strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Powrót do Archiwum

PAŹDZIERNIK 2009
31 października 2009, by Mr Macphisto
SoldOut czy nie SoldOut? My już wiemy!
Mamy dla Was kolejne informacje o Tomb Raider Ultimate Edition. Jak udało nam się dowiedzieć, w pudełku będą znajdowały się 4 płyty DVD, w tym jeden Bonus Disc. Wygląda więc na to, że wszystkie gry zostaną upchnięte na trzech krążkach. Niestety, na razie nie wiadomo jaka będzie zawartość dodatkowej płytki. Może się okazać, że to po prostu doskonale znane dodatki do pierwszych trzech części gry, które - jak udało nam się wcześniej dowiedzieć - znajdą się w tym wydaniu.

Kolejna informacja zdobyta przez World of Tomb Raider jest chyba jeszcze lepsza od poprzedniej. Dowiedzieliśmy się, że żadna z dołączonych do zestawu części nie będzie wersją Sold Out, a najnowszą dostępną. To z kolei oznacza, że najstarsze Tomb Raidery będą prawidłowo udźwiękowione - nie zabraknie im żadnych ścieżek audio. Dodatkową korzyścią jest to, że wszystkie, co by nie mówić - wiekowe już gry, powinny być dostosowane do najnowszych systemów operacyjnych.

Dokładna data premiery pozostaje ciągle nieznana. Wiemy natomiast, że produkcja TR: Ultimate Edition w tłoczni rusza lada dzień. Do sklepów płytki trafią jeszcze w listopadzie.29 października 2009, by Mr Macphisto
Ogłoszenie parafialne: trudności z dostępem
Jak zapewne część z Was zdążyła zauważyć, nasze forum zostało zamknięte. To samo może niedługo stać się ze stroną. Oczywiście wszystko tylko na parę (może nieco dłuższych) chwil. Ewentualne problemy z dostępem do strony związane są z przenosinami na nowy serwer. Koniec końców wszystkim wyjdzie to tylko na dobre.

Życząc cierpliwości Wam i sobie - do zobaczenia ;-)28 października 2009, by Mr Macphisto
Będą goldy!
Cenega ujawnia kolejne szczegóły Tomb Raider: Ultimate Edition. Dziś dowiedzieliśmy się, że do dziewięciu podstawowych tytułów serii dołączone będą dodatki gold. O ile pierwsze dwa nie są jakimś szczególnym osiągnięciem (można je za darmo i legalnie ściągnąć z naszego działu download), o tyle Tomb Raider III - The Lost Artefact jest prawdziwym rarytasem, na który polują fani z całego świata. Wygląda więc na to, że w minimalnym opakowaniu, graczom zostanie zaserwowana maksymalna zawartość. Pozostaje jeszcze kwestia udźwiękowienia pierwszych części - wybrakowany Sold Out, czy pełny soundtrack? O tym poinformujemy Was już wkrótce.

Ciągle nieznana zostaje dokładna data premiery wydawnictwa. Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że będzie to druga połowa listopada, a może nawet przełom listopada i grudnia. Czekamy na oficjalne informacje. Wiadomo za to ile będzie kosztował zestaw. Cena wyjściowa to 69.99 PLN.16 października 2009, by K@t
Kolejna porcja klasyki
Sony nie przestaje rozpieszczać fanów Lary. Za pośrednictwem PlayStation Network można już pobrać cztery klasyczne Tomb Raidery.

Od dzisiaj użytkownicy PS3 i PSP mogą powrócić na gorące i słoneczne piaski Egiptu, dzięki Tomb Raider: The Last Revelation. Tym samym czwarty TR dołącza na półce do poprzednich trzech klasyków. TLR waży 485 MB i dostępny jest w cenie $5.99. Jednocześnie możemy się spodziewać, że w przeciągu kolejnego miesiąca do sieci PlayStation trafi także Tomb Raider Chronicles, czyli piąta, a zarazem ostatnia klasyczna część serii.

Wszystkie klasyki już wkrótce pojawią się także w Polsce, w wersji na PC. Więcej szczegółowych informacji o Tomb Raider: Ultimate Edition już wkrótce na World of Tomb Raider.16 października 2009, by e_g
Na targi marsz!
World of Tomb Raider jedzie na targi Poznań Game Arena. Po co? Postanowiliśmy dokładnie sprawdzić co w trawie piszczy i czego gracze mogą oczekiwać po nowej części przygód Lary Croft. Mimo, że Tomb Raider 9 na razie jest w produkcji (a oficjalnie to tylko w planach), zobaczymy jak wygląda branża. Może najsłynniejsza pani archeolog powinna już trzęść portkami przed konkurencją? Przez najbliższy weekend przybliżymy Wam sytuację naszej bohaterki i zabawimy się w sędziów. Ocenimy czy królująca seria action-adventure może zostać zdetronizowana przez nowe tytuły, takie jak Assassins Creed 2.

PGA to największa impreza polskiego rynku gier komputerowych. Targi już od kilku lat ściągają co roku tysiące ludzi żądnych nowinek technicznych i growych. Tym razem ściągnęły i nas. Nie straszny nam śnieg, wiatr i inne zimowe klęski pogodowe, zafundowane tej jesieni przez naturę. Stay tuned!12 października 2009, by K@t
Nowa wersja Tomb Raider: Ultimate Edition
Polacy nie gęsi i swoją kolekcję też mają. Podczas gdy brytyjscy gracze zostali niedawno uraczeni specjalnym, zbiorczym wydaniem pierwszych czterech Tomb Raiderów, polscy fani musieli obejść się smakiem. Na szczęście nie na długo. W planie wydawniczym Cenegi pojawiła się nowa pozycja: Tomb Raider Ultimate Edition w kolekcji Premium Games. W pudełku gracze znajdą wszystkie wydane dotąd główne gry serii.

Wszystko wskazuje na to, że zabraknie dodatków Gold, ale kwestia nie jest jeszcze oficjalnie potwierdzona. Nie wiadomo też czy klasyczne części gry będą wersjami Sold Out, czy też takimi z pełną ścieżką dźwiekową. Za to biorąc pod uwagę specyfikę serii Premium Games, możemy spodziewać się dodatkowego dysku z materiałami bonusowymi typu: trailery, tapety i poradniki. Zestaw trafi do sprzedaży już w listopadzie. Cena: 69.99 PLN.

Ultimate Edition nie jest nowością na polskim rynku. Podobny zestaw ukazał się już w 2003 roku, po premierze The Angel of Darkness i "zasłynął" m.in. brakiem dodatku The Lost Artifact oraz okrojonymi wersjami pierwszych dwóch Tomb Raiderów.11 października 2009, by Mr Macphisto
Halo, Alison? Słyszymy się?
Dokładnie rok temu do Polski przyleciała Alison Carroll, modelka wcielająca się w postać Lary Croft. Bohaterka serii Tomb Raider spotkała się z fanami dwa razy w ciągu jednego dnia. Najpierw, przed studiem Dzień Dobry TVN, a potem - w jednym z warszawskich Empików. Jak wyglądały te spotkania? Specjalnie dla Was wygrzebaliśmy dwa radiowe newsy na ten temat.

     


Przez wrodzoną grzeczność nie wypomnimy w tym momencie braku edycji kolekcjonerskiej Tomb Raider: Underworld. Wspomnimy za to o tym, że więcej ekskluzywnych materiałów z wizyty modelki w Polsce znajdziecie w naszym dziale... Modelki oczywiście.10 października 2009, by Mr Macphisto
Co tam słychać, Alison?
Mija rok od wizyty Alison Carroll w Polsce. Wizyty jako Lara Croft, rzecz jasna. Trzeba przyznać, że ostatnio w tombraiderowym światku nie mówi się za wiele o tej modelce. Jak zwykle więc postanowiliśmy wetknąć nos w nie swoje sprawy i sprawdzamy gdzie jest Alison w rok po wizycie w Warszawie.

Okazuje się, że dziewcze miota się po planach filmowych - hollywoodzkich, ale nie tylko. Zaliczyła już co najmniej trzy. Na pierwszy ogień poszedł Doghouse, o którym pisaliśmy już rok temu. Doghouse to zombie-horror, w którym Alison gra piętnastoplanową rolę nastolatki. Sam film zresztą też ważnej roli dla nikogo nie odegrał. Od premiery cztery miesiące temu, ciągle mało kto słyszał o tej produkcji.

Drugą szansę na karierę miss Carroll jest film The Kid - obecnie w fazie postprodukcyjnej. Obraz o człowieku, który nie miał łatwego dzieciństwa i wylądował na ulicy. Mimo to, ostatecznie znajduje wystarczająco dużo siły, żeby wziąć się w garść. Tutaj gwiazdka TR dorobiła się już postaci z własnym imieniem - Clare. Ale jaka jest jej rola, zobaczymy dopiero w kinach.

Ostatnią produkcją, w której Alison bierze udział, jest półprofesjonalny film Life is an Art. Jest to dla niej największa szansa na wybicie się, bo gra jedną z głównych ról i jest największą gwiazdą. Dwójka młodych detektywów ściga szaleńca okaleczającego innych ludzi. Poszukiwany zadaje rany w "artystyczny" sposób, bo jego zdaniem tylko przechodząc przez piekło można zrozumieć doskonałość sztuki. Patrząc na fragmenty roboczej wersji tego filmu można stwierdzić, że Alison jednak powinna pozostać przy modelingu. Chociaż i tak warto obejrzeć dla samego popatrzenia ;-)

No dobrze, filmy filmami, ale czy zobaczymy jeszcze Alison Carroll w roli Lary Croft? Najprawdopodobniej nie. Modelka już dawno zakończyła trasę promocyjną Tomb Raider: Underworld. Potem jeszcze parę razy pojawiła się jako miss Croft podczas sesji zdjęciowych dla paru magazynów i... to by było na tyle. Wiadomo, że promocja TRU to przeszłość. Wiadomo, że najbliższa akcja promocyjna związana będzie z nową grą. A tutaj, kierując się prawami TR - praktycznie nie ma szans na to, żeby ta sama modelka promowała kolejny pełnoprawny tytuł. A co z trzecim filmem? No, tego nie wiadomo. Może jest to jakaś szansa dla Alison. O ile i ona nie jest znudzona postacią Lary.

Więcej o wizycie Alison Carroll w Polsce przeczytacie (i zobaczycie) w naszym dziale Modelki.