strona główna // forum // chat // kontakt // facebook // youtube

Strona główna działu
-> Informacje o grze
-> Opis gry
-> Galeria

Filmy


Podstawowe informacje o grze:

Platforma mobilna: iOS, Android, Netflix
Wymagania sprzętowe: smartfony i tablety z minimum 2 GB RAM, Android 8+ (Android 12+ rekomendowany), iOS 15+

Gatunek: action arcade, roguelike
Tryb gry: single player

Data światowej premiery: 14 lutego 2023
Początek beta testów na świecie: grudzień 2020
Początek beta testów w Polsce: listopad 2021

Producent: Emerald City Games / DECA Games (od 2023 r.)
Wydawca: CDE Entertainment (w fazie testów Square Enix London Mobile)Opis gry:

Tomb Raider Reloaded to darmowa gra mobilna dostępna na platformach Android i iOS, która swoją mechaniką przypomina tytuł Archero z 2019 roku. Rozgrywka polega na przebieganiu przez kolejne plansze inspirowane klasyczną grą Tomb Raider z 1996 roku i na pokonywaniu przeciwników, np. pająków, wilków, nietoperzy, żab czy nawet… T-Rexa. Przykładowo pierwszy level składa się z dwudziestu plansz. Gdy Lara ginie, istnieje możliwość kontynuowania przygody np. poprzez obejrzenie reklam. W przeciwnym razie należy rozpocząć level od nowa po uprzednim "zapłaceniu" biletami - bilety odblokowują się automatycznie po upływie ściśle określonego rzeczywistego czasu.

Podstawowym głosem Lary Croft w TR Reloaded jest ten związany z trylogią Legend, czyli Keeley Hawes, ale opcjonalnie dostępne są również trzy klasyczne głosy Lary, czyli Shelley Blond, Judith Gibbins i Jonell Elliott, które dubbingowały bohaterkę od TR1 po Angel of Darkness. W grze można trafić na mnóstwo easter eggów, np. na postacie znane z całej serii, takie jak Winston, Werner von Croy, Kurtis Trent czy Anaya Imanu. Fabuła jest ściśle związana z tym, co znamy z gier TR1 i TR Anniversary - Lara zostaje wynajęta przez Larsona i Natlę w celu odnalezienia artefaktu o nazwie Scion.

Twórcy ze studia Emerald City Games chwalą się, że w Tomb Raider Reloaded umieścili levele inspirowane dużymi odsłonami cyklu, a także wiele broni - w tym kultowe podwójne pistolety. W menu gry słyszymy nuty znane z głównego motywu serii Tomb Raider skomponowanego w 1996 roku przez Nathana McCree. Soundtrack do gry skomponowała Tina Guo. Jak na darmową grę przystało nie zabrakło mikrotransakcji. W trakcie rozgrywki zdobywa się darmowe monety, za które można ulepszać np. bronie czy odblokowywać umiejętności. Istnieje również możliwość wykupienia za specjalne diamenty zawartości lootboxów - za diamenty trzeba zapłacić prawdziwymi pieniędzmi. Wyjątkiem jest dostęp do gry poprzez platformę Netflix - jej abonenci nie muszą płacić za jakiekolwiek odblokowywanie.

Pierwsi szczęśliwcy w wybranych krajach świata (m.in. na Filipinach i w Tajlandii) mogli w ramach beta testów zagrać w Tomb Raider Reloaded już od grudnia 2020 roku. Twórcy wówczas obiecywali, że oficjalna premiera odbędzie się w 2021 roku (specjalnie na 25-lecie serii), a później wspominali o roku 2022. Kolejne miesiące mijały, a gra nadal była poprawiana. W międzyczasie od listopada 2021 roku Polacy dołączyli do testowej rozgrywki. Ostateczna wersja gry ukazała się 14 lutego 2023 roku w walentynki, czyli w urodziny Lary Croft. Osoby, które przedpremierowo zarejestrowały chęć zagrania w ten tytuł, dostały w walentynki bonusowe złote podwójne pistolety.

Za grę od samego początku odpowiadało kanadyjskie studio Emerald City Games. Produkcję w pierwszych latach nadzorowała firma Square Enix London Mobile, jednak ze względu na wykupienie praw do marki Tomb Raider przez grupę Embracer mobilny oddział Square Enix został od tej produkcji odsunięty. Ostatecznie wypuszczeniem TR Reloaded zajęła się spółka wydawnicza CDE Entertainment należąca do Embracer (CDE to skrót od Crystal Dynamics & Eidos).

Cechy gry:

- Rozgrywka w stylu roguelike i generowane proceduralnie poziomy sprawiają, że za każdym podejściem gra jest zupełnie nowym przeżyciem.

- Zdobywaj poziomy, rozwijaj umiejętności i zyskuj dodatkowe cechy. Dzięki przebijającym pociskom, bonusom do doświadczenia, rzucaniu granatów i strzelaniu po łuku twoja postać będzie się szybciej rozwijać, jej ataki staną się potężniejsze, a zadawane obrażenia wzrosną.

- Potknięcie w trakcie wyjątkowo udanej partii wcale nie oznacza końca! Otrzymasz mnóstwo monet i punktów doświadczenia, dzięki którym możesz ulepszyć stroje i broń Lary, a tym samym zwiększyć podstawowe parametry ataku i punktów zdrowia.

- Korzystaj z charakterystycznych ruchów Lary Croft - strzelania, biegania, skakania i stawania na rękach w klasycznym stylu słynnej archeolożki.

- Zbieraj przedmioty kolekcjonerskie i rzeczy do odblokowania, w tym relikwie zwiększające obrażenia i zdrowie oraz plany pozwalające tworzyć nową broń, na przykład strzelby lub magiczne kostury.

- Stylizowana kreskówkowa grafika to zupełnie nowe podejście do świata gier Tomb Raider.

- Oryginalna orkiestralna ścieżka dźwiękowa zawiera nowe wersje znanych utworów i nawiązuje do długiej historii serii Tomb Raider.GALERIA

Rendery


Screeny


Szkice koncepcyjne


Sesja trzech klasycznych aktorek głosowych