strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


REMASTERY TR1-3
-> Krótki opis
-> Galeria
-> Dane techniczne
-> Gdzie kupić

Recenzja

.........


Tomb Raider I
Tomb Raider I Gold

Tomb Raider II
Tomb Raider II Gold

Tomb Raider III
Tomb Raider III Gold

Klasyczna Lara Croft powróciła! Tomb Raider I-III Remastered: Starring Lara Croft to kolekcja autorstwa studia Saber Interactive i Aspyr Media, która pozwala po raz pierwszy doświadczyć pełni wrażeń grając w klasyczne gry ze wszystkimi rozszerzeniami i bonusowymi poziomami na współczesnych platformach. W skład zestawu wchodzą: Tomb Raider I + Unfinished Business, Tomb Raider II + Golden Mask i Tomb Raider III + The Lost Artifact. Po raz pierwszy w historii klasyczne gry z Larą otrzymały polskie, oficjalne tłumaczenie w formie napisów!

Studio Crystal Dynamics porozumiało się z innymi studiami wchodzącymi w skład grupy Embracer, czyli Saber Interactive i Aspyr Media, w sprawie wyprodukowania i wydania remasterów klasycznych gier z Larą Croft. 14 lutego 2024 roku fani otrzymali trzy zremasterowane gry na PC (Steam, GOG i Epic), Xbox One, Xbox Series X/S, PlayStation 4, PlayStation 5 i Nintendo Switch. Obecnie gry są dostępne jedynie w formie cyfrowej.

Remastery są wierne, co oznacza, że gameplay nie uległ zmianom, w przeciwieństwie do grafiki, która została znacznie odświeżona. Tekstury otrzymały zupełnie nową jakość w rozdzielczości 4K, podobnie jak model Lary Croft - w efekcie słynna archeolożka podczas gameplayu wygląda tak, jak w filmikach FMV! Te z kolei otrzymały gruntowny upscaling. Jeśli gracz zapragnie przypomnieć sobie oryginalne tekstury i model, to nic straconego - w opcjach gry można przełączyć nową, ulepszoną grafikę na tę klasyczną. To samo można zrobić ze sterowaniem - w grze jest do wyboru klasyczne jak i współczesne sterowanie wzorowane na poruszaniu się Lary w trylogii Legend.

Producent i wydawca pakietu Tomb Raider I-III Remastered, czyli Aspyr Media, to amerykańska firma zajmująca się m.in. tworzeniem konwersji gier, np. Star Wars: Knights of the Old Republic. W lutym 2021 roku Aspyr zostało wykupione przez Embracer Group, czyli obecnego właściciela studia Crystal Dynamics. Rok wcześniej pod skrzydłami Embracer znalazło się również amerykańskie studio Saber Interactive.


GALERIA


Grafiki promocyjneOkładkiStroje LaryScreenyLoading screenyGifyMateriały WIDEO możecie zobaczyć na naszym kanale YouTube!


DANE TECHNICZNE


Platformy
PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S, Nintendo Switch

Data premiery
14.02.2024 (świat i Polska)

Developer
Saber Interactive / Aspyr Media

Wydawca
Embracer Group / Aspyr Media / CDE Entertainment

Tryb gry
single player

Polska wersja
napisy

Minimalne wymagania sprzętowe
Wymaga 64-bitowego procesora i systemu operacyjnego
System operacyjny: Windows 7 lub nowszy
Procesor: Intel i3 3240 lub AMD FX 4100
Pamięć: 4 GB RAM
Karta graficzna: NVIDA GT730 lub AMD R7 240
DirectX: Wersja 12
Miejsce na dysku: 5 GB dostępnej przestrzeni


GDZIE TO KUPIĆ?


tylko wersje cyfrowe na:

- Steam
- GOG
- Epic Games Store
- PlayStation Store
- Microsoft Store
- Nintendo Switch