strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Dyskografia
Skład
Teksty
Slane Castle DVD
U2 LIVE (mp3)
U2 w Polsce
Propaganda
HTDAAB
Vertigo Tour DVD
ZooTV DVD
U2 18 Singles

Powrót do WoTR


Imię i nazwisko: Paul David Hewson, „Bono”
Data urodzenia: 10 maj 1960 r.
Miejsce urodzenia: Dublin, Irlandia
Rodzice: Iris i Bobby Hewson.
Rodzeństwo: starszy o 7 lat brat Norman
Oczy: niebieskie
Włosy: brąz, czerń
Stan cywilny: od sierpnia 1982 roku żonaty z Alison Stewart.
Dzieci: dwie córki: Jordan (10.05.89) i Eve (07.07.91), oraz syn Elijah Bob Q Patricius Guggi (18.08.99).
Szkoła: Mount Temple Comprehensive School
Zwierzęta: psy: Fanny I Angel
Rola w zespole: wokal, gitara, harmonijka
Samochód: Czerwono/purpurowy jaguar, żółty Ford Cortina, biały Opel
Ulubiona grupa/wokalista: Bob Dylan, Elvis Presley, Patty Smith, The Verve, Waterboys, Radiohead
Ulubione jedzenie: ryba z frytkami I kawior
Ulubiony napój: herbata, Jack Daniels, Wino
Największy skarb: Rodzina i przyjaciele
Bohater: Zwykli ludzie
Hobby: malarstwo

Bono dorastał w Dublinie, gdzie mieszkał razem z rodzicami i bratem. 10 września 1974 roku zmarła jego matka. Bono się załamał: "Dom nie był już tym samym domem. Od teraz stał się już tylko mieszkaniem...". Później dedykował jej utwór "Tomorrow". Po tym zdarzeniu Bono wstąpił do zespołu "The Village" (którego członkinią była Fionan Hanvey vel Gavin Friday). Już wtedy Bono krytykował co się dało sprzeciwiając się wszystkim normom. Wtedy też Bono dostał swóją ksywkę: Bonovox . Niedługo potem Gavin z niektórymi chłopakami z "The Village" stworzyła "The Virgin Prunes" dla których od czasu do czasu przyśpiewywał Paul. Wtedy też Larry Mullen jr. wywiesił w Mount Teple Comprehensive School (do której uczęszczał Bono) ogłoszenie o nowym zepole. Bono który na początku miał być tylko gitarzystą szybko awansował na pozycję lidera grupy i jest nim do dziś...Imię i nazwisko: Adam Clayton
Data urodzenia: 15 marzec 1960 r.
Miejsce urodzenia: Chinnor, Oxfordshire, Anglia
Rodzice: Jo i Brian Clayton
Rodzeństwo: siostra Sara i brat Sebastian
Oczy: niebieskie
Włosy: blond
Stan cywilny: kawaler
Dzieci: nie ma
Szkoła: Mount Temple Comprehensive School
Zwierzęta: pies Colin
Rola w zespole: bass, wokal w jednym utworze, dawniej manager
Samochód: czarny Volskwagen Golf i czerwono/purpurowy Ford
Ulubiona grupa/wokalista: Underworld, Patty Smith
Ulubione jedzenie: Kuchnia meksykańska i chińska
Ulubiony napój: Tequila i Whiskey
Największy skarb: willa
Bohater: Robert Mapplethorpe
Hobby: palenie (ulubione papierosy Marlboro, płacił też grzywnę za posiadanie Marihuany) i podróżowanie

Gdy miał 5 lat jego rodzice (matka Jo – stewardessa, ojciec Brian - pilot wojskowy) przenieśli się do Dublina. Czteroosobowa wtedy jeszcze rodzina Claytonów osiedliła się na wybrzeżu w Maladihe, jednej z najszybciej rozwijających się, protestanckich dzielnic miasta. Adam przez krótki czas uczęszczał do szkoły St Andrew`s Church of Ireland. W 1968 przeniósł się do prywatnej szkoły z internatem w Castle Park, którą natychmiast jednak znienawidził, a co z tego wynika nie miał zbyt dobrych osiągnięć. W 1973 roku przeniósł się do koedukacyjnej szkoły z internatem, St Columba`s Collage w Rathfarnham. To tutaj Adam za namową kolegi kupił tanią, starą gitarę basową na której zaczynał grać. Potem kiedy jego matka zauważyła że Adam rzeczywiście chce grać obiecała mu nową gitarę, pod warunkiem polepszenia ocen. Adam oczywiście poprawił się, lecz na bardzo krótki okres. W 1976 rodzice uznali że nie będą płacić za szkołę prywatną, skoro Adamowi na nauce nie zależy. Przenieśli go do szkoły publicznej Mount Temple Comprehensive School gdzie oczywiście chodzili pozostali członkowie zespołu U2. Ogłoszenie Larry’ego Mullen’a i wszystko się zaczęło...Adam był jedynym basistą który odpowiedział na ogłoszenie. Początkowo chodził do zespołu tylko po to aby się oderwać od zajęć szkolnych, czytaj aby nie musiał się uczyć, potem jednak poświęcił się całkowicie dla zespołu. Adam zawsze był najbardziej barwną postacią w zespole. Począwszy od popijania na lekcjach kawy a na bieganiu nago po korytarzu (za co został usunięty) kończąc. W 1989 roku został ukarany grzywną (gdyby był karany więzieniem skończyła by się kariera U2, gdyż do USA – największy rynek muzyczny świata, nie wolno wjeżdżać osobom karanym) w wys. 25000 funtów. Nigdy nie był żonaty, choć był zaręczony z Naomi Cambell, pozostał taki jaki był w czasach szkolnych przez co jest uważany za najmniej spokojnego członka U2...Imię i nazwisko: David Howell Evans, „The Edge”
Data urodzenia: 8 sierpnia 1961 r.
Miejsce urodzenia: Barking, Anglia
Rodzice: Garvin i Gwenda Evans
Rodzeństwo: starszy brat Dick i młodsza siostra Jill
Oczy: niebieskie
Włosy: brązowe
Stan cywilny: rozwiedziony z Aislinn O'Sullivan
Dzieci: Holly, Arran, Blue Angel (z Aislinn), Sian i syn (z Morleigh Steinberg)
Szkoła: Mount Temple Comprehensive School
Zwierzęta: Pies Fleetwood uciekł mu w 1992r.
Rola w zespole: gitara, wokal, klawisze, producent
Samochód: Kilka modeli Mercedesa, np. Mercedes 260SE który wystąpił w clipie do "The Sweetest Thing"
Ulubiona grupa/wokalista: Underworld, Radiohead, Oasis
Ulubione jedzenie: kuchnia irlandzka
Ulubiony napój: Guiness, Whiskey
Największy skarb: Gitary i Mercedesy
Bohater: Bóg
Hobby: muzyka i komputery

Dave edukację rozpoczął w szkole St. Andrew`s i bardzo szybko zdobył opinię ucznia inteligentnego, bystrego, obdarzonego dużym poczuciem humoru. Drugą szkołą do której uczęszczał (już po przeprowadzce do Dublina) była to Mount Temple Comprehensive School, jednak ze względu na to, iż był nieśmiały nie czuł się tam dobrze. Właśnie dlatego bardzo dużo czasu poświęcał muzyce. Wraz z bratem Dickiem poznawał podstawy gry na gitarze (chodził na lekcje gry na gitarze hiszpańskiej). Uczył się również podstaw fortepianu. Będąc nieśmiałym i bardzo zdolnym chłopcem niestety nie posiadającym zbyt wielu kolegów, właściwie od razu odpowiedział na ogłoszenie Larry’ego Mullen’a o nowym zespole. Do dziś Dave uważany jest za bardzo twórczego muzyka, zaskakuje swoim talentem, oraz świeżością swoich pomysłów. To on w większości pisze muzykę.Imię i nazwisko: Larry Mullen Jr.
Data urodzenia: 31 Pażdziernika 1961 r.
Miejsce urodzenia: Artane, Dublin, Irlandia
Rodzice: Maureen i Lawrence Mullen
Rodzeństwo: Siostry Cecilia i zmarła w 1973r. Mary
Oczy: niebieskie
Włosy: blond
Stan cywilny: kawaler, spotyka się z Ann Acheson dziewczyną z czasów szkolnych
Dzieci: syn Aaron i córka Ave (oboje z Ann Acheson)
Szkoła: Mount Temple Comprehensive School
Zwierzęta: miał labradora „JJ”
Rola w zespole: perkusista
Samochód: biały Renault, czarny Jeep, czerwono/purpurowy Citroen XM
Ulubiona grupa/wokalista: Elvis Presley, The Beatles, R.E.M., Radiohead
Ulubione jedzenie: wegetarianin
Ulubiony napój: sok owocowy, piwo, Whiskey
Największy skarb: pierścionek matki
Bohater: Jezus
Hobby: Harley Davidson

To właśnie od Larry’ego wszystko się zaczęło. To on w Mount Temple Comprehensive School powiesił ogłoszenie o nowym zespole, na które odpowiedzieli pozostali członkowie U2. Najspokojniejszy, najbardziej skromny i skryty z członków U2 (bardzo nie lubi udzielać wywiadów, przez co najmniej o nim wiadomo). Edukację rozpoczął w szkole nieopodal domu, po czym przeniósł się do Scoil Colmcille - placówce w centrum Dublina. Był zdolnym uczniem, interesującym się muzyką już od bardzo wczesnych lat. Początkowo pobierał lekcje gry na fortepianie, jednak jego prawdziwym powołaniem okazała się perkusja. Kiedy miał 9 lat zaczął się uczyć (na perkusji) u Joego Bonnie, jednego z najlepszych muzyków sesyjnych w kraju. Perkusja całkowicie go pochłonęła. Każdą wolną chwilę spędzał przy perkusji co nie przeszkodziło mu w nauce (w przeciwieństwie do Adama :). W marcu 1975 roku zapewnił sobie miejsce w orkiestrze Związku Zawodowego Pracowników Poczty. Po zakończeniu nauki w Dublinie przeniósł się do Mount Temple. Larry bardzo chciał grać swoją muzykę, niezależną i nie naśladującą nikogo. Dlatego zdecydował się na założenie zespołu, wywieszając ogłoszenie na szkolnej tablicy. Jest najspokojnieszy i tym samym najmniej poznanym przez fanów członkiem U2. Jedynym teledyskiem na którym Larry występuje dłużej niż kilka sekund to wydany kilka lat temu „Electrical Storm”.


"Możecie mieć albo prawdę, albo w ogóle zrezygnować z mojej muzyki. Bo jeśli zacznę kłamać, muzyka sama się tym kłamstwem udusi".

Bono

© Copyright by World of Tomb Raider - www.laracroft.pl. All rights reserved!