polega na tym, że twórcy zalecając ściągnięcie patcha, który usuwa prawdziwe zakończenie, mówią wprost fanom serii, że zakończenie stworzone specjalnie dla nich, nigdy nie powinno ujrzeć światła dziennego.

   


19 września 2018, by Cez
W Londynie znów rozbrzmiały utwory z TR1-3
17 września w Royal Festival Hall w Londynie odbył się drugi koncert The Tomb Raider Suite, podczas którego widzowie usłyszeli utwory z gier TR1, TR2 i TR3 skomponowane przez Nathana McCree. Oprócz muzyka fani mieli okazję spotkać modelkę Alison Carroll oraz pierwszy głos Lary z TR1, czyli Shelley Blond. Koncert trwał łącznie ponad dwie godziny.


"Nie miałam okazji uczestniczyć w pierwszym koncercie dwa lata temu, więc tym razem nie mogłam tego przegapić" - mówi Marta Piątkowska, Czytelniczka naszego serwisu (na zdj. poniżej). "Miłą niespodzianką było pojawienie się na scenie Winstona i Alison Carroll podczas utworu z Tybetu z TR2. Alison wykonywała niezwykłe akrobacje oraz pozowała do widzów z pistoletami. Winston z tacą i herbatką podążał za nią po scenie. Było dużo śmiechu i oklasków podczas tego występu".


Marta wykupiła bilet VIP, a to oznaczało bezpośredni kontakt z Nathanem, Alison i Shelley tuż po koncercie. "Dostałam plakat, książkę o muzyce z TR, smycz oraz kieliszek szampana. Przyniosłam także komiks i książkę o TR z myślą o autografach" - relacjonuje polska fanka Lary. "Powiedziałam Nathanowi, że jestem z Polski. Był mile zaskoczony i powiedział, że niegdyś spędził sześć miesięcy w Warszawie pracując nad muzyką do gry. Niestety już nie pamięta co to był za tytuł. Alison jako modelka była zjawiskowa - świetnie wyglądała w klasycznym stroju. To był niezapomniany koncert i niesamowite przeżycie".

W koncercie uczestniczyła także Agata Lasocka-Myszor (na zdj. poniżej). Agata zasłynęła tym, że podczas jej ceremonii ślubnej w tle rozbrzmiewał utwór Nathana McCree (pisaliśmy o tym w newsie w 2017 roku >> klik!). "Jeszcze przed rozpoczęciem koncertu wraz z mężem mieliśmy okazję porozmawiać z samym kompozytorem. Nieśmiało przypomnieliśmy mu o parze z Polski, która w zeszłym roku brała ślub przy muzyce z TR1" - wspomina Agata. "Albo naprawdę nas pamiętał albo bardzo ładnie udawał :) Po rozmowie był czas na wspólne zdjęcie i autograf".


Dla Agaty koncert był niesamowitym przeżyciem. "Patrzyłam na ekran i orkiestrę zasłuchana, zauroczona i zachwycona, przepełniona uczuciem, że mogę osiągnąć w życiu wszystko, bo chyba właśnie tym jest dla mnie TR. Myślę, że raz czy dwa łezka mi się w oku zakręciła, to był ten moment, w którym zrozumiałam, że nie zawiodłam siebie samej jako fanki. Choć przyjazd do Londynu kosztował nas sporo zachodu, to zdałam sobie sprawę, że nie chciałabym być w żadnym innym miejscu na świecie! Czy warto było tu przyjechać i przeżyć to na własnej skórze? Oczywiście!"

Przypomnijmy, że pierwszy koncert Nathana McCree odbył się 18 grudnia 2016 roku w teatrze Eventim Hammersmith Apollo w Londynie. Obszerną relację z tego wydarzenia opublikowaliśmy w dziale Teksty.

   


18 września 2018, by Cez
Najnowsza gra z Larą przegrała ze Spider-Manem
Shadow of the Tomb Raider zebrał dobre oceny, a fani, nawet ci krytycznie nastawieni wobec epoki reboota, docenili trzecią część trylogii bardziej niż dwie poprzednie. Liczby jednak nie kłamią, a te mówią, że najnowsza gra z Larą sprzedała się słabiej od Spider-Mana.

Tydzień przed premierą Shadow of the Tomb Raider zadebiutowała najnowsza gra o przygodach Spider-Mana. Ciekawostką jest to, że jednym z reżyserów tej produkcji jest Brian Horton odpowiedzialny za Rise of the Tomb Raider. Mimo że nowy Człowiek Pająk jest obecny na rynku o tydzień dłużej od SotTR, to pokonał debiutującą grę z Larą. Poniżej przedstawiamy wyniki sprzedaży wydań pudełkowych w Wielkiej Brytanii, które zostały opublikowane przez serwis Game Industry.


Pudełkowa edycja Shadow of the Tomb Raider sprzedała się w pierwszy weekend w Wielkiej Brytanii o 25% lepiej od Rise of the Tomb Raider. Zanim jednak zaczniecie świętować, warto pamiętać, że SotTR od razu pojawił się na trzech dużych platformach, a RotTR w momencie premiery był dostępny tylko na Xboxach. Z kolei pudełkowy Shadow of the Tomb Raider sprzedał się w pierwszy weekend w Wielkiej Brytanii aż o 70% gorzej od gry Tomb Raider (2013). Tu jednak należy wziąć poprawkę na to, że systematycznie rośnie popularność wersji cyfrowych, co może tłumaczyć ogromny spadek sprzedaży wydań pudełkowych w ciągu pięciu lat.

Na koniec porównajmy sprzedaż pomiędzy konsolami. 63% graczy kupiło pudełkowe Shadow of the Tomb Raider na PlayStation 4, a zaledwie 37% zdecydowało się na zakup wydania na konsolę Xbox One.

   


17 września 2018, by Cez
Wygraj steelbook Shadow of the Tomb Raider!
Kilka dni temu uruchomiliśmy nasz profil w serwisie Instagram, za który odpowiada nasz redaktor Taimon. To także dobra okazja, aby ogłosić kolejny konkurs. Tym razem mamy dla Was steelbook Shadow of the Tomb Raider.


Regulamin konkursu:

1. W konkursie może wziąć udział każdy z wyjątkiem redakcji serwisu World of Tomb Raider.

2. Nagrodą w konkursie jest jeden steelbook Shadow of the Tomb Raider, w którego środku znajdują się trzy promocyjne grafiki. Wydanie nie zawiera gry.

3. Aby wziąć udział w konkursie, należy spełnić trzy warunki: obserwować nasz profil w serwisie Instagram (link), polubić post konkursowy (link) i dokończyć jedno zdanie w języku polskim: "Gdyby Lara Croft nazywała się Laurą Cruz, to…" Odpowiedzi kilkuzdaniowe nie będą brane pod uwagę. Dokończenie jednego zdania należy zamieścić do 18 września 2018 r. do godziny 15:00 w komentarzu pod konkursowym postem w serwisie Instagram (link). Jeden uczestnik może zamieścić maksymalnie jedno zgłoszenie, kolejne nie będą brane pod uwagę.

4. Czteroosobowa redakcja serwisu World of Tomb Raider wybierze jedną najciekawszą, najbardziej wyróżniającą się odpowiedź. Wyniki konkursu zostaną opublikowane 18 września 2018 r. w serwisie WoTR. Nagrodę wyślemy pocztą.

5. Serwis Instagram nie sponsoruje i nie uczestniczy w organizacji konkursu.

6. Uczestnik konkursu wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych (zgodnie z Ust. z dn. 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych Dz. U. Nr 101/2002, poz. 926 z późn. zm.) przez World of Tomb Raider wyłącznie na potrzeby przeprowadzenia konkursu. Uczestnik wyraża również zgodę na publikację swojego imienia i nazwiska, jeśli okaże się zwycięzcą.

UPDATE (18.09)
Dziękujemy za kilkadziesiąt ciekawych komentarzy! Decyzją jury najbardziej ciekawą, oryginalną odpowiedzią jest "Gdyby Lara Croft nazywała się Laurą Cruz, to zamiast Croft Manor byłby mur Trumpa". Autorką tego zgłoszenia jest Paulina Bakalarska - gratulujemy. Już wkrótce ogłosimy kolejny konkurs!

   


16 września 2018, by Cez
Wygraj Shadow of the Tomb Raider na PC!
Pora na kolejny konkurs! Dziś mamy dla Was Shadow of the Tomb Raider na PC i to nie podstawkę, a wydanie Croft Edition z Przepustką Sezonową. Czasu na wykonanie zadania nie ma zbyt wiele, więc pospieszcie się! Czas, start.


Regulamin konkursu:

1. W konkursie może wziąć udział każdy z wyjątkiem redakcji serwisu World of Tomb Raider.

2. Nagrodą w konkursie jest jeden kod na cyfrową wersję gry Shadow of the Tomb Raider - Croft Edition przeznaczoną na platformę Steam (PC).

3. Aby wziąć udział w konkursie, należy odpowiedzieć na pytanie, które brzmi: "za co cenię serię Tomb Raider?". Odpowiedzi przyjmujemy do 16 września 2018 r. do godziny 19:00. Te otrzymane po tej godzinie nie będą brane pod uwagę. Odpowiedzi muszą mieć formę tekstową, koniecznie w języku polskim, a liczba znaków wraz ze spacjami może maksymalnie wynieść pięćset. Odpowiedź należy zamieścić w komentarzu pod konkursowym postem w serwisie Facebook (link). Jeśli uczestnik nie posiada konta na Facebooku, to odpowiedź wraz z imieniem i nazwiskiem może przesłać mailem na adres redakcjawotr@gmail.com w temacie wpisując "Shadow of the Tomb Raider PC". Jeden uczestnik może zamieścić maksymalnie jedno zgłoszenie, kolejne nie będą brane pod uwagę.

4. Czteroosobowa redakcja serwisu World of Tomb Raider wybierze jedną najciekawszą, najbardziej wyróżniającą się odpowiedź. Wyniki konkursu zostaną opublikowane 17 września 2018 r. w serwisie WoTR. Nagrodę w postaci kodu na grę prześlemy drogą mailową.

5. Uczestnik konkursu wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych (zgodnie z Ust. z dn. 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych Dz. U. Nr 101/2002, poz. 926 z późn. zm.) przez World of Tomb Raider wyłącznie na potrzeby przeprowadzenia konkursu. Uczestnik wyraża również zgodę na publikację swojego imienia i nazwiska, jeśli okaże się zwycięzcą.

UPDATE (17.09)
Nadesłaliście bardzo wiele zgłoszeń, więc jurorzy mieli naprawdę spory problem, aby wybrać jedną odpowiedź. Zdecydowaliśmy, że nagroda trafi do Pawła Kowalika, który napisał: "Nie ma czegoś takiego jak cena przy TR. Tu nigdy niczego nie przeliczasz, tu nigdy nie sprawdzasz ile i gdzie, tutaj nie ma że coś ci się może nie spodobać - to cię wciąga, pożera do dna, nie śpisz, nie jesz, bo chcesz nadal odkrywać, sprawdzać, przemierzać. Nie robisz tego po to, by zabić czas, z nudów, z braku laku - ciśniesz do końca aż powieki się nie zamkną - a jak już je otwierasz, to odpalasz dalej i ciśniesz, ciśniesz do końca. To jest właśnie cała seria TR".

   


16 września 2018, by Cez
Po przejściu gry: przewodnik, artbook i powieść
Jeśli ukończyliście już grę Shadow of the Tomb Raider, ale nadal czujecie niedosyt, to możecie sięgnąć po trzy dodatkowe, drukowane tytuły. Mowa o przewodniku, artbooku oraz powieści.

Za przewodnik o nazwie Shadow of the Tomb Raider: Official Collector's Companion Tome odpowiada wydawnictwo Prima Games. W publikacji znajdziemy nie tylko wskazówki, jak poradzić sobie z poszczególnymi misjami, ale także mapy, opis powstawania gry, zbiór grafik oraz kod na mały pakiet DLC z surowcami. Przewodnik, który jest już dostępny np. w sklepie Amazon, liczy 336 stron i kosztuje 14 funtów (ok. 70 zł).

Wydawnictwo Titan Books zamierza wydać Shadow of the Tomb Raider: The Official Art Book. Publikacja miała być dostępna od 14 września, ale otrzymaliśmy informację od sklepu Amazon, że prawdopodobnie artbook zadebiutuje dopiero w październiku. Publikacja będzie liczyć 192 strony i kosztować 20 funtów, czyli ok. 95 zł. Artbook tradycyjnie będzie zawierał zbiór grafik i szkiców koncepcyjnych, które artyści wykonali na etapie preprodukcji gry Shadow of the Tomb Raider.


14 września zadebiutowała powieść wydana przez Titan Books pt. Shadow of the Tomb Raider: Path of the Apocalypse autorstwa S. D. Perry. Książka liczy 320 stron i kosztuje 8 funtów (ok. 40 zł). Fabuła skupia się na kolejnym starciu Lary z agentami Trójcy i na odkryciu starożytnej zagadki. Kiedy tajemniczy nieznajomy pomaga Larze odkryć wskazówkę, która da jej znaczącą przewagę nad przeciwnikami, bohaterka wyrusza na ekspedycję do systemu jaskiń w Kolumbii. Gdy Trójca odkrywa plany Lary, nie zatrzyma się przed niczym, aby dotrzeć do tego miejsca przed nią. Trójca wierzy, że może obrócić zaistniałą sytuację na swoją korzyść, ale w ciemności w podziemnych jaskiniach kryje się groza, której ani Lara ani Trójca nie przewidzieli.

Nadal nie ma potwierdzenia odnośnie umiejscowienia czasu akcji nowej powieści. Najprawdopodobniej fabuła rozgrywa się pomiędzy miniserią komiksową Tomb Raider: Inferno a grą Shadow of the Tomb Raider. Autorką nowej książki jest Stephani Danelle Perry, która ma na swoim koncie wiele powieści powiązanych z takimi słynnymi seriami jak Resident Evil, Obcy czy Star Trek. Pisarka jest córką Steve'a Perry'ego - autora powieści SF m.in. z serii Gwiezdne Wojny.

   


15 września 2018, by Cez
Wygraj Shadow of the Tomb Raider na Xbox One!
Pierwszy konkurs już za nami, więc pora na kolejny. Dziś mamy dla Was pudełkowe wydanie Shadow of the Tomb Raider na konsolę Xbox One. Czasu na wykonanie zadania nie ma zbyt wiele, więc pospieszcie się! Czas, start.


Regulamin konkursu:

1. W konkursie może wziąć udział każdy z wyjątkiem redakcji serwisu World of Tomb Raider.

2. Nagrodą w konkursie jest jedno pudełkowe, podstawowe wydanie gry Shadow of the Tomb Raider na platformę Xbox One.

3. Aby wziąć udział w konkursie, należy odpowiedzieć na pytanie, które brzmi: "kim jest dla mnie Lara Croft?". Odpowiedzi przyjmujemy do 15 września 2018 r. do godziny 20:00. Te otrzymane po tej godzinie nie będą brane pod uwagę. Odpowiedzi muszą mieć formę tekstową, koniecznie w języku polskim, a liczba znaków wraz ze spacjami może maksymalnie wynieść pięćset. Odpowiedź należy zamieścić w komentarzu pod konkursowym postem w serwisie Facebook (link). Jeśli uczestnik nie posiada konta na Facebooku, to odpowiedź wraz z imieniem i nazwiskiem może przesłać mailem na adres redakcjawotr@gmail.com w temacie wpisując "Shadow of the Tomb Raider Xbox One". Jeden uczestnik może zamieścić maksymalnie jedno zgłoszenie, kolejne nie będą brane pod uwagę.

4. Czteroosobowa redakcja serwisu World of Tomb Raider wybierze jedną najciekawszą, najbardziej wyróżniającą się odpowiedź. Wyniki konkursu zostaną opublikowane 16 września 2018 r. w serwisie WoTR. Nagrodę wyślemy pocztą.

5. Uczestnik konkursu wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych (zgodnie z Ust. z dn. 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych Dz. U. Nr 101/2002, poz. 926 z późn. zm.) przez World of Tomb Raider wyłącznie na potrzeby przeprowadzenia konkursu. Uczestnik wyraża również zgodę na publikację swojego imienia i nazwiska, jeśli okaże się zwycięzcą.

UPDATE (16.09)
Uwaga, uwaga, najbardziej spodobała nam się odpowiedź Krzysztofa Lewandowskiego - gratulujemy! Brzmi ona następująco: "Lara Croft jest dla mnie jak starsza siostra, która czyta młodszemu bratu bajki na dobranoc o dzielnej pannie archeolog, jej niesamowitych przygodach, wdzięku i pewności siebie. Rozbudza moją wyobraźnię i skłania do poznawania starożytnych kultur, mitologii i legend. Jej opowieści inspirują pobudzając moją kreatywność. Udowadnia mi, że pasja i upór to klucz do sukcesu, nawet jeśli pozornie wydaje się nierealny".

   


15 września 2018, by Cez
Poruszaj Larą za pomocą gałki ocznej [WIDEO]
W Shadow of the Tomb Raider na platformie Steam można grać nie tylko za pomocą klawiatury czy pada, ale także urządzenia Eye Tracker od firmy Tobii. Zobaczcie filmik, który wyjaśnia, jak to działa >> klik!


Eyetracking to system śledzenia ruchów gałek ocznych, który wykorzystywany był głównie w marketingu, ale powoli zaczyna być częścią świata gier. Dzięki temu możliwe jest np. celowanie z broni do przeciwników za pomocą ruchów gałek ocznych, czy też przesuwanie w ten sposób kamery w prawo, w lewo, w dół czy w górę. Obecnie z firmą Tobii współpracują takie gamingowe korporacje jak Ubisoft czy Square Enix. System śledzenia ruchów gałek ocznych był już obecny w pecetowej wersji Rise of the Tomb Raider.

Urządzenie do obsługi nowej funkcji zwane Tobii Eye Tracker 4C kosztuje 169 euro, co w przeliczeniu na polską walutę daje nam około 730 zł. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

   


14 września 2018, by Cez
Wygraj Shadow of the Tomb Raider na PS4!
Pora rozpocząć świętowanie - Shadow of the Tomb Raider jest już dostępny dla wszystkich! Zapewne wiecie, co w naszym serwisie oznacza premiera nowej gry - oczywiście konkurs! Na pierwszy ogień idzie pełna wersja nowej gry na PS4. I to nie podstawka, a wydanie Croft Edition z Przepustką Sezonową. Gotowi? No to zaczynamy!


Regulamin konkursu:

1. W konkursie może wziąć udział każdy z wyjątkiem redakcji serwisu World of Tomb Raider.

2. Nagrodą w konkursie jest jeden kod na cyfrową wersję gry Shadow of the Tomb Raider - Croft Edition przeznaczoną na platformę PlayStation 4.

3. Aby wziąć udział w konkursie, należy odpowiedzieć na pytanie, które brzmi: "dlaczego to właśnie Tobie mamy przekazać kod na grę?". Odpowiedzi przyjmujemy do 15 września 2018 r. do godziny 10:00. Odpowiedzi otrzymane po tej godzinie nie będą brane pod uwagę. Forma jest dowolna, ale w przypadku odpowiedzi tekstowej, koniecznie w języku polskim, liczba znaków wraz ze spacjami może maksymalnie wynieść tysiąc. Odpowiedź należy zamieścić w komentarzu pod konkursowym postem w serwisie Facebook (link). Jeśli uczestnik nie posiada konta na Facebooku, to odpowiedź może przesłać mailem na adres redakcjawotr@gmail.com w temacie wpisując "Shadow of the Tomb Raider PS4". Jeden uczestnik może zamieścić maksymalnie jedno zgłoszenie, kolejne nie będą brane pod uwagę.

4. Czteroosobowa redakcja serwisu World of Tomb Raider wybierze jedną najciekawszą, najbardziej wyróżniającą się odpowiedź. Wyniki konkursu zostaną opublikowane 15 września 2018 r. w serwisie WoTR. Nagrodę w postaci kodu na grę prześlemy drogą mailową.

5. Uczestnik konkursu wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych (zgodnie z Ust. z dn. 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych Dz. U. Nr 101/2002, poz. 926 z późn. zm.) przez World of Tomb Raider wyłącznie na potrzeby przeprowadzenia konkursu. Uczestnik wyraża również zgodę na publikację swojego imienia i nazwiska, jeśli okaże się zwycięzcą.

UPDATE (15.09)
Pora na wyniki konkursu - jurorzy nie mieli łatwego zadania, ponieważ spośród zgłoszeń facebookowych i mailowych musieliśmy wybrać tylko jedno. Uwaga, uwaga, najbardziej ujęła nas odpowiedź Jakuba Ościka - gratulujemy! Brzmi ona następująco: "Muszę wygrać, ponieważ wolnymi krokami zbliżam się do czterdziestki, mam już siwe włosy i jeśli nie podarujecie mi tej gierki, to będziecie odpowiedzialni za więcej siwych włosów na mojej głowie i jeszcze dodatkowo utrudnicie mi walkę z kryzysem wieku średniego ;)".

   


14 września 2018, by Cez
Zamów grę planszową Tomb Raider Legends
Sklep Square Enix uruchomił przedsprzedaż gry planszowej Tomb Raider Legends, której premiera została zaplanowana na pierwszy kwartał 2019 roku. Tytuł stworzyły trzy firmy: Square Enix Products, Crystal Dynamics i Hobby Japan. Przy okazji ujawniono cenę, która jest zaskakująco bardzo wysoka.


Tomb Raider Legends kosztuje aż 55 euro, czyli ok. 240 zł. Dodajmy do tego aż 21 euro (ok. 90 zł) za wysyłkę do Polski, więc łącznie za nową grę trzeba zapłacić aż 76 euro, czyli ok. 330 zł. Cena ta bardzo dziwi, ponieważ po pierwsze w trakcie targów Gamescom twórcy z firmy Square Enix Products wstępnie szacowali ją na ok. 30 euro, a po drugie koszty wysyłki do Niemiec czy Francji są o ponad połowę niższe. Wysłaliśmy do Square Enix pytanie, dlaczego wysyłka do Polski jest tak droga - czekamy na odpowiedź.

Tomb Raider Legends możecie zamówić tutaj. O przebiegu rozgrywki pisaliśmy pod koniec sierpnia w newsie, a także w pełnej relacji z targów Gamescom, podczas których po raz pierwszy zaprezentowano tę planszówkę >> klik!

   


14 września 2018, by Cez
Z okazji premiery SotTR ugotuj z Larą piranię!
Mimo że gra Shadow of the Tomb Raider jest już obecna na niektórych konsolach i komputerach od dwóch dni, to właśnie dziś, 14 września, odbyła się oficjalna, światowa premiera przygód Lary w dżungli amazońskiej. Z tej okazji opublikowano kolejny oryginalny filmik >> klik!

W nowym materiale wideo widzimy, jak można złowić, a następnie ugotować i przyrządzić… piranię. Ten postrach lokalnej społeczności Amazonii jest jednocześnie wyjątkowo smaczny. Jeśli kiedyś wybierzecie się w podróż do Ameryki Południowej, to skorzystajcie z załączonego w filmiku przepisu ;)


A już dziś o godzinie 18:00 platforma Steam odblokuje dostęp do gry Shadow of the Tomb Raider wszystkim, którzy złożyli przedpremierowe zamówienia. Także dziś w naszym serwisie ruszy konkurs, w którym będzie można wygrać wyjątkową nagrodę - pełną wersję Shadow of the Tomb Raider! Zaglądajcie do nas często!

Przypominamy, że jeśli macie ochotę napisać o pierwszych wrażeniach, to możecie to zrobić w komentarzach pod postem na Facebooku >> klik! Uwaga - spoilery, czyli wpisy na temat przebiegu fabuły lub rozwiązań zagadek, są zabronione. Nie psujmy innym zabawy. Wyraźnie oznaczone spoilery można publikować jedynie na Forum WoTR. Wszelkie problemy techniczne z grą Shadow of the Tomb Raider należy zgłaszać polskiemu dystrybutorowi, firmie Cenega >> klik! Jeśli problem będzie dotyczył PC, to warto zajrzeć na forum społeczności Steam >> klik! Przypominamy też, że możecie dołączyć do grupy WoTR w serwisie Steam.

   


13 września 2018, by Cez
Pokaz o SotTR w kinie: fani są rozczarowani
Seria Tomb Raider nie ma szczęścia do pokazów w kinie. Trzy filmy - dwa z Angeliną Jolie i jeden z Alicią Vikander - nie osiągnęły takiego sukcesu jak np. przygody Indiany Jonesa. Specjalny pokaz "Tomb Raider na Wielkim Ekranie" w sieci Multikino mógł to zmienić. Niestety większość widzów wyszła z sali kinowej bardzo rozczarowana.


"Tylko jednego wieczoru na całym świecie dzięki firmie Coca-Cola będziemy mogli świętować światową premierę epickiej gry Shadow of the Tomb Raider. Ponad 75 minut zapierających dech w piersiach materiałów, gameplay oraz ekskluzywnych materiałów - w tym nigdy wcześniej niepokazywanych wywiadów z trzema kobietami, które były inspiracją do wykreowania postaci Lary Croft. Zobacz nigdzie wcześniej niepublikowane materiały z nadchodzącej gry Shadow of the Tomb Raider. Obejrzyj wyzwania z gry, które pokazują w jaki sposób zdobyć miano Tomb Raidera" - w taki sposób kino zapowiadało event, który okazał się niezgodny z tym opisem.


Co tak naprawdę wyemitowano w trakcie pokazu "Tomb Raider na Wielkim Ekranie"? Aby się tego dowiedzieć, przeczytajcie szczegółową relację, a także poznajcie opinie naszych Czytelników, którzy 12 września zobaczyli film w Multikinie. W tym celu odsyłamy Was do działu Teksty.

   


13 września 2018, by Cez
Ujawniono okładkę The Dark Angel Symphony
Kompozytor Peter Connelly ujawnił wygląd okładki i pudełka Tomb Raider: The Dark Angel Symphony. Na grafice (kliknij, by powiększyć) po lewej stronie widzimy klasyczną Larę, a po prawej pannę Croft z TR Angel of Darkness.

Przypomnijmy, że muzyk ma zamiar wydać zremasterowane, a także nagrane zupełnie od nowa utwory z gier TR4, TR5 i AoD. Środki będą zbierane poprzez Kickstartera - akcja ma ruszyć 1 października. Za zebrane pieniądze kompozytor wynajmie Air Lyndhurst Studios w Londynie. Muzyk uspokaja, że nuty będą zbliżone do oryginału - utwory będą brzmiały nieco inaczej, ale wciąż bardzo znajomo. Dodatkowo prócz wydania przerobionych kawałków na płycie mają znaleźć się zremasterowane oryginały.


Podczas zbiórki na Kickstarterze oczywiście będzie można zamówić nie tylko sam krążek, ale także i gadżety. Szczegóły zostaną ogłoszone wkrótce. Więcej na temat Tomb Raider: The Dark Angel Symphony pisaliśmy tutaj. Odsyłamy również na oficjalną stronę tego projektu >> klik!

   


12 września 2018, by Cez
Zdobądź darmowe złote spluwy
Data 12 września oznacza nie tylko odblokowanie wcześniejszego dostępu do gry Shadow of the Tomb Raider, ale tego dnia przypada także amerykański Narodowy Dzień Gier Wideo. Z tej okazji Square Enix oferuje niespodziankę - darmowe bronie o złotym kolorze, które można odblokować w najnowszych przygodach Lary.


Jeśli chcesz zdobyć złoty czekan, karabin, pistolet i łuk, w pierwszej kolejności upewnij się, że posiadasz konto Square Enix Members powiązane z grą Shadow of the Tomb Raider. Jeśli tak jest, to kliknij tutaj i odblokuj cztery nagrody. Kolejnym warunkiem uzyskania do nich dostępu jest posiadanie kont w portalach społecznościowych. Przykładowo, aby odblokować złoty łuk, należy polubić oficjalne konto Tomb Raider w serwisie Facebook. Analogicznie sytuacja wygląda z czekanem (nagroda za Twittera), z pistoletem (YouTube) i karabinem (Twitch). Twórcy zapowiedzieli też złotą strzelbę, ale póki co nie ma sposobu na jej odblokowanie.

Po zalajkowaniu lub zasubskrybowaniu profilu w danym serwisie społecznościowym, należy kliknąć "Claim Reward" i postępować zgodnie z instrukcją. Niestety jeśli nie posiadasz konta w którymś z wymienionych serwisów, nie odblokujesz tej nagrody.

   


12 września 2018, by Cez
Serwis WoTR znów w napisach końcowych!
Aż chciałoby się zaśpiewać, "Oops, we did it again". Znowu to zrobiliśmy - nazwa naszego serwisu World of Tomb Raider pojawiła się w napisach końcowych kolejnej gry. Tym razem chodzi oczywiście o Shadow of the Tomb Raider.

Firma Square Enix po raz kolejny postanowiła podziękować redakcjom stron o Larze Croft z całego świata, które od wielu lat blisko współpracują z twórcami. Poniżej widzicie screen napisów końcowych Shadow of the Tomb Raider. Widać na nim fragment listy stron internetowych blisko związanych ze studiem Crystal Dynamics i Eidos Montreal.


To nie pierwszy raz kiedy serwis WoTR został w ten sposób wyróżniony. Przypomnijmy, że w 2007 roku nazwiska zwycięzców naszego konkursu zostały umieszczone w instrukcji Tomb Raider Anniversary, a z kolei nazwa naszego serwisu pojawiła się w napisach końcowych gier Tomb Raider (2013) i Rise of the Tomb Raider. Miło, że po 16 latach pracy wciąż jesteśmy w ten sposób doceniani. Nie byłoby to możliwe bez Was, naszych Czytelników. Dziękujemy, że razem z nami tworzycie jedną z największych stron o Larze Croft na świecie.

   


12 września 2018, by Cez
Można już grać w Shadow of the Tomb Raider!
Na ten moment czekaliśmy aż trzy lata! Dokładnie dziś osoby, które kupiły grę Shadow of the Tomb Raider w Edycji Croftów lub Digital Deluxe, otrzymały wcześniejszy dostęp do rozgrywki. Punktualnie o godzinie 18:00 serwis Steam odblokował grę. Właściwa premiera nastąpi w piątek 14 września - wtedy spodziewajcie się konkursu, w którym będzie można wygrać pełną wersję nowej gry.

Pora także na kilka ogłoszeń od redakcji World of Tomb Raider. Premiera gry to ogromne emocje, a co za tym idzie chęć podzielenia się wrażeniami. W serwisie WoTR możecie przeczytać redakcyjne recenzje tutaj, a jeśli macie ochotę napisać o własnych odczuciach, to możecie to zrobić w komentarzach pod postem na Facebooku >> klik!


Uwaga - spoilery, czyli wpisy na temat przebiegu fabuły lub rozwiązań zagadek, są zabronione. Nie psujmy innym zabawy. Wyraźnie oznaczone spoilery można publikować jedynie na Forum WoTR. Nasza redakcja informuje również, że w newsach i artykułach o Shadow of the Tomb Raider spoilerów absolutnie nie będzie do końca tego roku, więc możecie śmiało do nas zaglądać, bez względu na to, czy przejdziecie grę w ciągu najbliższych dni czy tygodni.

Na koniec ważna sprawa - wszelkie problemy techniczne z grą Shadow of the Tomb Raider należy zgłaszać polskiemu dystrybutorowi, firmie Cenega >> klik! Jeśli problem będzie dotyczył PC, to warto zajrzeć na forum społeczności Steam >> klik! Przypominamy też, że możecie dołączyć do grupy WoTR w serwisie Steam.

   


11 września 2018, by Cez
Jakie oceny zbiera Shadow of the Tomb Raider?
Wczoraj opublikowaliśmy trzy nasze redakcyjne recenzje Shadow of the Tomb Raider (klik!), więc pora przyjrzeć się innym polskim, a także zagranicznym ocenom. Mówiąc krótko - jest naprawdę dobrze, ale tego samego nie można powiedzieć o polskim dubbingu.

Największe światowe portale oceniły Shadow of the Tomb Raider w następujący sposób: IGN - 9/10, GameInformer - 7,5/10, PC Gamer - 84/100, GamesRadar - 4/5, The Guardian - 3/5, Destructoid - 75 / 100. Najsłabsze oceny wystawiły trzy serwisy: GameSpot - 60/100, Digital Spy - 60/100 i Telegraph - 40/100. Większość recenzentów zgadza się z redakcją WoTR, że Shadow of the Tomb Raider jest najambitniejszą odsłoną epoki reboota. Mimo że wielkich nowości brakuje, to zmiany poszły w dobrym kierunku. Wszyscy recenzenci chwalą zróżnicowaną dżunglę oraz oprawę audiowizualną. Z kolei kwestia fabuły jest już sporna - jednym bardzo się ona podoba, a dla innych jest średnia.


Także i polscy recenzenci ocenili nową grę. Redakcja Gram.pl (8/10) uważa, że Shadow of the Tomb Raider "to bezpieczna kontynuacja i w tym przypadku najlepsza z możliwych". Gry-Online (8,5/10) twierdzą, że "chyba nikt nie był przygotowany na to, jak dobrze montrealskiemu studiu udało się wpleść w kampanię ową oczekiwaną eksplorację świątyń i grobowców". Z kolei recenzent naEkranie.pl (7/10) uważa, że "to niezła gra, ale z potencjałem, który nie został do końca wykorzystany, zaś samo zakończenie również nieco niedomaga, biorąc pod uwagę fakt, że jest to zamknięcie całej trylogii". W serwisie PPE.pl (ocena 8/10) czytamy, że nowa gra "z jednej strony potrafi zaskoczyć, a po chwili pokazuje pewne braki. To nie jest najmocniejsza odsłona współczesnej trylogii, jednak w pewien sposób najodważniejsza. Deweloperzy powinni dopracować niektóre elementy, ale nawet w takiej sytuacji trudno nie polecić przygody graczom, którzy oczekują eksploracji pięknej dżungli przepełnionej efektownymi zagadkami. Plusem jest na pewno porzucenie stylu Rambo".

Jak z kolei wypadł polski dubbing? Redaktorzy WoTR grali w wersję z napisami, więc przytoczmy opinię serwisu Gry-Online: "O ile do pary aktorów podkładających głos Larze i jej towarzyszowi nie mam większych zastrzeżeń, tak pozostałych dialogów w grze słucha się ciężko. Dotyczy to przede wszystkim mieszkańców wioski, którą odwiedzamy mniej więcej w połowie fabuły. Nie dość, że sama treść rozmów pozostawia wiele do życzenia, to na dodatek stopień zaangażowania aktorów ewidentnie psuje immersję". Podobnego zdania jest recenzent Gram.pl: "Gorczyca jak zwykle daje radę, podobnie jak aktorzy użyczający swoich głosów pierwszoplanowym bohaterom. Inaczej wygląda sprawa z NPC-ami, których spotkamy na swojej drodze; ciężko wyczuć jakiekolwiek emocje w ich głosach".

W serwisie Metacritic widzimy, że gra Shadow of the Tomb Raider na Xboxa One uzyskała średnią ocen wynoszącą 82%, na PS4 78%, a na PC 81%.

   


10 września 2018, by Cez
Zobacz zwiastun premierowy Shadow of the TR
Do premiery Shadow of the Tomb Raider pozostały już tylko cztery dni. Square Enix właśnie opublikowało "Launch Trailer", czyli zwiastun premierowy. Dwuminutowy filmik możecie zobaczyć »TUTAJ«. Uwaga - twórcy niestety umieścili w finałowej zajawce sporo nowych fragmentów gry, także z jej końca.


Jeszcze dziś w naszym serwisie opublikujemy recenzje najnowszej gry Shadow of the Tomb Raider!

UPDATE (10.09)
Nasze trzy gorące redakcyjne recenzje (jedną główną i dwie dodatkowe) znajdziecie w dziale Shadow of the Tomb Raider, a konkretnie »TUTAJ«

   


9 września 2018, by Cez
Zrób sobie selfie z lamą! [WIDEO]
Już w czerwcu informowaliśmy, że w Shadow of the Tomb Raider pojawi się tryb fotograficzny. Pierwotna zapowiedź dotyczyła tylko PC, ale na szczęście okazało się, że tryb foto znajdzie się także na konsolach Xbox One i PlayStation 4.

Dzięki trybowi fotograficznemu będziemy mogli uwiecznić piękne lokacje i ulubione momenty z gry Shadow of the Tomb Raider. Moduł ten wyposażony jest w wiele opcji, takich jak zmiana skali powiększenia, kąta nachylenia czy palety barw. Będzie można również dodać ramkę dookoła zdjęcia lub logo. Jeśli na Waszej fotce chcecie uwiecznić Larę, to będziecie mogli zmienić jej minę - od domyślnej, poprzez uśmiechniętą, radosną, złą czy też smutną. Do wyboru, do koloru! Tutaj zobaczcie filmik, który prezentuje tryb fotograficzny.


Przy okazji zobaczcie także wideo (klik!), podsumowujące fabułę poprzednich dwóch gier - Tomb Raider (2013) i Rise of the Tomb Raider, a także filmik ukazujący Shadow of the Tomb Raider na konsoli Xbox One X. Według twórców to właśnie na platformie Microsoftu gra ma wyglądać najlepiej (klik!).

   


8 września 2018, by Cez
Lara zyskała własną kolekcję ubrań
Zapewne są wśród Was fanki panny Croft, które zawsze chciały założyć na siebie ciuch zainspirowany grami Tomb Raider, ale zabrakło czasu lub zapału, aby przygotować własny cosplay. Firma Her Universe wyszła naprzeciw fankom serii Tomb Raider i stworzyła oficjalną kolekcję wzorowaną na ciuchach Lary.


Projekt powstał przy współpracy Her Universe ze Square Enix. Całą kolekcję opracowała projektantka Hannah Kent (na zdjęciach wyżej - kliknij, by powiększyć), która prywatnie jest wielką fanką serii Tomb Raider. Nad projektem czuwała także Meagan Marie z Crystal Dynamics.

Kolekcja składa się m.in. z lekkich ubrań zainspirowanych nową grą Shadow of the Tomb Raider, a także z kurtki zimowej z Rise of the Tomb Raider, czy też nawet z kurtki-pilotki z gry Tomb Raider II. Można również zamówić zabawną koszulkę z Larą i T-Rexem. Wszystkie oferowane produkty znajdziecie w filmiku promocyjnym >> klik! Zamówienia można składać na stronie Her Universe >> klik!

   


6 września 2018, by Cez
Bądź taki jak Lara w Shadow of the TR
W serwisie YouTube zadebiutował pierwszy odcinek cyklu pt. "Challenges with Ant Middleton", w którym pięciu youtuberów zmierzy się z wyzwaniami żywcem wyjętymi z gry Shadow of the Tomb Raider. Filmik znajdziecie tutaj.


W pierwszym pięciominutowym odcinku youtuber Oli White musiał zmierzyć się ze swoimi dwoma lękami: klaustrofobią i lękiem wysokości. W tym celu Ant Middleton - prezenter telewizyjny i ekspert od surwiwalu w jednym - zaprowadził go do dawnej kopalni w Walii. Tam Oli musiał pokonać swoje lęki, wykonując skok w podziemiach z dużej wysokości.

Premiera Shadow of the Tomb Raider nastąpi już 14 września na platformach Steam, PlayStation 4 i Xbox One. Z kolei 12 września gra zostanie odblokowana w przypadku tych graczy, którzy zamówili wydania Digital Deluxe, Croft Edition i Ultimate Edition.

   


5 września 2018, by Cez
Wygraj bilety do Multikina na film o SotTR!
Już 12 września o godzinie 20:00 w następujących kinach sieci Multikino: Katowice, Kraków, Poznań 51 i Warszawa Złote Tarasy będzie można zobaczyć 75-minutowy film dokumentalny o Shadow of the Tomb Raider w angielskiej wersji językowej (niestety seans w Gdańsku został odwołany).

Za pośrednictwem serwisu WoTR możecie wygrać bilety na seans w tych czterech powyższych kinach. W konkursie liczy się szybkość! Jeśli nie uda Wam się wygrać biletów, to pamiętajcie, że można je jeszcze zakupić na stronie Multikina >> klik! Każdy kto kupi bilet na wydarzenie "Tomb Raider na Wielkim Ekranie" w Multikinie otrzyma kody do bonusów w nowej grze.


Regulamin konkursu:

1. W konkursie może wziąć udział każdy z wyjątkiem redakcji serwisu World of Tomb Raider.

2. Łącznie w konkursie można wygrać osiem biletów. Mamy do rozdania dwa pojedyncze bilety do Multikina Katowice i dokładnie taką samą ilość w przypadku pozostałych trzech kin: Kraków, Poznań 51 i Warszawa Złote Tarasy. Sponsorem nagród jest sieć Multikino.

3. Aby wziąć udział w konkursie, należy przesłać na adres redakcjawotr@gmail.com odpowiedź na pytanie, które brzmi: "wymień podstawowe nazwy trzech platform, na których będzie można zagrać w Shadow of the Tomb Raider". W temacie maila należy wpisać "Multikino XYZ", gdzie w miejsce "XYZ" uczestnik konkursu wpisuje wybrane przez siebie kino, czyli: Katowice, Kraków, Poznań 51 lub Warszawa Złote Tarasy. Dodatkowo w treści maila należy podać swoje imię i nazwisko. Jeden uczestnik może wysłać maksymalnie jedno zgłoszenie.

4. Pierwsze dwie osoby, które przyślą poprawną odpowiedź na pytanie oraz wpiszą w temacie maila "Multikino Katowice", otrzymają bilety do Multikina w Katowicach. Analogicznie wybierzemy zwycięzców w przypadku Multikina Kraków, Poznań 51 i Warszawa Złote Tarasy. Nazwiska łącznie ośmiu zwycięzców zostaną przekazane sieci Multikino. Darmowe wejściówki będą na zwycięzców czekały w kasach biletowych tuż przed seansem w wybranym kinie.

5. Uczestnik konkursu wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych (zgodnie z Ust. z dn. 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych Dz. U. Nr 101/2002, poz. 926 z późn. zm.) przez World of Tomb Raider wyłącznie na potrzeby przeprowadzenia konkursu.

UPDATE (05.09)
Uwaga, konkurs został już zakończony, prosimy o nie przesyłanie maili. Prawidłowa odpowiedź na pytanie konkursowe to oczywiście PC, PlayStation 4 i Xbox One. Oto nazwiska ośmiu zwycięzców: Julia Długosz, Monika Ociepka, Dagmara Dyrda, Krystian Horwacik, Joanna Pawlak, Michał Wrzesiński, Eryk Sambor i Katarzyna Krajewska.

   


3 września 2018, by Cez
Blu-Ray i trzy DVD z nowym filmem trafiają do...
Pora rozwiązać konkurs, w którym można było wygrać jedno polskie wydanie Blu-Ray z filmem Tomb Raider (2018) i trzy wydania DVD. Zadaliśmy Wam łącznie dziesięć pytań. Mile zaskoczyło nas to, że aż około dwudziestu osób zdobyło maksymalną liczbę punktów, a to oznacza, że bardzo uważnie śledziliście newsy z wiosny tego roku o nowym filmie lub też potraficie dotrzeć do głębin naszego Archiwum :) Oznacza to także, że zgodnie z regulaminem zwycięzców musieliśmy wylosować spośród osób, które zdobyły 10 punktów.


Miło nam poinformować, że polskie wydanie Blu-Ray z filmem Tomb Raider (2018) trafi do Krzysztofa Szukalskiego. Z kolei wydania DVD powędrują do Anny Lis, Adriana Leszczyńskiego i Joanny Pawlak. Całej czwórce zwycięzców gratulujemy! Pora zatem na prawidłowe odpowiedzi:

1) Fabuła nowego filmu została oparta na dwóch grach z Larą. Wymień ich tytuły.
Odp. Tomb Raider (2013) i Rise of the Tomb Raider.

2) Podaj prawdziwe imię i nazwisko kompozytora nowego filmu.
Odp. Tom Holkenborg / Antonius Tom Holkenborg (link).

3) Wymień dwa kraje, w których kręcono nowy film.
Odp. Republika Południowej Afryki / RPA / Południowa Afryka oraz Wielka Brytania / Anglia (link).

4) Wymień wszystkie polskie aktorki, które użyczyły głosu Larze w nowym filmie.
Odp. Kinga Suchan, Marianna Obuchowicz, Maja Kwiatkowska (link).

5) Wymień miasta, w których powstały Escape Room promujące nowy film.
Odp. Londyn i Los Angeles (link).

6) W którym kraju zorganizowano interaktywny konkurs pt. Raid The Tomb?
Odp. W Australii (link).

7) Reklama jakiego modelu samochodu towarzyszyła promocji nowego filmu?
Odp. Volvo XC40 (link).

8) Podaj nazwę japońskiego zespołu i tytuł ich utworu, który promował nowy film.
Odp. E-Girls, "Dynamite Girl" (link).

9) Wymień tytuły trzech gier, które towarzyszyły kampanii reklamowej filmu.
Odp. należało wymienić trzy tytuły spośród czterech: Tomb Raider Arcade (link), Tomb Raider VR: Lara's Escape / Tomb Raider Action VR (link), Tomb Raider: Escape The Tomb (link), Final Fantasy Brave Exvius (link).

10) Wymień przynajmniej trzy aktorki, które prócz Alicii Vikander były brane pod uwagę do roli Lary w nowym filmie.
Odp. wystarczyło podać trzy nazwiska spośród czterech: Daisy Ridley, Cara Delevingne, Emilia Clarke, Saoirse Ronan (link).