strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Strona główna działu
-> Przed premierą
-> Krótki opis
-> Levele
-> Dane techniczne
-> Gdzie kupić

Screeny
Rendery
Lokacje
Przeciwnicy
Bronie
Klawiszologia
Pojazdy
Solucja
Tłumaczenia
Cheaty
Okładki
Soundtrack
Times Level
Anulowany TR4 Gold


  » Pistolety

Podstawowa broń w grze. Jej największą zaletą jest to, że ma nielimitowaną amunicję, wadą - zadaje niewielkie obrażenia. Idealna do eliminowania najsłabszych wrogów, np. skorpionów. Świetnie się także nadaje do tłuczenia waz. Niestety jest całkowicie nieskuteczna przeciwko mumiom czy szkieletom.

  » Shotgun

Broń znacznie mocniejsza od zwykłych pistoletów. Korzystając z tego gun'a, najlepiej stać jak najbliżej przeciwnika, gdyż wtedy dostanie on dużo większe obrażenia. Wadą shotguna jest powolne przeładowywanie się amunicji. Ta ostatnia występuje w dwóch rodzajach: normal i wideshot. Shotgun umożliwia pokonanie mumii czy szkieletów poprzez zepchnięcie tych wrogów w przepaść.

  » Uzi

Są to dwa szybkostrzelne pistolety. Jedna z przydatniejszych broni w grze. Jej ogromną zaletą jest bardzo szybkie zabijanie wrogów. Niestety równie szybko kończy się do niej amunicja. Najlepiej zostawić na najmocniejszych przeciwników, a do mumii czy szkieletów w ogóle nie strzelać - nie ma sensu marnować nabojów.

  » Kusza
Broń, która nie pojawiła się w żadnej innej części Tomb Raidera. Długie przeładowywanie się amunicji powoduje, że kusza nie sprawdza się w bezpośrednich starciach. Wyjątkiem od tej reguły jest użycie amunicji typu "explosive", co dosłownie rozrywa przeciwników i świetnie nadaje się do eliminowania szkieletów.
  » Rewolwer

Jedna z lepszych broni. Jej zaletą jest całkiem duża siła rażenia i przeciętna szybkość przeładowywania się amunicji. Niektórych wrogów zabija już po dwóch strzałach, niezależnie od odległości od przeciwnika. Posiada więc zalety shotguna, lecz nie ma jego wad. Warto oszczędzać amunicję do rewolweru, gdyż tej nie znajdziemy dużo.

  » Granatnik
Najmocniejsza broń w grze. Wystrzelenie jednego granatu odbierze większości przeciwnikom życie. Z tego powodu nie przeszkadza długie przeładowywanie się pocisków. Występują do niej trzy rodzaje amunicji: normal, super i flash. Każda powoduje ogromny wybuch. Ciekawostką jest granat typu "flash", który oślepia przeciwnika błyskiem.
  » Celownik laserowy
Przydatne narzędzie. Celownik laserowy można zamontować na dwóch rodzajach broni: rewolwerze i kuszy. Umożliwia dokładne celowanie, a także jest niezbędny do rozwiązania niektórych zagadek. Za jego pomocą można odstrzelić szkieletowi czaszkę, dzięki czemu kościotrup zacznie bez celu błądzić.
  » Flary
Rozświetlają ciemności. W przeciwieństwie do flar z poprzednich części, które paliły się kolorem czerwonym, te dają zielone światło. Znajdziemy ich stosunkowo dużo podczas gry.