strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Powrót do Archiwum

KWIECIEŃ 2003
  TYDZIEŃ 17  


 Angel of Darkness najwcześniej w czerwcu!
Cenega Poland, dystrybutor nowego Tomb Raider'a, potwierdziła (tzn. podano tą informację na oficjalnej stronie), że oczekiwany już od dłuższego czasu Angel of Darkness ukaże się w Polsce najprawdopodobniej (czyt. najwcześniej) w czerwcu (to znaczy, że na maj nie ma co liczyć). Miejmy nadzieję, że data tym razem zostanie dotrzymana.

 Angelina Jolie mówi o Tomb Raiderze 2 i 3
The South End Newspaper przeprowadziła wywiad z Angeliną Jolie w którym aktorka mówi o The Cradle of Life oraz trzeciej części filmowej serii Tomb Raider. Oto kilka fragmentów z tej rozmowy: 'Angelina Jolie mówiła nieco o różnicach między pierwszym filmem a TCOL. "Ten film jest bardziej zbliżony do gry, jest w nim więcej zagadek," powiedziała Jolie odwołując się do korzeni filmu, serii gier Tomb Raider na Playstation [Naprawdę Tomb Raider najpierw ukazał się na PC - przyp. red.]. "Pierwsza część była bardziej nierealna. To było dla mnie niezwykłe, natomiast sequel przedstawia realną kobietę, która mogłaby żyć w prawdziwym świecie." Praca na planie wyglądała niemal identycznie jak przy pierwszym filmie. Tym razem Jolie zabiera Larę, którą określa jako osobę o "specyficznym poczuciu humoru," do Kenii, Grecji, Londynu, Hong Kongu a nawet w okolice aktywnego wulkanu w Tanzanii. A co Angelina mówi o ponownym wcieleniu się w postać Lary Croft? "Jeśli 'dwójka' zostanie dobrze przyjęta i fani bedą oczekiwać następnej części, jestem otwarta na wszelkie propozycje."'

 Gerard Butler mówi o Tomb Raider 2
Gerard Butler grający u boku Angeliny Jolie w drugiej części filmu Tomb Raider, The Cradle of Life w rozmowie z SCI FI Wire powiedział, że jego postać jest niezłym awanturnikiem. "Najlepiej można go opisać jako kogoś w rodzaju Hana Solo z Gwiezdnych Wojen" mówi Butler. "Jest beszczelnie uśmiechającym się łobuzem, z którym nie chcesz zadzierać." Butler gra brytyjskiego ex-szpiega, Terry'ego Sheridana, który razem z Larą Croft wyrusza w podróż aby odnaleźć puszkę Pandory. "Jest dość wyrazistą postacią, a na pewno bardziej wyrazistą niż bym się tego spodziewał po filmie Tomb Raider,". "Kiedy musi, potrafi być bardzo brutalny," dodaje Butler. W Cradle of Life "wyskakiwałem z helikoptera na wysokości 60 stóp w zwisałem z sufitu największego studia filmowego na świecie. Uwielbiam sceny akcji w których brałem udział." Aktor dodaje, że sekwencje z nim w akcji są bardzo efektowne. Czy mówi prawdę przekonamy się pod koniec sierpnia.

 The Cradle of Life na papierze
1 lipca, więc jeszcze przed premierą kinową, na zachodzie ukaże się książkowa wersja drugiej części filmowego Tomb Raider'a. Autorem 288 stronicowej książki jest Dave Stern. Kiedy to wydawnictwo ukaże się w Polsce nie wiadomo, ale jeśli ktoś jest zainteresowany zakupem wersji oryginalnej, zapraszam na Amazon.com.

 Tomb Raider Journeys #12
Dwunasta część serii komiksów Tomb Raider Journeys zatytułowana "Settling Old Scores" właśnie trafiła do sprzedaży. Lara Croft wraca z podziemnego świata Maori z informacjami o zabójcy jej mentora - Carletona. Obiecuje Myles, że osobiście zajmie się mordercą ponieważ Myles, pomimo ogromnej chęci zemsty, musi pozostać w świecie w którym znajduje się obecnie. Jednak śmierć Charlesa Carletona przekreśla wszytko w co Lara do tej pory wierzyła. Czy pomści swojego mentora i w odpowiednim momencie pociągnie za spust? Jak na to zareagują inne duchy zmarłych? Na wszystkie te pytania odpowie ostatnia - dwunasta - część Tomb Raider Journeys stworzona przez F. Avery, M. Clark, M. Alquiza, T. Wengler. Tradycyjnie komiks liczy 32 strony i kosztuje $2.99.

 Tomb Raider #29
Dostępna jest już 29. część komiksu Tomb Raider w której Lara wraca i jest naprawdę wkurzona!. Podczas jej nieobecności Lord Vymes (wróg Lady Croft) odebrał jej wszystko co miała i kochała. Ale Lara, która dopiero co przeżyła prawdziwe piekło łatwo się nie zatrzyma i nic jej nie przeszkodzi w odzyskaniu tego co do niej należy. W końcu teraz to już sprawa osobista! Za tą część komiksu odpowiadają John Ney Reiber, Gerardo Sandoval, Jonathan Sibal oraz Jonathan D. Smith. Całość liczy 32 kolorowe strony i kosztuje $2.99.

 Tomb Raider #32
Jak poinformowało Top Cow, w lipcu do sprzedaży trafi 32. część komiksu Tomb Raider. Tym razem zostanie opowiedziana historia z jednej z gier TR i to nie byle jakiej bo Angel of Darkness. Autorami tej części będą: A. Hughes T. Daniel, J. Sibal oraz J.D. Smith. Wydawnictwo będzie liczyło 32 strony i kosztowało $2.99.

 Zamiast Thorntona
Angelina dopiero co pozbyła się tatuażu z imieniem Billy'ego Boba Thorntona, a na jej plecach już widnieje nowe "malowidło". Tym razem Angelina utrwaliła sobie pięć wersetów pisanych z góry na dół w starożytnym języku. Aby wykonać tą ozdobę Jolie wybrała się do Tajlandi, gdzie aktorką zajął się Noo Kamphai. Tatuaż ma chronić przed pechem.

 No comments...
W najnowszym numerze miesięcznika Play redaktorzy udają, że napisali zapowiedź TAOD. Wśród wielu (bez)wartościowych informacji podali m.in. wymiary modelek. Co z tego? Otóz według nich metryka Angeliny (uznanej za modelkę!) wygląda następująco: 99-65-90!!! Inne body-double również się nieco "powiększyły". O czym magazyn informuje nas poza tym? Ano na przykład jeden (z trzech wydrukowanych miniaturek) screen podpisano następująco: "To niestety nie są obrazki z nowej gry - Eidos na razie ich nie publikuje". Eh... brak słów. W samej zapowiedzi nie ma kompletnie żadnych wartych uwagi wiadomości. Zdecydowanie odradzam zakup nowego (i każdego innego też) numeru Play'a. No chyba, że nie macie co zrobić z kasą...

 Nowe tapety!
Po długiej przerwie czas na update galerii. Tym razem "na tapetę" bierzemy Angel of Darkness. Osiem nowych wallpaper'ów czeka na Was w Galerii 11 (w dziale Galeria oczywiście).  TYDZIEŃ 16  


 Intro Angel of Darkness!
Jeśli jesteś ciekawy jak będzie zaczynał się The Angel of Darkness, kliknij tutaj aby ściągnąć sobie intro! Objętość pliku wynosi 5MB.

 Plakat The Cradle of Life
W minionym tygodniu wreszcie zaprezentowano oficjalny plakat kinowy do Lara Croft: Tomb Raider The Cradle of Life! Muszę przyznać, że dość ciekawy projekt. Miniaturkę macie obok, a grafikę o 'właściwych' rozmiarach znajdziecie w dziale TR Movie2 (na stronie głównej, pod "Podstawowymi informacjami"). A jeśli już o tym dziale mowa, to znajdziecie tam również dodane dziś trzy filmowe tapety - jedna z logo Cradle of Life (od dawna dostępna w kolumnie "Ciekawe"), druga to Angelina jako Lara w akcji, oraz trzecia, najnowsza, to motyw z plakatu. Dodatkowo do galerii zdjęć wrzuciłem cztery nowe fotki z planu. Miłego oglądania i ściągania!

 Muzyka z Anioła
Eidos udostępnił dłuższy motyw muzyczny z Mrocznego Anioła. Utwór wykonuje londyńska orkiestra symfoniczna. Plik mp3 ważący niecałe 2MB możecie pobrać klikając tutaj.

 Piszą o Angel of Darkness
W najnowszym CD-Action pojawiła się dość obszerna zapowiedź nowego Tomb Raider'a. Pomimo napisu "Tylko u nas" na okładce, w numerze nie ma żadnych nieznanych fanom TR faktów. Jedyne co mnie zdziwiło to to, że w CDA Kurtisa nazywają Kurt (czyżby nagła zmiana imienia bohatera?). Poza tym pokrótce przedstawiono postacie, opisano fabułę, nowy engine i tym podobne sprawy - nic nowego. Mimo to, warto oczywiście przeczytać ten artykuł ponieważ jest on swego rodzaju podsumowaniem najważniejszych informacji, które do tej pory były publikowane w różnych magazynach czy serwisach internetowych. Cena 18.50zł

 Stare i nowe screeny
Postanowiłem jednak nie ciąć tak drastycznie galerii screenów z TAOD i dziś znów wrzucam te usunięte w zeszłym tygodniu. Dodatkowo na końcu galerii znajdują się trzy nowe (jeszcze świeże ;-)) zdjątka z Mrocznego Anioła, dzięki czemu w sumie jest ich już 30.

 Angelina na 3.
W rankingu 50 najseksowniejszych kobiet miesięcznika Maxim, Angelina Jolie zajęła trzecie miejsce. Wyprzedziły ją: Jennifer Lopez oraz Monica Belucci. Warto jednak dodać, że w poprzednich rankingach (a były dwa) Angie zajmowała pierwsze miejsce. Za rok będzie wielki powrót na szczyt ;-).

 www.croft.prv.pl: Error!
W zeszłym tygodniu były niewielkie problemy z PRV.PL przez co czasami nie można było wejść na WoTR. Bardzo mi z tego powodu przykro ale nic nie mogę na to poradzić. Jedyne co jestem w stanie zrobić, to przypomnieć Wam, że strona dostępna jest pod adresem http://strony.wp.pl/wp/worldof! Jest to oryginalny adres WoTR, więc z nim nie powinno być problemów (chyba, że awarię będzie miała Wirtualna Polska, a i tak może się stać).  TYDZIEŃ 15  


 TAOD w czerwcu?
W sieci zaczynają pojawiać się plotki mówiące, że Angel of Darkness pojawi się dopiero pod koniec czerwca. Informację potwierdza jeden z największych polskich sklepów wysyłkowych - Timsoft. Przy TR6 widnieje informacja "w sprzedaży od 2003-06-30". Jednak nie ma co narzekać, ponieważ nawet data 30 czerwca jest zgodna z zapowiedziami - czwarty kwartał roku fiskalnego (w którym gra ma zostać wydana) mija właśnie tego dnia. Jak będzie naprawdę, przekonamy się już niedługo.

 Nowe figurki
SOTA, firma znana z produkcji najwyższej jakości figurek, zapowiedziała, że w listopadzie pojawią się posążki Lary Croft z The Angel of Darkness. Cena nie została ustalona, ale ma się mieścić w przedziale $9.99 - $12.99. Poza tym planowane jest wydanie figurek filmowych z Angeliną Jolie. Więcej informacji o tych drugich oraz ich zdjęcie znajdziecie gdzieś obok w kolumnie "ciekawe".

 Angelina inwestuje w lasy
Angelina Jolie postanowiła wesprzeć finansowo program odbudowy kambodżańskich lasów. Organizacja zajmująca się tym przedsięwzięciem poinformowała, że Jolie wpłaciła już pierwsze pieniądze - $350,000. Aktorka będzie dawała pieniądze na ten projekt przez najbliższe... 15 lat!

 Zmiany w AOD
Już widzę jak Wam podskoczyło ciśnienie po przeczytaniu tytułu tego newsa ;-)). Bez paniki, chodzi mi tylko o dział TAOD, który przeszedł drobny remont. Graficznie nie uległ żadnym zmianom (no, może poza kosmetyczną zmianą menu), ale pod względem merytorycznym został znacznie poszerzony. Najważniejsze nowinki to: wymiana screenów, dodanie 14 szkiców koncepcyjnych, oraz krótkie opisy postaci z najnowszego TR + oczywiście zdjęcia wszystkich.

 Dla niecierpliwych
Dwa tygodnie temu na WoTR zamieściłem linka, dzięki któremu teoretycznie mogliście ściągnąć sobie trailera The Cradle of Life. Teoretycznie, bo jeśli komuś się to udało, musiał być niesamowitym szczęściarzem - download tego filmiku graniczył z cudem. W ramach rekompensaty dziś zamieszczam odnośnik do serwera TRPL. Plik (Quick Time) waży 18,4MB i możecie go pobrać tutaj.

 Przebudowa działu
Dział TR Movie2 przeszedł drobną przebudowę. Na pewno jest ładniejszy niż był wcześniej - powiedziałbym nawet, że trochę przypomina ten z TRPL (a to głównie za sprawą podobnego nagłówka i menu). Mam nadzieję, że zmiany przypadną Wam do gustu.  TYDZIEŃ 14  


 TR w Polsce bez zmian
Firma UIP, dystrybutor filmu Tomb Raider 2 w Polsce, potwierdziła to o czym w ubiegłym tygodniu WoTR napisał jako pierwszy site o TR, czyli informcję mówiącą, że film w naszych kinach pojawi się 29 sierpnia. Jeśli porównać to do opóźnienia z jakim mieliśmy w przypadku pierwszej części TR (prawie 2 miesiące), to nie jest źle.

 Nowe zdjęcia z planu
W dziale TR Movie2 pojawiło się dziewięć nowych fotek z planu zdjęciowego The Cradle of Life, dzięki czemu łącznie jest ich już 31.

 5 lat TRPL
Największa i najstarsza polska strona o serii Tomb Raider obchodzi swoje 5 urodziny! Tomb Raider PL, bo o niej mowa istnieje od 1998 roku, a od początku 2001 jest oficjalnym serwisem, który wyznacza kierunek w jakim mają podążać nieoficjalne, prywatne strony o Larze i jej przygodach. Z ciekawostek o których być może nie każdy wie, warto wspomnieć, że objętość TRPL na początku działalności (kwiecień '98) wynosiła ok.20MB (coś jak WoTR teraz), a obecnie zajmuje... 7GB!!! Dalszego rozwoju w takim samym, albo i jeszcze szybszym tempie życzy redakcja World of Tomb Raider!