strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Powrót do Archiwum

MAJ 2005
21 maja 2005, by Mr Macphisto
Pierwsze działania 1C w Polsce
Gry Online: "Minęło 5 dni odkąd największy rosyjski wydawca oprogramowania – 1C – przejął jednego z największych wydawców w Europie Środkowej – Cenegę. Dla nas, Polaków, oznacza to z jednej strony to, że będziemy świadkami coraz ostrzejszej konkurencji pomiędzy rodzimymi dystrybutorami, z drugiej strony możemy się spodziewać, iż w niedługim czasie w Polsce zacznie się pojawiać w sklepach wiele gier produkcji naszych wschodnich sąsiadów, często dobrych gier, które przez lata miały problemy z dotarciem do naszego kraju. Znajdujący się w przygotowaniu na nasz rynek „pakiet promocyjny” to 25 tytułów: Adrenalin, Ascension to the Throne, Blood Magic, Borderzone, Brigade E5, Captain Blood, Cuban Missile Crisis, Desert Law, Outfront 2, Parkan II, Perimeter, PT Boats, Rig’n’rol, Snipe, Space Rangers 2, Sphere, Stalingrad, Star Wolves, Swashbucklers, Vivisector, Whirlwind of Vietnam, World War I, World War II, XIII Century Sword & Honor, You Are Empty.

Spora część z nich to tytuły, które już dawno temu zostały wydane w Rosji jak i na świecie, jednak część pozostaje nam jeszcze nieznana. Z całą pewnością jednak są to tytuły bardzo różnorodne, pokrywające szerokie spektrum oczekiwań graczy, a przy tym mające szansę być sprzedawanymi po niższych cenach."20 maja 2005, by Kasia Trent
E3: Kolejne informacje o TR Legend
Pojawił się nowy filmik, pokazujący gameplay TRL. Riley Cooper wypowiada się w nim na temat samej gry. Dowidujemy się więc wielu ciekawych informacji:

- Powrócą checkpointy
- Do dyspozycji będziemy mieli 3 poziomy trudności gry
- Lara spotka nową postać - kobietę, która przez większość gry będzie pomocna w odnalezieniu artefaktu
- Wróci dużo postaci z poprzednich części
- Levele z wodospadem bedą dziać się w Ghana, w Afryce
- Kiedy nie bedziemy ruszali Larą, będzie się rozciągała, tak jak to widzieliśmy na oficjalnej stronie, a także robiła inne rzeczy
- Dowiemy się, że w Himalajach coś się z nią stało, coś co uczyniło ją taką, jaka jest teraz
- Fabuła będzie pokazywać nam więcej szczegółow z życia Lary, niż dotychczas
- W grze będą zadzierać z legendą; mitem, który stworzył historię Lary
- Lara będzie bardziej realistyczna. Na nogach będą widoczne ścięgna i mięśnie, które będą się ruszać i rozcięgać, kiedy nasza bohaterka będzie biegać lub chodzić. Ale to nie wszystko.
- Gra zajmie nam od 10 do 12 godzin
- W grze będzie pokazany replay, który pokazywać nam będzie ukryte rzeczy
- Będzie wiele możliwości rozwiązywania zagdadek (3 możliwości)
- Lara będzie mogła podnieść każdą broń, którą upuści przeciwnik. Nie będzie już nosiła wszystkiego w swoim plecaczku, toteż do dyspozycji bedziemy mieli zawsze jedną broń, podwójne pistolety i granaty
- Lara spotka wielu nowych przeciwników, którzy również będą chcieli zdobyć artefakt
- powróci Croft Manor
- Lara będzie mogła komunikować się z grupą w jej posiadłości, kiedy tylko bedzie chciała
- Wersja na X-BOX'a i PC będzie tylko trochę lepsza od wersji na PS219 maja 2005, by Mr Macphisto
E3: TR Legend - duży sukces
Gry Online: Kolejną grą, którą zaprezentowano nam na stoisku firmy Eidos, była kolejna, ósma już [oczywiście jest to błąd autora, TR Legend jest siódmą częścią przygód Lary - przyp. red] odsłona popularnej serii Tomb Raider. Od czasu ewidentnej wpadki z Tomb Raider: Legend jest w stanie podreperować reputację cyklu.

Pokazu wspomnianego wyżej tytułu dokonano na konsoli PlayStation 2. Do dyspozycji oddano zaledwie jeden poziom, w dodatku w wersji demo, co z pewnością nie prezentowało pełni możliwości oferowanych przez grę. Mimo to, nowe przygody Lary Croft wywarły na mnie bardzo pozytywne wrażenie.

Lara znalazła się w dużym kompleksie jaskiń, pełniących rolę katakumb. Na początku dziewczyna musiała poradzić sobie z pułapkami rodem z filmów o przygodach Indiany Jonesa. Śmigające ostrza, włócznie i tego typu asortyment, cały czas zagrażał jej życiu. Oczywiście pokonanie przeszkód wymagało małpiej zręczności. Nieopodal, po krótkim spacerze jedyną dostępną drogą, znaleźliśmy się w pobliżu starożytnego mechanizmu, który należało uruchomić, pompując doń wodę z pobliskiego wodospadu. Problem nie nastręczał trudności – wystarczyło pozbyć się kołka blokującego mechanizm z pomocą ognia z karabinów maszynowych. Ale jak się po chwili okazało, nie była to jedyna metoda na rozwiązanie zagadki. Lara mogła również skorzystać z liany i lecąc w kierunku mechanizmu, wypchnąć wspomnianą przeszkodę. Wygląda na to, że w Tomb Raider: Legend tego typu atrakcji spotkamy dużo więcej. To dobrze, wszak lepiej mieć zawsze kilka alternatywnych dróg do rozwiązania problemu, niż jedną, przewidzianą przez autorów programu.

Sylwetka Lary, jak i otoczenie prezentują się w Tomb Raider: Legend wyjątkowo ładnie. Płynna animacja, sporo ruchów postaci – skoki, fikołki, podwisy na skałach – po prostu Książę Persji w spódnicy, a właściwie w obcisłych spodenkach. Jeśli chodzi o ten ostatni element garderoby, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, tuż przy pasie biodrowym zaaplikowano dziewczynie różne wyposażenie: granaty, lornetkę czy chwytak magnetyczny. Na ramieniu znalazła się też latarka, która rozświetla ciemności.

Jeśli chodzi o system walki, to jest on zdecydowanie bardziej zręcznościowy. W Tomb Raider: Legend jest sporo potyczek w zwarciu, przy użyciu pięści i kopniaków. Oczywiście nie mogło również zabraknąć dwóch pistoletów w dłoniach, które niejeden raz pozwolą nam zabić przeciwników, zanim zbliżą się na wyciągnięcie ręki. Ogólnie odniosłem wrażenie, że walka jest zdecydowanie bardziej dynamiczna niż dotychczas.

Podsumowując „pierwszy raz” z nową, odmienioną Larą Croft, muszę przyznać, że było wspaniale – nie ma się do czego przyczepić. Jeśli finalna wersja gry utrzyma się na takim poziomie, będzie to niewątpliwy powrót do korzeni serii, a co za tym idzie, duży sukces. Oby..."19 maja 2005, by Mr Macphisto
E3: TR Legend w akcji!
Dziś w Los Angeles w ramach targów E3 Eidos Interactive razem z Crystal Dynamics zaprezentowali najnowszą część przygód Lary Croft, TR Legend w akcji. Filmik waży 37,4MB i możecie go ściągnąć klikając tutaj.

Zapraszamy do częstych odwiedzin strony, cały czas trzymamy rękę na pulsie i śledzimy wydarzenia na tegorocznych targach E3!17 maja 2005, by Mr Macphisto
E3: Nowy trailer, screeny, szkice i fabuła!
W związku z tegorocznymi targami E3 Eidos ujawnił nowe szczegóły dotyczące TR Legend. Poza nowymi screenami, szkicami oraz TRAILEREM zdradzono także pierwsze informacje na temat fabuły gry! Z dostępnych na razie informacji dowiadujemy się, że podczas swojej podróży Lara zwiedzi kilka kontynentów w poszukiwaniu mistycznego artefaktu. Będzie musiała stawić czoło przeszkadzającym jej mocom dowodzonym przez postać, która wcześniej przewinęła się przez życiorys naszej bohaterki i... od dawna była uważana za martwą.

Cały czas na bieżąco śledzimy wydarzenia na targach E3, więc zapraszamy do częstych odwiedzin serwisu!17 maja 2005, by Mr Macphisto
Cenega wykupiona
Wirtualne Imperium Gier: "Największy developer i wydawca gier w Rosji, firma 1C, wykupiła w całości Cenega Distribution Group oraz Cenega Publishing.

Cenega Distribution Group to jeden z wiodących dystrybutorów na terenie środkowej Europy, z biurami w Czechach, Słowacji i Polsce. Udział w rynku ocenia się, zależnie od terytorium, na 30-45%. Dzięki takiemu zakupowi 1C stał się największym wydawcą i dystrybutorem we wschodniej Europie, szczyci się jeden z pracowników, Nikolay Baryshniko. Jest się z czego cieszyć, bowiem zasięgiem firma obejmuje teraz przeszło 330 milionów ludzi."15 maja 2005, by Mr Macphisto
[EXCLUSIVE] Zadaj pytanie Gardowi!
Z przyjemnością informujemy, że już 17 maja nasz specjalny wysłannik zawita w hali targów E3 i specjalnie dla was zdobędzie wszystkie najświeższe informacje na temat Tomb Raider Legend! Postanowiliśmy z tego skorzystać i przy okazji przeprowadzić wywiad z Tobym Gardem, który uświetni imprezę swoją obecnością. Doszliśmy przy tym do wniosku, że to właśnie Wy, fani Lary Croft, z pewnością zadacie jej ojcu najciekawsze pytania.

Pytania, w odpowiedniej sekcji naszego forum, zadawać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy. Spośród wszystkich zgłoszeń do Tomb Raider Community wybrane zostaną te najciekawsze i to na nie Toby Gard odpowie już w przyszłym tygodniu :-) UWAGA! Spieszcie się, pytania można zadawać tylko dziś!10 maja 2005, by Mr Macphisto
Tomb Raider 2 w Click'u!
Do czerwcowego numeru pisma Click! dołączona zostanie pełna wersja gry Tomb Raider 2, przez wielu graczy uznawana za najlepszą część serii. Niestety, jest to wydanie Sold Out co w praktyce, przy TR2 oznacza, że gra pozbawiona jest podkładu muzycznego oraz niektórych cut-scenek. (thx for Cez & jola1)

Poza grą z Larą w numerze znajdziecie także pełne wersje gier Piraci Nowego Świata oraz Zemsta Kujona

Cena: 6.50PLN.