strona główna // forum // chat // kontakt // facebook // youtube

Powrót do Archiwum

LIPIEC 202317 lipca 2023, by Cez
Niedoszły reżyser komentuje anulowany film
Ben Wheatley, czyli niedoszły reżyser niedoszłego drugiego filmu Tomb Raider z Alicią Vikander, na łamach magazynu Total Film podał główny powód anulowania tej produkcji. Mowa oczywiście o pandemii COVID-19, która zatrzymała realizację wielu tytułów kinowych i telewizyjnych.

Pierwszym reżyserem sequela filmu Tomb Raider (2018) miał być właśnie Ben Wheatley, zanim w 2021 roku został zastąpiony przez Mishę Green. Ostatecznie rok później projekt całkowicie anulowano. "Ogólnie mówiąc oni zostali załatwieni przez COVID-19" - mówi Ben Wheatley na łamach Total Film przy okazji wywiadu na temat swojego nowego filmu The Meg 2. "Byliśmy naprawdę blisko zrobienia tego filmu, ale potem wszystko się rozpadło, jak wszystko inne [śmiech]. Ale The Meg 2 trafił na moje biurko i pomyślałem: 'Och'. Nawet się nie zawahałam, wiesz? To było jak w przypadku Rebecci (również film autorstwa Bena - przyp. red.) - dlaczego miałbym tego nie zrobić?"


Przypomnijmy, że pierwotnie sequel filmu Tomb Raider (2018) o roboczym tytule Tomb Raider: Obsidian miał wejść do kin 19 marca 2021 roku. Niestety pandemia koronawirusa i ciąża aktorki przedłużały początek prac na planie, a kiedy w maju 2022 roku wszystko było już gotowe, okazało się, że wytwórnia MGM… przespała przedłużenie praw do filmu i je po prostu utraciła (link do archiwalnego newsa). Następnie rozpoczęła się batalia o wykupienie filmowych praw przez inne firmy. Ostatecznie wyścig wygrała korporacja Amazon, która zamierza stworzyć zarówno serial aktorski jak i film pełnometrażowy (link do newsa). Dodatkowo Amazon Games będzie odpowiadać za wydanie kolejnej dużej gry, którą tworzy studio Crystal Dynamics.

   


11 lipca 2023, by Cez
Hayley Atwell: scenariusze anime są fantastyczne
Hayley Atwell, czyli głos Lary Croft w zapowiedzianym przez platformę Netflix serialu animowanym Tomb Raider, wypowiedziała się na temat nagrywania swoich kwestii w studiu dubbingowym. Aktorka pochwaliła jakość scenariuszy odcinków oraz poinformowała, że twórcy pokażą to, czego oczekują fani słynnej archeolożki. Data premiery serialu o niepotwierdzonym tytule Tomb Raider: The Legend of Lara Croft wciąż nie została ujawniona. Całą rozmowę z Hayley Atwell możecie obejrzeć tutaj.


"Scenariusze są fantastyczne" - powiedziała Hayley Atwell na łamach youtubowego kanału The Movie Dweeb, kiedy dziennikarz w trakcie wywiadu o filmie Mission Impossible: Dead Reckoning, spytał o jej nadchodzącą, głosową rolę Lary Croft. "Widziałam fragmenty animacji i kiedy miało to miejsce, byłam w studiu dubbingowym, często w spoconych spodniach, co jest świetne, ponieważ nie muszę być tam elegancka, a jednocześnie nie muszę robić tych wszystkich fizycznych czynności, które wykonuje Lara. Muszę po prostu stękać w swego rodzaju akustycznej przestrzeni. Jest przy tym dużo oddychania, przez co kończę sesję lekko przewentylowana. To naprawdę wzruszające, zabawne i lekkie, a ja uwielbiam to robić. Myślę, że idzie to tak dobrze, ponieważ twórcy naprawdę rozumieją ton tego serialu. Popychają go do przodu w kierunku tego, czego oczekują fani, ale także w kierunku naturalnego postępu, do jakiego należy dążyć. Uwielbiam to!".

Serial anime Tomb Raider będzie składał się przynajmniej z dwóch sezonów, przy czym pierwszy będzie liczył 8 odcinków. Za scenariusz i reżyserię odpowiada Tasha Huo. Znane są nazwiska piątki aktorów, którzy użyczą swoich głosów w tym tytule. Są to: Hayley Atwell (Lara Croft), Earl Baylon (Jonah), Allen Maldonado (Zip), Richard Armitage (Devereaux) i Ncuti Gatwa (Eshu). Za tworzenie serialu odpowiada studio Legendary, a także dj2 Entertainment. Anime będzie kanoniczne względem serii gier i będzie się rozgrywać po wydarzeniach z Shadow of the Tomb Raider.

   


8 lipca 2023, by Cez
Zapowiedziano Larę-Alicię z serii Minix
Francuski oddział sklepu Amazon ujawnił, że wkrótce odbędzie się premiera kolejnej figurki ukazującej Larę Croft, a zarazem pierwszej promującej film Tomb Raider (2018). Bohaterka odegrana przez Alicię Vikander zadebiutuje w serii 12-centymetrowych figurek Minix. Oficjalna data premiery nie została podana - jedne źródła mówią o wrześniu, a inne o końcówce lipca. W sklepie Amazon nie ujawniono ostatecznego wyglądu figurki, a jedynie wizualizację. Cena będzie wynosić prawdopodobnie 16 euro, czyli ok. 70 zł.


Na stronie producenta czytamy, że "każda minifigurka Minix jest autentyczna, szczegółowa i wykonana z wysokiej jakości wytrzymałych materiałów, dzięki czemu możesz cieszyć się swoimi przedmiotami kolekcjonerskimi przez bardzo długi czas. Figurki Minix są doskonałą dekoracją biurek i półek. Dzięki figurkom przedstawiającym twoje ulubione postacie i graczy pokaż swoją osobowość za pomocą modeli Minix".

Przypomnijmy, że w 2018 roku w ramach promocji filmu nie wydano żadnej figurki - zamiast tego fani otrzymali oficjalną lalkę Barbie. Dlaczego producent Minix zdecydował się na stworzenie figurki akurat w oparciu o film sprzed 5 lat, w momencie gdy wiadomo, że sequel z Alicią został anulowany? Tego nie wiemy. Wiemy jedynie, że w ciągu zaledwie jednego dnia figurka została na forach i w social mediach okrzyknięta najbrzydszą figurką w historii serii Tomb Raider. Miejmy nadzieję, że jej ostateczny wygląd będzie znacznie odbiegał od powyższej wizualizacji.

   


3 lipca 2023, by Cez
W Brazylii powstaną nowe figurki Lary Croft
Iron Studios, brazylijska firma z siedzibą w Sao Paulo, specjalizująca się w produkcji kolekcjonerskich figurek, ogłosiła, że nabyła licencję na serię Tomb Raider, Indiana Jones i Spider-Man. W chwili obecnej nie wiadomo, jak będzie wyglądać nowa figurka Lary Croft i kiedy się ukaże.


Iron Studios ujawniło jedynie powyższą grafikę (na której błędnie wymieniono Square Enix zamiast Embracer Group) oraz cytat znany z Tomb Raider Legend: "od tej chwili każdy twój oddech jest moim prezentem dla ciebie". Firma ma na swoim koncie figurki powiązane z naprawdę bardzo znanymi markami, jest to m.in. Marvel, DC, Jurassic Park, Star Wars, Disney czy Harry Potter. Przykładowe wydane przez studio figurki możecie zobaczyć na Instagramie.


Przy okazji sprawdźmy, co słychać w studiu Gaming Heads, które w 2016 roku w związku z 20-leciem serii Tomb Raider ogłosiło powstanie kolekcji sześciu figurek. Lata mijają, a firma wypuściła jedynie cztery z nich. Najnowsze informacje od Gaming Heads mówią o tym, że piąta figurka nawiązująca do Angel of Darkness (na zdj. powyżej) zadebiutuje między lipcem a wrześniem, co oznacza, że spóźni się o niemal dwa lata (pierwotna premiera miała odbyć się pod koniec 2021 roku > link do archiwalnego newsa). Firma Gaming Heads wciąż nie zapowiedziała nawet ostatniej, szóstej figurki w zestawie nawiązującej do TR Legend. Ciekawe, czy fani Lary skompletują kolekcję wydaną z okazji 20-lecia serii przed nadejściem 30-lecia.

   


1 lipca 2023, by Cez
Ukazała się kontynuacja Angel of Darkness!
Jest, nareszcie jest! Właśnie dziś zgodnie z zapowiedzią zadebiutował pierwszy z dwóch książkowych sequeli gry TR Angel of Darkness, czyli powieść Tomb Raider: Path of the Black Alchemist (Ścieżka Czarnego Alchemika) autorstwa brytyjskiej pisarki oraz fanki Lary - J. R. Milward. Liczącą 321 stron darmową publikację w języku angielskim możecie pobrać »TUTAJ«. Z kolei tu znajdziecie sporo materiałów dodatkowych, które towarzyszą premierze.

Z książki Tomb Raider: Path of the Black Alchemist dowiadujemy się, co się stało z Larą Croft, Kurtisem Trentem i Karelem po zakończeniu AoD. Wraz z bohaterami trafimy m.in. do Irlandii i na niemiecki zamek Kriegler. Podczas pisania książki autorka otrzymała "błogosławieństwo" Murtiego Schofielda, czyli scenarzysty gry Angel of Darkness. Jennifer Milward napisała również drugi sequel, który ukaże się pod koniec tego roku lub na początku kolejnego. Prace nad dwiema książkowymi kontynuacjami rozpoczęła w 2018 roku. Wcześniej, bo w 2012 roku, opublikowała nowelizację Angel of Darkness - można ją również pobrać na stronie autorki i poczytać na komputerze, telefonie czy tablecie.


"Te historie są hybrydą zarówno moich własnych pomysłów, jak i elementów autorstwa Murtiego Schofielda" - tłumaczy Jennifer. "Nic nie jest dokładną transkrypcją tego, co zespół Core Design pierwotnie zamierzał zawrzeć w kontynuacjach: zatwardziali miłośnicy AoD trafią na wiele niespodzianek! Te książki są formą fan fiction i nie są oficjalnie uznawane za kanon przez Embracer Group, CDE Entertainment i Crystal Dynamics, jednak autor oryginalnej wersji Angel of Darkness, Murti Schofield, przyznał, że są one tak bliskie kanonicznej kontynuacji, jak to tylko możliwe. Murti napisał również przedmowę do Tomb Raider: Path of the Black Alchemist".

Oto oficjalny opis pierwszej sequelowej powieści:

Eckhardt nie żyje, ale jego dziedzictwo trwa... Po zniszczeniu Śpiącego w trzewiach Strahova, Lara Croft pragnie powrócić do swojego dawnego życia i zostawić za sobą okropności i tajemnice ostatnich kilku dni. Niestety, Wojna Cieni jest daleka od zakończenia. Pomimo ponownego spotkania ze swoim enigmatycznym sojusznikiem, Kurtisem Trentem, Lara szybko odkrywa, że jest ponownie uwikłana w tysiącletni plan Karela, mający na celu przywrócenie starożytnego panowania rasy Nephilim. Jej początkowa obietnica pomocy Kurtisowi w leczeniu zagrażających jego życiu ran szybko wymyka się spod kontroli i pogrąża ją głębiej w starożytnej przeszłości, gdzie granica między mitem a rzeczywistością staje się coraz bardziej mętna. Starzy przyjaciele i przerażający nowi przeciwnicy zbiegają się, gdy podróż Lary prowadzi ją od nawiedzonych skarbców twierdzy Kriegler do smaganych wiatrem klifów Irlandii. Każda nowa konfrontacja oddala Larę od beztroskiego, grobowcowego życia, które kocha - czy uda jej się rozwikłać plany Karela i poznać prawdę o pochodzeniu rasy Nephilim zanim Wojna Cieni pochłonie także i ją?