strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Strona główna działu
EP1: Eye of Osiris
EP2: Shadow Falls
EP3: Last Midnight
-> Opis gry
-> Fabuła
-> Screeny
EP4: Temple of Anubis


EPISODE 3: The Last Midnight

OPIS GRY

Trzecia część "Apocalypse" zatytułowana "Episode 3: The Last Midnight" (Ostatnia Północ) pojawiła się po raz pierwszy w Sky Gamestar 25 grudnia 2003 roku. Celem gry było przejście przez dziesięć leveli, m.in. przez katakumby i podziemne jaskinie, jednocześnie uważając na armię przerażających demonów i innych stworzeń, które czają się w labiryncie. Po raz pierwszy w historii telewizyjnej serii TR, gracze zmierzą się z czasem. Finałowe zadanie polega na pokonaniu wrogów zanim odliczanie zegara dojdzie do zera.


FABUŁA

Wielkie wrota zatrzasnęły się za Larą, pozostawiając ją samą na tajemniczej klatce schodowej, rozjaśnionej gdzieniegdzie pochodniami. Mimo, że panna Croft wiedziała kim są złodzieje, nie miała pojęcia do czego Konsorcjum OTS jest potrzebne Oko Ozyrysa. Nie miała jednak wątpliwości, że OTS jest tylko przykrywką dla jakiejś mrocznej i niebezpiecznej organizacji. Gdy Lara zeszła schodami na sam dół, zauważyła, że straciła kontakt ze światem zewnętrznym, łączność została zakłócona. Bohaterka była zdana tylko na siebie. Ruszyła do przodu, napotykając od czasu do czasu na dziwne zakapturzone postacie należące z pewnością do jakiegoś tajnego stowarzyszenia.

W pewnym momencie Croft dotarła do lochów. W jednym z nich zauważyła mężczyznę przykutego do ścian za pomocą łańcuchów. Był nieprzytomny, jednak otworzył oczy, gdy Lara się do niego zbliżyła. Mężczyzna powiedział, że panna Croft musi powstrzymać tych ludzi, ponieważ są oni szaleni. OTS to tak naprawdę współcześni Templariusze, którzy chcą doprowadzić na Ziemi do apokalipsy. Mężczyzna był jednym z nich, ale w pewnym momencie ocknął się i chciał ich powstrzymać. Nie udało się to mu. Następnie Lara bez skutku próbowała otworzyć jego kajdany. Mężczyzna przekazał bohaterce klucz z brązu z masońskim symbolem. Więzień znów stracił przytomność.

Croft szybko znalazła drzwi, do których pasował klucz. Po wejściu do pomieszczenia, Lara szeroko otworzyła oczy. Przed nią rozpościerało się ogromne obserwatorium astronomiczne, wypełnione mapami gwiazd, różnymi pismami i specjalistycznym sprzętem. Przeglądając zgromadzone tu dokumenty, Lara zrozumiała, że wszystkie tutejsze badania skupiały się na pojedynczej chwili, konkretnym momencie w czasie. Chodziło o kulminację połączenia planet. Tak rzadkie wydarzenie mogłoby doprowadzić do przebudzenia starożytnego bóstwa, które, jak wierzą Templariusze, oczyściłoby Ziemię ze skorumpowanego rodzaju ludzkiego poprzez mrok i zniszczenie. Dreszcz przeszedł przez Larę, gdy uświadomiła sobie co to oznacza. Ceremonia odbędzie się dzisiejszego wieczoru.

Croft szybko ruszyła na poszukiwanie komnaty, w której odbędzie się uroczystość. Gdy odnalazła właściwą salę, rozprawiła się ze wszystkimi Templariuszami, po czym ruszyła w kierunku ołtarza, na którym znajdował się artefakt. Lara w ostatnim momencie przed kulminacją chwyciła za Oko i czym prędzej zabrała je z ołtarza. Nagle zegar wybił północ, rozległ się grzmiący ryk. Promień księżycowego światła wleciał przez zabytkowe okno i spowodował oślepiający blask w całej świątyni. Lara ukryła się w bezpiecznym miejscu, chroniąc w ten sposób Oko, które jarzyło się intensywnym światłem. Grunt zaczął się trząść, po czym zapadła cisza. Gdy pył opadł, miss Croft wyszła z kryjówki. Zauważyła, że ołtarz rozpadł się na dwie części. Oko Ozyrysa przestało świecić. Artefakt był bezpieczny, już nigdy nie wpadnie w niepowołane ręce. Templariusze nie są już zagrożeniem dla świata. Apokalipsa została powstrzymana. Bohaterka popatrzyła chwilę na piękny klejnot, włożyła go do swojego plecaka, po czym wspięła się w kierunku świątynnego okna, ku wyjściu na powierzchnię. Ostatni raz spojrzała na zniszczoną podziemną świątynię, po czym ruszyła przed siebie wśród nocnych ciemności.


SCREENY