strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Strona główna działu

The Ride - Kings Island
The Ride - Wonderland
-> Opis parku
-> Lokalizacja
-> Budowa
-> Opis The Ride
-> Filmik
-> Galeria
Firefall - Kings Dominion
Machine - Movieland
The Live Experience

TR: THE RIDE w parku Canada's Wonderland


OPIS PARKU


Park rozrywki Canada's Wonderland został otwarty w 1981 roku, po dwóch latach budowy. Park zajmuje powierzchnię 1.3 km2 i znajduje się w mieście Vaughan, w prowincji Ontario w Kanadzie. W 1994 roku został kupiony przez firmę Paramount Parks, związaną z wytwórnią Paramount Pictures. Zmieniono wówczas nazwę parku na Paramount Canada's Wonderland. W czerwcu 2006 roku firma Paramount Parks została przejęta przez Cedar Fair Entertainment Company. W 2007 roku ponownie park został nazwany Canada's Wonderland. W sumie znajduje się tu 47 atrakcji, w tym 14 kolejek górskich. Jedną z nich jest Tomb Raider: The Ride.


LOKALIZACJA


Poniżej po lewej mapa sieci parków Cedar Fair z zaznaczonym na zielono parkiem Canada's Wonderland oraz po prawej mapka parku rozrywki Canada's Wonderland z zaznaczonym Tomb Raider: The Ride.BUDOWA THE RIDE


Zimą 2003 roku rozpoczęły się prace budowlane nad nowym projektem. Paramount Parks postanowiło zbudować atrakcję związaną z drugim filmem TR z Angeliną Jolie. Nowa kolejka zastąpiła karuzelę The Fury oraz The Great Whale of China.OPIS TR: THE RIDE


TR: The Ride zostało otwarte 2 maja 2004 roku. Była to trzynasta z kolei kolejka górska w Canada's Wonderland i zarazem pierwsza "latająca kolejka", w której uczestnicy zabawy jadą w pozycji leżącej. Urządzenie zostało wykonane przez włoską firmę Zamperla. Czas przejazdu całej trasy wynosi nieco ponad jedną minutę. Kolejka dysponuje sześcioma pojazdami. Do każdego zmieszczą się cztery osoby. Maksymalna prędkość jaką kolejka może osiągnąć to 41 km/h.

W 2008 roku atrakcja zmieniła nazwę z "TR: The Ride" na "Time Warp". Zdjęto logo Tomb Raider, ponieważ wytwórnia Paramount Pictures wycofała licencję na atrakcje związane z filmami TR.


FILMIK

Prezentacja TR: The Ride
czas: 1:20
format: AVI
rozmiar: 9,8MB
[ ściągnij ]


GALERIA