strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Strona główna działu
-> Opis gry
-> Levele
-> Screeny
-> Okładki
-> Filmiki

Solucja


OPIS GRY

W listopadzie 2006 roku Bright Entertainment wydało interaktywną grę na płycie DVD Video pt. „Lara Croft Tomb Raider: The Action Adventure”. Produkcja ta skierowana jest głównie do graczy, którzy nie mają doświadczenia z grami oraz nie posiadają sprzętu do ich uruchomienia – konsol, czy komputerów. W „Action Adventure” może zagrać każdy posiadacz zwykłego odtwarzacza DVD. Gra uruchamia się także na komputerach z napędem DVD i odpowiednim oprogramowaniem (np. dzięki programowi Power DVD). Sterowanie Larą na stacjonarnych odtwarzaczach odbywa się za pomocą pilota – przyciskami: góra, dół, lewo, prawo, enter, natomiast na komputerze za pomocą myszki. W grę można grać wielokrotnie, poprawiając swoje wyniki. Pozwala ona także graczom na tworzenie drużyn i granie przeciw sobie.

Podczas rozgrywki poprowadzimy Larę Croft przez mroczne uliczki Paryża i ciemne korytarze Pragi, będziemy wspinać się na budynki i rozmawiać z napotkanymi postaciami. Wszystko po to, żeby dowiedzieć się kto i dlaczego zabił jej pomocnika i bliskiego przyjaciela, Wernera Von Croy'a. Jak widać, gra jest swego rodzaju konwersją „Angel of Darkness” na nową platformę. Grafika jak i fabuła są identyczne. Oczywiście gra została skrócona i zmodyfikowana dla potrzeb odtwarzaczy DVD. Co ciekawe, głosu ponownie użyczyła Larze Jonell Elliott. Prócz panny Croft, pojawia się również Kurtis Trent. Do produkcji TR na iDVD skorzystano z „Angel of Darkness”, a nie nowszej „Legend”, ponieważ ten ostatni tytuł nie był jeszcze gotowy w momencie gdy firma Bright Entertainment przygotowywała TR na odtwarzacze DVD. Grę stworzono nagrywając sekwencje filmowe z „Angel of Darkness”, a następnie odpowiednio je przerabiając.

Płyta zawiera około 4 godziny rozgrywki, w czasie której będziemy musieli podejmować różne decyzje. W zależności od naszego postępowania, będziemy mogli zobaczyć różne alternatywne drogi. Dodatkowo dla początkujących dodano instruktaż pomagający oswoić się z nietypowym sterowaniem.

Gra podzielona jest na trzy krótsze względem "Angel of Darkness" akty, z kolei każdy z nich podzielony został na etapy. Gra nie posiada możliwości zapisywania stanu gry, ale ratunkiem są hasła, które pojawiają się po każdym ukończonym etapie. Całość gry "dla smaku" została wyposażona w system punktów, coś na wzór sekretów z klasycznej serii. W grze jest ich oficjalnie 100 + 5 w ostatnim poziomie, które nie są doliczane do wyniku końcowego.

Niestety gra nie przyjęła się zbytnio na rynku. Wydawca gry „Action Adventure” miesiąc po premierze opublikował informacje, z których wynika, że przygody Lary Croft dla stacjonarnych odtwarzaczy DVD sprzedały się poza Stanami Zjednoczonymi jedynie w ilości około 40.000 egzemplarzy. „Poziom sprzedaży nie jest tak wysoki jak chcieliśmy, ale razem ze wsparciem jakie otrzymaliśmy przy dystrybucji, pokazuje on, że na rynku jest miejsce dla tego typu gier” - powiedzieli przedstawiciele firmy Bright Entertainment.


LEVELE

AKT I
- Street of Paris
- Rooftops of Paris
- Margot Carvier's Apartment
- Parisian Ghetto
- Le Serpent Rogue
- The Graveyard
- Bouchard's Hideout
- Renne's Pawnshop

AKT II
- Louvre Storm Drains
- Louvre Galleries
- Louvre Office
- Archaeological Dig
- Hall of Seasons
- Galleries Under Siege
- Von Croy's Apartment

AKT III
- Vasiley's Apartment - Prague
- The Strahov Fortress
- Bio-Research Facility
- Aquatic Research Area
- Vault of Trophies
- Eckhardt's Lab


SCREENYOKŁADKIFILMIKI

Trailer The Action Adventure zawierający znane już sceny z Angel of Darkness.
czas: 1:19
format: MPG
rozmiar: 50,1MB
[ ściągnij ]
Filmik przedstawiający sceny z gry The Action Adventure, opatrzone komentarzem na temat rozgrywki.
czas: 1:33
format: MPG
rozmiar: 45,9MB
[ ściągnij ]


Producent i wydawca
Premiera
Platforma
Bright Entertainment
06.11.2006
Odtwarzacz DVD