strona główna // forum // chat // kontakt // facebook // youtube

Powrót do Archiwum

STYCZEŃ 201829 stycznia 2018, by Cez
Poznajcie filmową kapłankę królowej Himiko
Serwis IMDb donosi, że w nadchodzącym filmie Tomb Raider (2018) Rae Lim (na zdj. poniżej) wcieli się w opiekunkę grobu japońskiej królowej Himiko. Postać Rae została dodana dopiero w post-produkcji. Rae Lim to singapurska aktorka i tancerka, która na co dzień mieszka w Londynie.


Przy okazji dodajmy, że w nowym filmie wystąpi 79-letni Derek Jacobi (na zdj. poniżej), brytyjski aktor i reżyser teatralny, filmowy i telewizyjny, który za swoje zasługi dla teatru w 1994 roku otrzymał tytuł szlachecki. Dereka możemy zobaczyć w zwiastunie, a konkretnie w scenie, w której wraz z Larą i Aną przebywa w biurze firmy Croft Holdings, należącej do zmarłego ojca głównej bohaterki. Prawdopodobnie aktor wciela się w szefa korporacji.


Przypomnijmy, że premiera filmu Tomb Raider (2018) w większości krajów odbędzie się już 16 marca, a w Polsce dopiero 6 kwietnia. Obraz będzie rebootem względem reboota, jakim była gra Tomb Raider (2013). Film ukaże niekanoniczne, alternatywne wydarzenia względem oryginału. O tym dlaczego doszło do takiego zamieszania, pisaliśmy tutaj.

   


27 stycznia 2018, by Cez
Nathan McCree zaprasza na live stream
Produkcja albumu Nathana McCree pt. The Tomb Raider Suite z utworami z TR1, TR2 i TR3 jest już prawie ukończona, ale pozostało jeszcze miksowanie w studiu Abbey Road. Proces ten będzie można zobaczyć na Facebooku w trakcie relacji na żywo. Miksowanie odbędzie się w najbliższy czwartek 1 lutego o godzinie 20:00 czasu polskiego. Relacja zostanie wyemitowana na oficjalnym profilu The Tomb Raider Suite >> klik!


Przypomnijmy, że album The Tomb Raider Suite zadebiutuje 1 maja. Osoby, które nie nabyły go w trakcie zbiórki pieniędzy na Kickstarterze, mogą go zakupić tutaj.

   


25 stycznia 2018, by Cez
Filmowy przewodnik z okładką
Wydawnictwo Titan Books ujawniło okładkę publikacji pt. Tomb Raider: The Art and Making of the Film (kliknij, by powiększyć), o której pisaliśmy już w listopadzie.

Przewodnik po nowym filmie Tomb Raider (2018) będzie zawierał m.in. szkice koncepcyjne, opis kulis powstawania tej produkcji oraz przedmowę napisaną przez reżysera Roara Uthauga oraz producenta Grahama Kinga. Wydawnictwo zadebiutuje 20 marca, czyli kilka dni po premierze filmu. Autorką przewodnika jest Sharon Gosling, która tworzyła opracowania do takich marek jak Wonder Woman, Planeta Małp czy Gwiezdne Wrota.

Nowa publikacja będzie liczyła 176 stron i zostanie wydana w sztywnej oprawie. Cena wynosi $39.95, czyli ok. 150 zł.

   


25 stycznia 2018, by Autumn
Od Shreka poprzez Wonder Woman aż do Lary
Serwis Tresa Magazine przeprowadził wywiad ze wschodzącą gwiazdą, Emily Carey, która bardzo szybko wzbogaca swoją filmografię o kolejne przebojowe role. W ubiegłym roku aktorka wcieliła się w młodą Wonder Woman, a już niedługo pojawi się na ekranie jako czternastoletnia Lara Croft w filmie Tomb Raider (2018). Czego dowiadujemy się z wywiadu?

Emily urodziła się 30 kwietnia 2003 roku w północnym Londynie. Dziewczyna dzięki swojej teatralnej rodzinie od najmłodszych lat miała styczność z aktorstwem i od zawsze chciała być gwiazdą. W wieku 8 lat została zauważona przez jedną z agentek i zadebiutowała w teatrze Royal Drury Lane w sztuce pt. Shrek The Musical. Carey mimo swojego młodego wieku ma już na swoim koncie dobrze znane role serialowe. Wcieliła się między innymi w Grace Beauchamp w dramacie pt. Na sygnale oraz zagrała rolę Mary Conan Doyle w serialu dramatycznym Houdini & Doyle.


W 2017 roku Emily po raz pierwszy otrzymała rolę w filmie, i to nie w byle jakim - wcieliła się w dwunastoletnią Dianę w ekranizacji komiksu DC. "Wonder Woman był moim pierwszym hollywoodzkim filmem. Przez dziewięć tygodni trenowałam do jednej sceny, to było absolutnie szalone" - wspomina aktorka. Niedługo potem Emily została obsadzona w tytułowej roli w filmie o Anastazji, który będzie realizowany przez stację Netflix. Z kolei już 16 marca (w Polsce dopiero 6 kwietnia) zobaczymy młodą aktorkę w kolejnej roli silnej i niezależnej kobiety - czternastoletniej Lary Croft w filmie Tomb Raider (2018). "Pracuję naprawdę ciężko i wiem, że aktorstwo jest tym, co chcę robić, jak będę dorosła" - mówi Emily.

Aktorka mimo swojego młodego wieku jest bardzo zaangażowana w działalność charytatywną. Emily aktywnie wspiera kampanię My Brave, a także planuje zebrać fundusze dla Royal Marsden Hospital oraz dla Fundacji Ronalda McDonalda.

Przypomnijmy, że w filmie Tomb Raider (2018) aż trzy aktorki wcieliły się w Larę. Prócz czternastoletniej Emily Carey w tej roli zobaczymy także siedmioletnią Maisy De Freitas (pisaliśmy o niej tutaj) oraz oczywiście dwudziestodziewięcioletnią Alicię Vikander.

   


24 stycznia 2018, by Cez
Dlaczego filmowy Mathias szuka zemsty?
Walton Goggins, który w filmie Tomb Raider (2018) wcieli się w Mathiasa Vogela, czyli w główny czarny charakter, nigdy nie grał w żadne gry z Larą ani nie widział dwóch filmów z Angeliną Jolie - to tylko niektóre ciekawostki, które znajdziemy na łamach serwisu IGN.

W nowym filmie Mathias Vogel jest powiązany z organizacją Trójca, która chce doprowadzić do globalnej katastrofy. Mathias od siedmiu lat przebywa na wyspie Yamatai, gdzie został wysłany przez ojca Lary, Richarda Crofta, na poszukiwania zaginionego grobowca. Problem w tym, że okazały się one bardzo czasochłonne. "Przypuszczam, że jego pragnienie zemsty, jeśli takie rzeczywiście istnieje, wynika z gniewu i frustracji z powodu ostatnich siedmiu lat" - mówi Walton Goggins. "On zmarnował swoje życie i tęskni za rodziną z powodu poszukiwań czegoś, do czego współrzędne przekazał mu ojciec Lary Croft".


Przypomnijmy, że w grze Tomb Raider (2013) motywacje Mathiasa były zupełnie inne. Mężczyzna przebywał na wyspie nie siedem, a trzydzieści jeden lat. Trafił na Yamatai przypadkiem, rozbijając samolot. W kolejnych latach pobytu na wyspie Mathias założył kult Solarii, który chciał wskrzesić królową Himiko, bowiem był to jedyny sposób na wydostanie się z wyspy. W grze pojawiła się informacja, że Trójca interesowała się niezwykłymi właściwościami wyspy, jednak Mathias i Solarii nie mieli nic wspólnego z tą organizacją, ani tym bardziej z ojcem Lary, który w grze się nie pojawił.

Powyższe spore zmiany wynikają z tego, że firma Square Enix zezwoliła wytwórni Warner Bros na luźną interpretację wydarzeń z gry. W efekcie nowy film Tomb Raider (2018) będzie rebootem reboota, jakim była gra Tomb Raider (2013).

   


23 stycznia 2018, by Cez
Pierwszy filmowy Tomb Raider trafi na Netflixa
Serwis IGN donosi, że 1 lutego na platformie Netflix ponownie pojawi się Tomb Raider Movie z 2001 roku. Netflix to internetowa wypożyczalnia, oferująca za stałą opłatą filmy i seriale poprzez media strumieniowe. Obecnie platforma jest dostępna na całym świecie, z wyjątkiem Chin.

W chwili obecnej nieznana jest data premiery drugiej części, czyli Cradle of Life. Dodajmy, że póki co mowa jest jedynie o dostępności Tomb Raider Movie w Stanach Zjednoczonych. Nie wiadomo, kiedy film ponownie trafi na Netflixa w Europie, w tym w Polsce.


To nie pierwszy przypadek przypominania o istnieniu dwóch poprzednich filmów z Larą Croft tuż przed premierą nowego, czyli Tomb Raider (2018). W grudniu informowaliśmy o nowych wydaniach Blu-ray w jakości 4K Ultra HD, które zadebiutują w Ameryce Północnej, Południowej i Japonii już 27 lutego >> link do archiwalnego newsa. Pojawiła się również nowa informacja o tym, że we Francji to wydanie będzie dostępne od 6 marca.

   


22 stycznia 2018, by Cez
Ktokolwiek widział, ktokolwiek grał...
Wytwórnia Warner Bros pochwaliła się zwiastunem gry stworzonej na Snapchata pt. Tomb Raider: Escape The Tomb, która ma promować film Tomb Raider (2018). W filmiku widzimy wyraźne słowa "play now", czyli wydawać by się mogło, że rozgrywka jest już możliwa. Jak donoszą fani Lary zarówno z Polski jak i ze świata - jeszcze nikomu nie udało się odnaleźć tej gry na Snapchacie. Ponadto nikt nie wie jak miałaby ona działać, bo w tej aplikacji gier po prostu nie ma.


Sytuacja jest zaskakująca, bo o Tomb Raider: Escape The Tomb mówi się wszędzie, tylko nie na Snapchacie. Gierka została zapowiedziana w formie zwiastuna w takich serwisach społecznościowych jak Facebook, Twitter czy Instagram, które następnie kierują odbiorców do Snapchata, a tam po grze ani widu ani słychu. Najprawdopodobniej mamy do czynienia z falstartem i prędzej czy później gra zostanie uruchomiona. Po zwiastunie i screenach możemy wywnioskować, że gracze będą rozwiązywać zagadki logiczne.

Cóż, trzeba przyznać, że Escape The Tomb to ewenement w historii serii Tomb Raider - wspomniana gierka-widmo powstała na podstawie filmu, który powstał na podstawie gry. I wiecie co? My to przewidzieliśmy już 2 lata temu ;) >> klik!

UPDATE (22.01)
Mieliśmy rację - wcześniejszy zwiastun Tomb Raider: Escape The Tomb był falstartem. Minigra przeglądarkowa pojawiła się dopiero teraz - znajdziecie ją nie na Snapchacie, a TUTAJ. Można w nią grać zarówno na komputerze jak i na urządzeniach mobilnych. Zabawa polega na rozwiązaniu pięciu łamigłówek, przy czym czas na wykonanie zadań jest ograniczony. Na końcu wyświetla się uzyskany wynik. Jeśli gracz nie zdąży wykonać jednego z pięciu zadań cząstkowych, Lara wpada do dziury.

   


22 stycznia 2018, by Cez
Maryla Rodowicz śni, że jest Larą Croft
W listopadzie ubiegłego roku informowaliśmy Was o tym, że znana polska wokalistka Maryla Rodowicz postanowiła wcielić się w Larę Croft w specjalnej sesji zdjęciowej (link do archiwalnego newsa). W lutowym numerze polskiego miesięcznika dla kobiet pt. "Claudia" możemy znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego 72-letnia piosenkarka wcieliła się właśnie w bohaterkę serii Tomb Raider.


"Śnię, że Lara Croft - wojowniczka z gry komputerowej - to ja!" - wyjaśnia wokalistka na łamach "Claudii" w artykule "Małe tęsknoty..." autorstwa Agnieszki Rakowskiej-Barciuk. "Jaka prawda o mnie kryje się za tym pragnieniem? Tak jak Lara jestem typem wojowniczki. Dziś widzę to wyraźnie, że kobieta całe życie walczy. Walczy ze wszystkim: z życiem, ze sobą (…). Mam wrażenie, że - podobnie jak Lara - jestem niezniszczalna. I tego będę się trzymać. Jestem też dzielna (…). Ale z kolei muszę przyznać, że podobnie jak Croft lubię samotność. Tyle, że ona samotności szuka w górach, a ja - jeżdżę na ryby (…). Czy jak Lara Croft umiem strzelać? Oczywiście! Przyjaźniłam się z generałem Petelickim, założycielem jednostki Grom, i często byłam zapraszana na poligon. Uwielbiałam tam sobie postrzelać. Zawsze trafiałam. Mam cela!"

Przypomnijmy, że powyższe zdjęcie autorstwa Piotra Porębskiego było elementem charytatywnej sesji fotograficznej. Akcja Projekt "Marzenie" organizowana była we współpracy z Fundacją "Mam Marzenie". Pełną wypowiedź Maryli Rodowicz na temat Lary Croft znajdziecie w najnowszym numerze "Claudii".

   


21 stycznia 2018, by Cez
Narysuj filmową Larę i wygraj 2000 dolarów
Serwis Talenthouse i wytwórnia Warner Bros ogłosili konkurs artystyczny dla pełnoletnich fanów Lary Croft z całego świata, w tym z Polski. Piątka zwycięzców otrzyma po dwa tysiące dolarów, a prace najlepszej dwójki zostaną zrealizowane w postaci murali.

Na czym polega zabawa? Na stworzeniu pracy artystycznej, która będzie zainspirowana najnowszym filmem Tomb Raider (2018). Plik może być w formacie JPEG lub PNG o wielkości maksymalnie do 10 MB. Uwaga! Nie należy wysyłać fotografii ani filmiku. Praca musi nawiązywać tylko i wyłącznie do nowego filmu, a nie do gier z Larą.

Swoje zgłoszenia należy przesłać poprzez stronę Talenthouse do 12 lutego >> klik! Wyniki poznamy osiem dni później. Jeden uczestnik może podesłać maksymalnie 10 prac.

   


20 stycznia 2018, by Autumn
Oto sekrety treningu i diety Alicii Vikander
Alicia Vikander, szwedzka aktorka, która wciela się w rolę Lary Croft w nadchodzącym filmie Tomb Raider (2018), ciężko pracowała nad każdym mięśniem swojego ciała. W przeprowadzonym przez portal The Hollywood Reporter wywiadzie jej trener zdradza jak aktorka zdobyła ciało panny Croft.

Alicia pracowała nad swoją formą wraz z hollywoodzkim trenerem personalnym i byłym hokeistą Magnusem Lygdbackiem (na zdj. po lewej). To dzięki jego treningom i specjalnie przygotowanemu planowi żywieniowemu Alicia przybrała około 7 kilogramów masy mięśniowej. Dieta ułożona dla Vikander wykluczała spożycie cukrów oraz szybkich węglowodanów, natomiast treningi aktorki prócz codziennego wysiłku na siłowni obejmowały również mieszane sztuki walki, wspinaczkę i łucznictwo.


"Alicja jest niesamowicie pracowita. Najtrudniej było mi ją namówić na wzięcie wolnego, by odpocząć" - mówi Magnus Lygdback. Trener w wywiadzie nawiązał także do Angeliny Jolie, która wcielała się w Larę w Tomb Raider Movie i Cradle of Life. "Angelina wykonała świetną robotę, ale tym razem chcemy pokazać Larę w trochę innym świetle. To nowoczesna, silna i niezależna kobieta, dokładnie taka, jakiej w tej chwili potrzebuje świat".

Plany żywieniowe Alicii możecie zobaczyć tutaj, natomiast przykładowy trening Magnusa jest dostępny pod tym linkiem.

   


19 stycznia 2018, by Cez
Drugi zwiastun z napisami PL [WIDEO]
Firma Forum Film, czyli polski dystrybutor obrazu Tomb Raider (2018), przekazał nam rodzimą wersję drugiego zwiastuna wraz z napisami. Trailer możecie zobaczyć TUTAJ. W chwili obecnej nie wiadomo czy w kinach w Polsce będzie również dostępna wersja z dubbingiem.


Dla przypomnienia - pierwszy zwiastun z napisami PL możecie zobaczyć tutaj. Z kolei tu poznacie kulisy powstawania filmu.

UPDATE (20.01)
Posłuchajcie pełnej wersji coveru utworu Destiny's Child's "Survivor", który na potrzeby zwiastuna Tomb Raidera stworzyła grupa 2WEI >> klik!

   


18 stycznia 2018, by Cez
Zobacz drugi zwiastun filmu! [WIDEO]
Od kilku dni ptaszki ćwierkały, że Warner Bros zamierza opublikować drugi zwiastun filmu Tomb Raider (2018). Tak też się stało! Uwaga, uwaga, przed Wami nowy trailer, który trwa dokładnie 2 minuty i 24 sekundy >> KLIK!


Alicia Vikander wcieliła się w zrebootowaną Larę, którą po raz pierwszy zobaczyliśmy w grze Tomb Raider (2013). To właśnie ta produkcja posłużyła twórcom filmu jako materiał wyjściowy. Dodajmy jednak, że obraz przedstawi podobną, ale alternatywną, niekanoniczną przygodę związaną m.in. z Himiko i Yamatai. Ważny wątek będzie dotyczył ojca bohaterki, Richarda Crofta, którego nie było w grze z 2013 roku.

Jak Wam się podoba zwiastun? Piszcie, komentujcie na naszym profilu na Facebooku oraz na naszym Forum.

   


16 stycznia 2018, by Cez
Film opóźniony o trzy tygodnie. Mamy wyjaśnienie!
Trzy dni temu poinformowaliśmy Was, że Forum Film Poland, czyli nasz lokalny dystrybutor Tomb Raider (2018), przesunął polską premierę z 16 marca (dokładnie za dwa miesiące) na 6 kwietnia. Decyzja ta rozczarowała wielu z Was, o czym pisaliście w komentarzach. Gdy do polskich kin wchodziły dwa pierwsze filmy z Angeliną Jolie, w Polsce mieliśmy spore opóźnienia, jednak były one wówczas na porządku dziennym w przypadku wielu zagranicznych tytułów. Obecnie standardem w polskich kinach jest premiera przypadająca na ten sam czas co w innych krajach europejskich. Dlaczego zatem nowy film zobaczymy trzy tygodnie później niż reszta świata?

"Data premiery filmu została przesunięta na 6 kwietnia w trosce o jak najlepszą ekspozycję Tomb Raidera w polskich kinach oraz umożliwienie jak najszerszej widowni wybranie się do kina" - wyjaśnia Sławomir Salamon, dyrektor generalny Forum Film Poland. "W naszej ocenie poprzednia data na polskim rynku nie zapewniała filmowi wystarczająco dobrych warunków dystrybucyjnych. Dodam, iż pracujemy nad tym, aby film można było obejrzeć jeszcze przed Świętami w wybranych kinach".


Co może oznaczać brak "dobrych warunków dystrybucyjnych"? Dokładnie 15 marca do polskich kin wejdzie film Pitbull: Ostatni pies. Niewykluczone, że właśnie ten tytuł mógłby okazać się zbyt silną konkurencją wobec przygód Lary Croft. Tydzień później, a dokładnie 23 marca, w Polsce zadebiutuje kolejny mocny tytuł, a mianowicie Pacific Rim: Rebelia. Dwa tygodnie po światowej premierze Tomb Raidera wypada Wielkanoc i zwyczajowo w Polsce w tym czasie dystrybutorzy unikają premier. Prawdopodobnie z tych powodów nowy film z Larą zobaczymy dopiero 6 kwietnia. Dystrybutor zaprzecza, jakoby przyczyną opóźnienia był dodatkowy czas potrzebny na realizację dubbingu. Decyzja o nagraniu polskich głosów nie została jeszcze podjęta i nawet jeśli Forum Film zdecyduje się na dubbing, nie miałby on wpływu na przesunięcie daty z 16 marca na 6 kwietnia.

Dodajmy, że w dniu, w którym do polskich kin wejdzie Tomb Raider (2018), odbędzie się także premiera… innego filmu z gościnnym udziałem Lary Croft (na zdj. poniżej). Mowa oczywiście o obrazie Spielberga pt. Ready Player One, o którym pisaliśmy np. tutaj. Dystrybutorem tego tytułu jest firma Warner Bros Entertainment Polska, która prawdopodobnie postanowiła opóźnić premierę o tydzień z uwagi na Wielkanoc. Na świecie Ready Player One pojawi się 30 marca, a w Polsce 6 kwietnia.


A jak wypada polska data premiery filmu Tomb Raider (2018) na tle innych krajów? Cóż, jeśli nic się nie zmieni, to Polacy zobaczą ten tytuł jako ostatni na świecie. Brytyjska i amerykańska premiera została zaplanowana na 16 marca, jednak już dwa dni wcześniej obraz pojawi się we Francji, Belgii i Szwajcarii. 15 marca premiera odbędzie się w wielu krajach europejskich, np. w Niemczech, Czechach, Portugalii czy na Węgrzech. Jedynie trzy kraje zaliczą opóźnienie względem 16 marca. W Japonii nowe przygody Lary pojawią się 21 marca, a na Słowacji 22 marca. Trzecim krajem jest Polska. Przypomnijmy: w naszym kraju premiera odbędzie się 6 kwietnia.

   


14 stycznia 2018, by Cez
Premiera albumu TR Suite nastąpi w maju
Mamy dla Was nowe informacje w sprawie albumu Nathana McCree pt. The Tomb Raider Suite z utworami z TR1, TR2 i TR3. Ruszyła strona internetowa związana z tym projektem, na której możemy znaleźć nowe szczegóły >> klik! Najważniejszą kwestią jest data premiery. Choć początkowo kompozytor chciał wydać album już w listopadzie ubiegłego roku, a później mówił o styczniu, to z nowej strony wynika, że wysyłka The Tomb Raider Suite nastąpi w maju.


Przypomnijmy, że krążek zostanie wydany dzięki ubiegłorocznej akcji na Kickstarterze, w której wzięło udział ponad 2600 osób. Łącznie fani przekazali aż 121 procent wymaganej sumy, czyli ok. 195 tysięcy funtów. Kompozytor informował, że każdy kto na Kickstartrze wpłacił co najmniej 5 funtów, będzie uczestniczył w losowaniu albumu wyróżniającego się unikalną okładką, na której widnieje klasyczna Lara na czarnym tle. Tego wydania nie będzie można zakupić osobno. McCree informuje, że losowanie aż stu zwycięzców odbędzie się już 22 stycznia. Wyniki zostaną opublikowane na stronie internetowej projektu. Z kolei 7 lutego nastąpi kolejne losowanie. Spośród osób, które wpłaciły co najmniej 45 funtów zostanie rozlosowanych 10 zaproszeń na specjalną kolację z kompozytorem w Wielkiej Brytanii oraz tyle samo w San Francisco (nagroda nie obejmuje transportu i zakwaterowania). To jeszcze nie koniec - 22 czerwca kompozytor wylosuje pięciu szczęśliwców, którzy otrzymają iPhone'a 7 o pojemności 256 GB.


Nathan McCree przy okazji ujawnia lokalizacje dwóch specjalnych kolacji, które na Kickstarterze kosztowały 150 funtów, czyli ok. 715 zł. 28 kwietnia pierwsza z nich odbędzie się… uwaga, uwaga… na terenie posiadłości Hatfield House w Wielkiej Brytanii, czyli w słynnym Croft Manor z pierwszych dwóch filmów z Angeliną Jolie! (zdj. powyżej). W kolacji będzie uczestniczył nie tylko Nathan McCree, ale także Meagan Marie z Crystal Dynamics, modelka Natalie Cook oraz Shelley Blond - pierwszy głos Lary Croft (zdjęcia wspomnianych gości specjalnych widzicie poniżej - Nathan McCree opublikował na swojej stronie nasze słynne zdjęcie ukazujące Shelley całującą figurkę Lary). Z kolei druga kolacja odbędzie się 14 lipca w San Francisco, a konkretnie w muzeum Legion of Honor. W spotkaniu będzie uczestniczył Nathan McCree, Meagan Marie oraz modelka Jill De Jong.


Na nowej stronie projektu nie zabrakło także sklepiku, w którym zgodnie z obietnicą można zamówić w przedsprzedaży album The Tomb Raider Suite z zupełnie inną okładką (na zdj. u góry). Tej zaprojektowanej dla akcji na Kickstarterze już nie można nabyć. Prócz krążka w wersji cyfrowej, winylowej oraz w pudełku CD zwykłym lub limitowanym, można także kupić plakaty, koszulki czy zestaw nut. Zawartość sklepu możecie zobaczyć tutaj.

UPDATE (14.01)
Nathan McCree potwierdził, że data premiery albumu to dokładnie 1 maja tego roku.

   


13 stycznia 2018, by Cez
Polska premiera filmu opóźniona o trzy tygodnie!
Napłynęła do nas zła wiadomość od Forum Film, czyli polskiego dystrybutora Tomb Raider (2018). Obraz, który na świecie zadebiutuje 16 marca tego roku, do polskich kin trafi trzy tygodnie później, czyli dopiero 6 kwietnia. Dystrybutor w oficjalnym komunikacie nie informuje o przyczynach zmiany daty. Gdy tylko otrzymamy taką wiadomość, niezwłocznie o tym napiszemy.


Lara Croft to niepokorna córka ekscentrycznego podróżnika zaginionego przed laty. Teraz, jako 21-letnia kobieta, podąża własną ścieżką, odmawiając spełnienia woli ojca, który chciał dla niej spokojnego życia. Zostawia wszystko za sobą i udaje się w ostatnie znane miejsce jego pobytu. Poszukując śladów, musi odnaleźć osławiony grobowiec na mitycznej wyspie u wybrzeży Japonii. Jeśli nie przezwycięży własnych lęków, może nie przeżyć niezwykle niebezpiecznej wyprawy. Jak wiele poświęci, by poznać tajemnicę zniknięcia ojca i zyskać miano tomb raidera?

   


12 stycznia 2018, by Cez
Postaw Angelinę na biurku
Premiera nowego filmu Tomb Raider (2018) tuż-tuż, więc to doskonały moment na przypomnienie fanom o istnieniu poprzedniej wersji kinowej Lary. Chińska firma Pop Toys właśnie wypuściła na rynek figurkę o nazwie "Tomb Explorer" wzorowaną na Larze-Angelinie z Tomb Raider Movie z 2001 roku. Studio Crystal Dynamics przekazało nam, że nowy gadżet jest nieoficjalny.


Podstawowy zestaw składa się z 30-centymetrowej Lary z plecakiem, flarą i pistoletami oraz z wymiennymi rękoma i nogami. Wersja Deluxe zawiera dodatkowo robota znanego z pierwszego filmu, dwie połówki Trójkąta Światła oraz opcjonalne, krótsze spodnie. Wersja podstawowa kosztuje ok. 160$, a Deluxe 235$. Figurki można nabyć na portalu aukcyjnym Ebay.


Po więcej informacji o nowej, nieoficjalnej figurce odsyłamy Was do wideorecenzji autorstwa fana, który już ją nabył >> klik!

   


9 stycznia 2018, by Cez
Wyniki konkursu. Taki powinien być ten rok!
Pora na rozwiązanie ostatniego konkursu z okazji piętnastych urodzin serwisu World of Tomb Raider! Zadanie polegało na wykonaniu pracy plastycznej w dowolnej technice lub też grafiki komputerowej, która odpowie na pytanie "jaki według ciebie powinien być rok 2018 dla Lary Croft?". Jurorzy z redakcji WoTR mieli ciężki orzech do zgryzienia, by wybrać trzy najlepsze zgłoszenia. Mamy jednak dla uczestników niespodziankę - postanowiliśmy wyróżnić sześć kolejnych prac, czyli łącznie w konkursie nagrodzimy nie trzy osoby, jak pierwotnie planowaliśmy, ale aż dziewięć!

Poniżej widzicie zwycięską pracę Adama Soroczyńskiego (aby zobaczyć dużą wersję, otwórz odnośnik w osobnej karcie). Adam otrzymuje od nas książkę "20 Years of Tomb Raider" wraz z autografem autorki Meagan Marie oraz przyszywkę z okazji 20-lecia serii. Jurorom spodobało się zarówno wykonanie jak i uniwersalna symbolika i przesłanie pracy oraz możliwość różnorodnej interpretacji. My odebraliśmy ten rysunek jako prośbę do całej społeczności TR fanów, aby rok 2018 był rokiem pojednania miłośników klasyki jak i reboota. To moment, kiedy tradycja powinna połączyć się z nowoczesnością. Stare i nowe nie musi działać oddzielnie, lecz razem stworzyć niezapomniane dzieło.


Drugie miejsce zajęła Daria Kubala (poniżej), której wyślemy powieść "Lara Croft and the Blade of Gwynnever", przyszywkę z okazji 20-lecia serii oraz trzy unikalne autografy: Nathana McCree, Shelley Blond oraz Meagan Marie. Praca Darii aż krzyczy, że rok 2018 to najwyższa pora na ciekawsze plakaty promujące najnowszy film, a także na powrót twardej i pewnej siebie Lary Croft.


Trzecie miejsce zdobywa Katarzyna Krajewska (poniżej), która otrzymuje unikalną talię 54 kart do gry z motywami z serii Tomb Raider oraz przyszywkę z okazji 20-lecia serii. Praca spodobała nam się za sprawą zabawnej odpowiedzi na częste pytanie fanów serii, jaką kolejną lokację powinna odwiedzić Lara. Gracze od czasu do czasu żartują sobie, że panna Croft była już przecież wszędzie, więc pora na kosmos - no więc proszę, Katja właśnie taki kierunek proponuje na rok 2018.


To jeszcze nie koniec. Postanowiliśmy przyznać sześć dodatkowych nagród wyróżnionym pracom. Krystian Horwacik, Paweł Szustakowski i Wiktoria Odroniec otrzymują od nas kod na steamową wersję gry Square Enix pt. Deus Ex: Mankind Divided, z kolei Izabeli Tynkowskiej, Kindze Turek i Natalii Tomanek podeślemy kod na inną grę Square - I Am Setsuna. Jeśli jesteście ciekawi jak wyglądały inne, wyróżnione przez nas prace, to zapraszamy na nasze Forum.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za nadesłane prace - dzięki Wam nasze piętnaste urodziny nabrały jeszcze większych kolorów!

   


8 stycznia 2018, by Cez
Kompozytor nowego filmu rozpoczął nagrywanie
Duński kompozytor Tom Holkenborg, zwany inaczej Junkie XL, rozpoczął nagrywanie muzyki do filmu Tomb Raider (2018). Poniżej możecie zobaczyć zdjęcie, na którym znajduje się również reżyser Roar Uthaug (po lewej). Nieoficjalne źródła mówią o tym, że po ścieżce dźwiękowej możemy spodziewać się wiele trąbek, puzonów, rogów francuskich czy tub.


Junkie XL skomponował muzykę do wielu filmów jak i gier. Jego dźwięki mogliśmy usłyszeć m.in. w The Sims 2: Nightlife oraz w obrazach Deadpool, Batman v Superman: Świt Sprawiedliwości, 300: Początek imperium czy Mad Max: Na drodze gniewu. W sierpniu ubiegłego roku w kinach pojawiła się Mroczna Wieża na podstawie prozy Stephena Kinga - do tego filmu Junkie XL również skomponował muzykę. Próbkę jego twórczości możecie znaleźć tutaj i tutaj.


Przypomnijmy, że w Tomb Raider Movie z 2001 roku muzykę skomponował Graeme Revell, a w Cradle of Life z 2003 roku Alan Silvestri.

   


7 stycznia 2018, by Cez
Panna Croft z Duszą Witruwiusza i brązem
Serwis Steam ogłosił nagrody w swoim corocznym plebiscycie dla graczy. Lara z Rise of the Tomb Raider zajęła pierwsze miejsce w kategorii "Dusza Witruwiusza".

Jak brzmi opis tej kategorii? "Człowiek witruwiański był wyobrażeniem idealnej formy według Leonarda. W podobnym stylu KPNS chce uczcić najlepiej zbudowaną postać... bez znaczenia, czy jest to człowiek, obcy, przedstawiciel rasy antropologicznych kotów czy czarna krowa w kropki bordo". Dodajmy, że RotTR wygrał z następującymi grami: NieR: Automata, Hellblade: Senua's Sacrifice, I am Bread oraz Bayonetta. Pełną listę zwycięzców z innych kategorii znajdziecie tutaj.


To nie jedyny sukces gry Rise of the Tomb Raider na Steamie w ostatnim czasie. Platforma wytypowała sto najlepszych gier 2017 roku na podstawie dochodów brutto. Pełną listę bestsellerów znajdziecie tutaj. RotTR, który zadebiutował na Steamie dwa lata temu, 28 stycznia 2016 roku, za sprzedaż w ubiegłym roku otrzymał brązowy medal.

   


4 stycznia 2018, by Cez
Twórca ostatniego Uncharted pomaga Crystalsom?
Shaun Escayg, który odpowiada za sukces gry Uncharted: Zaginione Dziedzictwo, poinformował w mediach społecznościowych, że po siedmiu latach opuszcza studio Naughty Dog. Dołączył do tego grafikę z logo Avengers i datą 2018, a przypomnijmy, że nad tajemniczym projektem związanym z marką Marvela pracuje właśnie studio Crystal Dynamics (link do archiwalnego newsa). Najprawdopodobniej to właśnie do tej firmy Shaun Escayg dołączył od 1 stycznia. Ewentualnie może też chodzić o Eidos Montreal, które pomaga Crystalsom.


Twórca w ciągu ostatnich siedmiu lat pracował nad The Last of Us, DLC pt. Left Behind, pomagał przy Uncharted 4 i pełnił funkcję dyrektora kreatywnego ostatniej gry z 2017 roku pt. Uncharted: Zaginione Dziedzictwo. Co prawda Shaun Escayg we wpisie sugeruje pracę nad Avengersami, ale kto wie, może spore doświadczenie związane z Uncharted także wykorzysta przy produkcji Shadow of the Tomb Raider? W chwili obecnej nie ma żadnego oficjalnego potwierdzenia tych informacji.

Uncharted: Zaginione dziedzictwo to spin-off serii gier na konsole z rodziny PlayStation. Główną bohaterką tym razem nie jest Nathan Drake, a Chloe Frazer. Recenzenci wskazują podobieństwa tego tytułu do serii Tomb Raider nie tylko za sprawą obsadzenia kobiety w roli głównej, ale także dzięki dużej ilości zagadek i ukazaniu unikalnych, zapomnianych lokacji w Indiach.

   


2 stycznia 2018, by Cez
Zagraj za darmo w Tomb Raider Underworld
Firma Microsoft przedstawiła listę gier, które w tym miesiącu zostały udostępnione subskrybentom usługi Xbox Live Gold. Do 15 stycznia za darmo zagramy w Tomb Raider Underworld. Dzięki wstecznej kompatybilności (pisaliśmy o tym w newsie w lipcu ubiegłego roku) możemy w ten tytuł zagrać nie tylko na konsoli Xbox 360, ale także i na Xbox One. Przypomnijmy, że te platformy są jedynymi, na których można zagrać w dodatki DLC do tej gry - Beneath the Ashes i Lara's Shadow. Szczegóły znajdziecie w naszym dziale TR Underworld DLC


Pozostałe tytuły, które w styczniu są darmowe w ramach usługi Xbox Live Gold: The Incredible Adventures of Van Helsing III, Zombie oraz Army of Two.

   


1 stycznia 2018, by Cez
Alicia składa fanom życzenia noworoczne
Do sieci trafił nowy, krótki zwiastun promujący film Tomb Raider (2018). Z tej okazji Alicia Vikander, czyli nowa filmowa Lara Croft, złożyła fanom życzenia noworoczne. Filmik możecie zobaczyć tutaj.


W materiale warto zwrócić uwagę na nowe ujęcia z nadchodzącego filmu. Widzimy jak Lara podjeżdża na motorze pod dwór Croftów, a po chwili zdejmuje kask i naszym oczom ukazuje się klasyczny warkocz. Co ciekawe, na końcu zwiastuna widnieje data premiery 15 marca. To dzień wcześniej niż obowiązująca do tej pory data. Filmik posiada hiszpańskie napisy, więc niewykluczone, że wcześniejsza premiera odbędzie się w Hiszpanii lub w krajach Ameryki Południowej.

Redakcja serwisu World of Tomb Raider również dołącza do życzeń noworocznych. Zapowiada się ciekawy rok 2018 - pojawi się nowy, tak długo oczekiwany film, nowe komiksy, a być może także i gra, która zakończy trylogię reboota. Jak zawsze pierwsi dowiecie się o szczegółach z naszej strony.