strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Dyskografia
Skład
Teksty
Slane Castle DVD
U2 LIVE (mp3)
U2 w Polsce
Propaganda
HTDAAB
Vertigo Tour DVD
ZooTV DVD
U2 18 Singles

Powrót do WoTR
VERTIGO//2005 TOUR - CHORZÓW, 5.07.2005
(informacje o koncercie z 1997 roku na dole strony)//PRZED
//RELACJA
//ZDJĘCIA

Wszystkie informacje na temat koncertu w lipcu 2005:

Data: 5 lipca 2005
Miejsce: Chorzów
Organizator: Odyssey
Bilety: od 7 lutego: 150, 200, 300, 500 PLN Wszystkie wyprzedane (10 lutego)

Z dumą inforujemy, że zespół U2 zagra w Polsce 5 lipca 2005 roku na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Koncert ten jest częścią światowej trasy koncertowej Vertigo Tour 2005, promującej 11 już album zespołu zatytułowany "How To Dismantle An Atomic Bomb".

Płyta wciąż utrzymuje się na wysokich pozycjach list przebojów na całym świecie. Od daty listopadowej premiery albumu, sprzedano go w ilości 8,5 milionów sztuk. Vertigo Tour 2005 zapowiada się więc jako absolutne fascynujące wydarzenie muzyczne, które powtórzy sukces poprzednich tras koncertowych U2.

Vertigo Tour 2005 obejmie 13 miast w Północnej Ameryce, 10 czerwca U2 zagra w Brukseli rozpoczynając tym samym europejską trasę koncertową obejmująca 24 miasta.

"Teraz, kiedy wszystko działa już jak w szwajcarskim zegarku, U2 z niecierpliwością oczekuje rozpoczęcia trasy koncertowej. Podczas prób słyszałem nowe piosenki zespołu, brzmią świetnie, a nowa produkcja jest naprawdę imponująca" mówi Paul McGuinness z Managementu Artysty.

Arut Fogel (The Next Adventure - sekcja Clear Channel Entertainment) dodaje: "Jesteśmy bardzo podekscytowani tym, że zaangażowaliśmy się w absolutnie zadziwiającą i fanstastyczną trasę koncertową U2. Zdajemy sobie sprawę, że ogromny sukces Elevation Tour w roku 2001 oraz ich znakomita, nowa płyta wykreowały potężne zainteresowanie tym muzycznym wydarzeniem na całym świecie"

Producentem i promotorem trasy koncertowej jest The Next Adventure i RZO Productions. Organizatorem polskiego koncertu jest Agencja koncertowa Odyssey. Partonami koncertu są: Telewizja TVN, MTV Polska, Radio Zet, Onet.pl, Wprost i Gazeta wyborcza.POPMART TOUR - WARSZAWA, 12.08.1997Kliknij..."Podczas tej trasy koncertowej było wiele niezapomnianych chwil. Polska prawdopodobnie była najlepsza. [...] Odwróciłem się po butelkę wody, a kiedy znów spojrzałem przed siebie, caly 80 000 stadion zamienił się w biało czerwoną flagę [...] Ledwo mogłem wydusić słowo, nie mówiąc już o śpiewaniu. To był niezwykle emocjonalny moment dla tych wszystkich, którzy byli tam obecni. Oni czuli, że popieraliśmy ich, kiedy strajkowali za demokracją, i chcieli pokazać nam, że pamiętają".

Bono

© Copyright by World of Tomb Raider - www.laracroft.pl. All rights reserved!