strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Strona główna działu
-> Krótki opis
-> Levele
-> Dane techniczne
-> Gdzie kupić

Screeny
Lokacje
Przeciwnicy
Bronie
Klawiszologia
Solucja
Tłumaczenia
Cheaty
TR i Windows XP

REMASTERY TR1-3


  Tomb Raider: Unfinished Business (Tytuł roboczy: Tomb Raider 1 1/2), w USA wydany jako Tomb Raider Gold. Jest to pierwszy w historii oficjalny dodatek do Tomb Raider'a. Ukazał się w marcu 1998 roku. W Polsce został prawie niezauważony nawet przez prasę - recenzje pojawiły się tylko w Secret Service (ocena: 6/10) i CD-Action.

Tomb Raider: Unfinished Business został wyjątkowo ładnie wydany, ale oczywiście nie przez polskiego wydawcę. Gra była sprowadzana zza granicy (wydanie Premier Collection). Jedynymi polskimi elementami były: polska książeczka połączona z instrukcją od TR1, oraz nalepka Mirage Media & Software (polski dystrybutor, obecnie Cenega Poland) na pudełku.


KRÓTKI OPIS


Tomb Raider: Unfinished Business to oficjalny dodatek do pierwszej części gry Tomb Raider. Otwierając pudełko, w środku znajdujemy dwie płyty. Pierwsza z nich to pełna wersja pierwszego TR. Na drugim krążku natomiast znajdujemy to co najważniejsze, czyli Unfinished Business - dodatek zawierający cztery nowe levele, w których razem z Larą wrócimy do Egiptu i na Atlantydę. Poza wspomnianymi levelami na CD znajduje się demo TR2, oraz zestaw patchy dla przeróżnych kart graficznych.

Jeśli chodzi o samą grę, to jest ona warta uwagi jedynie tych najbardziej zatwardziałych fanów sagi. Sam TR1 był na pewno nieporównywalnie lepszy od tego dodatku. Razi brak jakichkolwiek wstawek filmowych (nawet tych opartych na engine gry). Co więcej, nowe levele do najprostrzych nie należą - osoba niedoświadczona szybko zrezygnuje z gry. O grafice niewarto wspominać, ponieważ jest taka sama jak w oryginalnej grze, a lata świetności wyżej wymienionej już minęły (1996).

Podsumowując, jeśli jesteś fanem Tomb Raider'a i nie masz tego dodatku, lub pierwszej części gry, to warto zainwestować w to wydawnictwo. Jeśli jednak nie interesuje Cię ta część gry, lub nie ukończyłeś TR1, to nawet nie zawracaj sobie głowy tym tytułem.


LEVELE


Shadow of the Cat
- Return to Egypt
- Temple of the Cat

Unfinished Business
- Atlantean Stronghold
- The Hive

Przedmiotów: 53, Sekretów: 3, Przeciwników: 41
Przedmiotów: 63, Sekretów: 4, Przeciwników: 42


Przedmiotów: 63, Sekretów: 2, Przeciwników: 31
Przedmiotów: 60, Sekretów: 1, Przeciwników: 41DANE TECHNICZNE


Wymagania sprzętowe
- MS DOS 5.0 (lub prawidłowo skonfigurowany tryb DOS w Windowsie)
- Pentium 60MHz (zalecane 90)
- 8MB RAM
- 20MB HDD
- CD-ROM 2x
- karta graficzna i monitor SVGA
- karta dźwiękowa
- Gra nie obsługuje Win XP!

Informacje o grze
- data premiery (PC / Mac): Marzec 1998 / Marzec 1999


GDZIE TO KUPIĆ?


- Pełna wersja gry dostepna w dziale download
- Tomb Raider Ultimate Edition (zestaw wszystkich TR) /2003/
- Lara-Pack (zestaw wszystkich TR)
- Tomb Raider: Ultimate Edition (Premium Games) /2009/