strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Strona główna działu
-> Przed premierą
-> Krótki opis
-> Levele
-> Dane techniczne
-> Gdzie kupić

Screeny
Rendery
Lokacje
Przeciwnicy
Bronie
Klawiszologia
Pojazdy
Solucja
Tłumaczenia
Cheaty
Okładki
Soundtrack
Times Level
Anulowany TR4 Gold


THE TIMES EXCLUSIVE LEVEL


Na początku XX wieku londyński dziennik "The Times" sfinansował serię wykopalisk archeologicznych w Dolinie Królów, co zaowocowało odkryciem przez Howarda Cartera grobowca Tutenchamona. W grudniu 1999 roku we współpracy z Core Design gazeta ta wydała ekskluzywny level dla fanów Lary Croft, działający na silniku "TR: The Last Revelation". Do uruchomienia levelu nie wymagana jest jednak pełna wersja jakiejkolwiek gry z serii Tomb Raider. Level ten można pobrać z naszego działu Download.

Podczas rozgrywki Lara zbada odkryte niedawno, nowe tunele w okolicach grobowca Tutanchamona w Egipcie. W zdobyciu potrzebnych informacji pomoże jej dziennikarz gazety "The Times", Stothard oraz archiwa. Zatem do dzieła, przygoda czeka! "Czas dokończyć to, co zaczął Carter" - jak mawia panna Croft.
SOLUCJA

Zaczynamy zsuwając się po pochylni. Poczekaj aż Lara znajdzie się na samym dole i odwróć się. Zbliż się do wnęki po lewej i przeczołgaj na drugą stronę. Teraz za miss Croft znajduje się podwyższenie, na które da się wspiąć. Zrób to i wejdź teraz na górę po kolejnych blokach. Skręć w prawo. Znajduje się tu Sekret 1/2. Po wzięciu przydatnych rzeczy, zejdź na dół do miejsca, z którego się zsunąłeś na samym początku. Rusz do przodu, korytarzem idącym w dół, do sali z kolumnami. Uważaj jednak, bo znajduje się tu dużo czerwonych skorpionów. Idź dalej aż dojdziesz do wnęki w podłodze. Weź znajdujące się w niej rzeczy i wyjdź po drugiej stronie. Schodząc na dół, uważaj na kolczatkę (najlepiej odskoczyć w bok). Idź dalej. Znajdziesz się w pustym pomieszczeniu, w którym na ścianie po lewej od wejścia znajduje się wnęka. Na razie nie jest ona jeszcze dostępna. Skręć w prawo, do komnaty znanej do tej pory jedynie z loading screenów TR4. Gdy dojdziesz do złota i innych skarbów, odwróć się. Zobaczysz po dwóch stronach symetryczne podwyższenia. Wejdź na jedno z nich i zbliż się do głowy w ścianie na jego końcu. Wyjmij broń i podskocz, jednocześnie strzelając. Głowa powinna rozpaść się na drobne kawałeczki. To samo zrób z głową na drugim podwyższeniu. Po wykonaniu tych czynności, otworzy się przejście obok złotego posągu. Wejdź tam, wspinaj się po drabince. Dojdziesz do Sekretu 2/2. Znajdziesz tu m.in. kuszę.

Teraz wróć na dół i przesuń maksymalnie od siebie złotą wazę znajdującą się po lewej stronie. Dzięki temu w poprzednim pomieszczeniu podniesie się blok, co pozwoli na doskoczenie do niedostępnej wcześniej wnęki. Uważaj jednak na szakale. Po przeczołganiu się we wnęce, idź cały czas do przodu, uważając na mumie. Zeskocz w dół i zabij krokodyle. Znajdziesz się w komnacie z unoszącą się na wodzie łodzią. Zbij wazę i weź rewolwer. Wejdź do wody i płyń do tyłu. Przestaw dźwignię i płyń na drugi koniec pomieszczenia, za łódź. Wskocz na górę, do otwartego przejścia. Kieruj się cały czas do przodu, aż znajdziesz się w ciasnym pomieszczeniu pełnym waz. Przesuń złotą wazę, otwierając przejście. Wróć i zbij wazy znajdujące się w tej komnacie. Weź celownik laserowy i amunicję do rewolweru. Jeśli zaatakują cię skarabeusze, stań na kracie, znajdującej się w tunelu. Kieruj się naprzód. W komnacie z przepaścią i mumiami znajdującymi się po jej drugiej stronie, zniszcz, korzystając z celownika laserowego, dwie głowy po dwóch stronach na ścianach. Przejdź bez problemu przez wypełnioną teraz piaskiem przepaść, omijając mumie. Idąc w górę, uważaj na kolczatki. Zabierz złotą maskę i skręć w prawo. Zaatakują cię skarabeusze, jednak w korytarzach wychodzących z tego pomieszczenia znajdują się w podłodze kraty, które pozwolą na pozbycie się owadów. Na końcu komnaty otwórz klapę w suficie. Wejdź na górę i rusz do przodu, w kierunku światła. Koniec levelu.


Mek
© WoTR 2009