strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Powrót do Archiwum

GRUDZIEŃ 2014
28 grudnia 2014, by Mr Macphisto
World of Tomb Raider - 12 lat na powierzchni!
Ale... jak to 12?! Ciężko powiedzieć kiedy to minęło, ciężko też powiedzieć ile w tym czasie się wydarzyło, bo było tego bardzo dużo. Tylko w czasie naszej działalności ukazało się 5 Tomb Raiderów głównego nurtu. To połowa serii! Kiedy startowaliśmy, część z Was miała jeszcze darmowe przejazdy komunikacją miejską, a dziś możecie wypić piwo i nikt Was za to nie ściga. Wow. Dzięki za to, że nadal jesteście z nami. Dzięki za to, że czytacie, że tworzycie i że Wam się chce. Tak jak choćby niezawodnej kolejny rok Ani - jej urodzinowy prezent dla nas możecie podziwiać w headlinie na górze strony. Dzięki!

No i w ramach podziękowania za te 12 lat mamy dla Was darmowy egzemplarz najnowszych przygód pani barmanki lub jak kto woli - pani archeolog. Lara Croft and the Temple of Osiris w wersji na PC dostanie pierwsza osoba, która poniżej znajdzie steamowy kod pozwalający na ściągnięcie gry. Pojawi się on jeszcze dziś. Do boju!


Aha... nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa! :-)

 


9 grudnia 2014, by Cez
Szybki konkurs - Temple of Osiris za darmo!
Nadejszła wiekopomna chwila - mawiał Pawlak. Dziś 9 grudnia Anno Domini 2014, czyli długo wyczekiwana premiera nowej gry Lara Croft and the Temple of Osiris.

Na kolejny duży tytuł, czyli Rise of the Tomb Raider, musimy co prawda jeszcze poczekać, ale już dziś możecie dołączyć do Lary Croft i jej trzech towarzyszy w nieco mniejszej przygodzie. Grę można nabyć w wersji cyfrowej (PC, Playstation 4 i Xbox One) lub w wersji pudełkowej (tylko PC i PS4). Niestety żadna wersja nie zawiera spolszczenia.

Jeśli jakimś dziwnym trafem ktoś z Was dotąd nie zakupił gry, to mamy dobrą wiadomość - oddamy w dobre ręce jeden darmowy kod na Steama (podziękowania dla Meagan Marie z Crystal Dynamics!), który odblokuje pełną, PC-ową wersję nowej gry! Co trzeba zrobić? Tym razem nie musicie pisać wierszy czy rysować. Jeszcze dziś poniżej opublikujemy darmowy kod - nie podpowiadamy o której godzinie. Musicie być czujni!


 


9 grudnia 2014, by Cez
Posłuchaj muzyki z Temple of Osiris
Studio Crystal Dynamics opublikowało osiem utworów, pochodzących z najnowszej gry Temple of Osiris, których możecie posłuchać za darmo - KLIK.

W przeciwieństwie do przygód Lary w grze Guardian of Light, gdzie wykorzystano uprzednio skomponowane utwory z tzw. trylogii Crystalsów (Legend, Anniversary, Underworld), tym razem w Temple of Osiris pokuszono się o skomponowanie zupełnie nowej, oryginalnej ścieżki dźwiękowej.

Głównym kompozytorem nowej gry jest nowicjusz w świecie Tomb Raidera, Wilbert Roget II, któremu pomógł m.in. Paul Houseman. W chwili obecnej na podlinkowanej przez nas stronie Crystalsi umieścili 8 utworów. Co poniedziałek będą przybywać kolejne, prawdopodobnie ich ostateczna liczba wynosi ok. 40. Każdy utwór można legalnie pobrać na dysk komputera. Miłego słuchania!

 


8 grudnia 2014, by Mr Macphisto
Raiders: porzucony projekt
Gotowi do gry w Temple of Osiris? Zadowoleni z Guardian of Light? Ciekawe co byście pomyśleli o... Raiders! "Byście" jest tu słowem kluczowym, bo Raiders to porzucony, wczesny projekt gry, ostatecznie przekuty we wspomnianego już GoLa. Zaciekawieni? To do rzeczy.

Gra nie wyszła poza bardzo wczesne stadium. Wiadomo o niej tyle, że twórcy urządzili sobie kilkugodzinną burzę mózgów. Stworzyli makietę z mnóstwem sobowtórów Lary Croft i użyli przeróbek wizualizacji z filmów Paula W.S. Andersona (tego od Mortal Kombat, Resident Evil i ostatnio Pompejów). To miało przedstawić klimat, jaki miał nieść za sobą tytuł. Wiele Lar odpowiadało z kolei odpowiedniej liczbie graczy, bo gra była projektowana jako co-op, choć z rozgrywką bardziej przypominającą oryginalnego Tomb Raidera. Cała fabuła miała się zresztą opierać o wspomniane sobowtóry-klony głównej bohaterki. Akcja była osadzona w Egipcie.

Pojawiły się nawet szkice koncepcyjne, jeden z nich możecie zobaczyć poniżej. Więcej dodajemy do działu GoL.


Raiders z czasem przekształciło się w The Adventures of Lara Croft (jak oryginalnie!), aby ostatecznie zmutować i stać się znanym wszystkim Lara Croft and the Guardian of Light. A więcej o tym tytule przeczytacie w odpowiednim dziale.

 


7 grudnia 2014, by Mr Macphisto
Znów z rekordem!
Tomb Raider kolejny raz trafił do księgi rekordów Guinessa. Tym razem jednak nie za sprawą twórców, a za sprawą... fana. Jednego, jedynego Rodrigo Martina Santosa. Jego kolekcja gadżetów została oficjalnie uznana za największy taki zbiór na świecie. I nie ma co się dziwić. Rodrigo ma ponad 2400 przedmiotów ze świata Lary Croft. Gdzie to wszystko trzyma? No, tutaj sprawa nie jest taka prosta, bo rzeczy nie mieszczą się w mieszkaniu 27-latka. Dlatego kolekcja jest podzielona na dwa zbiory. Jeden jest w pokoju obok, a drugi w rodzinnym domu.


Jeśli chcecie poczuć jak małe są Wasze zbiory, wejdźcie tutaj. A jeśli chcecie pochwalić się tym, co sami macie - zapraszamy na nasze forum!