strona główna // forum // chat // kontakt // facebook // youtube

Powrót do Archiwum

LUTY 202128 lutego 2021, by Cez
Szansa na DLC do Underworlda poza Xboxem?
Meagan Marie, rzeczniczka prasowa studia Crystal Dynamics, poinformowała, że firma sprawdza, czy możliwa byłaby publikacja dwóch DLC do gry Tomb Raider Underworld na innych platformach niż Xbox. Póki co nie jest to żadna deklaracja i nie wiadomo, czy faktycznie tak się stanie, ale komunikat Meagan wskazuje na to, że Crystalsi badają ten temat.


Przypomnijmy, że po tym jak gra Tomb Raider Underworld zadebiutowała w listopadzie 2008 roku m.in. na PC, PS3 i Xbox 360, w kolejnym roku dwa DLC pojawiły się na wyłączność tylko na tej ostatniej konsoli. W lutym 2009 roku fani mogli zagrać w dodatek pt. Beneath the Ashes, a miesiąc później w Lara's Shadow. Do dziś w te dodatki można zagrać wyłącznie na konsolach z serii Xbox. Czy posiadacze PC oraz PlayStation również zyskają taką możliwość - okaże się w przyszłości. Crystalsi przyznają, że muszą sprawdzić ten temat nie tylko pod kątem prawnym, ale i technicznym - czy taka konwersja byłaby możliwa.

Polecamy Wam nasz dział TR Underworld DLC, w którym znajdziecie masę informacji i grafik związanych z dodatkami Beneath the Ashes i Lara's Shadow, a także polskie tłumaczenie dialogów.

   


25 lutego 2021, by Redakcja
Oto polska wersja gry Tomb Raider (1996)!
Z okazji 25-lecia serii Tomb Raider mamy dla polskich fanów wielką niespodziankę - tłumaczenie dialogów z gry Tomb Raider I - zarówno ze wszystkich renderowanych filmików FMV, z cutscenek jak i z samouczka w Croft Manor. Polskie napisy opublikowaliśmy w formie filmu w serwisie YouTube >> KLIK!

Gry z Larą są oficjalnie tłumaczone na język polski dopiero od 2003 roku, od TR Angel of Darkness. Z tego powodu w 2007 roku na naszej stronie w dziale o każdym klasyku - od TR1 do TR5 - opublikowaliśmy tłumaczenia wszystkich dialogów z tych gier, po to aby polscy fani mogli zrozumieć także najstarsze tytuły z Larą. Z okazji 25-lecia postanowiliśmy dokonać korekty tych tłumaczeń i opublikować je ponownie, jednak tym razem w formie filmów.


Za tłumaczenie odpowiada redaktor naczelny Cez, a za korektę Kris Nephilim oraz Kyo. Mimo że żadna z wymienionych osób nie jest anglistą, mamy nadzieję, że uzyskane tłumaczenie spełni oczekiwania polskich fanów Lary. Dodajmy, że w okresie premiery gry Shadow of the Tomb Raider Cez i Kyo pełnili rolę oficjalnych tłumaczy-ambasadorów nominowanych przez studio Crystal Dynamics.

Przy okazji zapraszamy do zasubskrybowania naszego kanału na YouTube, gdzie wkrótce będziemy publikować więcej podobnych filmów, a także live streamy.

   


23 lutego 2021, by Cez
Lara na Disney+ zmierzy się z babilońskim bóstwem?
Takie pomysły na Tomb Raidery na rok 2046 przedstawili zwycięzcy naszego konkursu walentynkowo-urodzinowego :) Przypomnijmy, że zadaniem uczestników było napisanie komentarza do 1200 znaków na temat "Tomb Raider i Lara Croft za kolejne 25 lat - na 50-lecie serii". Pamiętajcie, że do najbliższej niedzieli 28 lutego czekamy na Wasze prace graficzne w tym samym temacie. Do wygrania nagroda główna: fizyczna, pełna, premierowa wersja Shadow of the Tomb Raider na PS4 w steelbooku wraz z kodem na Season Pass (odblokowującym wszystkie DLC) oraz z trzema kolekcjonerskimi kartami. Regulamin znajdziecie w newsie z 14 lutego.

Spośród komentarzy zamieszczonych pod POSTEM KONKURSOWYM w nowej Grupie World of Tomb Raider - LaraCroft.PL na Facebooku wybraliśmy odpowiedź Krystiana Śmietańskiego:

"Historia serii Tomb Raider, część 9. Sobota, 10 lutego 2046 r. o 16:57. Pora na ostatnią część naszego przewodnika. Droga do pięćdziesiątki nie była dla Lary usłana różami. Po drugiej trylogii osadzonej w świecie Ocalonej nasza ulubiona pani archeolog dostała zadyszki. Co prawda pojawiały się nowe produkcje, ale daleko było im do tytułów AAA, zaś miłośnicy tradycyjnej rozgrywki nie byli zadowoleni ze skierowania uwagi deweloperów na gry mobilne. Wiatr w żagle przyniosła decyzja o powstaniu serialu dla Disney+ i związanej z nim gry. Gry szokującej dla fanów, bowiem w roli protagonistki nie obsadzono panny Croft. Tym razem w ręce graczy oddano możliwość zagrania Amelią bądź Richardem, delikatnie zmieniono ich charaktery, a akcję przeniesiono w lata 20-te XXI wieku. Za cztery dni odbędą się uroczyste premiery odświeżonej wersji klasycznego Tomb Raidera na VR oraz nowego sezonu serialu. Przypominamy, że tym razem młoda Lara opuści mury elitarnej szkoły dla dziewcząt i wraz z przyjaciółmi odkryje przerażające sekrety północnych rejonów Szkocji. A już za kilka miesięcy przekonamy się, co twórcy przygotowali dla nas w finale Trylogii Croftów. Na którą z tych produkcji czekacie najbardziej?"


Z kolei spośród komentarzy zamieszczonych pod POSTEM KONKURSOWYM na profilu World of Tomb Raider na Instagramie wybraliśmy odpowiedź Grzegorza Przepióry (@przesiu):

"20 czerwca 2046 roku miała premierę najnowsza część gry o przygodach słynnej panny archeolog - Tomb Raider: Marduk Wrath. Jak z pradawnymi maszkarami poradziła sobie nasza kochana Lara Croft? Wyśmienicie! Przyznam, że po ostatnich przygodach miałem już serdecznie dosyć serii, która stała się karykaturą samą w sobie - ciągle te same schematy i wątki nawiązujące do ojca bohaterki już przejadły się na wskroś. Najnowszy reboot i zmiana stylu gry na RPG-a z otwartym światem nadały powiewu świeżości i swobody, której tak bardzo brakowało w tunelowych poprzednikach. Głównym celem Lary będzie przeszkodzenie pradawnemu babilońskiemu bóstwu przedostać się na naszą kochaną Błękitną Planetę. Przy pomocy specjalnego urządzenia Croftówna przemieszcza się pomiędzy starożytnymi światami i stara się zniszczyć węzły czasoprzestrzenne, jakie rozlokowało wściekłe bóstwo. Jak tego dokona? To tylko zależy od gracza, który otrzymuje pełną swobodę, niczym w zapomnianym już Morrowindzie z początku millenium. Dodatkową atrakcją jest możliwość wykorzystania modułu VR, dzięki któremu immersja i zagubienie w zapomnianych grobowcach przyprawia o ciarki".

Każdy z dwóch zwycięzców otrzyma po kolekcjonerskim pudełku Lara Croft and the Temple of Osiris, zawierającym figurkę Lary, egipski manuskrypt z mapą oraz miniartbook. Zestawy zostały zasponsorowane przez sklep Muve.pl. Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy wszystkich do zamieszczania pod POSTEM KONKURSOWYM swoich prac graficznych. Czekamy do końca tygodnia!

   


14 lutego 2021, by Cez
[KONKURS] Wymyśl Tomb Raidera z 2046 roku!
Jak co roku z okazji urodzin Lary na WoTR nie może zabraknąć konkursu! :) Tym razem dajemy Wam możliwość uczestnictwa aż w trzech konkurencjach jednocześnie! To od Was zależy, czy prześlecie jedno zgłoszenie, a może dwa lub nawet trzy i tym samym zwiększycie swoją szansę na wygraną.

Chcemy, abyście stworzyli pracę artystyczną lub krótką pracę pisemną, która odpowie na pytanie - jak może wyglądać seria Tomb Raider i Lara Croft za kolejne 25 lat, czyli na 50-lecie serii? Pomyślcie, w jakim kierunku mogą podążyć twórcy lub ukażcie swoją wymarzoną wizję. Czy kolejne Tomb Raidery nadal będą grami TPP? Czy dojdzie do crossoveru, czyli gościnnego udziału innych znanych bohaterów w kolejnych przygodach Lary? To od Was zależy, jaką wizję wymyślicie. Możecie ją przelać na "papier" w formie słów, a możecie ją pokazać w dowolnej formie artystycznej.

Nagrodami w konkursie są: zasponsorowana przez redakcję WoTR kompletna wersja Shadow of the Tomb Raider ze wszystkimi DLC na PS4 wraz ze steelbookiem oraz zasponsorowane przez sklep Muve.pl dwa pudełka kolekcjonerskie The Temple of Osiris z m.in. figurką.


Regulamin konkursu:

1. W konkursie może wziąć udział każdy członek facebookowej Grupy World of Tomb Raider - LaraCroft.PL oraz każdy obserwujący profil World of Tomb Raider na Instagramie - z wyjątkiem redaktorów i moderatorów serwisu World of Tomb Raider.

2. W konkursie wyłonionych zostanie trzech zwycięzców. Zwycięzca konkurencji artystycznej z Grupy WoTR otrzyma fizyczną, pełną, premierową wersję Shadow of the Tomb Raider na PS4 w steelbooku wraz z kodem na Season Pass (odblokowującym wszystkie DLC) oraz z trzema kolekcjonerskimi kartami. Zwycięzca konkurencji pisemnej z Grupy WoTR oraz zwycięzca konkurencji pisemnej z Instagrama otrzymają po kolekcjonerskim pudełku Lara Croft and the Temple of Osiris, zawierającym figurkę Lary, egipski manuskrypt z mapą oraz miniartbook.

3. Temat trzech konkurencji, artystycznej i dwóch pisemnych, to "Tomb Raider i Lara Croft za kolejne 25 lat - na 50-lecie serii".

4. Konkurencja artystyczna polega na zamieszczeniu niepublikowanej wcześniej jednej pracy graficznej lub filmiku (forma dowolna) na temat wskazany w punkcie 3. Pracę należy umieścić do niedzieli 28 lutego do godziny 23:59 czasu polskiego w komentarzu pod POSTEM KONKURSOWYM w Grupie World of Tomb Raider - LaraCroft.PL na Facebooku. Tę samą pracę należy także przesłać na naszego maila redakcjawotr@gmail.com w temacie wpisując "Konkurs walentynkowy", a w treści imię i nazwisko lub nick identyczny jak na portalu Facebook. Uczestnik zamieszczający pracę artystyczną musi być członkiem Grupy WoTR.

5. Konkurencja pisemna polega na opisaniu do 1200 znaków wraz ze spacjami swojej wizji zgodnej z tematem wskazanym w punkcie 3. Dozwolone języki: polski i angielski. Pracę należy umieścić do niedzieli 21 lutego do godziny 23:59 czasu polskiego w komentarzu pod POSTEM KONKURSOWYM w Grupie World of Tomb Raider - LaraCroft.PL na Facebooku i/lub w komentarzu pod POSTEM KONKURSOWYM na profilu World of Tomb Raider na Instagramie. Uczestnik zamieszczający pracę pisemną w Grupie WoTR musi być jej członkiem, a uczestnik zamieszczający pracę pisemną na Instagramie musi obserwować profil WoTR na Instagramie.

6. Jeden uczestnik może wziąć udział w konkursie aż trzykrotnie: może zamieścić pracę artystyczną, a także może zamieścić komentarz pisemny w Grupie i na Instagramie. Uczestnik może zamieścić jedną, tę samą pracę pisemną i w Grupie i na Instagramie, może także zamieścić w tych miejscach dwie różne prace pisemne, czyli dwie różne wizje Tomb Raidera za 25 lat. Pod postem konkursowym w Grupie uczestnik może w komentarzu zamieścić maksymalnie jedną pracę artystyczną i/lub jedną pracę pisemną. Uczestnik w komentarzu na Instagramie może zamiesić maksymalnie jedną pracę pisemną.

7. Po 21 lutym redakcja WoTR wybierze najciekawszą odpowiedź pisemną z Grupy WoTR oraz najciekawszą odpowiedź pisemną z Instagrama i prześle dwóm zwycięzcom nagrody opisane w punkcie 2. Po 28 lutym redakcja WoTR wybierze najciekawszą pracę artystyczną z Grupy WoTR i prześle zwycięzcy nagrody opisane w punkcie 2. Pudełka The Temple of Osiris wysyłamy tylko na terenie Polski, z kolei grę Shadow of the Tomb Raider na terenie Polski i za granicę.

8. Uczestnik konkursu wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych (zgodnie z Ust. z dn. 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych - Dz. U. Nr 101/2002, poz. 926 z późn. zm. i zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. - Dz. U. UE L 119 z 2016 r., str.1-88) przez World of Tomb Raider wyłącznie na potrzeby przeprowadzenia konkursu. Uczestnik wyraża również zgodę na publikację swojego imienia i nazwiska, jeśli okaże się zwycięzcą.

   


14 lutego 2021, by Cez
Wszystkiego najlepszego, Laro!
Zgodnie z tradycją dziś w walentynki klasyczna Lara Croft obchodzi 53. urodziny - tak wynika z jej pierwotnego życiorysu. Z kolei zrestartowana pani archeolog kończy dziś 29 lat, jeśli przyjmiemy, że w 2013 roku miała 21. Więcej informacji o różnych wersjach biografii pani archeolog znajdziecie w dziale Lara Croft.


Powyżej widzicie świetną pracę (kliknij, by zobaczyć całą), którą otrzymaliśmy od naszego Czytelnika o nicku Szusti! Ten fan serii co roku z okazji urodzin Lary przesyła nam okolicznościową kartkę - wszystkie możecie zobaczyć w dziale FanArt.


Jeszcze dziś z okazji kolejnych urodzin Lary Croft ogłosimy KONKURS. Przypominamy również, że dziś o 20:00 na naszym kanale YouTube odbędzie się live stream z klasyczną Larą w grze Rise of the Tomb Raider. To właśnie podczas streamu Tymosky zapowie kolejny konkurs. Do zobaczenia!

   


13 lutego 2021, by Cez
Zapraszamy na live stream z klasyczną Larą w RotTR
Z okazji jutrzejszych walentynek i urodzin Lary Croft, w niedzielę o 20:00 na naszym kanale na YouTube odbędzie się kolejny live stream. Tym razem zaprezentujemy debiutujący jutro PC-owy mod do gry Rise of the Tomb Raider, dodający klasyczne skórki panny Croft.

W ubiegłym tygodniu eksperymentalnie zorganizowaliśmy live stream wraz z gościnnym udziałem youtubera Stysia. Zapis rozgrywki z Tomb Raider Legend możecie zobaczyć tutaj. Mimo drobnych problemów (czat zaczął działać w połowie transmisji) spodobała się Wam nasza nowa inicjatywa i postanowiliśmy ją kontynuować! Nasz redaktor Tymoski co jakiś czas będzie zapraszał Was na live streamy - przekrojowe, dotyczące całej serii Tomb Raider. Tymosky będzie grał zarówno w najnowsze gry z Larą, w trylogię Legend, jak i w klasyki. Te ostatnie będą dla niego największym wyzwaniem. Dlaczego? Dlatego, że nigdy ich nie ukończył, ponieważ wychował się na grach z epoki Legend. Czy z klasykami sobie poradzi, czy też będzie potrzebował pomocy zapraszanych gości? Wkrótce będziecie mogli to zobaczyć na własne oczy i na żywo komentować na czacie YouTube'a.


Zanim jednak Tymosky zmierzy się m.in. z klasykami, w najbliższą niedzielę o 20:00 zaprasza Was na live stream z gry Rise of the Tomb Raider, gdzie zaprezentuje moda Pure Classic Mod Pack autorstwa hiszpańskiego fana o nicku DoppelZgz (link). Ten fan Lary przez wiele miesięcy pracował nad dodaniem siedmiu klasycznych skórek panny Croft do drugiej części trylogii reboota. Premiera moda odbędzie się właśnie w niedzielę 14 lutego - koniecznie zobaczcie zwiastun! Dodajmy, że w styczniu utalentowany polski fan Lary, Konrad Majewski, stworzył analogicznego moda do gry Tomb Raider (2013) o nazwie Turning Point. Można go pobrać tutaj. Wiele prac Konrada możecie znaleźć w naszym dziale FanArt.


Aby nie przegapić kolejnych live streamów, zasubskrybuj nasz kanał na YouTube i kliknij w dzwoneczek, aby otrzymać powiadomienia o premierze lub zapowiedzi nowych filmów. Tymosky nie wyklucza spontanicznych live'ów, a także i planowanych, które zapowiemy m.in. na naszym fanpage'u na Facebooku, na Instagramie czy w naszej nowej Grupie, która wystartowała kilka dni temu i która zastąpi nasze Forum.

Do zobaczenia w niedzielę o 20:00 na naszym kanale na YouTube! Tymoski nie wyklucza, że po pokazaniu moda do RotTR, pokaże Wam coś jeszcze!

   


12 lutego 2021, by Cez
Walentynkowe kartki + przecena na Steamie
Tegoroczne, pięćdziesiąte trzecie urodziny Lary, które obchodzimy 14 lutego, zapowiadają się bardzo ciekawie. Zanim tego dnia zapowiemy kolejny konkurs i odpalimy jeszcze jedną niespodziankę, to sprawdźmy, jak do obchodów urodzin przygotowuje się wydawca Square Enix i studio Crystal Dynamics.


Od kilku dni na naszym fanpage'u na Facebooku publikujemy kartki walentynkowe, które na zlecenie Crystal Dynamics stworzyła Irene Aimee. Łącznie jest ich 14 i ukazują różne scenki ze wszystkich dwunastu głównych gier z cyklu Tomb Raider i dwóch głównych gier z pobocznego cyklu Lara Croft. Wszystkie kartki walentynkowe możecie zobaczyć tutaj!


Warto skorzystać z najnowszej przeceny gier Square Enix na platformie Steam, która potrwa do poniedziałku 15 lutego. Wszystkie gry z Larą są znacznie tańsze. Przykładowo klasyki oraz części z trylogii Legend kosztują zaledwie ok. 3,50 zł za sztukę, a kompletna wersja Shadow of the Tomb Raider: Definitive Edition nieco ponad 60 zł. Link do zbiorczej strony na Steamie >> klik!

   


7 lutego 2021, by Redakcja
Wystartowała Grupa World of Tomb Raider! Dołącz!
Dziś uruchomiliśmy naszą oficjalną, facebokową Grupę World of Tomb Raider - LaraCroft.PL! Nowa platforma do komunikacji dla społeczności fanów Lary Croft - polskich i nie tylko - zastąpi nasze ponad 17-letnie Forum. W Grupie, podobnie jak dawniej na Forum, najważniejsi jesteście Wy - fani serii. Oddajemy Wam do dyspozycji przestrzeń, gdzie możecie swobodnie rozmawiać o bogatym świecie Tomb Raidera, m.in. o grach, filmach, komiksach czy o Was samych - fanach! Dołączcie już dziś! Na zachętę zapowiadamy konkurs, który ruszy w urodziny Lary!

Cele nowej Grupy WoTR

Nasz serwis istnieje od 2002 roku, z kolei Forum powstało rok później. W 2010 roku powstał nasz fanpage na Facebooku, który obecnie obserwuje ponad 5 tysięcy osób. Z biegiem lat cała aktywność naszej społeczności przeniosła się właśnie z Forum na fanpage. Wielu z Was prosiło, abyśmy założyli Grupę, która umożliwi komentowanie nie tylko postów, które zamieszcza redakcja, ale publikowanie własnych, które każdy z członków Grupy może skomentować. Dziś odpowiadamy Wam na tę prośbę, otwierając Grupę World of Tomb Raider - LaraCroft.PL!


W nowej Grupie możecie się podzielić np. Waszymi kolekcjami, fanartami, filmikami, memami, cosplayami, podróżami śladami Lary, czy własnymi przemyśleniami na temat serii - jej bogatej 25-letniej przeszłości jak i nadchodzącej przyszłości. Najciekawsze publikacje będziemy nagradzać w postaci postów na publicznym fanpage'u. Ponadto w Grupie możecie tworzyć ankiety, by dowiedzieć się czegoś ciekawego o społeczności fanów. Aby nowa Grupa była miejscem przystępnym i przyjaznym, porządku w niej będzie pilnowała m.in. Patrycja i Krystian, których serdecznie witamy na 18-letnim pokładzie WoTR :)

Kolekcja archiwaliów, Instagram i YouTube

W Grupie World of Tomb Raider - LaraCroft.PL chcemy zainicjować akcję stworzenia archiwum recenzji, artykułów czy wzmianek o serii TR, jakie pojawiły się w ciągu 25 lat w prasie, przede wszystkim polskiej. W 2016 roku na prośbę Crystal Dynamics stworzyliśmy galerię polskich okładek czasopism z Larą (klik!), a teraz idąc śladem światowej społeczności, chcemy stworzyć archiwum z poszczególnymi tekstami. W pierwszej kolejności opublikujemy wyłącznie w naszej Grupie archiwalia z lat 1995-1997, które zawierają "prehistoryczne" zapowiedzi czy recenzje gry Tomb Raider I. Również każdy z Was może zamieścić w naszej Grupie w albumie "Polskie magazyny" lub "International magazines" znaleziony w prasie wycinek czy całe strony lub podesłać nam je na maila redakcjawotr@gmail.com. Stwórzmy wielkie archiwum!


Przy okazji zapraszamy Was także na nasze odświeżone konto na Instagramie, które poprowadzi Krystian oraz na kanał YouTube, na którym wczoraj wyemitowaliśmy live stream gry Tomb Raider Legend z udziałem youtubera Stysia oraz członka naszego zespołu Tymoskyego (LINK!). Jeśli Wam się to podobało i chcielibyście więcej, dajcie nam znać np. w komentarzu w Grupie czy na fanpage'u. Pomyślimy, czy nie robić tego częściej ;)

Przyszłość Forum i konkurs

Jak zapewne zauważyliście, w styczniu Forum nie działało z powodu potężnej awarii. W grudniu mieliśmy 5900 zarejestrowanych użytkowników, jednak z powodu awarii utraciliśmy połowę - posty na szczęście pozostały. W związku z niekompatybilnością naszego Forum z nowszymi wersjami php, podjęliśmy trudną decyzję o wyłączeniu możliwości rejestracji i pisania postów na Forum. Niewykluczone, że zostanie ono całkowicie usunięte lub też pozostanie w formie archiwum do momentu kolejnej awarii. Jeśli chcecie coś ważnego z Forum zachować, zarchiwizować, to teraz jest najlepszy moment, by to zrobić.

I na koniec najważniejsza rzecz - równo za tydzień, 14 lutego, czyli w urodziny Lary, jak co roku wystartuje u nas konkurs :) Tym razem będzie on powiązany m.in. z nowo powstałą Grupą. Dołączcie, by nie przegapić szansy na cenne nagrody!

   


2 lutego 2021, by Cez
Okładka Tomb Raidera I zaprojektowana od nowa
Brenoch Adams, dyrektor artystyczny serii Tomb Raider w studiu Crystal Dynamics, z okazji 25-lecia serii sprezentował fanom niesamowitą grafikę - nową, współczesną wersję okładki gry Tomb Raider I z 1996 roku. Jednocześnie studio zapowiedziało, że w każdym miesiącu otrzymamy kolejne nowe warianty okładek poprzednich gier - przykładowo w marcu przyjdzie pora na grę Tomb Raider II. Z zapowiedzi Crystalsów wynika, że co miesiąc możemy spodziewać się dzieła zupełnie innego artysty i zupełnie innego stylu.


Brenoch Adams w studiu Crystal Dynamics pracuje już 13 lat i ma na swoim koncie pracę nad sześcioma grami z serii Tomb Raider. Tak artysta tłumaczy, co go zainspirowało do stworzenia współczesnej okładki TR1 w takim, a nie innym stylu:


"Moje podejście do ponownego zaprojektowania grafiki polegało na unowocześnieniu obrazu przy jednoczesnym nie podążaniu w zupełnie innym kierunku" - wyjaśnia Adams. "Duch przygody i potężna odwaga są ważnym elementem obrazu, a dodanie jednych z najbardziej znanych przeciwników wydawało się pasować do tego pomysłu. Ubiór Lary został zaktualizowany, aby był praktyczny i dostosowany do jej postaci, jednocześnie pozostał on wierny ponadczasowemu, oryginalnemu strojowi. Nawet teraz, po prawie 10 latach pracy nad grami Tomb Raider, fascynuje mnie nieprzerwana opowieść o Larze Croft i o jej inspirujących przygodach".

   


1 lutego 2021, by Cez
Rozpoczynamy obchody 25-lecia. Na początek TR1!
Wraz ze Square Enix i Crystal Dynamics rozpoczynamy obchody 25-lecia serii Tomb Raider! Zgodnie z zapowiedzią luty zostanie poświęcony grze Tomb Raider I z 1996 roku. Z tej okazji dziś światowy wydawca otworzył specjalną stronę związaną z ćwierćwieczem serii.


Na wspomnianej witrynie można zauważyć linię czasową rozpoczynającą się w 1996 roku, a kończącą w 2018, kiedy to została wydana ostatnia "duża" gra pt. Shadow of the Tomb Raider. Twórcy co miesiąc będą zamieszczali ciekawostki dotyczące wszystkich poprzednich przygód Lary. Na linii czasowej celowo pominięto rok 2007 i premierę Tomb Raider Anniversary. Crystalsi początkowo planowali rozpocząć obchody w styczniu, dzięki czemu mieliby do dyspozycji 12 miesięcy. Nie udało im się to, zatem jeden miesiąc odpadł. Twórcy stwierdzili, że podczas świętowania będą musieli pominąć jedną grę i wybór padł na TRA.


Na nowej stronie dotyczącej 25-lecia można znaleźć spis najnowszych newsów, które w minionych tygodniach publikowaliśmy również na łamach naszego serwisu. Square Enix przygotował także zbiorczy spis artefaktów, których Lara poszukiwała od 1996 do 2018 roku. Warto sobie przypomnieć poprzednie przygody lub też zapoznać się z nimi po raz pierwszy, jeśli jesteście fanami serii dopiero od epoki reboota >> klik!

Na zakończenie polecamy Wam ok. 25-minutowy film przygotowany przez portugalskich fanów z okazji 25-lecia. To wywiad z Shelley Blond, czyli pierwszym głosem Lary z TR1, choć we wspomnianym wideo usłyszycie nie tylko ten głos panny Croft, ale i kilka innych! Naprawdę warto to zobaczyć.