strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Strona główna działu

The Ride - Kings Island
The Ride - Wonderland
Firefall - Kings Dominion
Machine - Movieland
-> Opis parku
-> Lokalizacja
-> Budowa
-> Opis Machine
-> Filmik
-> Galeria
The Live Experience

TR: MACHINE w parku Movieland Studios


OPIS PARKU


Park rozrywki Movieland Studios jest częścią zespołu parków firmy Canevaworld Resort. Obok Movieland znajdują się parki Aqua Paradise, Medieval Times, restauracja Rock Star Cafe oraz dyskoteka Night Festival. Movieland Studios zostało otwarte w 2002 roku. Park zajmuje powierzchnię 300 000 m2 i znajduje się w mieście Lazise, w prowincji Werona we Włoszech. W sumie w parku mamy do dyspozycji kilkanaście atrakcji związanych z bajkami z Cartoon Network, filmami takimi jak "Powrót do przyszłości", "Terminator" czy "Piotruś Pan". Jedną z atrakcji jest również karuzela obrotowa typu Top Spin, czyli Tomb Raider: Machine.


LOKALIZACJA


Poniżej po lewej mapa Włoszech z zaznaczonym na czerwono parkiem Movieland Studios oraz po prawej mapka parku rozrywki Movieland Studios z zaznaczonym Tomb Raider: Machine.BUDOWA MACHINE


Budowa TR: Machine rozpoczęła się w marcu 2007 roku. Poniżej fotografie przedstawiające prace budowlane.OPIS TR: MACHINE


TR: Machine zostało otwarte 6 sierpnia 2007 roku. Zabawa zaczyna się od wyprawy do starożytnych ruin. Mijamy małpopodobne posągi znane z pierwszego filmu TR. Następnie podchodzimy do ogromnej karuzeli obrotowej typu Top Spin. To właściwa atrakcja. Top Spin został wykonany przez włoską firmę Zamperla. Urządzenie pomieści maksymalnie 34 osoby. TR: Machine jest bardzo podobne do TR: Firewall, znajdujące się w parku Kings Dominion w Stanach Zjednoczonych. Także tutaj podczas obracania się w Top Spin towarzyszyć nam będą sztuczne gejzery. Jednak w przeciwieństwie do Firewall, Machine powstało nie tylko na podstawie licencji filmowego TR, ale również na podstawie gier. Atrakcję promuje wizerunek Lary Croft z TR: Legend. Podczas obracania się w Top Spin możemy usłyszeć muzykę z filmów, ale także i z gier. Machine obraca się na pięć różnych sposobów. Każdy taki zaprogramowany styl nosi nazwę. Możemy zatem wybrać się na "przejażdżkę" po Chinach, Boliwii, Kazachstanie, Peru oraz Kongo.

W 2020 roku atrakcja została zamknięta. W jej miejscu pojawiła się nowa o nazwie Medusa - Epic Show, oferująca 25-minutowe show.


FILMIK

Prezentacja TR: Machine
czas: 4:10
format: AVI
rozmiar: 27,6MB
[ ściągnij ]


GALERIA