strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Strona główna działu
-> Opis gry
-> Wymagania

Kambodża
-> Opis lokacji
-> Dziennik Lary
-> Pojazd
-> Przeciwnicy
-> Opis reliktów
-> Galeria
Sahara
Tybet
Tapety
Filmy

KAMBODŻA: ŚWIĄTYNIA W DŻUNGLI


  » Opis lokacji


"Jungle Temple" to pierwsza z lokacji w grze. Lara przedziera się przez zarośla i ruiny w Kambodży w okolicy kompleksu Angkor w poszukiwaniu reliktów pozostawionych przez jej kolegę po fachu, Cartera Bella. Te relikty mają być wskazówkami co do miejsca pobytu zaginionego Cartera. Kambodża składa się z 40 leveli, gdzie znajduje się 20 reliktów do zdobycia.

Podczas biegu napotkać możemy na różne przeszkody, np. powalone na drogę wielkie konary drzew i kolumny świątyń, wystające korzenie, pułapki w postaci wahadeł, czy zawalające się schody. Na trasie dosiadamy quada, którym z wielką prędkością pędzimy przez chaszcze, jeżdżąc po drzewach i przeskakując nad sadzawkami. Lara robi także użytek ze swojej linki magnetycznej, która pomaga jej przebiec po ścianach klifu i uniknąć wszelkich przeszkód. Przeciwnikami w Kambodży są ludzie-jaszczury, a bossem T-Rex.

  » Dziennik Lary


"Podróżuję do Azji Południowo-Wschodniej po nagłym zniknięciu mojego przyjaciela Cartera Bella. Ciepły jeszcze trop daje mi nadzieję, że mogę go odnaleźć, ale muszę działać szybko. Te relikty były tutaj przedmiotem jego pracy, a teraz są moją jedyną wskazówką. Nie mogę jeszcze powiedzieć jaki miał cel, ale jego ostatnie notatki wskazują, że natknął się na coś niepokojącego. Niebezpieczna droga przede mną, tyle mogę powiedzieć. Teraz mam zadanie jak na dłoni, odnaleźć mojego przyjaciela i dotrzeć do sedna tego wszystkiego."

  » Pojazd


W Kambodży mamy okazję pojeździć na quadzie, który pojawił się niegdyś w grze Tomb Raider III. Podczas rozgrywki musimy szybko zmieniać tor jazdy oraz czasem się pochylać, by ominąć przeszkody.

  » Przeciwnicy

• Człowiek-jaszczur
Stanowi hybrydę człowieka i wielkiego gada. Porusza się zarówno na dwóch, jak i na 4 kończynach. Osobniki tego gatunku możemy dostrzec przemykające w oddali, obserwujące Larę lub uruchamiające śmiercionośne pułapki. W bezpośredniej walce są szybcy, potrafią skakać, wspinać się i bujać na linie. Wyróżnić możemy trzy ich rodzaje: gady rzucające włócznią, strzelające z łuku lub jaszczury miotające kamieniami/ognistymi kulami. Przedmioty, którymi rzucają w Larę, mogą zostać zestrzelone. Każde kolejne spotkanie z nimi jest trudniejsze, stają się coraz bardziej odporni, nosząc coraz mocniejszy pancerz oraz silniejszą broń.

• T-Rex
Odwieczny przeciwnik Lary, na którego bohaterka napotyka wielokrotnie podczas swoich przygód. Walka z nim odbywa się podczas kilku różnych sekwencji, gdzie T-Rex próbuje zrzucić, wykurzyć, zmiażdżyć, czy złapać Larę w swoją paszczę. Naszym zadaniem jest unikanie przeszkód i strzelanie do gada z najmocniejszej broni jaką mamy. Po każdym unieszkodliwieniu kolejny osobnik staje się coraz bardziej wytrzymały na naszą broń. W trzecim spotkaniu nabywa czerwono-pomarańczową barwę znaną m.in. z gry Lara Croft and the Guardian of Light.

  » Opis reliktów

• 1. Jade Scepter of Tjak (Jadeitowe Berło Tjak)
"Carter wysłał mi zdjęcie tego Berła, kiedy je znalazł. Teraz ja znalazłam je leżące na otwartym terenie. Zostawił je tu celowo?"

• 2. Kinari Rain Drum (Deszczowy Bęben Kinari)
"Zdaje się, że wszystko w tej dżungli stara się mnie zabić. Bardziej niż w przeciętnej dżungli."

• 3. Meed Yantra Knife (Nóż Meed Yantra)
"Trzy z nich zostały znalezione razem na otwartym terenie. Prawdopodobnie pozostawił je jako sygnał o niebezpieczeństwie; jestem na dobrej drodze."

• 4. Naga's Eye (Oko Nagi)
"Dziwne, ale myślę, że ci tubylcy mogą być ksenologicznym źródłem legendarnych ludzi Naga z Kambodży."

• 5. Nok Thet Mask (Maska Nok Thet)
"Legenda mówi, że córka króla ludu Naga poślubiła indyjskiego Brahmana o imieniu Kaundinya. To z ich związku zrodzili się ludzie tego regionu."

• 6. Pelesit Urn (Urna Pelesita)
"Mój malajski nieco zardzewiał, ale Pelesit to jakaś forma demona. Przypominam sobie coś o krwawych ofiarach w zamian za wielką moc."

• 7. Tyrannosaurus Rex Skull (Czaszka Tyranozaura Rexa)
"Do tej pory widziałam pterodaktyle, a teraz bardzo terytorialnego T-Rexa. Carter miał rację, coś bardzo mrocznego kryje się za tym wszystkim."

• 8. Bajang Charm (Amulet Bajanga)
"Bajang bardziej należy do malezyjskiej duchowej mitologii. Więc dlaczego tutaj? Na co natrafił Carter?"

• 9. Bronze Astrolabe (Astrolabium z Brązu)
"Znalazłam jedno z narzędzi Cartera. Nigdy by ich nie porzucił. To nie znaczy nic dobrego."

• 10. Carved Skull (Rzeźbiona Czaszka)
"Moja obecność zdecydowanie coś tutaj miesza. Mogę się tylko domyślać, że Carter znalazł więcej niż się spodziewał. Potrafi sobie poradzić, jednak to mnie właśnie martwi."

• 11. Devatas Flask (Kolba Devatas)
"To bardziej odniesienie do bóstwa z Azji Południowo-Wschodniej. Straciłam trop Cartera, więc teraz te relikwie są moją jedyną wskazówką."

• 12. Dragon's Tooth (Ząb Smoka)
"Rzeźbienia, które widziałam, są nietypowe dla tego obszaru. Carter natknął się na coś, co długo było ukryte i chciałoby takie pozostać."

• 13. Gilded Chinthe (Pozłacane Chinthe)
"Ludzie-jaszczury pilnujący tego miejsca atakują bez ostrzeżenia. Teraz zastawiają na mnie pułapki!"

• 14. Golden Trident (Złoty Trójząb)
"Więcej odniesień do asurów. Wiem, że w hinduizmie to grupa bóstw, ale nie tych dobrych, jeśli dobrze pamiętam."

• 15. Hantu Protection Bell (Ochronny Dzwon Hantu)
"Pora wziąć się w garść i znów znaleźć trop Cartera. Będzie mi wiele winien. Jak zwykle."

• 16. Rahu's Peal (Ryk Rahu)
"W tradycji hinduskiej Rahu jest odciętą głową asura, która połyka słońce powodując zaćmienie. Fascynujące, ale jaki to ma związek?"

• 17. Ritual Conch (Rytualna Muszla)
"Ten fragment to rytualna muszla. Kapłani dmą w nią podczas wschodu, by wyciągnąć słońce z cienia. Gdzieś musi być wzorzec dla tego wszystkiego."

• 18. Silver Monkey Paw (Łapa Srebrnej Małpy)
"Szczerze mówiąc, kto stawia pułapki-wahadła w dżungli? A teraz słyszę o jakimś związku z mitologią babilońską?"

• 19. Silver Necklace (Srebrny Naszyjnik)
"Na podstawie tego co tutaj słyszę, to jasne, że Carter został porwany. Muszę dostać się na Saharę, aby znów odnaleźć jego trop i to szybko."

• 20. Sun Queen Crown (Korona Królowej Słońca)
"Ten relikt jest babiloński, w ogóle nie powinno go tu być! Zaczynam myśleć, że to wszystko nie dzieje się tylko lokalnie."

  » Galeria