strona główna // forum // chat // kontakt // facebook // youtube

Powrót do Archiwum

CZERWIEC 202028 czerwca 2020, by Cez
Crystalsi szukają menadżera marki Tomb Raider
Co jakiś czas w mediach społecznościowych pojawiają się pytania fanów, czy gra Shadow of the Tomb Raider była ostatnią i czy kiedykolwiek zobaczymy nowe przygody panny Croft. Odpowiedź jest oczywista i brzmi: tak, będą kolejne gry, o czym mówili już przedstawiciele Crystal Dynamics w 2018 roku. Teraz jednak otrzymaliśmy dowód na to, że coś w temacie Tomb Raidera znów się dzieje. Studio zamieściło ogłoszenie o pracę - szuka menadżera marki Tomb Raider.

Twórcy z Crystal Dynamics są aktualnie bardzo zajęci kończeniem swojego najnowszego projektu, czyli gry Marvel's Avengers, która zadebiutuje 4 września. To już bardzo niedługo, zatem nic dziwnego, że Crystalsi myślą o kolejnych projektach, być może o kolejnym Tomb Raiderze. W serwisie LinkedIn znajduje się wiele ogłoszeń o prace zamieszczonych przez Crystal Dynamics. W większości z nich nie pojawia się żadna nazwa marki, bo zazwyczaj tego typu ogłoszenia celowo pomijają szczegóły. Inaczej jest w ogłoszeniu na temat menadżera marki - tu wyraźnie podano, że chodzi o serię Tomb Raider (link). To dowód na to, że temat Lary Croft nie jest dla Crystalsów zamknięty.


Przy okazji dodajmy, że niedawno fani odkryli znak towarowy zarejestrowany w ubiegłym roku. Mowa o T.R.U.E., czyli Tomb Raider Ultimate Experience. Nie wydaje się jednak, aby miał to być zupełnie nowy tytuł. Prawdopodobnie może tutaj chodzić o kompletne wydanie trylogii reboota na PlayStation 5 i Xbox Series X, czyli Tomb Raider (2013), Rise of the Tomb Raider i Shadow of the Tomb Raider. W przyszłym roku będziemy obchodzili 25-lecie marki Tomb Raider, więc wydanie takiej kolekcji na konsole nowej generacji miałoby jak największy sens.

   


21 czerwca 2020, by Cez
[FILM] Poznaj kulisy powstawania muzyki z TR4-6
Kompozytor Peter Connelly przygotował niespodziankę z okazji siedemnastej rocznicy gry TR Angel of Darkness. W serwisie YouTube możecie zobaczyć 46-minutowy film dokumentalny, opowiadający o powstawaniu muzyki z gier TR4, TR5 i TR6 >> KLIK! Film ma związek z albumem Tomb Raider: The Dark Angel Symphony.

Zaprezentowany film pt. "Peter Connely. Symphony of Revelation" ujawnia kulisy pracy nad opublikowanym niedawno albumem, a także zawiera wspomnienia kompozytora na temat pracy nad muzyczną warstwą klasycznych przygód Lary, co miało miejsce ok. 20 lat temu. W dokumencie zobaczycie nigdy wcześniej niepublikowane fragmenty np. z gry Angel of Darkness.


Kompozytor szykuje drugą część tego dokumentu, która ukaże się za kilka miesięcy. Kontynuacja będzie skupiać się przede wszystkim na pracy nad albumem The Dark Angel Symphony, który w formie cyfrowej zadebiutował pod koniec ubiegłego roku, a w formie fizycznej wiosną tego roku. Przypomnijmy, że wydawnictwo zawiera nie tylko 38 utworów o zupełnie nowym brzmieniu (znajdują się na pierwszej płycie CD), ale także aż 110 zremasterowanych, czyli odświeżonych utworów ze wspomnianych gier TR4, TR5 i TR Angel of Darkness (znajdują się na trzech kolejnych płytkach CD).

W sklepie kompozytora nadal możecie zamówić album The Dark Angel Symphony na nośnikach fizycznych: na CD oraz winylu (link), a także w wersji cyfrowej w serwisach streamingowych (link).

   


12 czerwca 2020, by Cez
Crystalsi po raz kolejny wyróżnili polskiego fana!
Polski fan serii Tomb Raider Adam Soroczyński wysłał do siedziby studia Crystal Dynamics stworzony przez siebie artbook, w którym umieścił swoje własne prace z ostatnich niemal 25 lat. Twórcom gier z Larą Croft tak bardzo spodobał się ten prezent, że podziękowali za niego publicznie na oficjalnym profilu na Facebooku >> klik!

O Adamie na naszych łamach pisaliśmy już dwukrotnie. W 2016 roku obronił pracę licencjacką pt. "Grafika koncepcyjna w serii Tomb Raider" (link do archiwalnego newsa), z kolei w 2017 roku jego praca graficzna została wyróżniona przez studio Crystal Dynamics (link). W tym roku z powodu epidemii koronawirusa i długiego przebywania w domu Adam postanowił zrealizować plan, na który wcześniej brakowało mu czasu. Stworzył 60-stronicowy artbook zawierający jego własne prace, ukazujący ewolucję jego umiejętności. Najstarsze rysunki sięgają początku serii Tomb Raider, czyli 1996 roku.


"Od dawna wiedziałem, że 'kiedyś' wydam książkę zawierającą najważniejsze prace mojego życia związane z postacią Lary Croft" - wyjaśnia Adam Soroczyński. "Przez ciągły bieg, kolejne projekty, zlecenia, zapomniałem, że minęło 25 lat. Świat musiał się zatrzymać, żebym przypomniał sobie o moim pomyśle. Zanim zostałem wyróżniony przez Crystal Dynamics w mediach społecznościowych, dostałem od nich prywatnego maila z podziękowaniami, miłym słowem i pytaniem o możliwość udostępnienia prezentu. To właśnie ta wiadomość ucieszyła mnie najbardziej. Po pierwsze, że dotarło. Po drugie, wzruszyła mnie ich reakcja i słowa uznania".


Już kilka lat temu Adam wyjawił nam, że marzy o pracy w studiu Crystal Dynamics. W związku z tym do przesłanego artbooka dołączył list, w którym poinformował Crystalsów o tym marzeniu. "Napisałem w nim, że jest to prezent, który nie powstałby bez żadnego ze studiów tworzących gry Tomb Raider. Dodałem wzmiankę, że możliwość pracy nad tą serią to dla mnie wciąż wielkie marzenie i chciałbym móc w przyszłości tam pracować. Odpowiedzi na tę część listu co prawda nie dostałem, ale nie przestaję rozwijać swoich umiejętności jako concept artysta. Jestem dobrej myśli" - mówi Adam Soroczyński.

Redakcja serwisu World of Tomb Raider trzyma za Adama kciuki! Powodzenia! Prace tego utalentowanego polskiego fana Lary od wielu lat możecie oglądać w naszym dziale FanArt.