strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Strona główna działu

The Ride - Kings Island
The Ride - Wonderland
Firefall - Kings Dominion
-> Opis parku
-> Lokalizacja
-> Budowa
-> Otwarcie
-> Opis Firefall
-> Opis TR: Grill
-> Filmik
-> Galeria
Machine - Movieland
The Live Experience

TR: FIREFALL w parku Kings Dominion


OPIS PARKU


Park rozrywki Kings Dominion został otwarty w 1975 roku, po dwóch latach budowy. Podobnie jak w Kings Island, jedną z pierwszych atrakcji była tu replika Wieży Eiffla. Park zajmuje powierzchnię 1.62 km2 i znajduje się w mieście Doswell, w stanie Virginia w USA. W 1993 roku park został kupiony przez firmę Paramount Parks, związaną z wytwórnią Paramount Pictures. Zmieniono wówczas nazwę parku na Paramount's Kings Dominion. W czerwcu 2006 roku firma Paramount Parks została przejęta przez Cedar Fair Entertainment Company. W 2007 roku ponownie park został nazwany Kings Dominion. W sumie znajduje się tu 27 atrakcji, w tym 13 kolejek górskich, 2 atrakcje wodne, kilka związanych z bajkami Hanna-Barbera oraz jedna z największych na świecie karuzel obrotowych typu Top Spin, czyli Tomb Raider: Firefall.


LOKALIZACJA


Poniżej po lewej mapa sieci parków Cedar Fair z zaznaczonym na zielono parkiem Kings Dominion oraz po prawej mapka parku rozrywki Kings Dominion z zaznaczonym Tomb Raider: Firefall.BUDOWA FIREFALL


Pod koniec 2004 roku rozpoczęto budowę TR: Firefall oraz restauracji TR: Grill.OTWARCIE FIREFALL


TR: Firefall zostało otwarte 19 marca 2005 roku. Poniżej fotki z dnia otwarcia.OPIS TR: FIREFALL


Zabawa rozpoczyna się od wejścia na teren tajemniczych ruin. Następnie uczestnicy podchodzą do właściwego urządzenia. Firefall jest jedną z największych na świecie karuzel obrotowych typu Top Spin. Została stworzona przez niemiecką firmę Huss, specjalizującą się w tego typu atrakcjach. Ten ogromny Top Spin pomieści za jednym razem 38 osób. W przeciwieństwie do TR: The Ride w parku Kings Island, ten Top Spin znajduje się na świeżym powietrzu. Zabawa na nim trwa ponad dwie minuty. Firefall wyróżnia się tym, że podczas obracania urządzenia na przemian tryskają wokół gejzery oraz wybuchają płomienie.

W 2008 roku atrakcja zmieniła nazwę z "TR: Firefall" na "The Crypt". Zdjęto logo Tomb Raider, ponieważ wytwórnia Paramount Pictures wycofała licencję na atrakcje związane z filmami TR.


OPIS TR: GRILL


TR: Grill jest restauracją usytuowaną w pobliżu karuzeli obrotowej TR: Firefall. Klienci mogą tu zakupić hamburgery, kurczaka, sałatkę, frytki, piwo i napoje.

W 2008 roku restauracja zmieniła nazwę z "TR: Grill" na "Trail's End Grill".
FILMIK

Prezentacja TR: Firefall
czas: 2:20
format: AVI
rozmiar: 6,1MB
[ ściągnij ]


GALERIA