wprowadzenie

W wieku dziewięciu lat Lara przeżyła katastrofę samolotu, który rozbił się w Himalajach, a następnie była świadkiem tajemniczego zniknięcia swojej matki. Jakimś cudem Larze udało się, po dziesięciu dniach pieszej wędrówki, dojść do Katmandu. Resztę dzieciństwa spędziła pod troskliwą opieką swojego ojca-archeologa, hrabiego Abbingdonu, Richarda Crofta.

W wieku osiemnastu lat, gdy jej ojciec umarł, Lara odziedziczyła włości Croftów i została hrabiną. Od tego czasu przypisywano jej odnalezienie licznych ruin o międzynarodowym znaczeniu. Celem naszej bohaterki było odkrywanie tajemnic starożytnych cywilizacji, leżących u podstaw oficjalnych źródeł historycznych.

Lara Croft zdobyła sobie uznanie zarówno jako cudowne dziecko archeologii, jak i sławna poszukiwaczka skarbów. O jej wyczynach krąży również mnóstwo plotek, są to jak zwykle zagadkowe i nieprawdopodobne historie. Pannę Croft rzadko można poprosić o komentarz w tej sprawie, bo zazwyczaj jest nieosiągalna, co tylko dodaje tajemniczości jej osobie i pracy, której się poświęciła. W rezultacie Lara wciąż jest obiektem zarówno wybujałych spekulacji, jak i zażartych sporów. Równie często idealizowana, co oczerniana, słynna pani archeolog należy do grona najbardziej fascynujących i tajemniczych osobowości naszych czasów.


informacje o grze

developer:   Crystal Dynamics
wydawca:   Eidos Interactive
gatunek:   TPP/Action Adventure
platformy:   PC DVD, Xbox360, Xbox One, PS3, Wii, PS2, Nintendo DS, Java
data premiery (świat):   18.11.2008 (USA) / 21.11.2008 (Europa)
data premiery (Polska):   28.11.2008
polska wersja:   napisy
wydawca w Polsce:   Cenega Poland