strona główna | chatroom | forum | kontakt z redakcją | dodaj do ulubionych

więcej screenów »

Tomb Raider - Elixir of Life jest trzecią i zarazem ostatnią częścią serii przygód Lary Croft wydanych na nową przenośną platformę - telefony komórkowe obsługujące aplikacje Java. Gra zamyka historię rozpoczętą w "The Osiris Codex" tworząc jedną, spójną fabułę.


» Fabuła

W pierwszym epizodzie komórkowego Tomb Raidera Lara przyjęła zlecenie dotyczące zdobycia i dostarczenia antycznego, egipskiego dzieła - Kodeksu Ozyrysa. Zaraz po wykonaniu tego zadania, pojawiło się następne - zdobyć tybetańską wazę zawierającą tajemniczą substancję - Cynober - potrzebną do stworzenia nowego życia. Lara podejrzewając, że jej zleceniodawca chce wykorzystać znaleziska do stworzenia Eliksiru Życia nie jest zbyt chętna do przekazania mu zdobyczy i podejmuje decyzję, że musi osobiście odkryć jego plany.

Śledztwo Lady Croft doprowadza ją do szkockiego zamku, który okazuje się być domem miliardera - samotnika. Wewnątrz budowli pani archeolog odkrywa gigantyczne muzeum, zdolne konkurować z narodowymi galeriami całego świata. Dowiaduje się też, że ostatnim właścicielem budynku był William Bryce Drummond, hrabia Rothshire, urodzony w 1875 roku.

Podejrzenia Lary okazują się jak najbardziej słuszne - zamiary właściciela posiadłości dalekie są od niewinności. Teraz nasza bohaterka musi przedostać się przez sieć alarmów i zabezpieczeń unikając przy tym zbyt bliskich kontaktów ze śmiercionośnymi robotami obronnymi i psami, a wszystko po to aby powstrzymać szaleńca, który grozi jej śmiercią poprzez system głośników rozmieszczonych na korytarzach. Lara przedziera się przez szyby wentylacyjne i windy, aż dociera do sali komputerowej, gdzie resetuje system – na monitorze pojawia się informacja, że pewna komora kriogeniczna jest zagrożona.

Croft dowiaduje się jakie jest znaczenie tej komory, gdy do niej wreszcie dociera. Ponownie wydobywający się głos z głośników prosi ją, by reaktywowała zasilanie w komorze kriogenicznej, bo inaczej hrabia Drummond zginie. Croft w tym momencie zrozumiała, że to właśnie on jest jej tajemniczym zleceniodawcą. Mężczyzna był zamrożony w komorze kriogenicznej, jego funkcje życiowe były podtrzymywane przez zaawansowaną technologię znajdującą się w zamku, zaś głos wydobywający się z głośników to syntezator, wypowiadający myśli zamrożonego szaleńca. Szaleńca, który za wszelką cenę chciał użyć starożytnych artefaktów, by przywrócić sobie życie. Bohaterka odmówiła mu jednak pomocy, pamiętając jak ją potraktowały roboty w zamku.

Lara wyłączyła całkowicie komorę, w wyniku czego hrabia zginął. Ponadto pomieszczenie z komorą kriogeniczną miało w ciągu pięciu minut zostać na zawsze zapieczętowane. Bohaterka postanowiła zostawić w tym miejscu zarówno Kodeks Ozyrysa jak i Wazę z Cynobrem – nikt ich nigdy tu nie znajdzie. Croft następnie wydostała się z zamku, będącego od tej pory grobowcem hrabiego Drummonda.


» Nazwy leveli i ich tłumaczenia

Tomb Raider: Elixir of Life (Eliksir Życia)

- Training (Trening)
- A Discreet Entrance (Dyskretne wejście)
- The Machine Room (Maszynownia)
- The Lobby (Korytarz)
- The Kennels (Psiarnie)
- The Museum (Muzeum)
- Storeroom (Magazyn)
- The Library (Biblioteka)
- The Computer Room (Sala komputerowa)
- Below Ground (Pod ziemią)
- The Great Halls (Wielkie korytarze)
- The Underground Complex (Podziemny kompleks)
- The Liftshaft (Szyb windy)
- The Ventilation Shaft (Szyb wentylacyjny)
- Access Tunnels (Dostęp do tuneli)
- The Control Chamber (Sala kontrolna)


» Gra dostępna dla następujących telefonów:

Nokia 3200, 3650, 5100, 6100, 6220, 6600, 6610, 7210, 7250, 7650
Motorola v525, v600, T720, T720i
Sharp GX10, GX20
Sagem My-V65Producent
Wydawca
Premiera
Platforma
Dostępność w PL
IOMO
Eidos Interactive
Wrzesień 2004
telefony z Javą
sierpień 2006
więcej screenów »