strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Powrót do Archiwum

PAŹDZIERNIK 2003
  TYDZIEŃ 43  


 Fani TR w telewizji!
Po sukcesie jaki odniosła akcja Bractwa Ankh, komiks, i w ogóle cała seria Tomb Raider zaczęły się cieszyć w Polsce nieco większym zainteresowaniem niż dotychczas. Najlepszym na to dowodem jest fakt, że planowany jest program w telewizji. TVP1 chce w ramach "Roweru Błażeja" zrobić cały program poświęcony Tomb Raiderowi i jego fanom. Jawa Media podchwyciła pomysł i zwróciła się z tą propozycją do Bractwa, twierdząc, że to bardzo dobry pomysł na promocję książki i komiksu. Teraz Bractwo poszukuje 4-5 osób, które zgodziłyby się wystąpić w programie 'na żywo' i powiedzieć coś o Tomb Raiderze, dlaczego go lubicie. Zgłoszenia (tylko do poniedziałku rano) należy nadsyłać na adres cezar@tcz.pl.

 Sprzedaż N-Gage w pierwszym tygodniu
Tak naprawdę bardzo ciężko jest określić sprzedaż najnowszego urządzenia Nokii... dlaczego? Ponieważ powstało małe zamieszanie, i wiadomo, że ktoś kłamie. Z wiarygodnych i niezależnych źródeł wiadomo, że w pierwszym tygodniu sprzedano 5000 sztuk N-Gage'a, z czego w Wielkiej Brytanii jedynie 500. Dla porównania - w pierwszym tygodniu sprzedaży GameBoy Advance znalazł 540 000 nabywców w samym USA. Różnica, jest zauważalna na pierwszy rzut oka. Na początku Nokia ani nie potwierdziła, ani nie zdementowała tych danych. Jednak kilka dni później fińska korporacja podała do wiadomości, że w ciągu dwóch tygodni sprzedała aż 400 000 sztuk N-Gage. Skąd tak nagły wzrost zainteresowania? Nie wiadomo. Szefostwo koncernu utrzymuje, że sprzedaż w Europie i Azji stoi na bardzo wysokim poziomie. Rynkowi analitycy oświadczenie Nokii poddają w dużą wątpliwość, twierdząc, że jest bardzo mało realne. Kto mówi prawdę, a kto kłamie? Nie wiadomo... a zawsze gdy nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Nokia planuje do końca przyszłego roku zdobyć powyżej 6 milionów nabywców nowej konsoli...

 N-Gage za 800zł?
Wczoraj seriws The Magic Box podał do wiadomości, że Nokia zastanawia się nad obniżeniem ceny najnowszego telefonu - N-Gage z $299 na $199 (około 800zł). Spadek miałby nastąpić w ciągu kilku najbliższych tygodni. Są to nieoficjalne informacje, ale jeśli okazałyby się prawdziwe, jasne stałoby się kto mówi prawdę na temat sprzedaży konsoli (patrz news wyżej).

 Lucozade odchodzi od Lary
W najnowszej kampanii napoju od bardzo dawna związanego z Larą Croft, nasza bohaterka zostaje zastąpiona przez... pomarańczową, kudłatą piłeczkę o imieniu Wilson! Nowa postać Lucozade'a swoje imię odziedziczyła po aktorze 'odgrywającym' jej rolę, Wilsonie Duboisie. Osoby stojące za kampanią reklamową uważają, że taka postać lepiej będzie trafiała do młodego odbiorcy. Spoty z nową postacią już wkrótce trafią do stacji telewizyjnych w krajach gdzie Lucozade jest dostępny.

 Cradle of Life na DVD - nowe screeny
W ubiegłym tygodniu Paramount zaprezentowało kolejne grafiki związane z DVD Cradle of Life. Tym razem fani mogą podziwiać, co tu dużo gadać, naprawdę ładne menu płyty. Wszystkie udostępnione obrazki (a jest ich aż pięć) i wiele innych informacji na temat wydawnictwa znajdziecie oczywiście w dziale TR Movie 2. Przypominam, że światowa premiera krążka odbędzie się już 18 listopada tego roku.

 Angelina Jolie odbiera nagrodę ONZ
W srodę, 22 października Angelina Jolie odebrała z rąk żony sekretarza generalnego, Kofiego Annana nagrodę od ONZ, w głównej siedzibie tejże organizacji. Aktorka powiedziała, że bycie członkiem ONZ to prawdziwy powód do dumy. "Naprawdę szanuję pracę, którą Ci ludzie wykonują, a ta nagroda daje mi poczucie, że moja praca także została dobrze wykonana" powiedziała Jolie.

 Tomb Raider 2 w nowym CD-Action?
Już na samym wstępie chciałem zaznaczyć, że to tylko moje optymistyczne spekulacje. Z najnowszych przecieków dotyczących zawartości kolejnego numeru CD-Action wynika, że do pisma dołączona będzie pełna wersja drugiej części Tomb Raider'a. Oto cytat z oficjalnej strony CDA: "Oto drugi dzisiejszy przeciek. Druga pełna wersja dodana do CDA to mega hit (z widokiem TPP) - sequel gry, która już się w CDA pojawiła." Przypominam, że pierwszy TR pojawił się w 72. numerze tego pisma. Jeszcze raz zaznaczam, że to tylko spekulacje mogące nie mieć nic wspólnego z rzeczywistością - wspomnianymi sequelami gier, które już były dodane do CDA mogą być chociażby Soul Reaver 2 czy GTA2. Jak będzie, przekonamy się już wkrótce. Zapraszam do śledzenia rozwoju sytuacji na oficjalnej stronie CD-Action.

 World of Tomb Raider Chatroom
Jak zapewne zauważyliście, na stronie pojawił się nowy element. Chat jest czymś o co wielu z Was prosiło w ankiecie przeprowadzanej przez WoTR tego lata. Mówicie - macie - o to nowiuśki, jeszcze ciepły chatroom :-). Możecie na niego wejść klikając na przycisk "Dołącz do nich" pod licznikiem osób w pokoju, lub wybierając Chatroom w menu (nad "Kontakt z WoTR). Na razie nie wprowadzam w życie regularnych spotkań, ale to się może jeszcze zmienić. Jeżeli ktoś ma czas i ochotę, zapraszam dziś o 19.00 na próbne spotkanie!

 World of Tomb Raider najczęściej cytowanym serwisem
Tak, tak! World of Tomb Raider jest najczęściej cytowanym serwisem o TR w Polsce! Za przykład możemy wziąć sam październik. Cytowały nas bądź opierały się (bardzo mocno) na naszych newsach 3 inne polskie strony, w tym największa z nich - Tomb Raider PL oficjalny serwis Lary Croft i jej przygód w Polsce! Niestety 'pożyczanie' nie zawsze odbywa się tak jak powinno, ale to już sprawa na oddzielną aferę :-).  TYDZIEŃ 42  


 1000 e-maili! Komiks Tomb Raider w Polsce?
Akcja Bractwa ANKH odniosła sukces! Wydawnictwo Jawa, które kilka dni temu wydało ksiażkę "TR: Kolebka Życia", poinformowało nas, że wpłynęło do nich 1000 maili (a dokładnie 1070). Przypominamy, że Jawa miała się zająć kupnem licencji od Top Cow, w momencie otrzymania odpowiedniej ilości e-maili. Ten warunek został właśnie spełniony. Wydawnictwo powiedziało nam, że zaczyna przygotowania do wydania tego tytułu, jednak podkreśla, że wyda na początku małą ilość tego komiksu. Zapewne chodzi tutaj o wydanie próbne. Wkrótce powinno pojawić się więcej informacji.

 Nie martwcie się o tych na górze...
Eidos Interactive, firma stojąca za sukcesem Lary Croft, dość kontrowersyjnie przekazała za darmo warte 168 000 funtów udziały w firmie jednemu z kierowników, Michaelowi McGarvey'owi. Jest to niespotykana premia dla pracownika, i nie ma ona nic wspólnego ze szczególnymi osiągnięciami McGarvey'a. Wszystko co musi on zrobić aby zatrzymać ten nagły przypływ gotówki to zostać w Eidosie na następne trzy lata. Niestety, mówi się, że anielsko cierpliwi udziałowcy głośno sprzeciwi się temu posunięciu na najbliższym corocznym spotkaniu, które odbędzie się w listopadzie. Interes ubito we wrześniu ubiegłego roku, miesiąc przed nieoczekiwanym spadkiem wartości akcji, spowodowanym przesunięciem premiery Angel of Darkness z gwiazdki na luty 2003. "To dość niezwykłe, żeby wręczać takie premie gdy firma nie może sobie na to pozwolić" mówi jeden z menadżerów. Eidos upiera się przy swoim twierdząc, że ta nagroda została wręczona "aby zagwarantować utrzymanie na odpowiednim poziomie" McGarvey'a, który w minionym roku zarobił 533 000 funtów. Jednak firma nie zaprzecza, że okoliczności były nietypowe a inwestorzy nie wyrazili na takie posunięcie zgody. Rachunki pokazują także, że inny kierownik firmy, Jeremy Heath-Smith, człowiek stojący za fenomenem Lary Croft, w ciągu ostatniego roku dostał od firmy milion funtów, głównie w postaci tantiem. Po swoim odejściu Heath-Smith dostał jeszcze 236 000 funtów na "do widzenia". Warto zaznaczyć, że to właśnie on był obwiniany za opóźnienia premiery Angel of Darkness, szóstej gry z serii bestsellerów Tomb Raider. W ramach ugody z Eidosem zgodził się on odstąpić od żądania części zysków Anioła Ciemności, które przecież mogły wynieść kilka milionów funtów... Artykuł pochodzi z News & Markets.

 Sprzedaż N-Gage'a w pierwszym tygodniu
W minionym tygodniu N-Gage trafił do sklepów w Nowym Jorku. Na Time Square, przed jednym ze sklepów sieci EBGames, podekscytowani gracze czekali całą noc na premierę tej konsoli. Nie ma wątpliwości, że tak ogromne zainteresowanie spowodowały m.in. wywiady, które miały na celu przybliżenie najnowszego aparatu Nokii. N-Gage'a można zakupić w sklepach sieci EBGames za całe $300. Oprócz tego, obok konsoli dostępna jest już spora kolekcja gier. Tyle jeśli chodzi o USA, teraz czas wspomnieć coś o sprzedaży w Europie. Wczoraj serwis The Magic Box opublikował wyniki sprzedaży konsol w dniach od 6 do 11 października. N-Gage'a, który do sklepów trafił 7 października zakupiło 500 osób. Dla porównania, w tym samym czasie GameBoy Advance w tym samym czasie trafił do 15 000 nowych klientów...

 Oficjalny Soundtrack Angel of Darkness
W ubiegłym tygodniu do zachodnich sklepów trafił oficjalny soundtrack Angel of Darkness. Płyta zawiera wszystkie najlepsze melodie z gry, a te jak wiadomo są uważane, za najlepszą część gry - wszak AOD nigdzie nie otrzymał złej opinii dotyczącej udźwiękowienia. Utwory na krążku są wykonywane przez Londyńską Orkiestrę Symfoniczną, która brała udział także w nagraniach ścieżki dźwiękowej do Cradle of Life, czy przygód Indiany Jones'a.

 The Cradle of Life Soundtrack
Podobnie jak Tomb Raider Movie, tak i Kolebka Życia ma soundtrack podzielony na dwie części. Część pierwsza, dostępna niemalże w każdym sklepie zawiera normalne piosenki inspirowane wydarzeniami, które mają miejsce w filmie. Druga natomiast to instrumentalna muzyka, prawdziwy filmowy soundtrack. Tym razem obie płyty są do nabycia w Polsce! Soundtrack autorstwa Alana Silvestriego jest do nabycia na stronie polskiego wydawcy tej płyty, firmy MTJ w cenie 59zł (65 razem z kosztami przesyłki). Już wkrótce w dziale TR Movie 2 pojawi się opis tej płyty. Teraz mogę jedynie powiedzieć, że jeśli ktoś lubi tego rodzaju muzykę to warto zainwestować w ten krążek... w moim odtwarzaczu gości on non-stop już drugi tydzień...

 Kolejna nagroda!
W ubiegłym tygodniu serwis World of Tomb Raider otrzymał kolejną, czwartą już (w ciągu miesiącu!) międzynarodową nagrodę dla najlepszych stron o Tomb Raiderze! Tym razem nagrodzić nas postanowił popularny serwis - Tomb Raider 4U. Tym samym sensu nabrał pomysł dotyczący działu "Nagrody" na WoTR. Dział ten, jako jeden z kilku już w przyszłym tygodniu pojawi się w naszym menu. Ale o tym, co za tydzień na razie nie mówmy... przekonacie się o tym już w sobotę :-).

 Aplikacja instalacyjna TR1 dla Windows 2000 i XP!
Jak to już niejednokrotnie bywało, program, który już dawno powinien zostać stworzony przez Eidosa i Core, został w końcu wydany przez... fana TR! Aplikacją tą jest zaawansowany instalator pierwszej części Tomb Raider'a umożliwiający prawidłową instalację gry na komputerach z Windows 2000 i XP. Podziękowania należą się Bokkie'mu, który ułatwił życie tysiącom fanów Lary na całym świecie! Eidos i Core powinni brać przykład ze swoich klientów... plik możecie pobrać klikając tutaj.  TYDZIEŃ 41  


 900 maili!!!
Uwaga! Cel akcji Bractwa Ankh został prawie osiągnięty! Do wydawnictwa JawaMedia doszło już... 900 maili!!! Brakuje już naprawdę niewiele, ale w rzeczywistości jest coraz trudniej! Informujcie przyjaciół, rodzinę, znajomych - niech każdy z nich wyśle jednego maila, to naprawdę wystarczy. Musimy nakłonić do akcji kolejne osoby - bez nich możemy się potknąć tuż przed metą. Jeśli chcecie powrotu komiksu Tomb Raider do Polski, przyłączcie się do akcji! Więcej informacji na oficjalnej stronie Bractwa Ankh hostowanej przez nasz serwis. Informacje o komiksie także w dziale Komiks na WoTR.

 N-Gage i nowy Tomb Raider już w sprzedaży!
We wtorek, 7 października do sklepów na całym świecie (w tym także i Polsce) trafiło najnowsze dzieło Nokii - N-Gage. Urządzenie to jest połączeniem telefonu komórkowego, konsoli do gier i cyfrowego odtwarzacza muzyki w formacie MP3, AAC, radia FM. Użytkownik może także nagrywać dźwięki w formacie AAC. Skupmy się na funkcji konsoli do gier. Wśród tytułów takich jak SonicN, Puzzle Bubble, Super Monkey czy Pandemonium nie zabrakło oczywiście Tomb Raider'a. TRN-G to tak naprawdę nic innego jak klasyczny Tomb Raider I z trzema bonusowymi levelami skonwertowany z wersji PC. W Polsce dystrybutorem gier dla N-Gage'a jest bardzo dobrze znana nadwiślańskim fanom Lary Croft firma, Cenega Poland. Teraz czas na trochę gorszą część informacji - nowa Nokia kosztuje około 1600zł, a gry na nią przeznaczone po ponad 200zł za sztukę (podobno cena ma być zależna od gry). Z tego co udało nam się dowiedzieć nieoficjalnie wynika, że polscy operatorzy nie planują w najbliższym czasie żadnych promocji typu N-Gage za złotówkę. Z tego samego źródła dowiedzieliśmy się, że pierwszego dnia sprzedaży w warszawskich EMPiKach 'opchnięto' trzy egzemplarze aparatu. Do końca roku planowane jest wprowadzenie do sprzedaży 15 tytułów. Thx for Cezar.

 Książka już w sprzedaży
W minionym tygodniu do sprzedaży trafiła powieść Tomb Raider - Kolebka Życia oparta na scenariuszu filmu o tym samym tytule. Jeżeli jesteście ciekawi fabuły, zapraszam do działu TR Movie 2, gdzie dowiecie się naprawdę wielu rzeczy o filmie. Książka ukazała się nakładem JawaMedia, kosztuje około 20zł i jest już dostępna we wszystkich EMPiKach na terenie kraju. Ostrzegamy, że oryginalna powieść Cradle of Life jest oznaczona czerwonym wykrzyknikiem na okładce! Inne wydanie, które ukazało się nakładem Ambera nie jest licencjonowaną powieścią Dave'a Sterna!

 Lost Artifact dostępny!
Wielu z Was narzeka, że nie ma w swojej kolekcji Tomb Raider'a III - The Lost Artifact ponieważ jest on już nigdzie nie dostępny. Niestety, Wasza argumentacja jest jak najbardziej słuszna, ale... World of Tomb Raider znalazł specjalnie dla Was jedno miejsce w sieci. Potwierdza się powiedzenie mówiące, że najciemniej pod latarnią. Otóż Lost Artifact dostępny jest na... Amazon.com! Cena? Już od $5.95 (czyli niecałe 24zł plus oczywiście koszty wysyłki)! Gra ukazała się w specjalnej serii Eidos'a - Platinum. Jest ona dostarczana w czasie jednego do dwóch dni roboczych (oczywiście w Stanach), więc bardzo szybko. Niestety zapewne nieliczni z Was zdecydują się na zamówienie gry przez ten amerykański sklep, ale możecie się pocieszyć, że być może kiedyś ta reedycja trafi do Polski...

 Kolejna nagroda!
Wasz ulubiony serwis o TR :-) właśnie otrzymał kolejną nagrodę! Tym razem wyróżnić nas postanowił serwis Tomb Raider Empire. Odznaczenie to nie jest ani trochę mniej cenne od dwóch poprzednich. Tym razem World of Tomb Raider także był przez jakiś czas monitorowany i dokładnie sprawdzany z niemalże każdej możliwej, nomen omen - strony. W tym wypadku jury także nie było w stanie zrozumieć za wiele z naszego serwisu, aczkolwiek zaznaczono tym razem, że niektóre wyrazy brzmią znajomo i podobnie do słów angielskich. Obok widzicie miniaturkę tego pięknego medalu. Wkrótce chyba do menu dodam jakąś galerię nagród, żeby każdy mógł podziwiać trofea WoTR:-).

 Tomb Raider - Dwupak
W zachodnich sklepach można już składać zamówienia na specjalny Tombraiderowy dwupak. Jest to zestaw obu filmów z Angeliną Jolie w roli głównej. Cena? Około 40 dolarów (160zł). Niestety więcej na razie powiedzieć nie mogę ponieważ nie są znane żadne szczegóły (data premiery, okładka etc.). Gdy tylko pojawią się nowe informacje, znajdziecie je na WoTR!

 Opóźnienie albumu Korn'a
Na szczęście niewielkie. Zespół postanowił przesunąć premierę swojej najnowszej płyty z 18 na 25 listopada. Nowy singiel promujący ten krążek ma trafić do rozgłośni radiowych jeszcze w tym tygodniu. Oficjalnie mówi się, że album będzie zawierał od 10 do 13 piosenek. Obecnie lider zespołu, Jonathan Davis pisze teksty do częściowo gotowych już utworów. Ze względu na profil strony nie wypada nie przypomnieć, że na "Take Look In A Mirror" znajdzie się utwór "Did My Time", który to promował ostatni film z Larą Croft - Kolebkę Życia.

 Zmiany na Tomb Raider PL
W minionym tygodniu na Tomb Raider PL, oficjalnej polskiej stronie Tomb Raider doszło do pewnych zmian na najwyższych stanowiskach. W cień postanowił się odsunąć Adam "Awe" Grabowski, założyciel i do ubiegłego tygodnia Webmaster oraz Redaktor Naczelny serwisu. Swoją decyzję popiera on wypowiedziami, z których jednoznacznie wynika iż odsuwa się ponieważ nie jest już fanem TR, i nie chce przeszkadzać w rozwoju serwisu. Po kilku tygodniach rozważań na temat swojego następcy Awe doszedł do następujących wniosków: redaktorem naczelnym TRPL zostaje TiZook - wieloletni współpracownik serwisu, webmaster nieistniejącej już strony Tomb Raider Universe. Jego zastępcą została Jola Saratowicz, która także od dłuższego czasu współpracowała z redakcją. Więcej zmian jak na razie nie wprowadzono. Jak jednak oświadczył Awe, pozostaje on patronem strony i będzie obserwował poczynania nowej kadry kierowniczej, aby wkroczyć do akcji gdy "ktoś będzie robił burdel".

 Nowe zdjęcia figurek
Tak na wypadek gdyby to kogoś interesowało - w dziale Figurki pojawiło się kilka nowych fotek posążków Lary Croft. Więszkość z nich jest nieosiągalna na rynku.  TYDZIEŃ 40  


 Promocja N-Gage'a
Właśnie rozpoczyna się ogólnoświatowa megakampania reklamowa najnowszego produktu Nokii - N-Gage. Celem akcji jest oczywiście uświadomienie wszystkim czym jest N-Gage oraz tego, że już na dniach trafi on do sprzedaży. Spoty i plakaty będą nas atakowały dosłownie na każdym kroku - bannery internetowe, reklamy w kinach, prasie, na billboardach czy w telewizji. Nokia dotarła już także do naszych rodzimych mediów - reklamę można już podziwiać m.in. właśnie w kinach, na wielu kanałach telewizyjnych i w większości liczących się na rynku tytułów prasowych (Gazeta Wyborcza, Super Express, a z pism branżowych m.in. CD-Action). Jakby tego było mało, Nokia zadbała o to aby do wielu punktów handlowych na całym świecie trafiły specjalne stanowiska prezentacyjne (podobne do tych promujących GameBoy'a) dzięki którym każdy będzie mógł się zapoznać z najnowszym osiągnięciem telekomunikacyjnej technologii - N-Gage. Dodatkowo oficjalna strona urządzenia już wkrótce zaprezentuje wiele gadżetów związanych z aparatem. Z już dostępnych atrakcji warto polecić filmik przedstawiający Tomb Raider'a na tą właśnie platformę.

 Bractwo Ankh na ostatniej prostej!
Jawa po raz kolejny poinformowała Bractwo o ilości nadesłanych do nich maili. W czwartek było ich już 640! Samo wydawnictwo również zaangażowało się w akcję zamieszczając banner na głownej stronie swojego seriwsu. Poza tym Bractwo nadal wspierane jest przez całe TR Community. Ostatnio newsa zamieścił serwis Tomb Raider Club. Jeśli natomiast chodzi o oficjalną stronę hostowaną przez World of Tomb Raider to przeszła ona ostatnio sporą aktualizację. Zmieniła się szata graficzna i znacznie powiększyła zawartość merytoryczna. Pojwił się między innymi opis komiksu Dark AEons (nawet wśród specjalistycznych serwisów komiksowych niewiele stron ma okazję prezentować to wydanie na swoich łamach!) i wiele świeżych newsów. Poza tym cały czas aktualizowany jest dział o członkach Bractwa - prawie codziennie pojawia się tam ktoś nowy! Zapraszam do odwiedzania strony!

 Paramount zaprezentowało artworki do DVD Cradle of Life
Paramount Pictures zaprezentowało szatę graficzną zapowiadanego na 18 listopada DVD Lara Croft Tomb Raider - The Cradle of Life. Wszystkie grafiki oraz dużo innych informacji o tym wydawnictwie znajdziecie na World of Tomb Raider w dziale TR Movie 2.

 Nowy dział na WoTR
Jeśli coś się nie rozwija to znaczy, że się cofa. Zgodnie z tą sentencją na World of Tomb Raider pojawia się dziś nowy, od dawna planowany dział Komiks! Powstał on dzięki współpracy Bractwa Ankh (a dokładniej - Cezara). Co w nim znajdziecie? Wszystko to co każdy fan wiedzieć powinien - historia komiksu, opis poszczególnych numerów oraz specjalny dział poświęcony prawdziwemu białemu krukowi - komiksowi Dark AEons. Co w nim takiego niezwykłego dowiecie się czytając informacje jemu poświęcone. Oczywiście dział będzie się nadal rozwijał - w planie są opisy wszystkich części komiksu Journeys, dokończenie opisów regularnej serii, informacje o innych crossoverach z Larą, a także (gdy akcja Bractwa Ankh odniesie skutek) być może jakiś dział o polskich wydaniach komiksu. Miłej lektury!

 Kalendarz na rok 2004
Na zachodzie do sprzedaży trafił kalendarz na 2004 rok z motywami z Kolebki Życia. Gadżet ten kosztuje $10.99 czyli ponad 40zł, a zakupić go można na Amazon.com. Czy kalendarz będzie dostępny w Polsce? Na razie nic nie wiadomo, ale biorąc pod uwagę fakt, że był w naszym kraju dostępny kalendarz 2002 z motywami z pierwszego filmu, jest szansa na to, że ten na rok 2004 także będzie dostępny. Poprzedni kalendarz ukazał się nakładem Egmont Polska.

 Problemy z wejściem na WoTR
Ponieważ wiem, że w ostatnim czasie znów były pewne problemy z PRV.pl przypominam wszystkim, że na World of Tomb Raider możecie wchodzić także przez oryginalny (mniej awaryjny) adres - www.croft.neostrada.pl lub od biedy przez stary worldof.webpark.pl (chociaż sprowadza się to do tego, że i tak będziecie musieli wejść pod ten pierwszy).

 Nowa galeria
W związku z powstaniem nowego działu na WoTR i wspieraną przez nas akcją Bractwa Ankh do galerii trafiły tapetki związane z komiksem TR. Zapraszam!

 Wrzesień w archiwum
Do naszego archiwum trafiły właśnie wszystkie newsy z września.