strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Powrót do Archiwum

SIERPIEŃ 2004
29 sierpnia 2004, by Cez
[EXCLUSIVE] Wywiad z Andym Parkiem
Andy Park był pierwszym i, według opinii wielu fanów Lary Croft, najlepszym rysownikiem zajmującym się komiksem Tomb Raider. Polscy czytelnicy mieli okazję zobaczyć aż dwanaście spośród siedemnastu numerów jego autorstwa.

W wywiadzie udzielonym serwisowi World of Tomb Raider, Park opowiada m.in. o swojej przygodzie z Top Cow, zdradza co sądzi o Angelinie Jolie i filmie z jej udziałem...26 sierpnia 2004, by Mr Macphisto
Tomb Raider 7 - nowe informacje
W najnowszym numerze brytyjskiego wydania PSM2 Magazine pojawiły się nowe informacje dotyczące siódmej części Tomb Raider'a.

Jedną z ważniejszych nowinek jest chyba sprawa engine'u. W piśmie możemy przeczytać, że TR7 oparty jest (tak, to nie błąd - już JEST) na zmodyfikowanym silnku innej gry Crystal Dynamics - Soul Reaver: Legacy of Kain. Zdradzono, że engine został przerobiony w ten sposób aby można było wprowadzić do gry pojazdy. Kolejne przecieki informują, że gra wróci do swoich korzeni i oparta będzie na rozwiązywaniu zagadek oraz eksploracji terenu. Mówiąc zarówno o zagadkach, jak i budowie leveli twórcy sugerują podążanie w kierunku ostatniej gry z serii Prince of Persia. Natomiast przy pytaniu o postaci towarzyszące Larze, pomysł wprowadzenia Kurtisa Trenta został delikatnie wyśmiany. Niestety zasugerowano, że Lara może być częścią większej ekipy, trochę na wzór TRM2, ale na szczęście to nic pewnego.

Wiele wskazuje na to, że Crystal Dynamics planuje wykonać zwrot o 180 stopni, dzięki któremu nie ujrzymy w grze takich elementów jak skradanie się, dane nam będzie natomiast znów odwiedzić wielkie jaskinie i grobowce.24 sierpnia 2004, by Mr Macphisto
Petycje skutkują
Nieoficjalnie mówi się, że petycje wysyłane przez fanów podziałały na ekipę tworzącą filmy z serii TR, w tym także Angelinę Jolie.

Według naszych informacji trwają negocjacje dotyczące warunków pojawienia się Jolie w trzeciej produkcji, która domaga się większego wpływu na proces tworzenia filmu oraz sprawy związane z marketingiem (Angelina narzekała na plakat Cradle of Life ponieważ komputerowo usunięto z niego widoczne na zdjęciu sutki aktorki).

Więcej informacji podamy gdy tylko się czegoś dowiemy.11 sierpnia 2004, by Mr Macphisto
Last Revelation w Clicku!
W nadchodzącym, wrześniowym numerze miesięcznika Click! jako pełna wersja dołączony zostanie Tomb Raider - The Last Revelation!

Numer z TR4 do sprzedaży trafi 17 sierpnia i będzie kosztował 8,90zł. (THX for Tinex)

UPDATE (24.08)
W dziale Tomb Raider IV znajdziecie okładki to The Last Revelation, mogą się przydać jeżeli ktoś nie lubi płyt zapakowanych w kopertę z logo pisma ;-). Dodatkowo do galerii doszło 36 nowych pixów z TR4. Na zdrowie ;-)

PS. Tak duże opóźnienie aktualizacji nastąpiło z przyczyn niezależnych od redakcji World of Tomb Raider9 sierpnia 2004, by Mr Macphisto
[EXCLUSIVE] Wywiad z E.E. Knight
Z okazji niedawnej premiery najnowszej powieści sygnowanej logo Tomb Raider, The Lost Cult, wspólnie z redakcją Tomb Raider Community przygotowaliśmy dla Was ekskluzywny wywiad z E.E. Knight - autorem książki. Aby przejść bezpośrednio do tego tekstu kliknij tutaj.

The Lost Cult jest tytułem niedostępnym w Polsce i nie zapowiada się aby w najbliższym czasie miało to ulec zmianie. Więcej informacji 3 newsy niżej.8 sierpnia 2004, by Mr Macphisto
Ubisoft przejmie Eidosa?
Po tym jak przyznano, że faktycznie miały miejsce rozmowy o przejęciu Eidosa okazało się, że obecnie głównym pretendentem do zakupu brytyjskiego wydawcy jest Ubisoft, a nie jak do tej pory sądzono Electronic Arts. Nieoficjalnie mówi się, że w Ubisoft przygotowywana jest oferta przejęcia.

Taka sytuacja nie skreśla jednak z listy potencjalnych nabywców ani EA ani Activision (nieoficjalnie mówi się, że te dwie firmy także są zainteresowane zakupem firmy). Jednak porównując ofertę gier jakie wszystkie firmy posiadają, tytuły Eidosa takie jak Tomb Raider bardziej pasują do Ubisoftu niż do pozostałych spółek.

UPDATE (24.08)
Ubisoft stwierdził, że Eidos jest zbyt drogim zakupem na który nie firma może sobie pozwolić.6 sierpnia 2004, by Mr Macphisto
Toby Gard pomaga przy TR7?
Zgodnie z najświeższymi informacjami, Toby Gard, jeden z twórców Tomb Raider'a oraz twórca Lary Croft - najpopularniejszej postaci w historii elektronicznej rozrywki, pomaga firmie Crystal Dynamics w pracach nad Tomb Raider 7! Oficjalne oświadczenie Eidosa w tej sprawie nie zostało jeszcze wygłoszone, ale nieoficjalne informacje z ostatnich miesięcy wskazują na to, że po porażce Angel of Darkness twórcy postanowili zabrać się poważnie do roboty - w pracach nad TR 7 bierze udział coraz więcej znanych firm i osób, m.in. Top Cow i Warren Spector.

Najnowszy, przeprowadzony 11 czerwca przez BBC, wywiad z Tobym Gardem możecie przeczytać klikając tutaj.

UPDATE (6.08)
Przedstwaiciel Eidos Interactive powiedział: "Toby idealnie uzupełni obecny, i tak niezwykle utalentowany team pracujący nad najnowszym Tomb Raider'em. Jako twórca Lary Croft będzie mógł spojrzeć z wyjątkowej perspektywy na proces powstawania gry".3 sierpnia 2004, by Mr Macphisto
The Lost Cult w sprzedaży
Dziś, nakładem wydawnictwa Del Rey Books, do sprzedaży trafiła druga książka oparta na grze komputerowej Tomb Raider.

Zapowiadana pierwotnie na 1 sierpnia powieść Lara Croft Tomb Raider - The Lost Cult autorstwa E.E. Knight liczy 320 stron po brzegi wypchanych akcją w supernowoczesnych otoczeniach. Cena raczej nie jest zbyt wygórowana i wynosi $6.99 (około 28zł).

Przypominamy, że w grudniu ma się ukazać trzecia powieść Tomb Raider - "The Man of Bronze" autorstwa Jamesa Alana Gardnera.3 sierpnia 2004, by Mr Macphisto
Barrie o Tomb Raider Movie
Chris Barrie w udzielonym ostatnio wywiadzie potwierdza, że nic dobrego w kwestii trzeciego filmu Tomb Raider się nie dzieje.

"Producenci twierdzą, że powstanie jeszcze kolejna część filmowego Tomb Raider'a, ale ludzie którzy mieliby na to dać fundusze twierdzą, że raczej nie są zainteresowani taką inwestycją. Nawet po ukazaniu się w sklepach, Kolebka Życia na DVD nie sprzedała się tak dobrze jak tego oczekiwano. No i oczywiście pozostaje jeszcze kwestia Angeliny Jolie, która podobno chce odejść od aktorstwa aby zająć się swoim życiem rodzinnym." - mówi Barrie. "Wydaje mi się jednak," - kontynuuje - "że drugi film był lepszy. Więcej było w nim stylu James'a Bond'a. Myślę, że pierwsza część była zbyt jednowymiarowa. Można było do niej dodać więcej humoru i rozwinąć kilka dodatkowych wątków. Co prawda było tam parę dobrych momentów, ale jeśli mam być szczery, nie były one wystarczająco dobre. Obecnie w moim kalendarzu nie ma wpisanych żadnych planów związanych z Tomb Raider'em."