strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Powrót do Archiwum

LIPIEC 2008
27 lipca 2008, by Mr Macphisto
Tomb Raider Underworld najlepszą grą z serii?
Eidos oczekuje, że Tomb Raider Underworld błyskawicznie trafi na szczyty list sprzedaży. Nowa gra z Larą Croft w roli głównej będzie pierwszym poważnym sprawdzianem nowego modelu firmy, wprowadzonego wcześniej w tym roku.

Jon Brooke, szef marketingu brytyjskiego wydawcy zdradził, że firma ma wielkie oczekiwania względem nowego Tomb Raidera. Możemy to zobaczyć w prowadzonej już kampanii promocyjnej. "Jest to pierwsza gra, która będzie w pełni czerpała z nowej struktury firmy, wszyscy nasi pracownicy poświęcają się żeby odniosła ogromny sukces" - mówi Brooke i po chwili dodaje - "W tombraiderowej społeczności wrze, nasze pierwsze materiały z gry są naprawdę gorące, a kod gry zrobił wrażenie zarówno na graczach jak i prasie. Tomb Raider Underworld to najważniejsza premiera dla Eidosa. To będzie ekscytujące - dzięki powrocie Lary do okresu świątecznego będziemy mogli dokładnie zobaczyć do czego jest jeszcze zdolna".

Jon Brooke wierzy, że Underworld może zostać najlepiej sprzedającym się Tomb Raiderem w historii.17 lipca 2008, by Mr Macphisto
Druga prezentacja: Eidos nadrabia
Kilka minut po drugiej w nocy czasu polskiego zakończyła się druga prezentacja Tomb Raider Underworld podczas tegorocznych targów E3. Tym razem, poza znanymi już fragmentami z pierwszego gameplay'a, Eidos pokazał także level z Meksyku oraz nowe urywki poziomu podwodnego.

Podczas prezentacji Eric Lindstrom odpowiedział na nurtujące fanów pytanie - jak to możliwe, że Lara uzywa broni palnej pod wodą? Dyrektor kreatywny Crystal Dynamics tłumaczy, że rozwiązano to w sposób zgodny rzeczywistością - pistolety strzelają pod wodą, ale są słabsze i mają znacznie mniejszy zasięg.

Nowy gameplay jest już dostępny w naszym dziale Download - zapraszamy.16 lipca 2008, by Mr Macphisto
Prezentacja TRU na E3 odgrzewanym kotletem
Zakończyła się prezentacja Tomb Raider Underworld na targach E3. Zarówno gracze jak i dziennikarze oczekiwali od Eidosa nowego materiału - krążyły nawet plotki o grywalnym demie. W rzeczywistości po 15 minutach opóźnienia wydawca zaprezentował... gameplay, który już od wczoraj dostępny jest dla wszystkich na naszej stronie.

Targi E3 2008 nadal trwają, czekamy na kolejne nowości.16 lipca 2008, by Mr Macphisto
Kolejne materiały z TR Underworld
W związku z trwającymi targami E3 Eidos Interactive zaprezentował kolejne materiały z oczekiwanego Tomb Raider Underworld. Dzięki temu od wczoraj zaktualizowaliśmy już około 10 screenów i dwa szkice koncepcyjne - od teraz dostępne w jakości HD. Ponadto możecie zobaczyć trzy nowe rendery - w tym dwa premierowe - 4 nowe screeny (jeden z nich dostępny tylko u nas) oraz pudełka gry w wersji europejskiej.

Przypominamy także o zaprezentowanym przez nas już wczoraj zupełnie premierowym, pierwszym gameplay'u z TRU.

Więcej nowości już wkrótce.15 lipca 2008, by Mr Macphisto
Pierwszy gameplay z TRU!
Eidos Interactive zaprezentował pierwszy gameplay z nadchodzącego Tomb Raider Underworld. Blisko trzyminutowy filmik pokazuje fragment pierwszego levelu gry w wersji na Nintendo Wii - podwodną lokację.

Całość już teraz dostępna jest do ściągnięcia na World of Tomb Raider, w naszym dziale Download!

UWAGA - filmik zawiera spoilery!15 lipca 2008, by Mr Macphisto
Premiera oficjalnie ogłoszona
18 listopada w USA i 21 listopada w Europie - oto oficjalne daty premier Tomb Raider Underworld ogłoszone dziś przez Eidos Interactive. Gra pojawi się równocześnie na PC (Games for Windows), PlayStation 3, PlayStation 2, Xbox'a 360, Wii oraz Dual Screena.

Polska data premiery nie jest jeszcze znana. Wydawcą gry na terenie naszego kraju będzie Cenega Poland.10 lipca 2008, by Boone
Trailer TRU na E3 oficjalnie zapowiedziany
Eidos zapowiedział premierę pierwszego zwiastuna Tomb Raider: Underworld na targach E3. Ta jedna z największych imprez poświęcona przemysłowi gier video, odbędzie się między 15-17 lipca w Los Angeles. Dzień później prawdopodobnie Eidos udostępni trailer ósmej przygody Lary w wysokiej rozdzielczości.

Pierwszy trailer TR: Underworld pojawi się w naszym serwisie tak szybko jak to możliwe.7 lipca 2008, by Boone
Tomb Raider: Underworld atakuje konsole Wii i DS
W najnowszym numerze magazynu "Nintendo Power" opublikowano zapowiedź Tomb Raider: Underworld na dwie konsole Nintendo - Wii oraz DS. Obecnie Crystal Dynamics współpracują z developerami z Buzz Monkey Software oraz Santa Cruz Games aby powtórzyć sukces poprzednich części wydanych na omawiane platformy.

Lokacje na konsolę Wii mają być zaprojektowane w sposób pozwalający dotrzeć do wybranych miejsc przy pomocy różnych dróg. W grze ma zostać ulepszona praca kamery, będzie ukazywać graczom konkretne elementy na których należy się skupić. Lara ma posiadać szeroki zakres ruchów. Jej styl poruszania ma charakteryzować się niespotykaną jak dotąd gracją.

Producenci zapowiadają, że wersja na DS będzie nieco inna, choć oparta na tych samych założeniach, lokacjach i fabule, co wersje na pozostałe platformy. Podstawową różnicą będzie unikalny system działania gry na tejże konsoli, związany z dotykowym ekranem. Gameplay oparty zostanie na środowisku zbliżonym do dwuwymiarowego, podczas gdy postacie będą trójwymiarowe.

TR: Underworld zostanie wydany w listopadzie tego roku łącznie na sześciu platformach. Prócz Wii i DS pojawią się także wersje na: PC, PS3, PS2 oraz XBox 360.