strona główna // forum // chat // kontakt // facebook // youtube

Powrót do Archiwum

GRUDZIEŃ 202031 grudnia 2020, by Cez
Shadow of the Tomb Raider w styczniu w PS Plus
Na koniec roku mamy dobrą wiadomość dla posiadaczy konsol Sony. Od 5 stycznia właściciele PlayStation 4 i PlayStation 5, którzy jednocześnie są subskrybentami usługi PS Plus, będą mogli za darmo pograć w Shadow of the Tomb Raider, czyli w trzecią część trylogii reboota z 2018 roku.


Prócz SotTR w styczniu do PS Plusa trafi także gra GreedFall z 2019 roku oraz ManEater z 2020. Przypomnijmy, że Rise of the Tomb Raider znalazł się w usłudze PS Plus w lipcu 2020 roku, a Tomb Raider (2013) w marcu 2014 roku.

Koszt abonamentu PS Plus wynosi 240 zł za 12 miesięcy, 100 zł za 3 miesiące i 37 zł za miesiąc. Subskrypcja oferuje nie tylko pobieranie co miesiąc kolejnych gier, ale także korzystanie z trybów wieloosobowych oraz zniżki w sklepie PlayStation Store.

   


29 grudnia 2020, by Cez
[KONKURS] Wygraj album The Tomb Raider Suite!
Rozpoczynamy trzeci konkurs z okazji osiemnastych urodzin serwisu World of Tomb Raider! Tym razem chcemy, abyście zmierzyli się z muzyką z całej serii Tomb Raider - takiego konkursu jeszcze w naszym serwisie nie było! Zatem do dzieła - przypomnijcie sobie utwory i odgadnijcie tytuły gier, z których pochodzą wybrane przez nas fragmenty.

Serdecznie dziękujemy kompozytorowi Nathanowi McCree za zasponsorowanie albumów The Tomb Raider Suite, które zawierają muzykę z gier TR1, TR2 i TR3. Zachęcamy do polubienia fanpage'a kompozytora na Facebooku oraz do odwiedzenia jego sklepu. McCree przekazał na konkurs nie tylko trzy sztuki albumu z limitowanej edycji Gold (winyl, Jewel Case CD i Deluxe Tin CD), ale także dwa plakaty, zapis nut oraz program koncertu. Wszystkie przedmioty zawierają autograf artysty! Tutaj możecie zobaczyć specjalną wiadomość od kompozytora z prezentacją nagród >> klik! W konkursie można również wygrać soundtracki z filmu Tomb Raider (2018) przekazane przez firmę Sony Music Poland oraz świecące figurki PixelPals od sklepu 3kropki.pl. Serdecznie dziękujemy!


Regulamin konkursu:

1. W konkursie może wziąć udział każdy z wyjątkiem redaktorów serwisu World of Tomb Raider.

2. W konkursie wyłonionych zostanie trzech zwycięzców. Osoba, która zajmie pierwsze miejsce, otrzyma zestaw nagród składający się z: fizycznego albumu muzycznego The Tomb Raider Suite, czerwonego plakatu koncertu TR Suite, zapisu nut Nathana McCree, soundtracku na płycie CD do filmu Tomb Raider (2018) oraz ze świecącej figurki Lary Croft z serii PixelPals. Osoba, która zajmie drugie miejsce, otrzyma: fizyczny album The Tomb Raider Suite, program koncertu TR Suite, soundtrack na płycie CD do filmu Tomb Raider (2018) oraz świecącą figurkę Lary z serii PixelPals. Osoba, która zajmie trzecie miejsce, otrzyma: fizyczny album The Tomb Raider Suite oraz niebieski plakat koncertu TR Suite. Dysponujemy trzema sztukami albumu The Tomb Raider Suite: dwoma na płytach CD (wydanie zwykłe Jewel Case CD i ekskluzywne Deluxe Tin CD) oraz jednym winylem. Osoba, która zajmie pierwsze miejsce, będzie mogła wybrać jeden format albumu spośród podanych trzech. Osoba, która zajmie drugie miejsce, wybierze spośród dwóch pozostałych, a osoba z trzeciego miejsca otrzyma format albumu, którego nie wybiorą osoby z miejsca pierwszego i drugiego.


3. Aby wziąć udział w konkursie, należy do wtorku 5 stycznia 2021 r. do godziny 23:59 na naszego maila redakcjawotr@gmail.com przesłać rozwiązanie zadania konkursowego (opisane w punkcie 4) w temacie wpisując "Konkurs muzyczny", a w treści poza rozwiązaniem swoje imię i nazwisko. Jeden uczestnik może wysłać maksymalnie jednego maila.

4. Zadanie konkursowe polega na:

A) odsłuchaniu zaprezentowanych na filmie, ponumerowanych od 1 do 18, kilkusekundowych fragmentów "main themes" (głównych motywów muzycznych) pochodzących z różnych produkcji z serii Tomb Raider (LINK do pliku wideo) i odgadnięciu z jakich gier lub filmów pochodzą, w tym także roku światowej premiery tej gry lub filmu.

B) podaniu rozwiązania w formie numerowanej listy (z numerami od 1 do 18) wpisując przy każdym z numerów oficjalny, pełny, angielski tytuł gry lub filmu, z którego dany fragment muzyczny pochodzi oraz rok światowej premiery tej produkcji. Należy podać również numery utworów skomponowane osobiście przez Nathana McCree w latach 1996-1998.

5. Uczestnik otrzyma jeden punkt za podanie każdego poprawnego tytułu wraz z rokiem premiery - łącznie w ten sposób można zdobyć 18 punktów. Dodatkowe 2 punkty uczestnik może uzyskać podając numery wszystkich utworów zaprezentowanych w konkursowym pliku wideo, które osobiście skomponował Nathan McCree w latach 1996-1998. Łącznie w konkursie można zdobyć 20 punktów. Trzy osoby z ich największą liczbą otrzymają zestawy nagród wymienione w punkcie 2. W przypadku remisu redakcja dokona losowania. Wyniki opublikujemy po 5 stycznia 2021 r.

6. Uczestnik konkursu wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych (zgodnie z Ust. z dn. 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych - Dz. U. Nr 101/2002, poz. 926 z późn. zm. i zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. - Dz. U. UE L 119 z 2016 r., str.1-88) przez World of Tomb Raider wyłącznie na potrzeby przeprowadzenia konkursu. Uczestnik wyraża również zgodę na publikację swojego imienia i nazwiska, jeśli okaże się zwycięzcą.

   


28 grudnia 2020, by Redakcja
Jesteśmy pełnoletni! 18-te urodziny WoTR!
"Tak, czas leci" - mówiła Lara Croft w pierwszym Tomb Raider Movie z 2001 roku i miała rację. Aż 18 lat minęło od powstania jednego z czołowych serwisów o serii Tomb Raider na świecie, czyli polskiego serwisu World of Tomb Raider - LaraCroft.pl. Tradycyjnie na przełomie grudnia i stycznia organizujemy konkursy. W tym roku nagrody są wyjątkowo bogate i unikalne. Niezwykli są również dwaj panowie, którzy w tym roku złożyli nam życzenia, o czym przekonacie się poniżej :)


Najpierw zgodnie z tradycją wymieńmy liczby - właśnie czytacie newsa nr 2916, a to oznacza, że w 2020 roku napisaliśmy dokładnie 69 newsów. Obecnie w świecie Tomb Raidera mamy do czynienia z długim "sezonem ogórkowym" i właśnie dlatego newsów w tym roku było mniej niż np. w 2018, kiedy było ich około trzystu. Dodajmy, że na Facebooku śledzi nas ponad 5200 osób. Polecamy również naszego Instagrama.

Rok 2020 był wyjątkowy dla każdego, a to za sprawą pandemii koronawirusa. Problem ten nie ominął także świata Tomb Raidera oraz naszego serwisu. Tak jak w każdym roku zamierzaliśmy wybrać się w podróż śladami Lary Croft, jednak sytuacja epidemiczna nam te plany popsuła. Problemy mają również filmowcy. Właśnie teraz, w grudniu, powinniśmy byli już intensywnie promować nadchodzący czwarty film z Larą Croft, a drugi z Alicią Vikander, którego premiera była planowana na marzec 2021 roku. Niestety aktorzy nie zdołali nawet rozpocząć zdjęć, gdy wybuchła pandemia. W efekcie data premiery została anulowana. Obecnie nikt nie wie, kiedy będzie można spodziewać się nowej - wiemy jedynie, że film ma powstać. 2020 rok był również pechowy dla Crystal Dynamics. Studio we wrześniu wydało wysokobudżetową grę Marvel's Avengers, którą produkowało od czasu zakończenia prac nad Rise of the Tomb Raider. Gra okazała się klapą zarówno pod kątem wyników sprzedaży jak i ocen.


Po wyliczance tego, co w tym roku się nie udało, warto spojrzeć z nadzieją w przyszłość. Branża gier w porównaniu np. z filmową ma się dobrze, więc fani Lary mają nadzieję, że w 2021 roku z okazji 25-lecia serii Tomb Raider twórcy zaserwują nam miłe niespodzianki. Póki co zapowiedziano jedynie grę mobilną Tomb Raider Reloaded, ale trzymajmy kciuki, by na tym się nie skończyło. Niestety nie wiemy, kiedy zostanie zapowiedziana kolejna duża gra o roboczym tytule Tomb Raider 12. Wiemy jedynie, że ta gra na pewno już powstaje.

Na koniec pochwalmy się niespodziankami, które otrzymaliśmy od znakomitych kompozytorów muzyki z serii Tomb Raider. Nathan McCree i Peter Connelly przesłali nam życzenia urodzinowe, które możecie zobaczyć TUTAJ i TUTAJ! Jednocześnie życzenia od Nathana są zapowiedzią konkursu, który wystartuje już jutro! Dodajmy, że takiego konkursu w naszym serwisie w ciągu osiemnastu lat jeszcze nie było :) Tymczasem pamiętajcie, że trwa konkurs memowy - na zgłoszenia czekamy do końca roku!

   


21 grudnia 2020, by Cez
[KONKURS] Stwórz mema i zgarnij nagrody!
Rozpoczynamy drugi konkurs z okazji osiemnastych urodzin serwisu World of Tomb Raider, które obchodzimy w tym miesiącu! Ponownie w związku z uzyskaniem przez nas pełnoletności mamy dla Was naprawdę duuuużo nagród!

Studio Crystal Dynamics zasponsorowało pełną wersję Shadow of the Tomb Raider: Definitive Edition i Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration oraz przypinki i przyszywki; polski dystrybutor Cenega przekazał koszulki, przypinki, karabińczyk oraz limitowaną grafikę i autografy twórców komiksów; sklep Muve.pl zasponsorował figurki i miniartbooki promujące grę Lara Croft and the Temple of Osiris, a Azyl Komiksu zbiorcze wydanie komiksu Tomb Raider: Season of the Witch! Serdecznie dziękujemy! Czas, start - czekamy na Wasze memy! Ku inspiracji poniżej zamieszczamy nasz redakcyjny przykład.


Regulamin konkursu:

1. W konkursie może wziąć udział każdy z wyjątkiem redakcji serwisu World of Tomb Raider.

2. W konkursie wyłonionych zostanie trzech zwycięzców. Osoba, która zajmie pierwsze miejsce, otrzyma zestaw nagród składający się z: pełnej, cyfrowej wersji gry Shadow of the Tomb Raider: Definitive Edition na platformę Steam, figurki i miniartbooka z Temple of Osiris, koszulki SotTR rozmiar L, komiksu zbiorczego Tomb Raider: Season of the Witch w j. angielskim, przypinki w kształcie jadeitowego naszyjnika, przypinki TR3, przypinki RotTR, limitowanej mini grafiki i grafiki komiksowej z autografami twórców. Osoba, która zajmie drugie miejsce, otrzyma: pełną, cyfrową wersję gry Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration na platformę Steam, figurkę i miniartbook z Temple of Osiris, koszulkę SotTR rozmiar L, przypinkę w kształcie jadeitowego naszyjnika, przypinkę TR3 i przypinkę RotTR. Osoba, która zajmie trzecie miejsce, otrzyma: figurkę i miniartbook z Temple of Osiris, koszulkę SotTR rozmiar L, przypinkę w kształcie jadeitowego naszyjnika, karabińczyk SotTR i przyszywkę w kształcie czekana.


3. Aby wziąć udział w konkursie, należy stworzyć własnego mema z Larą Croft - może on zawierać ujęcia np. z gier, filmów, komiksów, a także takie, które zostały samodzielnie stworzone przez uczestnika. Memy przyjmujemy do 31 grudnia 2020 r. do godziny 23:59. Mema wraz z imieniem i nazwiskiem należy przesłać mailem na adres redakcjawotr@gmail.com w temacie wpisując "Konkurs memowy". Jeden uczestnik może przesłać maksymalnie jednego mema w formie pojedynczego pliku o formacie JPG lub PNG. Jeden plik może składać się z kilku połączonych obrazków. Na memie może znajdować się tekst w języku polskim lub angielskim. Warunkiem przyjęcia mema jest to, aby nie był on wcześniej nigdzie publikowany.

4. Po 31 grudnia 2020 r. czteroosobowa redakcja serwisu World of Tomb Raider wybierze trzy najciekawsze memy i przyzna im miejsca od pierwszego do trzeciego. Wyniki konkursu zostaną opublikowane maksymalnie do 3 stycznia 2021 r. w serwisie WoTR. Nagrodę w postaci kodu na grę prześlemy drogą mailową, a fizyczne gadżety pocztą.

5. Uczestnik konkursu wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych (zgodnie z Ust. z dn. 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych - Dz. U. Nr 101/2002, poz. 926 z późn. zm. i zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. - Dz. U. UE L 119 z 2016 r., str.1-88) przez World of Tomb Raider wyłącznie na potrzeby przeprowadzenia konkursu. Uczestnik wyraża również zgodę na publikację swojego imienia i nazwiska, jeśli okaże się zwycięzcą.

   


20 grudnia 2020, by Cez
Nagrody za krzyżówkę wędrują do...
Pora na wyniki naszego pierwszego konkursu! Bardzo nas pozytywnie zaskoczyliście, bo aż 61% uczestników rozwiązało krzyżówkę bezbłędnie, zdobywając maksymalną liczbę 30 punktów. To oznacza, ze Wasza znajomość naszego serwisu jak i serii Tomb Raider stoi na wysokim poziomie. Poniżej możecie zobaczyć prawidłowo uzupełnioną krzyżówkę.


Zgodnie z regulaminem zabawy w przypadku remisu trójka zwycięzców, do której trafią bogate zestawy nagród, została wyłoniona w losowaniu. Mamy przyjemność poinformować, że pierwsze miejsce zdobył Jakub Królak, drugie Klaudia Rady, a trzecie Amelia Konieczny! Gratulujemy! Zdobyte przez zwycięzców zestawy nagród opisaliśmy szczegółowo w poprzednim newsie.

Pierwszy konkurs za nami, a przed nami… kolejne! Zaglądajcie do nas często i świętujcie z nami "osiemnastkę", bo w nadchodzących konkursach będzie można wygrać kolejne bogate zestawy nagród! :)

   


14 grudnia 2020, by Cez
[KONKURS] Rozwiąż krzyżówkę i wygraj nagrody!
Rozpoczynamy pierwszy konkurs z okazji osiemnastych urodzin serwisu World of Tomb Raider, które obchodzimy w tym miesiącu! Uzyskanie przez nas pełnoletności to okazja jedyna w swoim rodzaju, zatem z tego powodu mamy dla Was naprawdę duuuużo nagród! Studio Crystal Dynamics zasponsorowało pełną wersję Shadow of the Tomb Raider: Definitive Edition oraz przypinki i przyszywki; polski dystrybutor Cenega przekazał koszulki, przypinki, karabińczyk oraz limitowaną grafikę i autografy twórców komiksów, a sklep Muve.pl zasponsorował figurki i miniartbooki promujące grę Lara Croft and the Temple of Osiris! Serdecznie dziękujemy!


Regulamin konkursu:

1. W konkursie może wziąć udział każdy z wyjątkiem redakcji serwisu World of Tomb Raider.

2. W konkursie wyłonionych zostanie trzech zwycięzców. Osoba, która zajmie pierwsze miejsce, otrzyma zestaw nagród składający się z: pełnej, cyfrowej wersji gry Shadow of the Tomb Raider: Definitive Edition na PS4, figurki i miniartbooka z Temple of Osiris, koszulki SotTR rozmiar L, przypinki w kształcie jadeitowego naszyjnika, limitowanej mini grafiki, grafiki komiksowej z autografami twórców oraz z karabińczyka SotTR. Osoba, która zajmie drugie miejsce, otrzyma: figurkę i miniartbook z Temple of Osiris, koszulkę SotTR rozmiar L, przypinkę w kształcie jadeitowego naszyjnika, przypinkę z zaćmieniem słońca oraz okrągłą przyszywkę. Osoba, która zajmie trzecie miejsce, otrzyma: figurkę i miniartbook z Temple of Osiris, koszulkę SotTR rozmiar L oraz przypinkę z zaćmieniem słońca.

3. Aby wziąć udział w konkursie, należy na naszego maila redakcjawotr@gmail.com przesłać rozwiązanie poniższej krzyżówki w formie opisanej w punkcie nr 4. Krzyżówka zawiera 27 pytań oraz jedno hasło główne. Za odgadnięcie hasła głównego uczestnik otrzyma 3 punkty, zaś za odgadnięcie każdego z haseł składowych - po jednym punkcie. Łącznie można zdobyć 30 punktów (27 za hasła składowe i 3 za hasło główne).


4. Krzyżówkę należy wypełnić czytelnie wielkimi literami. Można ją wydrukować, wypełnić i zeskanować lub wypełnić plik JPG w programie graficznym (np. Paint) albo też w programie Word korzystając z pliku DOCX (kliknij, by ściągnąć pliki). Po wypełnieniu plik z krzyżówką (format JPG lub DOCX) należy przesłać na naszego maila do soboty 19 grudnia 2020 r. do godziny 23:59. W temacie maila należy wpisać "Konkurs krzyżówkowy", a w treści swoje imię i nazwisko. Jeden uczestnik może wysłać maksymalnie jednego maila. Trzy osoby z największą liczbą punktów otrzymają zestawy nagród wymienione w punkcie 2. W przypadku remisu redakcja dokona losowania. Wyniki opublikujemy po 19 grudnia. Paczki gadżetów wyślemy tradycyjną pocztą, a kod na grę poprzez e-maila.

5. Uczestnik konkursu wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych (zgodnie z Ust. z dn. 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych - Dz. U. Nr 101/2002, poz. 926 z późn. zm. i zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. - Dz. U. UE L 119 z 2016 r., str.1-88) przez World of Tomb Raider wyłącznie na potrzeby przeprowadzenia konkursu. Uczestnik wyraża również zgodę na publikację swojego imienia i nazwiska, jeśli okaże się zwycięzcą.

   


10 grudnia 2020, by Cez
Zobacz pierwszy gameplay TR Reloaded [WIDEO]
W serwisie YouTube można zobaczyć pierwszy zapis rozgrywki z nadchodzącej gry mobilnej Tomb Raider Reloaded przeznaczonej na platformy iOS i Android. Tak jak zapowiadaliśmy - gra zadebiutuje w przyszłym roku, ale od 8 grudnia jest już dostępna w wybranych krajach w ramach beta testów, np. na Filipinach. Gameplay możecie zobaczyć »TUTAJ«.


Z materiału filmowego i ze screenów (kliknij, by powiększyć) można wywnioskować, że rozgrywka będzie znacząco odbiegać od tego, czego fani Lary Croft spodziewali się po obejrzeniu zwiastuna (przypominamy link). W nowym 20-minutowym filmiku widzimy przede wszystkim walkę z przeciwnikami, choć opis gry dostępny w sklepie Google Play wskazuje na to, że w grze będzie również dostępne rozwiązywanie zagadek. Widoczna na filmie rozgrywka polega na przebieganiu przez kolejne plansze i pokonywaniu przeciwników, np. pająków, wilków, nietoperzy czy… żab. Przykładowo pierwszy level składa się z dwudziestu plansz. Gdy Lara zginie, istnieje możliwość kontynuowania przygody np. poprzez obejrzenie reklam. W przeciwnym razie należy rozpocząć level od nowa po uprzednim "zapłaceniu" pięcioma biletami - bilety odblokowują się automatycznie po upływie ściśle określonego rzeczywistego czasu.

Jak na darmową grę przystało nie zabrakło mikrotransakcji. W trakcie rozgrywki zdobywa się darmowe monety, za które można ulepszać np. bronie czy odblokowywać umiejętności. Istnieje również możliwość wykupienia za specjalne diamenty zawartości lootboxów - za diamenty trzeba zapłacić prawdziwymi pieniędzmi. Z opisu w sklepie Google Play wynika, że najtańszy zakup kosztuje 105 peso filipińskich (ok. 8 zł), a najdroższy 4850 (ok. 370 zł).


Twórcy ze studia Emerald City Games chwalą się, że w Tomb Raider Reloaded znajdziemy levele inspirowane dużymi odsłonami cyklu, a także wiele broni - w tym kultowe podwójne pistolety. Po drodze będziemy również zbierać znajome artefakty jak np. Scion znany z gier Tomb Raider I i Tomb Raider Anniversary. W menu gry słyszymy nuty znane z głównego motywu serii Tomb Raider skomponowanego w 1996 roku przez Nathana McCree.

   


7 grudnia 2020, by Cez
Poznaj tajemnice Indii, Londynu i Strefy 51
W serwisie YouTube pojawił się trzeci odcinek cyklu dokumentalnego, opowiadający o historii i geografii obecnej w grze Tomb Raider III >> KLIK! Dzięki materiałowi, który trwa ponad półtorej godziny, poznacie ciekawostki np. na temat słynnej Strefy 51, hinduskich bóstw czy też londyńskich muzeów. W trzecim epizodzie, podobnie jak w drugim, narratorką jest fanka Lary Croft, Jenni Milward.


Przypomnijmy, że w pierwszym odcinku (link), opowiadającym o grach Tomb Raider I i Tomb Raider Anniversary, w roli narratorki słyszeliśmy Shelley Blond - pierwszy głos Lary Croft z gry z 1996 roku. Drugi odcinek (link) o grze Tomb Raider II ukazał się w lutym 2017 roku, a to oznacza, że na najnowszy epizod fani serii musieli czekać niemal 4 lata.

Twórca cyklu Simon Bucher poinformował, że na czwarty odcinek na temat historii i geografii w grze Tomb Raider IV nie trzeba będzie czekać tak długo jak na trzeci.