strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Powrót do Archiwum

GRUDZIEŃ 2004
28 grudnia 2004, by Mr Macphisto
2 lata Online!
Dokładnie 2 lata temu ruszył serwis World of Tomb Raider. Od 28 grudnia 2002 staliśmy się największym i najszybszym polskim źródłem informacji na temat serii Tomb Raider i wydarzeń z nią związanych. Przez 731 dni na stronie pojawiły się 542 newsy. Jeśli dodać do tego fakt, że seria TR przeżywa największy w historii kryzys a wydawca nie udziela żadnych informacji o nadchodzącej, siódmej częsci, trzeba przyznać iż jest to wynik przynajmniej bardzo dobry.

Rok temu, z okazji pierwszych urodzin serwisu, uruchomiliśmy forum. Zrobiliśmy to pomimo wielu wątpliwości - słabe wyniki Angel of Darkness, ludzie odwracali się od serii TR czy wreszcie fakt, że w Polsce istniało już bardzo dobrze trzymające się forum o serii TR. Zaryzykowaliśmy i, jak się okazuje, było warto. Obecnie jest to drugie tombraiderowe forum w Polsce. O ryzyku i sukcesie niech świadczy fakt, że po Forum WoTR żadne inne forum nie było już w stanie zaistnieć, pomimo usilnych prób autorów. Obecnie wyniki oglądalności zarówno forum jak i serwisu stale wzrastają (czasem nawet o 200%).

Przy tej okazji dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju serwisu, nieustannie pomagają przy pracach nad nim, oraz oczywiście Wam, odwiedzającym - jak wiadomo bez Was nasza praca nie miałaby sensu.23 grudnia 2004, by Mr Macphisto
Lara w Warszawie - c.d.
Oto wszystkie informacje jakie do tej pory udało się zdobyć na temat najnoweszej powieści Tomb Raider - The Man of Bronze.

Po niemalże tragicznym zakończeniu misji w tajemniczych mglistych lasach Peru Lara Croft przylatuje do Warszawy aby odebrać kolejne zadanie, jednak okazuje się, że przy okazji zostaje wmieszana w walkę o władzę absolutną.

Reuben Baptiste chce aby Lara pomogła mu w przetransportowaniu cennego ładunku. Niestety, zanim Baptiste zdradzi jakiekolwiek szczegóły zostaje zamordowany. Croft razem z pracownikiem Reuben'a postanawiają pomścić jego śmierć. Mężczyzna dzieli się z Larą największym posiadanym skarbem - kilkutysięcznoletnim brązowym androidem o niesamowitych zdolnościach. Niestety android jest kaleką, brakuje mu nogi. Ktokolwiek ją odnajdzie posiądzie ogromne moce. Przeciwnik Lary, Lancaster Urdmann pracujący dla nieznanego zwierzchnika o tajemniczych zdolnościach, jest już w drodze. Lara podczas podróży przez Syberię, Australię i Rio de Janiero zostaje wplątana w wiekowy konflikt tajemnych społeczeństw, intryg i śmierci...

304 stronicowa książka w cenie $6.99 do sprzedaży trafi jeszcze w tym miesiącu.

Fragmenty (Warszawa!) możecie przeczytać TUTAJ.17 grudnia 2004, by Mr Macphisto
Odsłona TR7 opóźniona
Ludzie z Eidos Interactive mówią nieoficjalnie, że w tym roku nie zostaną opublikowane żadne nowe wiadomości na temat Tomb Raider 7. Pierwsze informacje o grze dane nam będzie poznać w 2005 roku poprzez oficjalną stronę gry - tombraider.com.16 grudnia 2004, by Mr Macphisto
Tomb Raider #48
Do sprzedaży trafił 48. numer komiksu Tomb Raider.

"Gathering Storm", część 3 z 3. Lara Croft znalazła sobie sprzymierzeńca, który może jej towarzyszyć w poszukiwaniach starożytnego artefaktu znanego jako Rapture. Pomocniczką jest niejaka Magdalena. Wspólnie muszą nie tylko stawić czoła Carlosowi DeLarch, ale także wielkiemu, szwedzkiemu strażnikowi, któremu Watykan nakazał powstrzymanie Lary.

Za numer odpowiadają: J. Bonny, E. Basaldua, J. Leisten, T. Wengler i A. Hughes

32 strony, $2.99
16 grudnia 2004, by Mr Macphisto
Tomb Raider 3 w CDA!
W styczniowym numerze CD-Action, który do kiosków w całym kraju trafi już w najbliższy wtorek (21.12), jedną z czterech pełnych wersji gier będzie Tomb Raider III: Adventures of Lara Croft!

CDA: "No co - po prostu Lara Croft jaka jest, każdy wie. Fanów nie muszę namawiać, antyfanów i tak nie przekonam. Ale wydaje mi się, że tych pierwszych jest ciągle dużo więcej, mimo że gwiazda pani archeolog wyraźnie przyblakła. Tym niemniej - poniekąd klasyka, do której warto wrócić. Wymagania: P200, 32 MB RAM, Windows :)"

Poza TR3 w numerze znajdziemy także pełne wersje gier Space Hack PL, The Partners PL oraz Operacja Pustynny Grom.

CD-Action w wersji DVD kosztuje 19,90PLN, natomiast wersja 4CD - 18,50PLN. Pełna wersja Tomb Raider'a znajduje się oczywiście w obu wydaniach.16 grudnia 2004, by Mr Macphisto
Tomb Raider DVD Double Pack
Do polskich sklepów trafił w końcu Tomb Raider Movie Double Pack, zestaw obu filmów z Larą Croft w roli głównej, o którym pisaliśmy już ponad rok temu.

Na dwóch płytach DVD, poza samymi filmami, znajduje się duża ilość dodatków (także takich, które nie pojawiły się w "podstawowych" wydaniach DVD) związanych z produkcją. Zdjęcie box'u widzicie obok.

W sieci MediaMarkt zestaw powinien pojawić się najpóźniej jutro. Cena: 89.90PLN.

Więcej informacji o filmach w działach im poświęconych - Lara Croft: Tomb Raider oraz Lara Croft: Tomb Raider - The Cradle of Life.15 grudnia 2004, by Mr Macphisto
Tomb Raider najlepszą grą wszechczasów
Pierwsza część serii gier z Larą Croft, Tomb Raider został ogłoszony najlepszą grą wszechczasów dla PlayStation. Pełny artykuł na ten temat autorstwa Jake'a De Plume'a znajdziecie w serwisie Total Games, natomiast więcej informacji o samej grze w dziale Tomb Raider I.15 grudnia 2004, by Mr Macphisto
Bono kupuje Larę Croft?
Bono, wokalista grupy U2 znanej ze współpracy z twórcami Tomb Raider'a (wykorzystanie wizerunku Lary Croft na światowej trasie koncertowej PopMart Tour, muzyka i teledysk do pierwszego filmu), jako członek zarządu jednej z amerykańskich spółek zajmujących się szeroko pojętą informatyką, zainteresowany jest wykupieniem managementu Eidos Interactive. Informacji jak do tej pory nikt oficjalnie nie potwierdził.