strona główna // forum // chat // kontakt // facebook // youtube

Powrót do Archiwum

KWIECIEŃ 202224 kwietnia 2022, by Cez
Alicia Vikander w maju powróci w roli Lary
...a wraz z nią wystąpi Earl Baylon jako Jonah oraz Allen Maldonado jako Zip. Nie, nie chodzi póki co o kolejny film Tomb Raider, a o interaktywną, londyńską atrakcję Tomb Raider: The Live Experience, która ma zostać otwarta 10 maja.


Aktorka Alicia Vikander, którą widzieliśmy w roli Lary Croft w filmie Tomb Raider (2018), nie tylko przygotowuje się do wystąpienia w sequelu, ale także wzięła udział w dubbingu pani archeolog na potrzeby nadchodzącej atrakcji Tomb Raider: The Live Experience. Alicię usłyszymy zarówno w specjalnym filmiku, który zostanie pokazany uczestnikom zabawy, ale także w trakcie samej rozgrywki. W zabawie weźmie udział również przyjaciel panny Croft Jonah, którego ponownie odegra Earl Baylon. Z kolei Allen Maldonado zadebiutuje jako Zip - głos ten będziemy również mogli usłyszeć w zapowiedzianym serialu anime od Netflixa.

Koszt uczestnictwa w Tomb Raider: The Live Experience wynosi od 66 do 99 funtów za osobę. Bilety można zamówić poprzez oficjalną stronę.

   


19 kwietnia 2022, by Cez
W kolejnej grze Rhianna chce mniej wątku ojca
"Świetnie się bawiliśmy, rozwijając jej postać, więc teraz chciałabym rzadziej widzieć jej problemy z ojcem. I mówię to ja!" - powiedziała na łamach serwisu Eurogamer Rhianna Pratchett, która dekadę temu pierwsza krytykowała teflonowość i przerysowanie Lary Croft, i w której to scenariuszu do gry Rise of the Tomb Raider wyeksponowała właśnie wątek ojca Lary.

Okrzyknięty przez większą część fanów Lary najgorszy wątek w historii serii Tomb Raider, czyli wątek ojca głównej bohaterki, najwyraźniej zmęczył również Rhiannę Pratchett, scenarzystkę gier Tomb Raider (2013) i Rise of the Tomb Raider. Twórczyni nie będzie co prawda odpowiedzialna za fabułę kolejnej gry, ale nie przeszkodziło jej to w wypowiedzeniu się na temat swoich oczekiwań względem kontynuacji.


"Podoba mi się to, że bohaterka zaczyna działać na własną rękę i czerpie radość z tego, co robi" - mówi Rhianna Pratchett. "Kiedy pisaliśmy reboot gry, była ona na najlepszej drodze do zostania Tomb Raiderem, była takim proto-Tomb Raiderem. Wszystkie cechy, które kojarzą się z Tomb Raiderem, takie jak nieustępliwość, odwaga, zaradność, wypływały na powierzchnię. Chciałabym zobaczyć, jak to się w pełni urzeczywistnia, usłyszeć te jej dowcipne odzywki i rzeczy, które bardzo chciałabym napisać. Ale wiecie, wtedy ona nie była jeszcze na tym etapie, nie miała jeszcze pewności siebie. Myślę, że trylogia spotkała się z bardzo pozytywnym przyjęciem fanów, więc ekscytujące będzie zobaczyć, co twórcy zrobią dalej".

Przypomnijmy, że już w 2017 roku (link do newsa) Rhianna tłumaczyła, że wątek ojca w RotTR oraz brak one-linerów, czyli sarkastycznych odzywek Lary, był wynikiem nacisków ze strony studia Crystal Dynamics, a nie jej pomysłem. Mimo to twórczyni nie miała wyjścia i musiała zaakceptować te wytyczne. Teraz po latach ponownie je krytykuje.

   


10 kwietnia 2022, by Cez & Patrycja
Odwiedź z Larą Finlandię, Atlantyk i Kostarykę
Interaktywna atrakcja o nazwie Tomb Raider: The Live Experience miała zostać otwarta w Londynie 1 kwietnia, jednak zaliczy opóźnienie do 10 maja. W międzyczasie poznaliśmy zarys fabuły, jaka będzie zawarta w tej przygodzie. Poniżej widzicie zdjęcia oficjalnej, francuskiej cosplayerki Lili Dîn, która w klasycznym stroju pozowała do fotek promujących The Live Experience. Tutaj możecie zobaczyć krótki filmik.


Tomb Raider: The Live Experience będzie doświadczeniem, które da fanom możliwość zanurzenia się w świecie Tomb Raidera poprzez wspólne uczestniczenie we wciągającej przygodzie. Zwiedzający rozpoczną ją jako studenci archeologii pracujący w terenie w Finlandii, gdzie otrzymają pilną wiadomość od Lary Croft. Dokonała ona śmiertelnie niebezpiecznego odkrycia dotyczącego potężnego, starożytnego artefaktu i chce, aby uczestnicy przyłączyli się do niej i zapewnili światu bezpieczeństwo. Gracze będą musieli zbierać relikwie i odpierać ataki wrogów za pomocą łuków i strzał, a następnie uciec kontenerowcem na Kostarykę, aby rozpocząć kolejną część przygody.

Nie wszystko będzie takie, jak się wydaje, ponieważ wróg Lary, Aiden, uszkodził statek, w związku z czym gracze będą musieli działać jako zespół, aby przedostać się przez kontenery i skrzynie, zbierając przy tym kolejne relikwie. Jeśli zespołowi uda się uciec, udadzą się do dżungli, gdzie spotkają przyjaciela Lary. Ten poinformuje ich, że są bliscy odkrycia starożytnej podziemnej komnaty, jednak jedynym sposobem na dotarcie do niej i zdobycie artefaktu jest zjazd tyrolką przez dżunglę i zejście do jaskiń.


Wreszcie drużyna spotka przyjaciela Lary, Jonaha, który pomoże jej rozwiązać zagadki w celu odnalezienia kolejnego zestawu reliktów, zanim gracze będą musieli szybko uciec z powrotem do dżungli, ponieważ jaskinia, w której się znajdują, zacznie wypełniać się śmiercionośnymi gazami. Po powrocie do dżungli gracze będą musieli odnaleźć wejście do komnaty, walcząc jednocześnie z Aidanem i jego sługusami. Gracze staną twarzą w twarz ze złym Aidanem, który będzie próbował aktywować artefakt. Uczestnicy będą musieli wymyślić, jak ukończyć sekwencję zagadek środowiskowych dla wielu graczy. Tylko wtedy będą w stanie pokonać wroga i w ostateczności uciec, biorąc udział w pełnej akcji ucieczce.

Koszt uczestnictwa w Tomb Raider: The Live Experience wyniesie od 66 do 99 funtów za osobę. Bilety można zamówić poprzez oficjalną stronę. Grafiki promocyjne, w tym kilka zupełnie nowych, możecie zobaczyć na naszym fanpage'u na Facebooku.

   


6 kwietnia 2022, by Cez
Nowe, oficjalne logo w dużej rozdzielczości
Studio Crystal Dynamics opublikowało nowe logo serii Tomb Raider w dużej rozdzielczości w dwóch wariantach: na czarnym i białym tle. Możecie je pobrać tutaj oraz tutaj.

Po raz pierwszy ta grafika pojawiła się podczas promocji stołowej gry RPG pt. Lara Croft's Tomb Raiders (link do newsa). Drugi raz została zaprezentowana wczoraj podczas zapowiedzi tworzenia nowej gry na silniku Unreal Engine 5.


Fani już zauważyli, że nowe logo nawiązuje do klasyki oraz zawiera w sobie podstawę egipskiej piramidy lub mastaby. Czy logo to będzie częścią loga kolejnej, oficjalnie zapowiedzianej gry z serii Tomb Raider - tego nie wiemy. Data premiery kolejnego tytułu nie została podana, przez co nie można wykluczyć, że zaprezentowana grafika być może jeszcze ulegnie zmianie.

   


5 kwietnia 2022, by Cez
Nowy Tomb Raider powstaje na Unreal Engine 5!
Studio Crystal Dynamics oficjalnie ujawniło, że kolejna duża gra z serii Tomb Raider powstaje na najnowszej, piątej edycji silnika Unreal Engine. Oznacza to, że gra o roboczym tytule Tomb Raider 12 będzie pierwszą za czasów studia Crystal Dynamics grą z Larą Croft, która nie powstanie na autorskim silniku Crystalsów.

Informację tę potwierdził Dallas Dickinson, obecny szef marki Tomb Raider w studiu Crystal Dynamics. Wideo z tym potwierdzeniem możecie zobaczyć tutaj. Od kilku lat wiemy o wstępnych pracach nad kolejną grą, jednak informacja o rozpoczęciu tworzenia jej na Unreal Engine 5 to zupełna nowość. Wciąż nie jest znana choćby przybliżona data premiery kolejnej przygody panny Croft. Przy okazji dodajmy, że kolejny raz Crystalsi ukazali nowe logo serii Tomb Raider. Pierwszy raz grafika ta pojawiła się podczas promocji stołowej gry RPG pt. Lara Croft's Tomb Raiders (link do newsa).


Unreal Engine to silnik gier wideo stworzony w 1998 roku przez przedsiębiorstwo Epic Games. Jak podaje serwis Spidersweb kolejne wersje tego silnika cieszą się coraz większą popularnością z uwagi na swoją elastyczność, dopracowanie i techniczne zaawansowanie, a także z uwagi na bardzo korzystne warunki współpracy dla zainteresowanych nim studiów deweloperskich. Na silniku Unreal Engine 5 powstanie nie tylko kolejny Tomb Raider, ale także Wiedźmin 4 czy Dragon Quest XII.

   


1 kwietnia 2022, by Krystian
Nadchodzi nowy film! Królowa popu reżyserką!
Serwis IMDb potwierdza sensacyjną wiadomość! Prace na planie najnowszego filmu Tomb Raider ruszą już niebawem, czego dowodem jest promocyjna grafika, a premiery możemy oczekiwać już w przyszłym roku!

Wspomniane promocyjne zdjęcie zapewne celowo nie pokazuje nam twarzy bohaterki, ponieważ jest ono elementem wczesnej promocji, a Alicia Vikander, która wcieli się w Larę, nie miała jeszcze okazji uczestniczyć w zdjęciach. Widzimy na nim jednak protagonistkę prowadzącą wielbłąda przez pustynny krajobraz, identycznie jak na początku gry Tomb Raider IV. Wszystko wskazuje więc na to, że w kolejnym filmowym Tomb Raiderze możemy oczekiwać zapowiedzianego przez Square Enix "powrotu do korzeni", jako planu rozwoju postaci w przyszłości.


To jednak nie koniec sensacyjnych doniesień. Według informacji medialnych, na które powołuje się IMDb, ze względu na przedłużający się start zdjęć i konflikt w terminach, z reżyserii zrezygnowała Misha Green. Za kamerą nowego Tomb Raidera stanie za to... Madonna. To nie pierwszy raz, kiedy gwiazda popu zajmuje się reżyserią. Ostatni raz w tej roli mogliśmy zobaczyć ją w 2012 roku, gdy pracowała nad filmem "W.E." opowiadającym o romansie Edwarda VIII z Wallis Simpson. Gwiazda planuje także reżyserię swojego filmu biograficznego, do którego scenariusz stworzyła z pomocą Diablo Cody i Erin Wilson.

Powołując się na swoje źródła, brytyjski The Sun publikuje wypowiedź osoby z otoczenia Madonny: "[Madonna] zawsze była ucieleśnieniem współczesnego feminizmu, podobnie jak postać Lary Croft, choć jest ona wytworem scenarzystów. Mimo to Madonna podziwia tę bohaterkę od lat i nie może się doczekać, aby pokazać w filmie tkwiącą w Larze siłę kobiecości". Więcej na temat nowej roli królowej popu możecie przeczytać na fanpage'u serwisu Royal Madonna.

Przypomnijmy, że roboczy tytuł nowego filmu to Tomb Raider: Obsidian, a za scenariusz odpowiada Misha Green, niedoszła reżyserka. Na razie nie wiadomo, kiedy ma paść pierwszy klaps na planie filmu. Publikacja wspomnianej grafiki sugeruje jednak, że stanie się to w bardzo krótkim czasie.


UPDATE (01.04)
Powyższy news był naszym żartem z okazji Prima Aprilis ;) Pustynną grafikę stworzył utalentowany polski fan Lary Croft - Adam Soroczyński.