strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Strona główna działu

The Ride - Kings Island
The Ride - Wonderland
Firefall - Kings Dominion
Machine - Movieland
The Live Experience

Po premierze pierwszego filmu Tomb Raider z Angeliną Jolie, wytwórnia filmowa Paramount Pictures przy współpracy z Paramount Parks postanowiła przygotować dla fanów Lary specjalną atrakcję w jednym z parków rozrywki w Stanach Zjednoczonych. Była to karuzela obrotowa typu Top Spin - TR: The Ride. Atrakcja została udostępniona w 2002 roku niemal rok po premierze pierwszego filmu TR i szybko przyjęła się w parku Kings Island. W 2004 roku, rok po premierze drugiego filmu z Larą, otwarto w innym parku kolejną atrakcję - tym razem kolejkę górską. Z kolei w roku 2005 zaprezentowano TR: Firefall, kolejną karuzelę obrotową.

Trzy atrakcje na licencji wydanej przez Paramount Pictures odniosły sukces, nic więc dziwnego, że dyrekcja powstałego kilka lat temu parku Movieland we Włoszech, również postanowiła dodać atrakcję związaną z marką TR. W ten oto sposób w roku 2007 po raz pierwszy w Europie udostępniono karuzelę obrotową powiązaną z TR Movie oraz z grą TR: Legend.

Oto wykaz czterech atrakcji w parkach rozrywki, związanych z serią Tomb Raider:W 2022 roku w Londynie otwarto interaktywną atrakcję Tomb Raider: The Live Experience, łączącą w sobie elementy escape roomu, teatru oraz toru przeszkód: