strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Strona główna działu
EP1: Eye of Osiris
-> Opis gry
-> Fabuła
-> Screeny
EP2: Shadow Falls
EP3: Last Midnight
EP4: Temple of Anubis


EPISODE 1: The Eye of Osiris

OPIS GRY

Pierwsza część "Apocalypse" zatytułowana "Episode 1: The Eye of Osiris" (Oko Ozyrysa) pojawiła się po raz pierwszy w Sky Gamestar 18 grudnia 2002 roku. Celem gry było przejście przez dziesięć leveli, m.in. przez katakumby i korytarze, gdzie poza rzadkimi starożytnymi artefaktami odnaleźć można było mnóstwo zabójczych pułapek i śmiertelnie niebezpiecznych wrogów.


FABUŁA

W antycznych mitach często mowa jest o Ozyrysie, egipskim bogu podziemi i umarłych, który sprawował kontrolę nad życiem i śmiercią. Wielu śmiałków szukało mitycznej relikwii - Oka Ozyrysa, umieszczonego w czerwonym kamieniu. Artefakt przepadł tysiące lat temu. Dziś mało ludzi wierzy w to, że Oko było kluczem do poznania tajemnicy nieśmiertelności. Za sprawą tych legend, Lara Croft postanowiła pojechać do Egiptu, do Abydos, gdzie znajduje się Świątynia Ozyrysa. Zamierza zdobyć ten słynny klejnot. Dysponując wiedzą o państwie faraonów, Lara zlokalizowała wejście do podziemnych katakumb, które znajdują się głęboko pod ruinami świątyni. Nikt wcześniej nie zbadał tych podziemi. Bohaterka następnie przemierza podziemne korytarze, unika śmiercionośnych pułapek oraz walczy ze zwierzętami takimi jak skorpiony czy jadowite węże.

Gdy panna Croft dotarła do serca katakumb, w którym znajdował się artefakt, odkryła, że nie jest tu sama. Ukryła się w cieniu i obserwowała wejście do grobowca. Tajemnicza postać, której ciało było okryte całunem, podeszła do błyszczącego się Oka Ozyrysa. Wokół było mnóstwo uzbrojonych ludzi, którzy osłaniali tajemniczą postać. Mężczyzna zaczął się głośno śmiać, po czym zniknął w ciemności ze swoimi ludźmi, zabierając ze sobą nagrodę, artefakt. Lara czym prędzej pobiegła za nimi, jednak gdy tylko wyszła na powierzchnię, zobaczyła, że złodziej wsiadł właśnie do helikoptera ozdobionego pewnym dziwnym herbem z nieznanym symbolem. Bohaterka bezradnie obserwowała jak maszyna oddala się i znika za horyzontem.


SCREENY