strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Powrót do Archiwum

WRZESIEŃ 2007
24 września 2007, by Cez
Top Cow kończy z komiksami TR
Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, amerykańskie wydawnictwo Top Cow nie wyda drugiej serii komiksów Tomb Raider. Pierwszy numer miał trafić do kiosków pod koniec bieżącego roku. Przyczyną ostatecznej rezygnacji Top Cow z Tomb Raidera i Lary Croft jest nieporozumienie z Eidosem, w wyniku którego wydawnictwo utraciło licencję.

Przypomnijmy, że ostatni, pięćdziesiąty numer regularnej serii ukazał się w styczniu 2005 roku. Top Cow początkowo chciało zacząć wydawać drugą regularną serię równocześnie z ukazaniem się gry „Tomb Raider: Legend”. Premierę jednak wielokrotnie przesuwano, wydając jedynie kilka numerów specjalnych oraz Tomb Raider: Compendium, czyli księgę, która zawiera wszystkie numery pierwszej (i jak się okazało ostatniej) komiksowej serii TR. Top Cow po raz pierwszy opublikowało przygody Lary w zeszycie „Tomb Raider/Witchblade” w grudniu 1997 roku. Dwa lata później Tomb Raider doczekał się samodzielnej serii.

W grudniu tego roku, w dziesiątą rocznicę obecności Lary w komiksach amerykańskiego wydawcy, zostanie wydana specjalna, limitowana edycja Tomb Raider: Compendium. Publikacja będzie kosztować 99,99$. Jest to ostatni tytuł związany z Tomb Raiderem, jaki zostanie wydany przez Top Cow.9 września 2007, by Mr Macphisto
Rozwiązanie konkursu
Poniżej prezentujemy prace, które wygrały w konkursie TRA. Ze zwycięzcami skontaktujemy się wkrótce.
Prace, które otarły się o wygraną: grafika, rysunek, fotografia.