strona główna // forum // chat // kontakt // facebook // youtube

Powrót do Archiwum

CZERWIEC 202128 czerwca 2021, by Cez
Zdobądź cenne filmowe gadżety sprzed 20 lat!
Obiecywaliśmy kolejną zabawę, tym razem związaną z 20-leciem filmu Tomb Raider - oto i jest! :) Tym razem wyłonimy trzech zwycięzców - każdy z nich otrzyma jeden z trzech cennych gadżetów promujących Tomb Raider Movie z 2001 roku. Aby wziąć udział w zabawie, należy być członkiem naszej facebookowej Grupy World of Tomb Raider - LaraCroft.PL i wykonać bardzo proste zadanie.


Uczestnicy naszego najnowszego konkursu muszą pisemnie odpowiedzieć na pytanie: wyobraź sobie, że w kolejnym filmie Tomb Raider miałaby zagrać zarówno Alicia Vikander w roli Lary, ale także i Angelina Jolie. W kogo mogłaby wcielić się Jolie? Opisz krótko tę rolę. Odpowiedzi należy zamieścić w komentarzu pod POSTEM KONKURSOWYM. Pod wskazanym linkiem znajduje się również szczegółowy regulamin zabawy.

Za pierwsze miejsce przyznamy nigdy nieotwieraną podkładkę pod myszkę z 2001 roku promującą pierwszy Tomb Raider Movie, za drugie nigdy niewydaną w Polsce powieść Mela Odoma, będącą adaptacją scenariusza filmu Tomb Raider z 2001 roku, a za trzecie oficjalny przewodnik po filmie w wersji polskiej. Sponsorem nagród jest Awe - założyciel dawnej, zarchiwizowanej strony Tomb Raider PL (link!).

Odpowiedzi należy zamieścić do środy 7 lipca 2021 roku do godziny 16:00! Powodzenia!

UPDATE (08.07)
Jurorzy zdecydowali, że: I miejsce zdobył Michał Wrzesiński, który wygrywa podkładkę pod myszkę, II miejsce zdobył Marek Kaciński, który wygrywa powieść Mela Odoma w j. angielskim, III miejsce zdobył Stanley Ozansky, który wygrywa oficjalny przewodnik po filmie w wersji polskiej. Gratulujemy! :)

   


27 czerwca 2021, by Cez & Krystianovsky
Ana chce zabić Larę - plotki o nowym filmie
Mamy dla Was nową porcję nieoficjalnych informacji na temat kolejnego filmu z Alicią Vikander o roboczym tytule Tomb Raider: Obsidian. Tradycyjnie pochodzą one z serwisu Geek Vibes Nation, który cyklicznie ujawnia nowości.

Według wspomnianego źródła fabuła ma się koncentrować wokół powiązanej z Majami przygody Lary w Ameryce Środkowej. W tym samym czasie Ana Miller, która obecnie stoi na czele Trójcy, zleca jej zabójstwo. Gdy na stanowisku reżysera stał Ben Wheatley, mówiło się o tym, że kolejny film połączy fabułę Shadow of the Tomb Raider z Rise of the Tomb Raider. Z powyższego zarysu wynika, że w przypadku nowej reżyserki i scenarzystki Mishy Green może być podobnie.


Serwis Geek Vibes Nation ujawnia również, że aktualnie organizowane są castingi do następujących ról: Kita - dziewczyna o majańskim pochodzeniu i latynoskim wyglądzie w wieku 10-14 lat, Andi - przyjaciółka Lary Croft, Afroamerykanka w wieku 20-30 lat oraz wspomniany w poprzednim newsie Rourke, czyli płatny zabójca w wieku 30-40 lat. Jako miejsce realizacji zdjęć nadal podaje się studio Leavesden w Anglii oraz studio w Kapsztadzie w RPA, ale może się to jeszcze zmienić.

Spekuluje się, że zdjęcia mogłyby ruszyć w styczniu 2022 roku. Jeśli tak faktycznie się stanie, to niewykluczone, że premiera filmu mogłaby się odbyć na przełomie 2022 i 2023 roku.

   


24 czerwca 2021, by Cez
Mimo pożaru nadal istnieje. Historia Croft Manor
Mamy dla Was kolejną niespodziankę z okazji 25-lecia serii Tomb Raider! To niezwykle obszerny i wyczerpujący artykuł autorstwa Krystiana Horwacika o Croft Manor, czyli o posiadłości rodu Croftów. Pełny artykuł znajdziecie w dziale Teksty!

W czerwcu skupiamy się na przypominajkach związanych z grą Tomb Raider V, w której klasyczny Dwór Croftów pojawił się po raz ostatni w cutscenkach. To dobry moment, by przypomnieć sobie historię Croft Manor, po którym mogliśmy pobiegać nie tylko w pierwszych Tomb Raiderach, ale także w trylogii Legend oraz trylogii surwiwalowej. Mało tego - posiadłość Croftów pojawiła się również w każdym z trzech filmów Tomb Raider czy w komiksach.


Niezwykle bogaty w detale artykuł "Historia, znaczenie i ciekawostki o Croft Manor, czyli tajemnice posiadłości Lary Croft" przygotował Krystian Horwacik - nasz wieloletni czytelnik, a od kilku miesięcy współpracownik i moderator Grupy World of Tomb Raider - LaraCroft.PL na Facebooku. Dodatkowe wsparcie merytoryczne zapewnił Krystianowi nasz redaktor Kyo. W tekście znajdziecie m.in. analizę obrazów, które pojawiły się w klasycznych wersjach Croft Manor, czy też próbę odpowiedzi na pytanie, jakie istniejące w rzeczywistości pałace mogły zainspirować twórców z Core Design do stworzenia tej lokacji. Krystian odpowiada też na pytanie, w jakim celu dodano Croft Manor w TR1 - czy aby na pewno tylko jako samouczek? I wreszcie dlaczego ten element gry tak bardzo wpisał się w historię serii, że twórcom nie udało się z niego zrezygnować, nawet mimo spalenia tego wirtualnego dworu w Tomb Raider Underworld?

Tego wszystkiego dowiecie się z prawdopodobnie najobszerniejszego i najbardziej szczegółowego opracowania o Croft Manor na świecie! Miłej lektury! Jeszcze raz przypominamy LINK!

   


23 czerwca 2021, by Redakcja
Oceniliśmy Wasze autorskie komiksy! [WYNIKI]
Znamy wyniki! Wiemy, kto wygrał polskie Tomb Raider Archiwa oraz komiksy z młodą Larą ufundowane przez wydawnictwo Scream Comics! Przed Wami zwycięskie prace konkursowe, czyli minikomiksy z Larą Croft.

Redakcja i moderacja serwisu World of Tomb Raider zdecydowały, że na pierwsze miejsce najbardziej zasługuje Paweł Szustakowski! Serdecznie gratulujemy! Według nas krótki komiks tego autora spokojnie mógłby znaleźć się w środku Archiwów, ponieważ prezentuje wysoki poziom zarówno pod względem rysunku, jak i kolorystyki. Bardzo spodobała nam się również ukazana historyjka o poszukiwaniu przez Larę artefaktu, jakim jest drugi tom Tomb Raider Archiwa. Pawle - autentycznie zdobyłeś ten artefakt - drugi tom jest już Twój! :) Na uwagę zasługują również detale w zwycięskiej pracy. Widzimy, że Lara dostała się do jaskini po wygranej walce z T-Rexem, a samo wejście do pieczary to… logo wydawnictwa Scream Comics. Brawa za pomysłowość!


Drugie miejsce zajęła urocza praca Zofii Słowik, która narysowała krótką, wzruszającą historyjkę. Panna Croft postanowiła nagrodzić swojego niezwykle pracowitego, cierpliwego i wiernego lokaja, czyli Winstona. Zofia wygrywa komiks Tomb Raider: Piekło - gratulujemy!


Trzecie miejsce należy do Patrycji Górskiej, która przysłała nam ręcznie narysowaną i pokolorowaną krótką historyjkę pt. "Lara Croft i klątwa pantofelka". Za ten minikomiks z zaskakującym i zabawnym zakończeniem Patrycja otrzyma od wydawnictwa Scream Comics tomik Tomb Raider: Krucjata Ocalonej. Gratulujemy!


Zarówno zwycięskie jak i wyróżnione prace znajdziecie na naszym fanpage'u na Facebooku! Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za nadesłane prace - każda była zupełnie inna, więc wybór "TOP 3" nie był wcale taki łatwy. Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom i jednocześnie zapraszamy wszystkich do obiecanego konkursu filmowego, który wkrótce zostanie ogłoszony w naszej Grupie World of Tomb Raider - LaraCroft.PL na Facebooku.

   


18 czerwca 2021, by Cez
Komiksowe Archiwa tom 2 i 3 już dostępne!
Są! Dwa Tomb Raider Archiwa, na które czekaliśmy nieco dłużej niż wydawnictwo Scream Comics to pierwotnie zakładało, dziś oficjalnie zadebiutowały! Tym samym po raz pierwszy w historii serii Tomb Raider zeszyty regularnej serii wydawnictwa Top Cow o numerach #16-24 i #26-50 ukazały się w języku polskim! Pełny wykaz tych numerów wraz ze streszczeniami (także brakującego zeszytu #25) znajdziecie w dziale Komiks.

UWAGA! Przypominamy, że m.in. drugi tom Archiwów możecie wygrać w naszym konkursie! Na zgłoszenia czekamy do poniedziałku 21 czerwca włącznie. Regulamin znajdziecie w newsie z 8 czerwca.

Drugi tom Tomb Raider Archiwa składa się z 488 stron i twardej okładki w większym niż zwykle formacie 20x31 cm. Tom zawiera zeszyty #16-24 i #26-34. Cena detaliczna wynosi 249,99 zł. W USA wspomniany tom został wydany w czerwcu 2017 roku przez wydawnictwo Dark Horse. Niestety zeszyt #25 nie jest uwzględniony ze względu na brak porozumienia między Dark Horse a Top Cow w kwestii obecności w tym numerze postaci Sary Pezzini. Opis wydawcy: "Lara Croft obawia się tylko jednego - nudy. W pogoni za przygodą i najrzadszymi skarbami, Lara przemierza świat, a nawet trafia do miejsc, których nie ma na mapie. Wyrusz z nią na najbardziej niezwykłą wyprawę, gdy połączy siły z łowcą skarbów z przyszłości, stawi czoła egipskim bogom w zaświatach, i będzie szukać miłości".


Z kolei trzeci tom Tomb Raider Archiwa składa się z 424 stron i zeszytów #35-50. Cena detaliczna wynosi 229,99 zł. W USA wspomniany tom ukazał się w październiku 2017 roku. Opis wydawcy: "Dołącz do Lary Croft, gdy poprowadzi śledztwo, poszukując zaginionej kopalni złota na pustyni w Arizonie, przeprowadzi egzorcyzmy w nawiedzonym zamku w Irlandii, zostanie wrobiona w zabójstwo w Stonehenge i po raz ostatni ujrzy Chase'a Carvera. Wybierz się także na zwiedzanie Muzeum Croft, w odległej o pięćset lat przyszłości, gdzie zgromadzone przez nią zbiory bezcennych artefaktów przyciągają jej podobnych poszukiwaczy przygód".

Archiwa jak i wcześniej wydane po polsku komiksy z młodą Larą możecie kupić np. tutaj, tutaj lub tutaj. Nie wiadomo, czy Scream Comics wyda po polsku ostatni, czwarty tom Archiwów. Wydawnictwo uzależnia to od wyników sprzedaży pozostałych przygód Lary.

   


15 czerwca 2021, by Cez
20 lat temu zadebiutował filmowy Tomb Raider!
"Tak, czas leci" - mówiła Lara Croft w Tomb Raider Movie z 2001 roku. Tak, czas naprawdę szybko leci. Może wydawać się to Wam szokujące, ale właśnie dziś minęło dokładnie 20 lat od amerykańskiej premiery pierwszego filmu z Larą Croft, w którą wcieliła się oscarowa aktorka Angelina Jolie.

Wbijajcie na nasz kanał w serwisie YouTube, bo z okazji 20-lecia Tomb Raider Movie mamy dla Was niespodzianki z polskim akcentem - archiwalne filmiki, reklamówki, zwiastuny czy wywiady z polskim lektorem emitowane dwie dekady temu w polskiej telewizji i w kinach. Dziś popołudniu na naszym kanale pojawi się polski, dwuminutowy zwiastun sprzed 20 lat, a kolejne atrakcje w kolejnych dniach!


Choć amerykańska premiera filmu odbyła się 15 czerwca 2001 roku, to Polacy musieli na premierę poczekać aż do 10 sierpnia. Z kolei pierwsza telewizyjna emisja Tomb Raider Movie w Polsce nastąpiła 5 stycznia 2003 roku na Canal+, a jeśli chodzi o telewizję ogólnodostępną, to film zadebiutował w TVN 19 marca 2004 roku - na naszym kanale na YouTube wstawiliśmy zwiastun tego wydarzenia :)

Jeszcze w czerwcu z okazji 20-lecia pierwszej kinowej przygody Lary ogłosimy konkurs z nagrodami filmowymi dedykowanymi członkom naszej nowej Grupy World of Tomb Raider - LaraCroft.PL na Facebooku! Dołącz, by nie przegapić szansy na wygraną! Tymczasem przypominamy, że trwa konkurs komiksowy organizowany wspólnie z wydawnictwem Scream Comics. Szczegóły w newsie z 8 czerwca.

   


12 czerwca 2021, by Cez
Szukają aktora, który zagra komandora Rourke'a
Serwis Geek Vibes Nation dostarczył nowej porcji informacji na temat realizowanego drugiego filmu z Alicią Vikander o roboczym tytule Tomb Raider: Obsidian, który z powodu pandemii jest znacznie opóźniony. Aktualnie filmowcy szukają aktorka, który zagra antagonistę, czyli Rourke'a.

Podczas nowego castingu filmowcy poszukują mężczyzny w wieku 30 lub 40 lat, który urodą będzie przypominał Roberta Pattisona. Rourke został określony jako międzynarodowy zabójca, który będzie pełnił rolę głównego męskiego, choć czarnego charakteru. Komandora Rourke'a po raz pierwszy zobaczyliśmy w grze Shadow of the Tomb Raider, gdzie był dowódcą wojsk Trójcy. Z kolei w Rise of the Tomb Raider słyszeliśmy jedynie jego głos.


Jeśli informacje Geek Vibes Nations potwierdzą się, oznacza to, że mimo zmiany na stanowisku reżysera, kolejny film wciąż będzie bazował na najnowszych grach z serii. Przypomnijmy, że gdy reżyserem był Ben Wheatley mówiono, że drugi film z Alicią będzie łączył fabułę Rise of the Tomb Raider z Shadow of the Tomb Raider. Po wybraniu Mishy Green na stanowisko reżyserki i scenarzystki, spekulowano, że film może opowiedzieć zupełnie nową, świeżą historię, jednak poszukiwania Rourke'a mogą świadczyć o tym, że nadal możemy mieć do czynienia z realizacją pierwotnego pomysłu.

Czwarty film z serii Tomb Raider miał zadebiutować w marcu tego roku. Nowa data premiery nie została jeszcze wyznaczona.

   


8 czerwca 2021, by Cez
KONKURS! Wygraj Tomb Raider Archiwa po polsku!
Mamy przyjemność ogłosić kolejny konkurs, tym razem związany z nowościami komiksowymi! Za nami premiera polskich wydań przygód młodej Lary Croft, a także pierwszego tomu Tomb Raider Archiwa z Larą klasyczną. Z kolei przed nami premiera tomu drugiego i trzeciego Archiwów, co powinno nastąpić około 21 czerwca. Wraz z polskim wydawnictwem Scream Comics organizujemy konkurs, w którym można wygrać warty 250 zł drugi tom Archiwów jak i Krucjatę Ocalonej oraz Piekło. To właśnie do Scream Comics odezwaliśmy się wiosną 2019 roku z pytaniem, czy wydawca byłby zainteresowany publikacją klasycznych komiksów, czyli Archiwów, po polsku. Jak wiadomo, udało się! :) Przy okazji zapraszamy do naszej nowej Grupy WoTR - LaraCroft.PL na Facebooku, gdzie polscy fani recenzują poszczególne historie wchodzące w skład Archiwów.


Regulamin konkursu:

1. W konkursie może wziąć udział każdy z wyjątkiem redaktorów i moderatorów serwisu World of Tomb Raider oraz pracowników wydawnictwa Scream Comics.

2. W konkursie wyłonionych zostanie trzech zwycięzców. Za pierwsze miejsce zostanie przyznane polskie wydanie komiksu Tomb Raider Archiwa, Tom 2, za drugie komiks Tomb Raider: Piekło, a za trzecie komiks Tomb Raider: Krucjata Ocalonej. Sponsorem wszystkich nagród jest polskie wydawnictwo Scream Comics.

3. Aby wziąć udział w konkursie, należy stworzyć swój własny, krótki, maksymalnie jednostronicowy komiks z Larą Croft i wraz z imieniem i nazwiskiem uczestnika przesłać go mailem na adres redakcjawotr@gmail.com w temacie wpisując "Konkurs komiksowy". Zgłoszenia przyjmujemy od 8 do 21 czerwca 2021 r. do godziny 23:59. Jeden uczestnik może przesłać maksymalnie jeden komiks w formie pojedynczego pliku w formacie JPG lub PNG. Tematyka krótkiego komiksu jest dowolna. Może on się składać z własnoręcznie narysowanych przez uczestnika fanartów, czyli grafik/rysunków, bądź może składać się z dowolnych grafik/screenów/szkiców/rysunków pochodzących z oficjalnych źródeł: np. z gier Tomb Raider, filmów, komiksów, gadżetów itp. Uczestnik może w komiksie zawrzeć swoje własne niepublikowane wcześniej fanarty, jednak zabronione jest wykorzystanie fanartów osób trzecich. Komiks musi się składać minimum z dwóch kadrów i może być ułożony w pionie lub poziomie. Prócz postaci Lary Croft w krótkim komiksie koniecznie należy zawrzeć minimum jeden tzw. dymek, czyli wypowiedź postaci lub przynajmniej jedną belkę z tekstem narratora. Słowa muszą być zapisane w języku polskim. Warunkiem przyjęcia komiksu jest to, aby nie był on wcześniej nigdzie publikowany.

4. Po 21 czerwca 2021 r. redakcja i moderacja serwisu World of Tomb Raider wybierze trzy najciekawsze komiksy i przyzna im miejsca od pierwszego do trzeciego. Wyniki konkursu zostaną opublikowane maksymalnie do 25 czerwca 2021 r. w serwisie WoTR oraz na stronach wydawnictwa Scream Comics. Nagrody zostaną wysłane wyłącznie na adresy na terenie Polski za pośrednictwem poczty lub paczkomatu.

5. Uczestnik konkursu wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych (zgodnie z Ust. z dn. 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych - Dz. U. Nr 101/2002, poz. 926 z późn. zm. i zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. - Dz. U. UE L 119 z 2016 r., str.1-88) przez World of Tomb Raider i Scream Comics wyłącznie na potrzeby przeprowadzenia konkursu. Uczestnik wyraża również zgodę na publikację swojego imienia i nazwiska oraz przesłanej pracy na stronach World of Tomb Raider i wydawnictwa Scream Comics.

   


6 czerwca 2021, by Cez
Rocznicowe edycje na 20-lecie już dostępne
Zgodnie z zapowiedzią 1 czerwca Paramount Home Entertainment wydał w Stanach Zjednoczonych dwie nowe edycje z filmami Tomb Raider Movie oraz Cradle of Life. Okazja jest ku temu spora, ponieważ dokładnie 15 czerwca minie 20 lat od premiery pierwszego filmu.

Pierwsza z dwóch nowych edycji wygląda następująco: jest to remaster pierwszego Tomb Raider Movie wydany na płycie Blu-ray, który w pudełku zawiera również kod na edycję cyfrową. Do wydania są także dołączone wcześniej opublikowane dodatki, czyli np. rozmowy z twórcami, wycięte sceny, komentarz reżysera czy kulisy treningu Angeliny Jolie. Druga nowa edycja to zbiorcze wydanie w jakości 4K Ultra HD Blu-ray dwóch filmów jednocześnie, czyli Tomb Raider Movie oraz Cradle of Life. Oba filmy są również możliwe do pobrania w wersji cyfrowej. W przypadku tej drugiej edycji brak jest informacji o ewentualnych dodatkach poza bezpośrednim dostępem do scen.


Nowe edycje zostały wydane z dźwiękiem angielskim, francuskim, portugalskim, hiszpańskim i rosyjskim, a także z napisami angielskimi, francuskimi i hiszpańskimi. Wciąż nie mamy informacji, czy nowe edycje filmów z Angeliną zostaną wydane w Polsce.

Na koniec zapowiedź zbliżających się atrakcji w serwisie WoTR. W związku z 20-leciem pierwszego filmu wkrótce spodziewajcie się konkursu z nagrodami w naszej nowej Grupie WoTR - LaraCroft.PL na Facebooku! :) Z kolei na naszym kanale w serwisie YouTube w czerwcu wylądują archiwalne materiały związane z filmami.

   


4 czerwca 2021, by Cez
Dr Osiander zamiast Von Croya? Kulisy TR3 i TR4
Z okazji 25-lecia serii Tomb Raider Meagan Marie z Crystal Dynamics przeszukuje dawne archiwa firmy Core Design, w których zawarte są bardzo cenne informacje. Na naszym kanale w serwisie YouTube wciąż publikujemy odnalezione po latach filmiki, a dziś pora na dokumenty pisemne, które dotyczą prac nad grami Tomb Raider III i Tomb Raider IV.

Tutaj możecie pobrać plik PDF datowany na rok 1998, w którym krok po kroku rozpisana jest m.in. fabuła gry TR3. Znajdziecie tu naprawdę wiele szczegółów, które w ostatecznej grze zostały pominięte. Z ujawnionych zapisków przykładowo dowiadujemy się, jaka była przyczyna i miejsce śmierci każdego z żeglarzy Darwina, którzy zdobyli artefakty. Poznajemy też o wiele dokładniej historię Polinezyjczyków, którzy korzystali z mocy zawartej w kraterze po meteorycie. W dokumencie czytamy również, że już w TR3 miały pojawić się liny, które jak wiemy ostatecznie zostały wprowadzone w serii w części czwartej. Dowiadujemy się również, że w grze w levelach na Południowym Pacyfiku miał pojawić się ekstremalny sport BASE jumping, a na Antarktydzie skuter lub pług śnieżny, a nie tylko ponton. Gra miała zawierać mniej leveli - w skład każdej z pięciu lokacji miały wchodzić po 3 poziomy, a jak wiemy ostatecznie jest ich więcej.


Bardzo ciekawych rzeczy dowiadujemy się również z dwóch dokumentów dotyczących gry Tomb Raider IV. W pierwszym PDF-ie (link!), widzimy ogólny zarys fabuły datowany na 28 stycznia 1999 roku, a poniżej znacznie późniejsze szczegóły, które przypominają ostateczną wersję scenariusza. Różnica jest m.in. taka, że na końcu gry Lara miała walczyć z Setem dzięki nadprzyrodzonej mocy uzyskanej od Horusa, a nie uciec i zapieczętować wciąż żyjącego Seta. Wyjaśniono również, dlaczego po założeniu Pancerza na posąg Horusa, Set nagle zmartwychwstał. Okazuje się, że zanim rytuał przywołania Horusa dobiegł końca, Set cały ten proces przerwał i powrócił do świata żywych, przez co posąg eksplodował.

Z drugiego dokumentu PDF datowanego na 18 lutego 1999 roku (link!) dowiadujemy się wielu zaskakujących rzeczy. Na tym etapie Werner Von Croy jeszcze nie istniał. Głównym przeciwnikiem Lary miał być wysoki kapłan kultu Seta nazwany doktorem Osianderem. Pannie Croft miał z kolei pomagać nie Jean-Yves, a brytyjski naukowiec profesor Smythe, a także M. Roi - Francuz prowadzący wykopaliska w Aleksandrii. Na tym etapie produkcji gry nie było jeszcze w ogóle mowy o prologu rozgrywającym się w Kambodży.

   


2 czerwca 2021, by Cez
Nowa wersja okładki TR5 w stylu secesyjnym
Z okazji 25-lecia serii Tomb Raider czerwiec poświęcamy grze Tomb Raider V z 2000 roku. Na prośbę studia Crystal Dynamics utalentowani artyści przygotowują nowe wersje okładek wszystkich głównych części gier z Larą Croft. W przypadku TR5 remake'u okładki dokonała amerykańska artystka, Megan Lara.

Megan Lara ma na swoim koncie współpracę m.in. z wydawnictwem Dark Horse, ze stacją Syfy czy nawet z Marvelem. Stworzyła wiele wzorów koszulek nawiązujących do popularnych seriali czy filmów takich jak "Buffy - postrach wampirów", "Firefly", czy "Battlestar Galactica".


"Kiedy poproszono mnie o stworzenie nowej wersji okładki Tomb Raider Chronicles, skorzystałam z okazji, by zilustrować ją w stylu secesyjnym" - wyjaśnia Megan. Artystka na pierwszym planie ukazała Larę Croft w stroju znanym z początkowego filmiku z opery. Na grafice widzimy też odniesienia do wszystkich innych lokacji z TR5. Nie zabrakło artefaktów takich jak Iris, Bestiariusz, Włócznia Przeznaczenia czy Kamień Filozoficzny. Przy tworzeniu okładki Megan inspirowała się pracami czeskiego artysty, Alfonsa Muchy.

Przypominamy, że przez cały bieżący rok świętujemy 25-lecie serii Tomb Raider. W czerwcu na naszych profilach społecznościowych będziemy publikować ciekawostki i materiały związane z TR5. Zapraszamy na nasz fanpage na Facebooku, do nowej Grupy WoTR na Facebooku, na Instagrama oraz na nasz kanał YouTube, gdzie w tym miesiącu pojawią się polskie napisy do wszystkich dialogów z TR5. Zasubskrybuj kanał, by nie przegapić!