strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Powrót do Archiwum

CZERWIEC 2003
  TYDZIEŃ 26  


 Europa poczeka do 4 lipca!
Eidos wczoraj ogłosił, że PeCetowa wersja Angel of Darkness, która dla Europy jest tłoczona w Austrii, trafi do sklepów w USA i na starym kontynencie już w tym tygodniu (tym, czyli zaczynającym się 30 czerwca). Niektórzy dystrybutorzy już w najbliższych dniach odbiorą nakład i wydadzą grę w swoim kraju 4 lipca. Czy wśród nich jest także Cenega? Niewiadomo, nasz wydawca jest totalnie zdezorientowany i grę zapowiada po prostu na lipiec (na szczęście bieżącego roku ;-)). W tej chwili Eidos kończy dopuszczanie do produkcji zlokalizowanych wersji na PS2. Amerykańske AOD na PC trafi na półki sklepowe 3 lipca, ale przesyłki do osób, które zamówiły grę przedpremierowo zostaną nadane już 30 czerwca - są to w pełni OFICJALNE informacje (to znaczy te dotyczące USA)! A ostatnio opublikowany kalendarz premier (to chyba najczęściej powtarzany zwrot na WoTR w ubiegłym tygodniu ;-)) wygląda następująco (PC / PS2): USA - 30.06 / już jest; Europa - 4.07 / 27.06; Wielka Brytania - 4.07 / 4.07; Niemcy - 4.07 / 2.07; Francja - 4.07 / 2.07; Holandia - 4.07 / 27.06; Hiszpania - 4.07 / 27.06.

 Średnia - 5.54/10!
Coś nie układa się najlepiej nowemu Tomb Raider'owi. Po entuzjazmie pana Smith'a i zachwytach graczy przyszedł czas na zimny prysznic. Czy aby nie za zimny? W minionym tygodniu Angel of Darkness na PS2 został zrecenzowany przez pięć liczących się w branży serwisów, a średnia wystawianych przez nie ocen wynosi 5.54/10, czyli nie jest zbyt wysoka. Oto szczegóły: jako pierwszy ocenę wystawił Gamespot. Werdykt - 6.5/10. Uzasadnienie: "Niestety nowego Tomb Raidera nie można z czystym sumieniem polecić. Jest to długa przygoda z dobrym scenariuszem i z kilkoma wspaniałymi lokacjami i sekwencjami. Jest to także niezwykle oczekiwany epizod serii, który w założeniu miał na nowo odkryć magię tytułu. Nowy Tomb Raider może przynieść graczom sporo satysfakcji, o ile przebrną oni przez nieporęczny system sterowania postacią, liczne zbyt trudne sekwencje i okazjonalne błędy techniczne. Jednak gra nie powinna nas zmuszać aż do tylu ustępstw. Ma się wrażenie, że ostateczny efekt pracy autorów mógł i powinien być znacznie lepszy." Później krytyka posypała się lawinowo (z jednym tylko wyjątkiem - o nim za chwilę). Od IGN Anioł otrzymał 5.3/10. Oceny składowe: 8 za dźwięk, 6.5 za grafikę i 4 za... grywalność! Uzasadnienie recenzenta: "Szanuję serię i dobrze jej życzę, ale ta gra nie spełnia oczekiwań i często zawodzi. [...] Najnowsze dziecko Core dostarcza ładne dla oka lokacje, dobrą muzykę i jak zwykle grę opierającą się na eksploracji. [...] Niestety produkt zawodzi na polu grywalności. System sterowania postacią jest żałosny, walki kiepskie, a tryb skradania nieporadny. Redaktor Gaming Target był bardziej przychylny (to właśnie wspomniany wyjątek). Jego zdaniem gra zasługuje na 7.9/10. Jest to najwyższa nota jaką do tej pory otrzymał AOD. Najgorsze jednak dopiero miało nadejść. Eurogamer i PSX Nation staną się chyba najbardziej znienawidzonymi przez fanów Lary serwisami o grach. Anioła Ciemności oceniły one na 4/10 (PSX Nation najpierw nawet na 3/10 jednak w piątek postanowiono podwyższyć notę o jeden punkt). To chyba najgorsze noty w historii całej serii TR. Interesujące jest jednak to, że, jak już napisałem na wstępie, gracze z USA bardzo chwalą grę, a nawet jej sterowanie, do którego, jak twierdzą, już po krótkiej grze można się przyzwyczaić. Cóż, pozostaje mieć nadzieję, że wersja na PC, która na starym kontynencie ma pojawić się 4 lipca zostanie przyjęta lepiej niż ta na PS2. Czekamy z niecierpliwością!

 Angel of Darkness oczami fana
W sieci znalazła się (zapewne poza nią jest wiele innych) recenzja fana serii Tomb Raider. Mówi on, że za pierwszym razem gdy uruchomił grę, sterowanie tak go zdenerwowało, że odpuścił sobie na kilka godzin. Jednak gdy zasiadł do gry po tej przerwie i chwilę potrenował stwierdził, wszystko nabrało dla niego sensu i sterowanie jest OK. Według naszego gracza grafika stoi na wysokim poziomie, zwłaszcza filmiki. Jeśli chodzi o dźwięki to zasługują one na najwyższą notę (poza głosem Lary, który go nieco denerwuje). Podsumowując swoją pisaną na gorąco recenzję (nie przeszedł jeszcze Paryża) napisał, że gra jest warta każdego wydanego na nią grosza.

 J. Smith - "Lara jest moim życiem!"
W dziale Teksty znajdziecie wywiad z Jeremym Heath-Smith'em, współzałożycielem Core Design. Rozmowa została przeprowadzona tuż po premierze Angel of Darkness. Oto krótki fragment (miał być inny, ale po napisaniu poprzedniego news'a uznałem, że ten będzie lepszy ;-)): "Ludzie jak na razie oceniają ją na 8/10 i pytają czy mnie to denerwuje. Otóż mnie to absolutnie nie denerwuje. Jeśli mam być szczery, nie spodziewałem się niczego więcej. [...] To poprostu większy, lepszy i w ogóle wspanialszy Tomb Raider - taka jest prawda. Jeśli jakiś recenzent oceni grę niżej niż 8/10, pomyślę: dlaczego? To by było naprawdę nie fair".

 Angel of Darkness 2 - dinozaury wracają!
W Tekstach znajdziecie także informacje o tym co Jeremy Smith powiedział o sequelu Angel of Darkness. Z artykułu możemy dowiedzieć się m.in. o powrocie dinozaurów i o tym, że obecnie planowane są trzy części, a nie jak dotąd mówiono, pięć (może potwierdzą się plotki o przejęciu serii przez Kurtisa?). Zainteresowanych zapraszam do lektury!

 Spis leveli Angel of Darkness
Specjalnie dla Was spis leveli Angel of Darkness na PS2 (na PC będzie tak samo). Nie są one ustawione w słupku, bo strona wydłużyła by się o jakieś 2km ;-). Oto levele: Parisian Backstreets (Training Level), Derelict Apartment, Industrial Rooftops, Margot Carvier's Apartment, Parisian Ghetto (Part One), Cafe Metro, Graveyard, Bouchard's Hideout, Rennes' Pawnshop, Louvre Storm Drain, Louvre Galleries, Archeological Dig, Tomb Of The Ancients (Part One), Hall Of Seasons, The Breath of Hades, The Sanctuary Of The Flame, Wrath of The Beast, Neptune's Hall, Tomb of Ancients (Part Two), Archeological Dig, Galleries Under Siege, Von Croy's Apartment, The Monstrum Crime Scene (Part One), Strahov Fortress, End of The Strahov Fortress (Part One), Bio Research Facility (Part One, Two, Three and Four), Sanitarium, Maximum Containment Area, Aquatic Research Center, Valut of Trophies. W sumie są to 33 levele, które na nas czekają (chociaż jak na razie to my czekamy na nie ;-)).

 Karty do gry Cradle of Life
Karty Kolebki Życia o których pisałem już w zeszłym miesiącu pojawią się w sprzedaży 25 lipca. Przypomnę szczegóły: na 81 różnych kartach można będzie zobaczyć wiele zdjęć z filmu, oraz nigdzie nie publikowanych fotek zza kulis. W niektórych paczkach można będzie znaleźć niezwykle rzadkie dodatki takie jak: karty podpisane przez członków ekipy (Angelina Jolie, Chris Barrie, Ciaran Hinds, Til Schweiger, Simon Yam czy Jan De Bont) , układanki z Larą (jedna w każdym opakowaniu), karty ze zdjęciami różnych strojów oraz karty foliowane. W paczce będzie się znajdowało 8 kart, a w specjalnym dużym opakowaniu będzie ich 36. A to cennik: Paczka - $1.99; Album - $19.95; Specjalna niskonakładowa seria 9 kart The Cradle of Life (299 numerowanych paczek) - $69.95. Wydawca: InkWorks.

 Kłopoty The Cradle of Life
Firma będąca w posiadaniu największej ilości kin w USA, Regal Entertainment Group, odmówiła reklamowania The Cradle of Life. Decyzja spowodowana jest promowaniem przez Larę nowego Jeepa Rubicona, o którym na World of Tomb Raider pisałem kilka tygodni temu. Korporacja chce aby Paramount zapłaciło za to, że na plakatach i standach reklamowany jest konkurs, w którym można wygrać wspomniany samochód. Paramount oczywiście nie pali się do wydawania kasy. Sieć Regal CineMedia w większości swoich kin (poza 47 multipleksami) mimo wszystko będzie wyświetlać film. Jakby nie było w samych Stanach film można będzie zobaczyć w ponad 3000 kin.

 Nowe fotki
Jak już tyle mówimy o Cradle of Life, to chyba warto też wspomnieć o tym, że w dziale TR Movie 2 znajdziecie dziesięć nowych zdjęć z planu. Zapraszam!

 Kompendium Tomb Raider'a
W czwartek do brytyjskich i irlandzkich salonów prasowych trafił oficjalny przewodnik po najnowszej części przygód naszej bohaterki. "Lara Croft Tomb Raider: The Angel of Darkness Official Companion", bo tak się nazywa ta książka, zawiera mnóstwo nigdzie indziej nie dostępnych obrazków, szkiców, wywiadów z producentami oraz oryginalne projekty leveli. Podręcznik opowiada historię Lary Croft od samego początku czyli czasów, kiedy wymyślono Laurę Cruz, przez wielką Lara-manię panującą pod koniec lat 90-tych aż po dziś dzień. Książkę swoim logo firmuje znany serwis o grach - Computer and Video Games. Cena: $4.99.

 Przedsprzedaż jednak jeszcze działa!
W związku z opóźnieniem premiery Angel of Darkness w całej Europie, redakcja TRPL postanowiła przedłużyć czas przyjmowania zamówień na nową grę. Jednak, jak zaznacza Awe, sklepik może w każdej chwili zostać zamknięty - wszystko zależy od Cenegi. W chwili gdy piszę te słowa zamówienia są jeszcze przyjmowane, jednak gdy je czytacie sytuacja mogła już ulec zmianie.

 Amulet of Power po polsku
Jak informuje jedna z internautek odwiedzająca World of Tomb Raider, kilka dni temu Polskie Radio Program 1 poinformowało w jednej ze swoich audycji, że powieść Tomb Raider: The Amulet of Power zostanie przetłumaczona i w 2004 roku trafi na polski rynek. Info by niunia132.

 Witchblade w TVN
Informacja głównie dla fanów komiksu Tomb Raider (jak wiadomo, były wydawnictwa łączone, które ukazywały się jako "Tomb Raider Witchblade"). Stacja TVN włączyła do swojej wakacyjnej ramówki serial Witchblade, oparty na komiksie pod tym samym tytułem. W postać głównej bohaterki, Sary Pezzini, wcieliła się 32-letnia amerykańska aktorka Yancy Butler, mająca na swoim koncie role w "Hard Target" oraz "Drop Zone". Na zachodzie produkcja spotkała się z ciepłym przyjęciem przez fanów 'Pezz'. Serial nadawany jest w środy o 23:20.

 Czerwiec w archiwum
Dziś do Archiwum trafiły wszystkie newsy z czerwca (poza tzw. "Breaking News", których wysyp mieliśmy w minionym tygodniu).  TYDZIEŃ 25  


 Angel of Darkness już w sklepach!
Pomimo drobnej obsuwy jaka miała miejsce w ubiegłym tygodniu i plotek z nią związanych, pierwsze sztuki Angel of Darkness na PS2 szczęśliwie trafiły wczoraj do sklepów (wersja na PC ukaże się już jutro). Wkrótce zapewne pojawią się pierwsze opinie i recenzje poświęcone grze. A jak będzie z innymi krajami? Wszystko może się jeszcze zmienić, ale na dzień dzisiejszy kalendarz wygląda następująco (PC / PS2): USA - 25.06 / już jest; Europa - 27.06 / 27.06; Niemcy - 4.07 / 27.06; Francja - 4.07 / 27.06. Nie mam pojęcia dlaczego Niemcy i Francja są oddzielnie w porównaniu z resztą Europy (być może robią wersję dubbingowaną - to u nich popularne), ale w tej sytuacji raczej nieprawdopodobnie wygląda informacja na stronie Cenegi, która utrzymuje, że nasza premiera odbędzie się 24.06 (EMPiK informuje, że gra pojawi się na półkach tejże sieci 27-go). Jednej z zapowiedzi Cenegi można jednak zaufać. Mianowicie, firma obiecała, że Mroczny Anioł zostanie w pierwszej kolejności wysłany do osób, które zamówiły go przedpremierowo, także jeśli ktoś z Was zamówił przesyłkę kurierem, najprawdopodobniej otrzyma grę jeszcze zanim trafi ona do sklepów. Cóż pozostaje mi powiedzieć... odliczajcie ostatnie dni i szykujcie kasę - Lara wraca!

 Koniec zamówień!
Zgodnie z zapowiedziami, redakcja TRPL zamknęła wczoraj listę osób chętnych do przedpremierowego zamówienia Angel of Darkness. Jeśli nie zdążyliście się zdecydować, pozostaje Wam już tylko oczekiwanie na pojawienie się gry w sklepach (przełom czerwca i lipca).

 Gra planszowa AOD
W ramach promocji i okazji do zarobienia kasy wkrótce na rynku ukarze się gra planszowa oparta na fabule Angel of Darkness. W pudełku poza planszą do gry znajdziemy trójwymiarową figurkę Lary, która w grze służy za pionek. Fabuła, jak już wspomniałem, jest identyczna jak w elektronicznej wersji Angel of Darkness - bohaterka została oskarżona o morderstwo i musi uciekać przed przeciwnikami i wymiarem sprawiedliwości. Croft wygrywa jeśli zdobędzie dowód swojej niewinności. Natomiast aby wygrał przeciwnik Lary, musi on wejść w posiadanie pięciu XIV wiecznych obrazów. Gra przeznaczona jest dla 2-4 graczy (od lat 8) i trwa ok. 45 minut. Do sprzedaży (w Wielkiej Brytanii, Holandii, Beligii i Niemczech) produkt trafi jeszcze w tym miesiącu i będzie kosztować €29,95. O grze pisaliśmy na WoTR już w lutym, więc w archiwum też znajdziecie trochę informacjii.

 Cheaty do AOD
Ultimate Codes: Tomb Raider The Angel of Darkness to płyta CD poświęcona trikom tylko i wyłącznie dla nowej części przygód Lary Croft. A na krążku: kody do gry, porady jak odkryć wszystkie sekrety i inne atrakcje. Produkt przeznaczony jest dla PlayStation 2, a jego cena wynosi $9.99.

 Powieść Tomb Raider
4 listopada br. do sprzedaży trafi pierwsza powieść dotycząca Tomb Raider'a (gry komputerowej) pt. "The Amulet of Power". Narazie nie wiadomo o niej za dużo: akcja rozgrywa się tuż przed Angel of Darkness, a autorem książki jest zdobywca nagród, Mike Resnick. Za wydanie odpowiada firma Del Rey, a cena będzie wynosiła $6.99.

 The Cradle of Life znów w Cinemie
W miesięczniku filmowym "Cinema" znów można znaleźć informację o sequelu filmu z Larą Croft. Na czterech stronach znajdują się głównie zdjęcia z planu, jednak bez nowości (wszystkie fotki od dawna są na WoTR). Podobnie wygląda sytuacja z opisem, treści jest niewiele i nie znajdziecie tam nowych informacji.

 Wąsata Angelina
Być może znacie akcję od dziesięciu lat promującą picie mleka - "Got Milk", w której udział polegający na sesji zdjęciowej z mlecznymi "wąsami" wzięło już około 175 gwiazd. Ostatnio dołączyła do nich także Angelina Jolie, która ubrana w bikini z The Cradle of Life promuje ten zdrowy napój. Fotografia aktorki już wkrótce pojawi się w najpopularniejszych magazynach młodzieżowych. A specjalnie dla Was "wąsata" Angie obok ;-)

 Komiksy we wrześniu
Image Comics ujawniło ostatnio plany wydawnicze dotycące serii Tomb Raider na wrzesień tego roku. Po wakacjach ukaże się 34. część komiksu z Larą Croft. Będzie to trzeci (i ostatni) 'odcinek' Angel of Darkness, a za jego stworzenie odpowiadają A. Hughes, T. Daniel, J. Sibal oraz J.D. Smith. Tradycyjnie wydawnictwo będzie liczyło 32 kolorowe strony, a cena wyniesie $2.99.

 Koncert U2 w Polsce  by Froniu Co.
Jak już pewnie niektórzy z Was wiedzą autorzy strony www.u2.pfd.com.pl napisali petycję którą zamierzają wysłać do U2. Rozreklamowanie tego faktu idzie dość dobrze, był banner przez pół dnia na stronie głównej wp, Robert Leszczyński mówił o tym w telewizji, są ogłoszenia w prasie, jednak podpisów jest tylko i aż niecałe 3000. I tego właśnie dotyczy moja prośba... Jeżeli jeszcze się nie wpisałeś a chciał/abyś żeby koncert U2 w Polsce się odbył to wpisz się: http://www.u2.pfd.com.pl/petycja.html Wielkie dzięki za każdy podpis. [Możecie się podpisać także klikając na button na górze strony - Grzeko].

 Małe zamieszanie
Małe zamieszanie spowodowało opublikowane na WoTR w minionym tygodniu logo Kolebki Życia. Wielu z Was poprostu uznało, że jest to oficjalne polskie logo. Nic bardziej mylnego! Jak napisałem, tytuł filmu NAJPRAWDOPODOBNIEJ zostanie przetłumaczony, a o znaku graficznym nic nie wiadomo (można się tylko domyślać, że zostanie spolszczony), a ten zamieszczony przy newsie miał być poprostu ilustracją jego treści zrobioną tylko i wyłącznie na potrzeby World of Tomb Raider. Dzięki za pozdrowienia Cezar ;-).  TYDZIEŃ 24  


 Nowe screeny z Angel of Darkness
W dziale TAOD znajdziecie 8, najprawdopodobniej ostatnich, przedpremierowych screenów z Anioła. Warto obejżeć przed wybraniem się do sklepu!

 Tomb Raider #31
31. komiks Tomb Raider już w sprzedaży. Fabułę stworzył John Ney Reiber a za przeniesienie tego na papier odpowiada Pop Mhan. Reszta osób odpowiedzialnych za wydawnictwo: J. Sibal, J.D. Smith oraz R. Geerlings. W tym epizodzie razem z Larą odwiedzimy Gwatemalę w poszukiwaniu skarbu Majów. Nic jednak nie będzie takie jakim może się wydawać na pierwszy rzut oka. 32 kolorowe strony, cena: $2.99.

 Korn w The Cradle of Life
23 czerwca do rozgłośni radiowych trafi nowy kawałek grupy Korn. Utwór "Did My Time" będzie można usłyszeć podczas jednej ze scen nadchodzącego filmu z Larą Croft, jednak nie znajdzie się on na oficjalnym filmowym soundtracku. Osoby, którym utwór się spodoba będą musiały zaopatrzyć się w singiel lub czekać na nadchodzącą płytę grupy (tytuł jeszcze nieznany).

 Edycja kolekcjonerska przedpremierowo!
Ważna uwaga dla osób, które zamówiły przedpremierowo Angel of Darkness na TRPL. Oto fragment news'a z tej właśnie strony: "Za dopłatą 20 zł do wersji podstawowej, można już zamówić edycję kolekcjonerską. Będzie ona opakowana w duże kartonowe pudełko (standardowa w samym DVDBox), a w środku poza samą grą znajdzie się koszulka oraz być może jeszcze jedna niespodzianka. Wszyscy, którzy już złożyli u nas zamówienia, a chcieliby teraz zmienić opcję na lepszą edycję, proszeni są o skontaktowanie się z nami poprzez e-mail. Oferta edycji kolekcjonerskiej dotyczy wyłącznie wersji na PC. Listy przedsprzedaży zamykamy 20 czerwca.". Adres na który trzeba pisać maile: info@traider.pl

 Tomb Raider przetłumaczony
A jednak... Tomb Raider: The Cradle of Life w Polsce będzie wyświetlany jako Tomb Raider: Kolebka życia. Jest to już niemal pewna informacja. W najnowszym numerze CD-Action znajduje się raklama Angel of Darkness na której znajduje się następująca informacja: "Lara Croft wraca na ekrany kin! Tomb Raider: Kolebka Życia w kinach w sierpniu!". Teraz pozostaje jeszcze pytanie czy logo pozostanie oryginalne czy zmienione na polski odpowiednik. W reklamie pokazano wersję angielską.

 Bronie w Angel of Darkness
Ten news jest uzupełnieniem informacji o broniach w AOD, o których pisałem w zeszłyum tygodniu. W grze dodatkowo pojawią się: HK MP5 (broń znana z poprzednich części TR) z trzema trybami: strzały pojedyncze, serie, i ciągły ogień. Wiele emocji wzbudził ostatnio brak informacji o shotgunie - klasycznej broni w serii Tomb Raider. Na szczęście tym razem potwierdzono informację, że strzelba pojawi się w najnowszej grze. Poza tym w nasze ręce trafi harpun (zdecydowanie lepszy od tego z TR2), który będzie 'obsługiwał' strzały zwykłe i wybuchowe. Teraz coś o broniach, których do tej pory w Tomb Raiderze nie uświadczyliśmy: Scorpin-X (można dołączyć tłumik), K2 Impactor strzelającymi elektrycznymi pociskami 50,000 volt (!) oraz Dart-SS, który swoimi strzałami pozbawia wroga przytomności.

 Lara Croft? A kto to taki?
O tym, że Lara Croft jest najpopularniejszą przedstawicielką przemysłu komputerowego i jedną z popularniejszych kobiet świata wiemy nie od dziś. Jednak serwis GameVision postanowił sprawdzić popularność Lary - tym razem tylko w Europie. Rezultaty nie są chyba zaskakujące - niemal 90% europejskich graczy wie kim jest Lara Croft i są oni w stanie ją rozpoznać, a ponad 80% zna tytuł Tomb Raider i zdaje sobie sprawę z tego, że to nie wyścigi na automatach ;-). Poza tym przeprowadzono badania, z których wynika, że w ciągu ostatnich 6 miesięcy w Tomb Raider'a grało 20% graczy. Nie jest to zły wynik zważywszy, że ostatnia gra z tej serii ukazała się w 2000 roku (a film w 2001). Zresztą po premierze Angel of Darkness (która już za kilka dni) sytuacja na pewno ulegnie sporej poprawie.

 Skiny do playerów
Jakiś czas temu w sieci pojawiły się oparte na motywach z Angel of Darknes skiny do dwóch najpopularniejszych playerów - Winamp'a 3 oraz Windows Media Player'a. Skórę dla Winampa możecie pobrać ze strony www.winamp.com (dział 'gry'), natomiast dla Media Player'a klikając tutaj. Znajdziecie je także na oficjalnej stronie TR. Thx for Aguś!

 Fotki
W dziale TR Movie 2 znajdziecie dwie fotki ciężarówki o której pisałem w zeszłym tygodniu.  TYDZIEŃ 23  


 Kolejny trailer!
Tym razem jest to jednak trwająca 31 sekund reklama telewizyjna w której znajdują się urywki z poprzednich trailerów gry. Wygląda nieźle, jeśli jednak wisisz na modemie i masz poprzednie trailery to nic nie stracisz nie ściągając tego pliku (chociaż jest on naprawdę mały). Możecie go pobrać tutaj [1.7MB].

 Nowe figurki z Angeliną
Po wakacjach do zachodnich sklepów trafią nowe figurki przedstawiające Angelinę Jolie. Oczywiście będą one oparte na motywach The Cradle of Life. Nabywca ma do wyboru dwa posążki: 7" za $45.99 oraz 11" za $99.00. Jak już wspomniałem na początku, figurki trafią do sklepów we wrześniu. Trochę większe fotki znajdziesz w dziale Figurki.

 The Cradle of Life Truck!
Dość oryginalną promocję The Cradle of Life wybrało Paramount. Otóż przez cały czerwiec, lipiec i kawałek sierpnia po USA będzie jeździł T.I.R. w barwach sequela kinowego Tomb Raider'a. W środku będzie można obejżeć użytyą w filmie armię wojowników z terakoty, najświeższe trailery filmu oraz inne jeszcze nie ujawnione atrakcje. Jeśli ktoś z Was wybiera się w wakacje do stanów, niech wypatruje wielkiej ciężarówy z logo TR z boku! A zobaczyć ją będzie można w następujących miastach: Pittsburgh, Hartford, Waszyngton, Virginia, Detroit, Dallas, Nowy Jork, Chicago, Los Angeles i San Francisco.

 Angel of Darkness już w tłoczni!
Eidos oświadczył, że The Angel of Darkness trafił w zeszłym tygodniu do tłoczni. Oznacza to, że prace nad grą ostatecznie się zakończyły i nic już nie ulegnie zmianie. Dodatkowo o tym, że data premiery nie ulegnie już zmianie może świadczyć ostatni trailer (link w newsie pt. "Kolejny trailer!" w tygodniu 22), w którym została podana data - 18 czerwca. Przypominam także o polskiej premierze - 24 czerwca.

 Edycja kolekcjonerska - jaki prezent?
Do kolekcjonerskiej edycji The Angel of Darkness zostanie dołączony jeden (ale nie byle jaki) prezent od Cenegi. Będzie to oryginalna koszulka z Larą Croft. Osoby, które zamówiły grę przedpremierowo na TRPL otrzymają wersję podstawową. Cena (edycji kolekcjonerskiej oczywiście): 159,90.

 Bronie w TAOD
Wiemy już, że w Angel of Darkness będziemy mogli walczyć wręcz i atakować wroga znienacka. Czym jednak byłby Tomb Raider bez broni? Oto wykaz niektórych broni, które pojawią się w najnowszym TR: Desert Eagle (Ranger), pistolety automatyczne (Vector R35), M-V9, Bison 2, Luger. Do niektórych z nich można dołączyć celownik laserowy oraz (nowość) tłumik. Już niedługo będzie okazja aby się przekonać jak te cacka sprawdzają się w akcji.

 Angelina nienawidziła Lary Croft!
Angelina Jolie powiedziała, że nie znosiła sposobu w jaki Lara została przedstawiona przy kręceniu pierwszego filmu Tomb Raider. Uważała graną przez siebie postać za głupkowatą dziewczynę w przykrótkich szortach. "Nienawidziłam Lary Croft. Była dla mnie słodką dziewczynką w krótkich spodenkach i niczym więcej." Z tego powodu przy pracy nad filmem Jolie (nie bez sukcesów) kłóciła się z reżyserem o to w jaki sposób bohaterka jest przedstawiona w scenariuszu. Dzięki temu co udało jej się wywalczyć, postać Lary ocenia jako interesującą. "Jest niezwykłym przyjacielem" - mówi aktorka.

 Galeria 12
Do galerii trafiło właśnie 8 kolejnych tapet z Angel of Darkness.

 Maj zarchiwizowany
Wszystkie newsy z maja właśnie trafiły do archiwum.  TYDZIEŃ 22  


 Jednak później
Zgodnie z naszymi oczekiwaniami, Cenega stwierdziła, że nie zdąży wydać Angel of Darkness w naszym kraju dzień po premierze światowej. Obecnie dystrybutor planuje, że TAOD do naszych sklepów trafi 24 czerwca.

 Kolejna opinia
Tym razem nad Angel of Darkness "pastwił się" redaktor serwisu Computer and Video Games. Podobnie jak poprzedni recenzenci, mówi on, że gra ma błędy w kodzie i przypomina raczej wersję, która wymaga jeszcze sporo pracy. Na szczęście opis nie wyraża jedynie złych opinii. Dowiadujemy się z niego o nowym sterowaniu, które co prawda dla starych wyjadaczy w TR może wydawać się nieco dziwne, ale jeśli już gracz się z nim oswoi, okazuje się dobre. Poza tym autor pisze, że TAOD jest połączeniem klasycznego TR i nowych elementów takich jak skradanie czy walka wręcz. Co z tego wyjdzie przekonamy się już wkrótce.

 Kolejny trailer!
Na oficjalnej stronie Angel of Darkness Eidos zamieścił nowy trailer oczekiwanej gry. Jest on połączeniem intra z ujęciami z dalszej gry. Plik ważący 6.8MB w formacie WMV możecie pobrać klikając tutaj (serwer TRPL).

 The Last Revelation w taniej serii
Do sklepów trafił Tomb Raider: The Last Revelation w taniej serii "Kolekcja Klasyki Komputerowej". Czwarta część przygód Lary ukazała się pod koniec 1999 roku. Premiera, która miała miejsce w Polsce uświetniona została wizytą Lary Weller w kilku stołecznych sklepach, restauracjach i klubach. Więcej o samej grze znajdziecie w dziale Tomb Raider IV. Gra w nowym wydaniu kosztuje 34,90zł.

 U2 znów na soundtracku?
Jak informuje nasz U2 Corner, istnieje prawdopodobieństwo, że Bono i spółka ponownie pojawią się na ścieżce dźwiękowej do filmu Tomb Raider. Warto zaznaczyć, że są to jak najbardziej NIEpotwierdzone informacje. Więcej o tym jakie utwory być może znajdą się na soundtracku znajdziecie w U2 Cornerze w dziale z newsami (a konkretnie gdzieś pod koniec).

 Zdjęcia
W dziale TR Movie 2 znajdziecie kilka nowych fotek z The Cradle of Life.

 Praca przy filmie Tomb Raider pomocna w życiu codziennym
Niedawno Angelina Jolie miała okazję wykorzystać w życiu prywatnym umiejętności nabyte przy pracy nad filmami z serii Tomb Raider. Otóż aktorka zatrzasnęła się w łazience, i żeby nie czekać na pomoc postanowiła wybić szybę w oknie i wyjść przez nie na zewnątrz. Ponoć widziano ją tego samego wieczoru w klubie nocnym, gdzie dumnie prezentowała swoje pocięte szkłem ręce.

 Angelina już wolna
Angelina Jolie oficjalnie poinformowała, że sprawa rozwodowa z Billym Bobbem Thorntonem została już definitywnie zakończona. Ex-małżonkowie podpisali umowę na mocy której są zobowiązani do nie udzielania żadnych informacji o ich dwuletnim małżeństwie.

 Cradle of Life w 'Cinema'
W bieżącym numerze miesięcznika 'Cinema' znajduje się spis najbardziej oczekiwanych filmów tego lata. Wśród nich znalazła się oczywiście druga część Tomb Raider'a. Przy opisie filmu dodano informację, że dla Jana de Bonta, który, jak zaznaczono, kiedyś robił dobre kino akcji ("Speed"), The Cradle of Life jest filmem ostatniej szansy. Miejmy nadzieję, że dobrze ją wykorzysta.

 U2 Corner odświeżony
Froniu Co. przygotował kolejną dawkę newsów do U2 Cornera. Zapraszam!