strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Strona główna działu
-> Opis gry
-> Filmik
EP1: Eye of Osiris
EP2: Shadow Falls
EP3: Last Midnight
EP4: Temple of Anubis


OPIS GRY

Specjalnie dla brytyjskiego interaktywnego cyfrowego kanału telewizyjnego Sky Gamestar, firma Minds Eye Productions wyprodukowała cztery odcinki "telewizyjnej" wersji Tomb Raidera. Tytuł tej produkcji brzmi "Lara Croft Tomb Raider: Apocalypse" (Apokalipsa). Pierwszy epizod pojawił się zimą 2002 roku, kolejne dwa w 2003. W czerwcu 2004 roku Sky Gamestar zaprezentowało czwarty, ostatni epizod.

Gra "Tomb Raider: Apocalypse" jest wynikiem umowy zawartej pomiędzy Eidos Interactive i BSkyB. Eidos zapewnił drugiej firmie wyłączność na telewizyjną publikację gry. Za pośrednictwem kanału Sky Gamestar, oferowanego przez platformę cyfrową Sky Digital, Lara trafiła do 6 milionów abonentów w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Koszt obcowania z interaktywną Larą wynosi 75 pensów za jedną rozgrywkę. Interaktywne gry z panną Croft szybko odniosły wielki sukces. Sky Gamestar podało, że w ich Tomb Raidera grano ponad 800 000 razy zaledwie w krótkim czasie po premierze, która miała miejsce w grudniu 2002 roku.

W pierwszym epizodzie gracze mogą wziąć udział w śmiertelnie niebezpiecznej wyprawie do starożytnych egipskich świątyń. Tam Lara musi odnaleźć mityczny artefakt - Oko Ozyrysa, które jest kluczem do poznania zagadki nieśmiertelności. Drugi epizod opowiada o wizycie Lary w starych, opuszczonych magazynach w szwajcarskim Bernie. Trzecia część zaprowadzi nas do podziemnych lochów i jaskiń, natomiast czwarta jest powrotem do Egiptu. Każdy z czterech epizodów to dziesięć poziomów (w tym specjalna część treningowa), z kolei każdy taki poziom składa się z trzydziestu plansz. Lara Croft trafi m.in. do katakumb i korytarzy, gdzie poza rzadkimi starożytnymi artefaktami gracze odnajdą mnóstwo zabójczych pułapek i śmiertelnie niebezpiecznych wrogów. Więcej o fabule każdego epizodu oraz screeny znajdują się na poszczególnych podstronach tego działu.

"Tomb Raider: Apocalypse" jest pierwszą paltformówką zrealizowaną w 2D dla stacji Sky Gamestar. Gra sterowana jest za pomocą specjalnego pilota. Lara może m.in. biegać, obracać się, czołgać się, wspinać się, strzelać i skakać. Niebieski przycisk na pilocie umożliwia przegląd ekwipunku i mapy, natomiast czerwony odpowiedzialny jest za wyświetlenie na ekranie różnych wiadomości, podpowiedzi i tekstu, który opowiada o kolejnych wątkach fabuły. Dzięki kodom dostępu do poszczególnych poziomów, gracze nie będą musieli wielokrotnie przechodzić tych samych ukończonych już etapów. Kryształy umożliwiające zapis gry pozwalają również na ponowne przejście już ukończonych leveli. Abonenci Sky Gamestar w Anglii i Irlandii mogą grać w "TR: Apocalypse" wciskając czerwony przycisk na pilocie i wybierając grę podczas oglądania kanałów sieci Sky. Posiadacze cyfrowej satelity mogą użyć interaktywnego przycisku na pilocie i wybrać Sky Gamestar z menu.

Oto wypowiedzi twórców gry na temat "TR: Apocalypse":

Mark Stanger, kierownik reklamy w Eidos Interactive, mówi: "Jednym z głównych celów Eidosu jest zwrócenie uwagi na to, jak nowe technologie mogą wpłynąć korzystnie na nasze obecne produkty. Umowa ze Sky Gamestar umożliwia nam dotarcie do ogromnej rzeszy odbiorców, poprzez wprowadzenie TR do ok. 6 milionów domów."

Adrian Pilkington, zarządca gier w sieci Sky, dodaje: "Gry z serii Tomb Raider osiągnęły fenomenalny, ogólnoświatowy sukces i jestem pewien, że to będzie świetny przebój na kanale Sky. To zupełnie nowy gatunek dla Gamestar i pierwszy tytuł mający kilka epizodów. Widzowie mogą doświadczyć prawdziwej akcji i przygody, będącej następnym rozdziałem w ewolucji gier telewizyjnych."

Martin Batten, dyrektor w Minds Eye Productions, komentuje: "TR jest jak na razie największym wyzwaniem dla stacji Sky Gamestar, jaki Minds Eye Productions stworzyło do tej pory. Jest to pierwsza interaktywna gra telewizyjna, która charakteryzuje się dużymi, grywalnymi obszarami, składającymi się z ponad 250 lokacji, renderowanego tła 3D i setek kadrów i animacji. Najbardziej ekscytujące jest to, że TR jest pierwszą grą telewizyjną, która składa się z wielu epizodów, trzymając w ten sposób graczy w napięciu podczas oczekiwania na kolejną część."


FILMIK

Reklama TR: Apocalypse
czas: 0:29
format: WMV
rozmiar: 2,9MB
[ ściągnij ]Producent
Wydawca
Premiera
Platforma
Minds Eye
Eidos, BSkyB
EP1: 18.12.2002
EP2: 16.06.2003
EP3: 25.12.2003
EP4: czerwiec 2004
TV cyfrowa
Sky Gamestar