strona główna // forum // chat // kontakt // facebook // youtube

Powrót do Archiwum

WRZESIEŃ 202026 września 2020, by Cez
Premiera Tomb Raidera w TVP 1
W sobotni wieczór 26 września odbędzie się polska premiera filmu Tomb Raider (2018) w ogólnodostępnej telewizji. Emisja nastąpi w TVP 1 o godzinie 21:30. Z kolei powtórkę zaplanowano na poniedziałek 28 września o godzinie 0:50.

Film Tomb Raider (2018) w reżyserii Roara Uthauga i z udziałem Alicii Vikander w roli Lary Croft zadebiutował w kinach 16 marca 2018 roku. Polska telewizyjna premiera odbyła się 18 sierpnia 2019 roku na płatnym kanale Cinemax, a także w serwisie HBO GO. Teraz przyszła pora na emisję w polskiej telewizji ogólnodostępnej.


Opis filmu: ekscentryczny lord Richard Croft przepadł bez śladu w niewyjaśnionych okolicznościach. Mimo upływu lat Lara nie potrafi się pogodzić ze stratą ukochanego ojca. Kiedy w jej ręce trafia zaszyfrowana wiadomość pozostawiona przez rodzica, orientuje się, że jego zniknięcie ma związek z grobowcem nazywanym Matką Śmierci. Okazuje się, że mężczyzna zgłębiał tajemnicze losy cesarzowej Himiko i został uwikłany w intrygę. Lara postanawia podążyć jego śladem i odnaleźć tajemniczy artefakt. Okazuje się bowiem, że legendarny grobowiec stanowi poważne zagrożenie dla całego świata.

   


22 września 2020, by Cez
Dawny głos Lary przemówił na Instagramie
Pamiętacie Jonell Elliott? To aktorka głosowa, która wcieliła się w Larę Croft w grach TR4, TR5 i TR Angel of Darkness. Elliott niedawno założyła konto na Instagramie o nazwie theoriginalangelofdarkness, czym zaciekawiła fanów Tomb Raidera. Nagłe pojawienie się Jonell Elliott w mediach społecznościowych sprawiło, że niektórzy zaczęli się zastanawiać, czy może mieć to związek z oczekiwanymi przez fanów remasterami klasycznych gier z Larą. Aktorka niestety rozwiała wszelkie nadzieje.

Na instagramowym koncie lara.croft_reboot_daily można znaleźć krótki wywiad z Jonell Elliott. Aktorka wyjaśniła, że nazwa jej konta wzięła się stąd, że bardzo jej się podoba historia zaprezentowana w grze TR Angel of Darkness. Na pytanie, czy otrzymała ostatnio jakieś propozycje związane z serią Tomb Raider, odpowiedziała przecząco: "aktualnie nie mam żadnych planów ani propozycji".


Elliott bardzo miło wspomina pracę nad trzema grami z Larą Croft: "Ścisła współpraca z Core Design była niezwykle ekscytującym i intrygującym doświadczeniem! Wejście w tak potężną, silną kobiecą postać było naprawdę spełnieniem marzeń. Współpraca z Core Design była naprawdę świetna, ponieważ mieli dobrze nakreśloną wizję Lary, więc razem z producentem i innymi zaangażowanymi w produkcję, mogliśmy stworzyć legendę, którą jest Lara Croft". Aktorka dodała, że najnowszych gier z Larą wchodzących w skład trylogii reboota nie zna. "Nie jestem graczem, więc nie mogę zbytnio skomentować nowych Tomb Raiderów, ale bardzo podobał mi się film. Alicia Vikander jest wspaniała w tytułowej roli" - powiedziała Jonell Elliott.

Jeśli jesteście zainteresowani, to odsyłamy Was również do kont społecznościowych innych aktorek głosowych związanych z Larą Croft: Shelley Blond, Keeley Hawes i Camilla Luddington. Judith Gibbins niestety swojego konta nie ma. Pełny wykaz aktorek, które użyczyły głosu pani archeolog znajdziecie w dolnej części działu Lara Croft.

   


14 września 2020, by Cez
Zostań testerem gier Crystal Dynamics
Firma Square Enix czeka na zgłoszenia graczy z całego świata, którzy chcieliby zostać testerami gier studia Crystal Dynamics. Jedyny warunek to pełnoletność i wypełnienie specjalnej ankiety.

Crystalsi, którzy mają swoją siedzibę w Redwood City w Kalifornii, zapewniają, że dzięki internetowi testerem ich gier może zostać każdy, mimo że w specjalnej ankiecie zgłoszeniowej pojawia się pytanie, czy dana osoba jest w stanie podróżować do USA. Formularz zgłoszeniowy możecie znaleźć »TUTAJ«. Wypełnienie ankiety zajmie Wam kilka minut. Wśród pytań pojawiają się takie dotyczące Waszego ulubionego gatunku gier oraz konkretnych marek.


W chwili obecnej nie wiadomo, czy Crystalsi szukają testerów do ich rozwojowej gry-usługi, jaką jest Marvel's Avengers, czy też mają na myśli testowanie gier, które dopiero będą ogłoszone, np. kolejnego Tomb Raidera.

   


2 września 2020, by Cez
Koronawirus opóźni polskie wydanie komiksu
Zła wiadomość dla polskich fanów Lary Croft, którzy śledzą losy bohaterki w komiksach wydawnictwa Dark Horse. Polski wydawca Scream Comics zamierzał opublikować w tym roku polskie tłumaczenie trzeciego tomu pt. Tomb Raider: Survivor's Crusade. Niestety przez problemy na rynku wydawniczym spowodowane koronawirusem plany te muszą zostać przesunięte na przyszły rok.

W jaki sposób koronawirus wpłynął na zawirowania w wydawnictwach? Największym problemem była zdalna praca i zamknięcie lub ograniczenie pracy drukarń i introligatorni. Problemem dla polskich wydawców jest też utrudniony kontakt z właścicielami praw autorskich, czyli z amerykańskimi wydawnictwami, które również borykają się z epidemią. Nie bez znaczenia było też zamknięcie księgarń i odwołanie imprez targowych wiosną i latem tego roku.

Przypomnijmy, że akcja czteroczęściowego tomu Tomb Raider: Survivor's Crusade rozpoczyna się w północno-zachodnich Włoszech, a dokładnie na wybrzeżu Cinque Terre, gdzie panna Croft trafia na pięć odizolowanych wiosek. Drugi zeszyt przenosi nas do Tajlandii, a trzeci do kilku innych lokacji, w których Lara mierzy się ze swoją przeszłością. Podczas wędrówki Larze ponownie towarzyszy jej przyjaciel Jonah. Scenariusz napisał duet: Jackson Lanzing i Collin Kelly, a za rysunki odpowiada Ashley A. Woods. Zbiorczy tom Survivor's Crusade zadebiutował w USA w sierpniu 2018 roku.