strona główna // forum // chat // kontakt // facebook // youtube

Strona główna działu
-> Krótki opis
-> Galeria
-> Edycja kolekcjonerska
-> W pigułce

Recenzje
Solucja
Filmy
Pokaz w Londynie
Pokaz w Warszawie
Targi Gamescom 2018

Wycięta zawartość


KRÓTKI OPIS

W grze Shadow of the Tomb Raider Lara musi stawić czoła śmiertelnej dżungli, pokonać przerażające grobowce i wytrwać w najcięższych godzinach swego życia. Wyruszając ocalić świat przed apokalipsą Majów, Lara wypełni swoje przeznaczenie. Shadow of the Tomb Raider zabierze nas do Meksyku i Peru, gdzie Lara ponownie zmierzy się z tajną organizacją o nazwie Trójca. W grze Tomb Raider (2013) bohaterka była rozbitkiem, w Rise of the Tomb Raider łowcą, a w Shadow of the Tomb Raider ma stać się pełnoprawnym, tytułowym rabusiem grobowców.

Głównym przeciwnikiem Lary będzie przywódca Trójcy, doktor Dominguez. Jego motywacje mają sprawić, że wielu graczy będzie w stanie się z nim utożsamić i zrozumieć jego działania. Lara śledząc członków Trójcy w Meksyku i znajdując pradawny sztylet, uwolni klątwę, która ma doprowadzić do apokalipsy przepowiedzianej przez Majów. Zarówno Trójca jak i panna Croft będą musieli temu zapobiec.

Twórcy potwierdzili, że w kwestii przetrwania w dżungli inspirowali się filmami Rambo i Predator. Lara nie będzie się tylko chować w zaroślach, jak to miało miejsce w Rise of the Tomb Raider, ale także stworzy kamuflaż na swoim ciele za pomocą błota. Swoich przeciwników będzie pokonywać nie tylko bronią, ale też strachem. Rany będzie mogła wyleczyć za pomocą m.in. odpowiednich roślin i rzadkich chrząszczy. W grze pojawią się huby większe niż te w RotTR, a jednym z nich ma być kolejna po Yamatai i Kitieżu zaginiona kraina, która będzie celem Lary. Dodajmy, że wszelkie umiejętności, których bohaterka nauczyła się w poprzednich grach, powrócą. Pojawią się za to kolejne.

Lara Croft znów przemówi głosem Camilli Luddington, a w polskiej wersji językowej głosem Karoliny Gorczycy.GALERIA: Screeny


Szkice koncepcyjne


Rendery i artworki


Modele postaci
EDYCJA KOLEKCJONERSKA

PS4 i Xbox One:

W skład edycji kolekcjonerskiej The Ultimate Edition dostępnej tylko na konsole PlayStation 4 i Xbox One wchodzi (kliknij, by powiększyć fotkę): pudełkowe wydanie gry, Season Pass (7 DLC: dodatkowe bronie, stroje, misje poboczne i opcjonalne grobowce), soundtrack, a także fizyczne gadżety: figurka, latarka i otwieracz w kształcie czekana. Zestaw The Ultimate Edition nie będzie dostępny w Polsce. Jego cena to 200 euro, czyli ok. 850 zł.

Informacje o wszystkich dostępnych edycjach Shadow of the Tomb Raider >> klik!W PIGUŁCE

Platformy
PC, PlayStation 4, Xbox One

Data premiery
14.09.2018 (świat i Polska)

Developer
Eidos Montreal i Crystal Dynamics

Wydawca
Square Enix (świat), Cenega (Polska)

Tryb gry
single player / rywalizacja / kooperacja

Polska wersja
do wyboru: napisy lub dubbing

Minimalne wymagania sprzętowe
System operacyjny: Windows 7 64 bit
Procesor: i3-3220 INTEL lub odpowiednik AMD
Pamięć: 8 GB RAM
Karta graficzna: Nvidia GTX 660/GTX 1050 lub AMD Radeon HD 7770
DirectX: Wersja 11
Miejsce na dysku: 40 GB dostępnej przestrzeni

Zalecane wymagania sprzętowe:
System operacyjny: Windows 10 64-bit
Procesor: Intel Core i7 4770K, 3.40 Ghz lub AMD Ryzen 5 1600, 3.20 Ghz
Pamięć: 16 GB RAM
Karta graficzna: Nvidia GTX 1060 6GB lub AMD Radeon RX 480, 8GB
DirectX: Wersja 12
Miejsce na dysku: 40 GB dostępnej przestrzeni