solucja


Solucja zawiera opis przejścia gry wraz ze wszystkimi sekretami (nie są one konieczne do ukończenia gry, jednak zdobycie ich powoduje odblokowanie dodatków dostępnych w menu). Po ukończeniu gry nie można dowolnie powtarzać poziomów, jak to miało miejsce w Tomb Raider: Legenda i Tomb Raider Anniversary. Istnieje za to tryb „poszukiwanie skarbów”, który pozwala na eksplorowanie poziomów z rozwiązanymi już zagadkami w celu zebrania ominiętych wcześniej zdobyczy. Po pierwszym uruchomieniu gry w tym trybie lądujesz w poziomie „Morze Śródziemne”. Możesz wybrać dowolny poziom do zwiedzania poprzez włączenie PDA i wybranie opcji „wróć do miejsca”.
UWAGA! Udostępniane save'y zostały zrobione przy drugim przechodzeniu gry. Oznacza to, że korzystając z nich, nie znajdziesz sekretów... bo zostały już zebrane.

tekst: Phoebe Poison
save: kluz_kaa| croft manor - prolog | morze śródziemne | wybrzeże tajlandii | croft manor |
| meksyk | wyspa jan mayen | morze andamańskie | morze arktyczne |
croft manor - prolog


[pobierz save] Gra zaczyna się wybuchem Croft Manor, a ty znajdujesz się nagle wewnątrz płonącej posiadłości. Gdy tylko zyskasz kontrolę nad Larą, nie czekaj długo – biegnij przed siebie. Pokonaj dwa zakręty, uważając na płomienie, które mogą odebrać ci trochę zdrowia. Następnie wskocz na zawalone schody, cały czas omijając płonące elementy. Na ścianie z prawej strony znajduje się dźwignia – użyj jej. Drzwi przed tobą staną otworem i będziesz mógł się dostać do pomieszczenia, które jeszcze niedawno było sypialnią Croftówny. Zerknij nieco w prawo, pod zawalonymi fragmentami dachu da się przejść, kucając. Idź dalej, tym razem z lewej strony znajduje się kamień, na który możesz wskoczyć. Stojąc na nim, użyj linki magnetycznej, by utorować sobie drogę przez kolejne drzwi. Jeśli zrobisz to już po zeskoczeniu na dół, jest duża szansa, że oberwiesz drzwiami. Wyjdź na korytarz. Naprzeciw ciebie znajduje się apteczka. Podnieś ją i zwróć uwagę na wystającą krawędź na prawej ścianie, prowadzącą ponad zawaloną podłogą. Złap się jej i ruszaj w lewo, kiedy się skończy skocz na tą wyżej. Przesuwaj się dalej, aż do końca tej krawędzi. Opuść się na kolejną, znajdującą się poniżej, pokonaj jeszcze kawałek w lewo, a następnie odskocz do tyłu, by znaleźć się bezpiecznie na drugiej stronie przepaści. Podążaj dalej. Tuż przed tobą stoi sporych rozmiarów skrzynia. Chwyć ją za pomocą przycisku akcji i pchaj przed siebie, aż do ściany. Puść ją i wejdź na nią. Stąd możesz doskoczyć do kolejnej krawędzi znajdującej się przed tobą. Chwyciwszy się jej, przesuwaj się w prawo. Gdy Lara nie będzie chciała dalej iść, skocz nad zawalonymi fragmentami sufitu i wyląduj po ich drugiej stronie. Teraz uważaj – ostrożnie rusz w stronę drzwi, bo gdy tylko podejdziesz na określoną odległość, spadające z sufitu szczątki rozwalą podłogę przed tobą. Gdy będzie po wszystkim, przeskocz dziurę i przejdź przez drzwi. Trafiliśmy do holu. Skręć w lewo i ruszaj dalej. Gdy dojdziesz do końca balkonu, zerknij w prawo. Nad płonącymi schodami znajduje się obręcz, której możesz się chwycić za pomocą linki magnetycznej. Wykorzystując ją, przehuśtaj się na drugą stronę, uważając jednak na płomienie pod tobą. W odpowiednim momencie puść obręcz i wyląduj bezpiecznie. Teraz biegnij w prawo. Gdy przed sobą zobaczysz kolejną płonącą przeszkodę, zerknij w prawą stronę. Znajduje się tu krawędź, na którą możesz się spokojnie opuścić. Następnie pozostaje już tylko puścić się jej, by znaleźć się na dole. Obejrzyj filmik i możesz zaczynać właściwą grę...