strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Powrót do Archiwum

STYCZEŃ 2004
  TYDZIEŃ 57  


 Tomb Raider: Osiris Codex na komórki z Javą niedostępny w Polsce  by Cezar
Jeden z głównych polskich dystrybutorów gier na komórki - Jabler oświadczył, że niemożliwe jest sprowadzenie do Polski gry Lara Croft Tomb Raider: The Osiris Codex (przypominamy, że na zachodzie będą też kolejne dwie części - Quest For Cinnabar oraz Elixir of Life). Tydzień temu informowaliśmy, że gra ta cieszy się na świecie bardzo dużym zainteresowaniem. Jest dostępna m.in. w USA, w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii. Dlaczego nie ma jej jeszcze w komórkach Polaków? Jabler informuje, że to nie wina polskich dystrybutorów, tylko Eidosa. To właśnie ta firma nie chce sprzedać praw do tego tytułu w naszym kraju. Powód? Prawdopodobnie Polska wydaje się im za biedna i za niskie byłyby u nas przychody. Obawy są bezpodstawne, bowiem w Polsce gry Java cieszą się również sporą popularnścią. Czy uda się przekonać Eidosa? Zobaczymy. A tymczasem Polakom pozostaje przeglądanie oficjalnej strony tego mini Tomb Raidera - www.tombraidermobile.com i liczenie na to, że może kiedyś Eidos zmieni zdanie.

 Gra planszowa Angel of Darkness w Ameryce Północnej
Siedem miesięcy po europejskiej premierze (o której na World of Tomb Raider pisaliśmy i to w sumie nie mało) gra planszowa Angel of Darkness trafia do sprzedaży w Ameryce Południowej. Na takie posunięcie wydawcy z pewnością miał wpływ spory sukces gry na starym kontynencie. Przypomnijmy zasady gry - bohaterka została oskarżona o morderstwo i musi uciekać przed przeciwnikami i wymiarem sprawiedliwości. Croft wygrywa jeśli zdobędzie dowód swojej niewinności. Natomiast aby wygrał przeciwnik Lary, musi on wejść w posiadanie pięciu XIV wiecznych obrazów. Gra przeznaczona jest dla 2-4 graczy (od lat 8) i trwa ok. 45 minut. Cena: $29.99.

 The Cradle of Life w Polsce
Jak to ostatnio coraz częściej bywa, po podaniu informacji wydawcy zaczynają plątać się w zeznaniach. Nie inaczej jest z polską premierą Cradle of Life na DVD. Jeszcze do zeszłego tygodnia byliśmy przekonani, że odbędzie się ona już 5 lutego, jednak ostatnio pojawiły się nowe informacje, jakoby Kolebka Życia w Polsce miała się pojawić dopiero 4 marca. Niestety, ta nowa informacja brzmi nawet bardziej wiarygodnie od poprzedniej, ponieważ mniej więcej taką samą datę premiery miał w naszym kraju pierwszy film z Larą w roli głównej. Jest jeszcze jedna opcja - 5 luty to data kiedy film trafi do wypożyczalni, natomiast 4 marca jest dniem kiedy będzie go można zakupić w sklepie. Tak czy inaczej radzimy nastawiać się na ten bardziej odległy termin...

 Sezon ogórkowy oficjalnie rozpoczęty!
Chyba już nikt nie ma wątpliwości, że sezon ogórkowy w świecie TR zagościł już na dobre... niestety, ale zapowiada się, że większość tego roku będzie wyglądała właśnie tak jak ten tydzień (a może jeszcze słabiej...). Miejmy jednak nadzieję, że pierwsze informacje o TR7 pojawią się już wkrótce i będzie o czym pisać i czytać przez wszystkie pozostałe 11 miesięcy 2004 roku...  TYDZIEŃ 56  


 Gry roku 2003
W ubiegłym tygodniu zakończył się plebiscyt serwisu Gry Online na najlepsze gry minionych 12 miesięcy, czyli GolAsy 2003. W konkursie brał oczywiście udział ostatni Tomb Raider. Jak sobie poradził? Otóż w kategorii "Gry Przygodowe" Angel of Darkness razem z Silent Hill 3 uzyskały miano najlepszej gry roku. W plebiscycie ogólnym nie było już jednak aż tak dobrze (chociaż w porównaniu do oczekiwań niektórych, i tak jest nieźle) - Lara nowej generacji zajęła 29. pozycję na 99 możliwych. Dla porównania - Indiana Jones and the Emperor's Tomb znalazł się na 34, Enter The Martix 37, Prince of Persia: Piaski Czasu 47 a taki hit jak TOCA Race Driver 52 miejscu. Grą roku zostało Call of Duty.

 Patch do Angel of Darkness na MAC'a
Firma Aspyr (zajmująca się AOD na MAC'a) wypuściła do sieci łatkę naprawiającą błędy, które pojawiają się w Luwrze. Plik waży 949KB i możecie go zassać tutaj.

 Lara na Javie
Zgodnie z danymi, które ostatnio opublikował Vodafone - jeden z czołowych dostawców usług GSM - Tomb Raider przeznaczony dla telefonów komórkowych jest jedną z najpopularniejszych gier na tą platformę. Na topliscie ściąganych gier drugą pozycję zajmuje Tomb Raider - The Quest for Cinnabar a szóstą Tomb Raider - The Osiris Codex.

 Tomb Raider #41
No i znamy fabułę kolejnego odcinka przygód komiksowej Lary. W "Wieży dusz" Lara wybiera się w podróż do ruin średniowiecznego zamku w Irlandii gdzie swego czasu dokonywano krwawych zbrodni. Oczywiście nie robi tego bezcelowo - tym razem Lady Croft poszukuje legendarnego talizmanu, który podobno znajduje się... właśnie pod tym zamczyskiem. Jak to zwykle bywa w TR, nie mogło się obejść bez niespodzianek. Po przybyciu na miejsce Lara odkryje, że budowla nadal kryje w sobie wiele sekretów i nie obędzie się bez spotkania z uwięzionymi na zawsze ofiarami tortur. Za komiks odpowiadają J. Bonny, W. Tortosa, T. Wengler i A. Hughes. Całość tradycyjnie liczy 32 kolorowe strony i kosztuje $2.99.

 Kolejne 3 nagrody
W przeciągu ostatnich kilkunastu dni Pokój chwały World of Tomb Raider wzbogacił się o kolejne trzy nagrody. I to jakie! Dwie z nich to niezwykle trudne do zdobycia wyróżnienia. Pierwsze z nich to spełnienie obietnicy sprzed kilku tygodni, czyli złota nagroda od serwisu Tomb Raider Inc. Drugim wyróżnieniem jest nagroda Golden Web Award, czyli coś na co nie może sobie pozwolić byle jaki serwis tylko dlatego, że webmasterowi tak się spodoba. No i na końcu trzecia nagroda zdobyta w tym roku to srebro od serwisu Tomb Raider Heaven. Jeżeli chcecie zobaczyć wszystkie zdobyte przez WoTR trofea, zapraszam do naszego Pokoju chwały.

 Nowa Galeria
W Galerii znajdziecie 6 nowych tapet - kalendarzy na pierwszą połowę 2004 roku. Jako dodatek (normalni ludzie mówią na to 'zapchajdziura') dwa zdjęcia Jill De Jong.  TYDZIEŃ 55  


 Circle Studio - nowe wiadomości
W minionym tygodniu Adrian i Jeremy Smith'owie oficjalnie poinformowali, że Circle Studio zostało utworzone. 35 byłych pracowników Core Design już pracuje nad projektami dwóch gier na współczesne i opracowywane dopiero platformy. "Jesteśmy dumni z tego co przeszliśmy z Larą w ciągu ostatnich siedmiu lat, ale teraz pracujemy nad stworzeniem czegoś lub kogoś nowego" mówi Jeresmy Heath Smith. Czyżby konkurencja dla Lady Croft?

 Premiera Cradle of Life na DVD
Zgodnie z naszymi zapowiedziami sprzed tygodnia, Tomb Raider - Kolebka Życia na DVD i VHS do sprzedaży w Europie trafi już 2 lutego. W Polsce premiera jest nadal zapowiadana na 5 lutego, więc z trzydniowym poślizgiem w stosunku do innych krajów. Zapowiadana cena filmu to 29,25 Euro za DVD i 21,93 za VHS. Oczywiście w Polsce ceny będą niższe. Jak się dowiedzieliśmy także dla nabywców wersji VHS przewidziano dodatki - teledysk "Did My Time" KoRn'a i "Heart Goes Faster" Davey Brothers.

 Nowa figurka Lary
W amerykańskich sklepach od początku kwietnia do sprzedaży trafi nowa 10 calowa figurka Angeliny Jolie w roli Lary Croft. Tym razem widzimy Angie w srebrej piance w pozie identycznej jak ta przedstawiona na plakacie promującym film. Statuetkę stworzono używając technologii laserowej dzięki czemu uzyskano nieprawdopodobne wręcz podobieństwo do oryginału. Cena: $99.99.

 Angel of Darkness nagrodzony
Przedwczoraj Eidos poinformował, że Tomb Raider - The Angel of Darkness zdobył złotą nagrodę Entertainment Software Association Germany (Verband der Unterhaltungssoftware Deutschland) za sprzedanie się w ponad 100 000 kopii na terenie Niemiec. Pomimo kiepskich recenzji, ostatnie przygody Lary Croft na całym świecie znajdują się w rankingach najlepiej sprzedających się gier na PlayStation 2 w 2003 roku. O tym, że Tomb Raider to pewniak może świadczyć chocby fakt, że Eidos Germany za same przygody Lary Croft otrzymał do tej pory 4 złote (100 000 kopii) i 6 platynowych (200 000 kopii) nagród.

 Tomb Raider #36
Do sprzedaży trafiła druga (z trzech) część historii zatytułowanej "Black Legion". Przypomnijmy fabułę - Lara Croft będzie musi zmierzyć się z motocyklistami, grzechotnikami oraz z organizacją zwaną Czarnym Legionem. Czy coś może pójść źle? Znając pannę Croft, raczej nie. Za rysowanie komiksu zabrał się ponownie Tony Daniels, za tusz Jonathan Sibal, kolor Tyson Wengler. Fabułę wymyślił James Bonny. Komiks kosztuje prawie 3$, w środku znajdziecie 32 strony.  TYDZIEŃ 54  


 Premiera Cradle of Life na DVD!
Uwaga! World of Tomb Raider jako pierwszy serwis w Polsce podaje datę premiery Kolebki Życia na DVD i VHS w Polsce! Otóż Angelina Jolie w roli Lary Croft będzie dostępna już od 5 lutego tego roku! Nie wiadomo jeszcze czy to data premiery w wypozyczalniach czy w sklepach. Niemniej pewne jest, że od 5.02 każdy będzie mógł obejrzeć Cradle of Life w swoim domu!

 Witchblade - druga seria!  by Askani
Wczoraj stacja TVN wyemitowała pierwszy odcinek serialu "Witchblade". Wbrew temu czego spodziewało się wiele osób, nie jest to powtórka serii pierwszej, a drugi sezon. Spotykamy panią detektyw Pezzini w dokładnie tym samym momencie jakim rozpoczynała się seria pierwsza - jednak tym razem historia obrała całkiem inny kierunek - oczywiście dzięki mocy Witchblade... Serial można oglądać w środy o dość barbarzyńskiej porze - godz. 23.30 lub też w czwartki o 10.20. Życzę miłego oglądania.

 70 000 Tomb Raider'ów za darmo!
Eidos ogłosił, że najpopularniejsza przedstawicielka wirtualnej rozrywki, Lara Croft weźmie udział w tegorocznej imprezie "Nokia Sugar Bowl". Wydawca gier z Lady Croft postanowił, że podczas tejże imprezy rozda... 70 000 kopii Tomb Raider'a na Nokię N-Gage! Nieoficjalnie mówi się, że taki posunięcie spowodowane jest niskim zainteresowaniem nową platformą fińskiego koncernu, a darmowe przygody pani archeolog mają zachęcić ludzi do zakupu telefonu. Czy akcja się powiedzie, przekonamy się już wkrótce...

 N-Gage 2?
Pomimo słabych wyników sprzedaży nowego telefonu Nokii, o czym może świadczyć fakt iż w USA sprzedano jedynie 3000 Tomb Raider'ów na tą platformę, firma podobno planuje jeszcze na ten rok premierę następcy konsoli. Wprowadzone zmainy mają być niewielkie, więc całe posunięci ma na cezlu zapewne usunięcie błędów pierwszej wersji, tak aby nowa sprzedawała się znacznie lepiej.