strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Strona główna działu
EP1: Eye of Osiris
EP2: Shadow Falls
-> Opis gry
-> Fabuła
-> Screeny
EP3: Last Midnight
EP4: Temple of Anubis


EPISODE 2: The Shadow Falls

OPIS GRY

Druga część "Apocalypse" zatytułowana "Episode 2: The Shadow Falls" (Padający Cień) pojawiła się po raz pierwszy w Sky Gamestar 16 czerwca 2003 roku. Celem gry było przejście przez dziesięć leveli, m.in. przez sale z komputerami, windy, pokoje ochrony; jednocześnie uważając na strażników.


FABUŁA

Po porażce w Abydos, Lara powróciła do Anglii, do Croft Manor. Obiecała sobie, że odbierze Oko Ozyrysa od tajemniczych ludzi, którzy je zdobyli. Jedyną wskazówką był dziwny symbol, który widniał na helikopterze. Bohaterka szukając pochodzenia znaku, odkryła, że jest to logo należące do Konsorcjum OTS, potężnej organizacji, składającej się z najbogatszych światowych korporacji. Dalsze śledztwo wykazało, że Konsorcjum posiada kompleks starych, przemysłowych magazynów położonych na peryferiach Berna, stolicy Szwajcarii. Źródła Lary wskazują, że jest to najbardziej prawdopodobne miejsce, w którym może znajdować się artefakt. Bohaterka nie zawaha się by odebrać im Oko Ozyrysa. W tym celu w nocy wyskoczyła na spadochronie na dach magazynów w Bernie. W półmroku wylądowała, po czym weszła do środka kompleksu.

Lara dostała się do kolejnych pomieszczeń. Niszczyła zabezpieczenia, włamywała się do komputerów, przemieszczała się windami oraz walczyła ze szczurami i strażnikami tego miejsca. W pewnym momencie dotarła do pomieszczenia, na końcu którego znajdowały się ogromne wrota. Gdy otworzyła owe drzwi, była bardzo zaskoczona. Spodziewała się kolejnego pomieszczenia pełnego strażników, tymczasem ujrzała kamienne, szare schody prowadzące gdzieś w dół, niknące w ciemności. Croft wyjęła swoje pistolety z kabur i podążyła schodami w kierunku nieznanego.


SCREENY