strona główna // forum // chat // kontakt // facebook // youtube

Powrót do Archiwum

KWIECIEŃ 202322 kwietnia 2023, by Cez
Lara Croft w świecie The Walking Dead
W związku z drugą rocznicą wydania darmowej gry mobilnej The Walking Dead: Survivors, do rozgrywki dołączyła Lara Croft. Ten kolejny już crossover serii Tomb Raider z innym tytułem to efekt współpracy studia Crystal Dynamics i Elex. Przykład rozgrywki z Larą Croft możecie zobaczyć tutaj.


Wydarzenie z Larą Croft potrwa w grze The Walking Dead: Survivors do 25 kwietnia. Na grafikach widzimy bohaterkę zarówno w wersji klasycznej z podwójnymi pistoletami jak i w strojach znanych z trylogii surwiwalowej wraz z łukiem. A o co chodzi w grze? Tak brzmi oficjalny opis: "ulepszaj i buduj obronę swojego miasta, aby przetrwać zarówno przed żywymi, jak i umarłymi. Eksploruj świat The Walking Dead i rekrutuj kultowe postacie z komiksów, takie jak Negan, Rick i wielu innych. Walcz o przetrwanie w surowym świecie The Walking Dead. Tutaj każda decyzja ma znaczenie, gdy spotykasz innych graczy z całego świata. Będziesz walczyć o dominację, czy będziesz współpracować i tworzyć sojusze? Wybór należy do ciebie".


To nie pierwszy crossover z Larą Croft. W ostatnim czasie nieustraszona archeolożka pojawiła się np. w Fortnite, Final Fantasy Brave Exvius, Animal Crossing New Horizons, Brawlhalla, z kolei w PowerWash Simulator możemy umyć jej Croft Manor. Wychodzi na to, że właściciele praw do marki Tomb Raider mają sporo czasu na podejmowanie współpracy z twórcami innych gier, tworząc crossovery, o które nikt ich nie prosił, i jednocześnie nie mają czasu na stworzenie tego, o co fani ich proszą od lat - na remaki lub remastery starszych gier Tomb Raider.

   


1 kwietnia 2023, by Cez & Krzysiek
DLC do Underworlda będą dostępne na Steamie!
Na tę wiadomość fani Lary czekali dwa lata, a właściwie… czternaście lat! Prawdopodobnie wkrótce na platformie Steam zadebiutują dwa dodatki do gry Tomb Raider Underworld, czyli Beneath the Ashes i Lara's Shadow. Studio Crystal Dynamics jeszcze nam nie potwierdziło daty premiery, ale prawdopodobnie Steam odblokuje dodatki jeszcze w kwietniu. Każdy z nich będzie kosztować zaledwie 16,99 zł.

Dwa lata temu Crystalsi obiecali sprawdzenie, czy możliwa byłaby publikacja dwóch DLC do gry Tomb Raider Underworld na innych platformach niż Xbox (link do newsa). Dużo wody upłynęło w Wiśle, zanim proces ten zakończył się pełnym sukcesem. Jeszcze w tym miesiącu fani, którzy przez czternaście lat nie mieli okazji zagrać na Xboxie, wreszcie będą mogli zapoznać się z przygodą Lary w podziemiach Croft Manor oraz z przygodą jej sobowtóra w pozostałościach Helheimu.


Przypomnijmy, że po tym jak gra Tomb Raider Underworld zadebiutowała w listopadzie 2008 roku m.in. na PC, PS3 i Xbox 360, w kolejnym roku dwa DLC pojawiły się na wyłączność tylko na tej ostatniej konsoli. W lutym 2009 roku fani mogli zagrać w dodatek pt. Beneath the Ashes, a miesiąc później w Lara's Shadow. Aż do teraz w te dodatki można było zagrać wyłącznie na konsolach z serii Xbox.


Polecamy Wam nasz dział TR Underworld DLC, w którym znajdziecie masę informacji i grafik związanych z dodatkami Beneath the Ashes i Lara's Shadow, a także polskie tłumaczenie dialogów.

UPDATE (01.04)
Powyższy news był (niestety) naszym żartem z okazji Prima Aprilis ;) Miejmy nadzieję, że pewnego dnia doczekamy się PC-owej wersji dwóch DLC, Beneath the Ashes i Lara's Shadow.