strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Powrót do Archiwum

MAJ 2011
27 maja 2011, by K@t
Nowa Lara na zwiastunie
Już 3 czerwca. Wtedy właśnie swoją premierę będzie miał pierwszy oficjalny trailer nowego Tomb Raidera.

Zwiastun nosi tytuł „Punkt zwrotny” i jest w pełni wyrenderowany. Oznacza to, że na scenki pochodzące bezpośrednio z gry będziemy musieli jeszcze poczekać. Być może jednak nie tak długo, jak mogłoby się wydawać – 7 czerwca w Los Angeles rozpoczną się tegoroczne targi E3. Potwierdzono już oficjalnie, że nie zabraknie na nich prezentacji gry Tomb Raider, a tym samym zapewne kolejnych nowych materiałów.

Trailera Tomb Raidera 9 oraz gorących wieści z Los Angeles wypatrujcie oczywiście na WoTR!

 


13 maja 2011, by K@t
"Chciałabym zagrać Larę Croft"
Powyższe stwierdzenie bynajmniej nie jest przejawem czyichś przerośniętych ambicji, a reakcją aktorki Olivii Wilde na plotki, które obiegły sieć parę miesięcy temu. W wywiadzie udzielonym stacji MTV, gwiazda serialu „Dr House” komentuje pogłoski, według których miałaby zagrać rolę pani archeolog w kolejnym filmie kinowym: „Chciałabym zagrać Larę Croft. To byłoby cudowne. Jednak z tego co wiem, nie zanosi się na to. Mimo wszystko bardzo miło wiedzieć, że ludzie uważają, że powinnam to zrobić.”

Oświadczenie aktorki powinno ostatecznie uciąć wszystkie spekulacje. Premiera kolejnego kinowego Tomb Raidera planowana jest na 2013 rok, ale póki co nie znamy żadnych oficjalnych szczegółów dotyczących obsady.

 


12 maja 2011, by Szymon Trent
Nowa Lara dotarła do Polski
W ostatnim czasie magazyny o grach z całego świata rozpisywały się o nowej grze Tomb Raider. Przyszła kolej na Polskę. Już 19 maja do kiosków trafi nowy numer miesięcznika Play. Dlaczego warto go kupić? W czerwcowym numerze będziemy mogli przeczytać serię artykułów dotyczących zarówno nowej gry jak i wszystkich poprzednich.

Redakcja Play jako pierwsza, i jak na razie jedyna w Polsce, widziała grę w akcji i w nowym numerze zrelacjonowała swoje spostrzeżenia w formie zapowiedzi. Prócz tego w magazynie znajdziemy artykuły o pannie Croft zatytułowane: "Kobieta zmienną jest", "Siedem pamiętnych spotkań Lary", "Tomb Raider ma 15 lat" oraz raport o grze Lara Croft and the Guardian of Light.

W najnowszym numerze Play przeczytamy również m.in. o grach Wiedźmin 2, Deus Ex: Bunt ludzkości, Back to the Future: The Game, a także Max Payne 3. Cena wydania: 13,90 zł. By zobaczyć większą wersję okładki, kliknij na obrazek obok.

 


12 maja 2011, by Peet
Ups! Wyciekł scenariusz nowego Tomb Raidera
Jeden z zagranicznych serwisów o grach opublikował linie dialogowe z pierwszych cutscenek nowego Tomb Raidera. Redaktorzy twierdzą, że scenariusz pochodzi z przesłuchań aktorów dubbingowych. Można się z niego dowiedzieć jak będą wyglądać fragmenty pierwszych misji Lary Croft oraz filmik z początku gry.

Interwencja wydawcy gry w sprawie wycieku była wręcz natychmiastowa. Właściciele serwisu zostali poproszeni przez Square Enix o usunięcie tego materiału, co zdaje się potwierdzać jego autentyczność. Ostatecznie obie strony doszły do kompromisu – wydawca zgodził się na pozostawienie streszczenia – jednak skrypt z linią dialogową został usunięty.

Co znalazło się w opublikowanych scenkach? Między innymi to, co zostało ostatnio opisane w prasie międzynarodowej. Przypomnijmy: podczas pobytu na wyspie mentor Lary, czyli 52-letni poszukiwacz skarbów Conrad Roth, zostanie zaatakowany przez stado wilków, a zadaniem naszej bohaterki będzie pomóc towarzyszowi, następnie podążyć śladami watahy w celu odnalezienia nadajnika oraz plecaka. Zawierać on będzie prowiant i niezbędne medykamenty.

Kolejnym wyzwaniem, któremu przyjdzie się podjąć niedoświadczonej dziewczynie, będzie umieszczenie nadajnika na szczycie góry, aby nadać sygnał ratunkowy. Dowiadujemy się w tym momencie ze scenariusza nowej rzeczy - celem wyprawy badawczej ze statku Endurance jest Smoczy Trójkąt (azjatycki odpowiednik Trójkąta Bermudzkiego). Lara jest przekonana, że wraz z Rothem są bliscy odkrycia czegoś niesamowitego. Czegoś, co uczyni ich poszukiwania czymś więcej niż tylko hobby.

Przypomnijmy, że już jakiś czas temu w naszym artykule o spekulacjach związanych z fabułą nowej gry, pisaliśmy o japońskim Smoczym Trójkącie. Czyli znowu mieliśmy rację! Jeśli chcecie się więcej dowiedzieć o tej tajemniczej lokacji, zapraszamy do lektury wspomnianego tekstu.

 


5 maja 2011, by Peet
Scenarzyści Iron Mana zajmą się filmową Larą
Wytwórnia GK Films oficjalnie ogłosiła, że Mark Fergus i Hawk Ostby zostali zatrudnieni na stanowiska scenarzystów najnowszej, filmowej odsłony przygód Lary Croft. Będą odpowiedzialni za stworzenie zupełnie nowej, porywającej fabuły, opowiadającej o młodości bohaterki. Ambicją twórców jest wykreowanie takiej Lary, która dorównałaby takim kobiecym postaciom jak Ellen Ripley czy Sarah Connor.

Producenci obrazu, czyli Graham King i Tim Headington, są całkowicie przekonani, co do słuszności swojego wyboru, a sami scenarzyści podekscytowani możliwością wzięcia udziału w tym projekcie. Panowie tworzą duet od samego początku swoich karier. W dorobku mają scenariusze do takich filmów jak kultowy "Iron Man" czy "Ludzkie dzieci", za który otrzymali nominację do Oscara. Z kolei tego lata do kin wejdzie film "Kowboje i obcy", którego również są współtwórcami.

Przypomnijmy, że nowy, filmowy Tomb Raider będzie restartem serii, a planowaną datą premiery jest rok 2013. Nadal nie wiadomo kto zagra tytułową rolę oraz czy fabuła filmu będzie w jakikolwiek sposób powiązana z restartem serii gier.

 


3 maja 2011, by Peet
Nowy Tomb Raider jak Final Fantasy
Spore poruszenie wywołała informacja, którą podał portugalski "Official PlayStation Magazine". Z artykułu możemy się dowiedzieć między innymi tego, że firmą odpowiedzialną za przerywniki filmowe w grze Tomb Raider 9 będzie Square Visual Works.

To ta sama firma, która stworzyła filmy do takich serii gier, jak Final Fantasy, Kingdom Hearts czy Deus Ex. Pierwszej marki chyba nie trzeba nikomu przedstawiać - seria Final Fantasy od wielu lat słynie z profesjonalnie wykonanych i wspaniale wyreżyserowanych przerywników, które przez wielu uważane są za niedościgniony wzór. Visual Works montuje również widowiskowe trailery, więc możemy spodziewać się także sporych wizualnych fajerwerków w najnowszej odsłonie przygód Lary Croft.